Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διορθώνω και μένα όπως και στο φίλο παραπάνω το απεριόριστο είναι στα 30,66.

Link to comment
Share on other sites

On 6/7/2024 at 9:45 ΜΜ, kmpatra said:

Διορθώνω και μένα όπως και στο φίλο παραπάνω το απεριόριστο είναι στα 30,66.

Ευκαιρία δεν το λες. Παίξτους μπαλίτσα.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν με ενδιαφέρει, απλα το ανέφερα για να ξερουμε τι παίζει. Εδω ουτε το μικρό με τα 13 δεν παιρνω,δεν θέλω δέσμευση στο κινητό. Με τη χρήση μου στο cu υπολογιζω γύρω στα 8 ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Μπα δεν με ενδιαφέρει, απλα το ανέφερα για να ξερουμε τι παίζει. Εδω ουτε το μικρό με τα 13 δεν παιρνω,δεν θέλω δέσμευση στο κινητό. Με τη χρήση μου στο cu υπολογιζω γύρω στα 8 ευρώ το μήνα.

Πώς θα τα καταφέρεις ;Για δώσε μου ένα πλάνο γιατί μετά το liquid κι εγώ που δεν κάνω πολύ χρήση 13 το μήνα θελω

Link to comment
Share on other sites

Με χρηση 2ης σιμ,που εχει λιγα data απο προσφορά (νοβα,που κανει και επεκταση υπολοίπου με πακετο κοντά στη λήξη) ή

15 ευρώ ανανεωση και χρήση τον πρωτο μήνα: των λεπτών του shake, με data απο bring a friend ή συνδυασμού με σταθερό

Και τον 2ο μηνα με πακετο από 11,80. Παιζουν και προσφορές δωρεαν data/λεπτά όταν πλησιάζει η ανανέωση.

Δεν εχω σχέδιο που να καλύπτει τους πάντες (χωρίς bring και σταθερό ή με 1 σιμ μονο). Και πάλι τον πρώτο μήνα βγαίνεις με λίγη ομιλία. Και εγώ απο liquid είμαι, δεν τα εχω δοκιμάσει πρακτικά ακόμα,μου εδωσαν για τώρα 200' αποζημίωση λογω liquid. Θα δείξει αν βγει. Αλλιως αλλού.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση της vodafone στο home internet της nova. 

https://www.vodafone.gr/statheri-internet-programmata/wireless-home

Χειρότερο πακέτο μου φαίνεται πως είναι συγκριτικά με αυτό της nova. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, dasnowy said:

Η απάντηση της vodafone στο home internet της nova. 

https://www.vodafone.gr/statheri-internet-programmata/wireless-home

Χειρότερο πακέτο μου φαίνεται πως είναι συγκριτικά με αυτό της nova. 

Δεν νομίζω να είναι απάντηση γιατί δεν είναι 5G. Έχει γραφτεί ότι η απάντηση θα είναι με 5G

Link to comment
Share on other sites

Αμα φτανει τα 26 το 4g με απεριοριστα φαντασου που θα παει το 5g. Και το όριο ταχύτητας πολυ μικρό.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kmpatra said:

Αμα φτανει τα 26 το 4g με απεριοριστα φαντασου που θα παει το 5g. Και το όριο ταχύτητας πολυ μικρό.

Εγώ πάντως συμφωνώ στο να μην επιτρέπουν να γίνονται αίσχη στη χρήση του δικτύου.

Άσε που στην τελική, σε πόσα μέρη πιάνει η Vodafone πάνω από 150;..

Link to comment
Share on other sites

Εννοούσα αυτό μετά τα 300 γιγα, ειδικά αυτό το 8 mbps.

Link to comment
Share on other sites

Άσχημα πακέτα, γιατί και ακριβότερα είναι και παραμένει το όριο.

Απ' την άλλη δεν είδαμε ακόμη το 5G.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dasnowy said:

Η απάντηση της vodafone στο home internet της nova. 

https://www.vodafone.gr/statheri-internet-programmata/wireless-home

Χειρότερο πακέτο μου φαίνεται πως είναι συγκριτικά με αυτό της nova. 

Η τιμή προσφοράς ισχύει για νέες συνδέσεις με 24μηνη διάρκεια συμβολαίου και περιλαμβάνει ΦΠΑ 24% και φόρο κινητής τηλεφωνίας. Η υπηρεσία Giga WiFi Home Unlimited δεν εμπίπτει σε φόρο κινητής.

Μετά την κατανάλωση των 300GB σε πλήρη ταχύτητα ισχύει απεριόριστη χρήση Internet με μειωμένη ταχύτητα:

Vodafone Wireless Home Via 4G: έως 8 Μbps

Giga WiFi Home Unlimited: έως 12 Μbps

Η τιμή προσφοράς ισχύει για τους 12 πρώτους μήνες του συμβολαίου. Από τον 13 μήνα και έως τη λήξη του συμβολαίου, θα υπάρξει αναπροσαρμογή στην τιμή του παγίου με την προσθήκη έως 1,5 ευρώ επιπλέον, λόγω πληθωρισμού και επενδύσεων δικτύου

Ο εξοπλισμός παρέχεται δωρεάν

Η υπηρεσία Vodafone Wireless Home Via 4G δεν μπορεί να μετακινηθεί σε άλλο σημείο πέραν της διεύθυνσης ενεργοποίησης της.

