Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 13/2/2022 at 2:28 ΜΜ, jimmis11 said:

Την προσφορά σε αυτή την τιμή την έχεις μαζί με Vodafone σταθερή ή αποκλειστικά κινητή;

Με σταθερή είναι οκ,για κινητή αποκλειστικά είναι πολύ καλά. 
Στο Black Friday πάντως το έδιναν 29,90€ μόνο του, 26,90 με σταθερό στο ίδιο ΑΦΜ. Και αν κανείς την απαλλαγή των τελών κινητής που είναι 10% επι του ποσού,βγαίνει 23,99€. Στα ίδια λεφτά περίπου είχα adsl και κινητό, είτε ένα φοιτητικό vdsl. 
Τωρα πλέον έχω απεριόριστα στο κινητό μου,με εξτρα κάρτα sharing για να μοιράζω Ίντερνετ σε iPad, PC και Smart TV μόνο και μόνο για το Netflix. 
 

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 11/2/2022 at 3:47 ΜΜ, jimmis11 said:

Καλησπέρα, έχεις το VF Giga Unlimited Ultra με 27€;

Εμένα μου το προτείνουν για ανανέωση για δύο νούμερα, (δικό μου και συζύγου, και τα 2 είναι στο δικό μου ΑΦΜ), με 2 διαφορετικές τιμές!

Για μένα στα 34,10€ και για την σύζυγο στα 24,20€!!!

Αυτο παντως που δινουν για το ΙΔΙΟ ΠΡΟΙΟΝ δυο ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΤΙΜΕΣ στον ΙΔΙΟ ΠΕΛΑΤΗ μου μυριζει καργα παρανομο. Αν δεν ειχα καποια προσωπικα θεματα αυτη την εποχη θα τους κυνηγουσα αλλα ας οψεται...

Link to comment
Share on other sites

Αν έλεγαν ότι η επίσημη τιμή καταλόγου είναι διαφορετική σε 2 περιπτώσεις, ναι θα ήταν παράνομο. Αυτό που κάνουν είναι προσωπικές προσφορές με διαφορετική έκπτωση στην αρχική τιμή στον κάθε έναν. Και είναι προφανές πως δουλεύει. Ακόμα και στον ίδιο άνθρωπο να ανήκουν και τα 2 νούμερα, η προφορά εξαρτάται από τη χρήση που κάνεις ήδη. Αν είχαν ακριβώς την ίδια χρήση και οι 2(σε κατανάλωση παροχών), πιθανότατα να είχαν την ίδια τιμή....

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου ήρθε 5ψήφιο "πονηρό" sms χωρίς να έχω δηλώσει πουθενά το τηλ μου. Στη συνέχεια 'εβαλα φραγή στα πενταψήφια Θα το χρεωθώ;

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι γράφει το sms.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εάν σου λέει ότι χρεώθηκες, έχει ήδη χρεωθεί στον λογαριασμό σου. Εάν σου λέει να γραφτείς κάπου, ειδικά εάν ζητάει εισαγωγή κωδικού/PIN, μην ανησυχείς.

Μπορείς να επικοινωνήσεις και με την Vodafone για επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, cgioris said:

Παιδιά, μου ήρθε 5ψήφιο "πονηρό" sms χωρίς να έχω δηλώσει πουθενά το τηλ μου. Στη συνέχεια 'εβαλα φραγή στα πενταψήφια Θα το χρεωθώ;

Το πενταψήφιο μήνυμα έλεγε ως εξής: Καλησπέρα. Μόλις μπήκα στο τσατ και βρήκα το ψευδώνυμό σου. Αν επιτρέπεται τι ψάχνεις και από που είσαι;

Ελπίζω να μη μου έρθει καμία λυπητερή!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, cgioris said:

Το πενταψήφιο μήνυμα έλεγε ως εξής: Καλησπέρα. Μόλις μπήκα στο τσατ και βρήκα το ψευδώνυμό σου. Αν επιτρέπεται τι ψάχνεις και από που είσαι;

Ελπίζω να μη μου έρθει καμία λυπητερή!

Όχι, δεν θα σου έρθει τίποτα μην αγχώνεσαι αρκεί να μην ... απαντήσεις.

Μου ερχόντουσαν και εμένα παλιότερα αλλά όλα είναι οκ.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2022 at 9:55 ΠΜ, Mark_K said:

Αν έλεγαν ότι η επίσημη τιμή καταλόγου είναι διαφορετική σε 2 περιπτώσεις, ναι θα ήταν παράνομο. Αυτό που κάνουν είναι προσωπικές προσφορές με διαφορετική έκπτωση στην αρχική τιμή στον κάθε έναν. Και είναι προφανές πως δουλεύει. Ακόμα και στον ίδιο άνθρωπο να ανήκουν και τα 2 νούμερα, η προφορά εξαρτάται από τη χρήση που κάνεις ήδη. Αν είχαν ακριβώς την ίδια χρήση και οι 2(σε κατανάλωση παροχών), πιθανότατα να είχαν την ίδια τιμή....

Sent from my Galaxy S10e
 

Φαντάσου ότι στον αριθμό που παίρνει και την έκπτωση από τον συνδυασμό με το σταθερό ή τελική τιμή είναι 4 ευρώ ακριβότερη. Δεν βγαίνει νόημα ούτε με την χρήση, ούτε με τα χρόνια που είναι συνδρομητές ο κάθε αριθμός. Τέλος πάντων απλά κοιτάζω το συνολικό ποσό που θεωρώ ότι είναι καλό οπότε... 

Link to comment
Share on other sites

On 16/2/2022 at 11:56 ΜΜ, Nikolas14 said:

Με σταθερή είναι οκ,για κινητή αποκλειστικά είναι πολύ καλά. 
Στο Black Friday πάντως το έδιναν 29,90€ μόνο του, 26,90 με σταθερό στο ίδιο ΑΦΜ. Και αν κανείς την απαλλαγή των τελών κινητής που είναι 10% επι του ποσού,βγαίνει 23,99€. Στα ίδια λεφτά περίπου είχα adsl και κινητό, είτε ένα φοιτητικό vdsl. 
Τωρα πλέον έχω απεριόριστα στο κινητό μου,με εξτρα κάρτα sharing για να μοιράζω Ίντερνετ σε iPad, PC και Smart TV μόνο και μόνο για το Netflix. 
 

μπορούμε κάπως να πάρουμε την προσφορά τώρα?

υπάρχει κάποιο τηλέφωνο από τμήμα προσφορών γιατί είτε στην κόκκινη είτε στην πράσινη δίνουν αρχικές τιμές

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, makisg4 said:

Φαντάσου ότι στον αριθμό που παίρνει και την έκπτωση από τον συνδυασμό με το σταθερό ή τελική τιμή είναι 4 ευρώ ακριβότερη. Δεν βγαίνει νόημα ούτε με την χρήση, ούτε με τα χρόνια που είναι συνδρομητές ο κάθε αριθμός. Τέλος πάντων απλά κοιτάζω το συνολικό ποσό που θεωρώ ότι είναι καλό οπότε... 

Παζαρεψε το κι άλλο τους παίρνει και πιο χαμηλά. Θεσε το όριο 3-4 ευρώ το πολύ πάνω από αυτά που δίνεις τώρα. Εγω έχω 2 συνδέσεις unlimited ultra  στα 37 ευρώ μαζί.Βεβαια παίζει ρόλο ότι έχω άλλες 3  έξτρα συνδέσεις και σταθερό στο ίδιο ΑΦΜ. 

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει μέσω της εφαρμογής, προσφορά για δοκιμαστική χρήση ενός μηνός, όλα απεριόριστα με περιορισμό ταχύτητας στα 10mbps, με 22€.
Όσο το έχω δοκιμάσει δεν είχα πουθενά κανένα πρόβλημα τόσο στο κινητό όσο και στο ταμπλέτες με κάρτα που διαμοιράζει. Ακόμη και χοτσποτ που δοκίμασα έγινε χωρίς κανένα πρόβλημα.
Μετά από δίκη μου ερώτηση μου δίνουν τα απεριόριστα χωρίς κόφτη στα 31€.
Αν ήταν μέχρι 25€ μάλλον θα το επέλεγα καθαρά για ψυχολογικούς λόγους του περιορισμού.
Τι λέτε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα πληρωνω για το unlimited ultra 33,26  αρχες Ιουνιου τελειωνει το συμβολαιο και βγηκε προσφορα στο app 36 ευρω πηρα τον προσωπικο μου συμβουλο και περιμενω απαντηση αν μπορει να γινει κατι καλυτερο γιατι πραγματικα βαρεθηκα σε καθε ανανεωση να ανεβαινει το παγιο. Μηπως να περιμενω να ερθει πιο κοντα η ληξη?

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα πληρωνω για το unlimited ultra 33,26  αρχες Ιουνιου τελειωνει το συμβολαιο και βγηκε προσφορα στο app 36 ευρω πηρα τον προσωπικο μου συμβουλο και περιμενω απαντηση αν μπορει να γινει κατι καλυτερο γιατι πραγματικα βαρεθηκα σε καθε ανανεωση να ανεβαινει το παγιο. Μηπως να περιμενω να ερθει πιο κοντα η ληξη?