Η υπηρεσία Vodafone Wireless Home Via 4G είναι διαθέσιμη για νέες συνδέσεις με νέο αριθμό ή με φορητότητα από άλλο πάροχο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, dasnowy said:

Η απάντηση της vodafone στο home internet της nova. 

https://www.vodafone.gr/statheri-internet-programmata/wireless-home

Χειρότερο πακέτο μου φαίνεται πως είναι συγκριτικά με αυτό της nova. 

Αυτό υπήρχε εδώ και κάτι χρόνια, πριν βγάλει  Nova. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, katsiletra said:

Αυτό υπήρχε εδώ και κάτι χρόνια, πριν βγάλει  Nova. 

Στο wireless home via 4g αναφέρομαι. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, katsiletra said:

Αυτό υπήρχε εδώ και κάτι χρόνια, πριν βγάλει  Nova. 

Το 1 εκ των 2.

Το άλλο είναι καινούργιο, έχει και τηλεφωνία.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η VF έχει τόση φοβία με το 5G και δεν δίνει πακέτο για το σπίτι.

Τόσο πολύ φοβούνται ότι θα μπουκώσει;

Εδώ έδωσε η Nova.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MIKU said:

Το 1 εκ των 2.

Το άλλο είναι καινούργιο, έχει και τηλεφωνία.

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί η VF έχει τόση φοβία με το 5G και δεν δίνει πακέτο για το σπίτι.

Τόσο πολύ φοβούνται ότι θα μπουκώσει;

Εδώ έδωσε η Nova.

Το δίκτυο της NOVA αναπτύσσεται ακόμη... Σε λίγο καιρό θα υπάρξει αναβάθμιση προς τα πάνω από 100mbps.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μπορώ με βάση αυτού https://www.vodafone.gr/digital-press-office/anakoinoseis/timologiakes-allages-gia-idiotes-syndromites-symvolaioy-kartoprogrammatos να κάνω καταγγελία για να φύγω ατελώς σε ένα συμβόλαιο κινητής vodafone; Ο πατέρας μου έχει το red 5gb και το πληρώνει 19€. Τώρα αυξήθηκε 1,5€ λογω 13ου μήνα και σκέφτομαι να του το διακόψω. Χρησιμοποιεί περίπου 4 gb το μήνα όταν δεν είναι σπίτι.

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως οχι,το δικαίωμα το δίνει για την περίπτωση Α, για το μη εμπορικο home telephony

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, spoukos said:

Καλημέρα, μπορώ με βάση αυτού https://www.vodafone.gr/digital-press-office/anakoinoseis/timologiakes-allages-gia-idiotes-syndromites-symvolaioy-kartoprogrammatos να κάνω καταγγελία για να φύγω ατελώς σε ένα συμβόλαιο κινητής vodafone; Ο πατέρας μου έχει το red 5gb και το πληρώνει 19€. Τώρα αυξήθηκε 1,5€ λογω 13ου μήνα και σκέφτομαι να του το διακόψω. Χρησιμοποιεί περίπου 4 gb το μήνα όταν δεν είναι σπίτι.

Μπορεί να φύγει με βάσει το Β. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το αναφέρει. Είναι μονομερής τροποποίηση και αν το κυνηγήσεις λίγο θα βγεις δικαιωμένος 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, paanos said:

Μπορεί να φύγει με βάσει το Β. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το αναφέρει. Είναι μονομερής τροποποίηση και αν το κυνηγήσεις λίγο θα βγεις δικαιωμένος 

Ετσι είναι οι περισσότερες ανακοινώσεις της Vodafone, άλλα γράφουν, άλλα εννοούν και άλλα τελικά εφαρμόζουν.

Αυτοί που τις συντάσσουν πρέπει να είναι τελείως τούβλα.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, paanos said:

Μπορεί να φύγει με βάσει το Β. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το αναφέρει. Είναι μονομερής τροποποίηση και αν το κυνηγήσεις λίγο θα βγεις δικαιωμένος 

Πώς μπορώ να το κυνηγήσω με τον πιο εύκολο τρόπο; Γιατι είναι στου πατέρα μου το όνομα η γραμμή και αυτός δεν πολύ ασχολείται 

Link to comment
Share on other sites

Εάν αλλάξει το συμβόλαιο, δεν υπάρχει συμβόλαιο, ουτε επιστροφή επιδότησης. Ο νόμος είναι ξεκάθαρος. Πολλοί μπερδευουν τον νόμο με τους όρους. Κάποιοι όροι είναι καταχρηστικοί. Κοροϊδευουν τον κόσμο πονταροντας στην άγνοια του. Μιλάνε και με αγενές υφακι, αλλά όταν κάποιος τους δείχνει ότι γνωρίζει, γίνονται γατάκια... 

Link to comment
Share on other sites

On 9/7/2024 at 3:01 ΜΜ, MIKU said:

Άσχημα πακέτα, γιατί και ακριβότερα είναι και παραμένει το όριο.

Απ' την άλλη δεν είδαμε ακόμη το 5G.

Εάν θα βγάλει 5g.... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...