Εχεις ακόμη 2 μιση μήνες.Κανένα αγχος! Πες του οτι έχεις πάρει προσφορά 33 απο άλλη εταιρεία για unlimited και τέλος Μάη τους χαιρετάς εφόσον αυξήσουν το πάγιο. Και περίμενε μέχρι Μάη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 Νούμερα 1 Giga unlimited Ultra πληρώνω τώρα 67 και ένα RED Start στα 32 που λήγουν στις 26/3. Ζήτησα προσφορά για ανανέωση και μου λένε να τα κάνουν και τα δύο Unlimited Ultra στα 104 (67+37) ούτε κουβέντα για μείωση στο 1ο. 

Την Δευτέρα περιμένω την COTE πο μου δίνει το δικό της Unlimited και στα δύο νούμερα στα 72 (36+36). Αυτοί χάνουν 

Link to comment
Share on other sites

2 Νούμερα 1 Giga unlimited Ultra πληρώνω τώρα 67 και ένα RED Start στα 32 που λήγουν στις 26/3. Ζήτησα προσφορά για ανανέωση και μου λένε να τα κάνουν και τα δύο Unlimited Ultra στα 104 (67+37) ούτε κουβέντα για μείωση στο 1ο. 
Την Δευτέρα περιμένω την COTE πο μου δίνει το δικό της Unlimited και στα δύο νούμερα στα 72 (36+36). Αυτοί χάνουν 

Για το 36 που σου δίνουν έχεις και σταθερή γραμμή στην Κοτε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, skiace said:


Για το 36 που σου δίνουν έχεις και σταθερή γραμμή στην Κοτε ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι σταθερό έχω COTE

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα βαλει το Σεπτεμβριο μετα απο τηλεφωνικη προσφορα το Vodafone Giga Unlimited Ultra στα 21,49 + 5 ευρω εκτπωση στο παγιο του σταθερου που απο 19.30 επεσε στα 14.30 το μηνα. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, tsilarxos said:

Εγω ειχα βαλει το Σεπτεμβριο μετα απο τηλεφωνικη προσφορα το Vodafone Giga Unlimited Ultra στα 21,49 + 5 ευρω εκτπωση στο παγιο του σταθερου που απο 19.30 επεσε στα 14.30 το μηνα. 

Τρομερή τιμή, εγώ δίνω 17€ για σταθερό και 23,99€ για το Giga Unlimited Ultra. Χθες με πήραν τηλέφωνο για θέμα κάλυψης που ανέφερα στην Καλαμάρια Θεσσαλονίκης,στην περιοχή της Θεμιστοκλη Σοφούλη στον Ναυτικό Όμιλο Θεσσαλονίκης και μου ανέφεραν ότι έχω δικαίωμα εξαιτίας αυτού διότι το θέμα είναι σχεδόν αδύνατο να λυθεί(θέλει νέο σταθμό βάσης) μπορώ να φύγω ατελώς όποτε θέλω. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, skiace said:

Unlimited ultra στα 28,40€.
Να το κάνω η να ζητήσω κάτι καλύτερο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν είσαι Αθήνα κάνε της άλλης με 37 ευρώ. Εδώ το δίκτυο είναι περίεργο. Μια του ύψους και μια του βάθους.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα κάνε της άλλης με 37 ευρώ. Εδώ το δίκτυο είναι περίεργο. Μια του ύψους και μια του βάθους.

Δεν είμαι Αθήνα.
Μου προσφέρεται το unlimited play με 23€ και το ultra με 28,40€.
Έχω άλλους 5 μήνες συμβόλαιο. Να ανανεώσω τώρα με κάτι από τα παραπάνω η να περιμένω κάτι καλύτερο στη λήξη ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, skiace said:

Unlimited ultra στα 28,40€.
Να το κάνω η να ζητήσω κάτι καλύτερο ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

και αθηνα σε πολλα σημεια ταχυτητες επιπεδου adsl και χειροτερα. επισης πολλα θεματα με συστημικα προβληματα μχ στο Myvodafone κλπ...

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, skiace said:


Δεν είμαι Αθήνα.
Μου προσφέρεται το unlimited play με 23€ και το ultra με 28,40€.
Έχω άλλους 5 μήνες συμβόλαιο. Να ανανεώσω τώρα με κάτι από τα παραπάνω η να περιμένω κάτι καλύτερο στη λήξη ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Η τιμή είναι καλή του ultra με 28,40€.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, cmvr said:

Η τιμή είναι καλή του ultra με 28,40€.

Θα συμφωνήσω, εγώ θα το έκανα αν με καλύπτει το δίκτυο. 
Αν δεν κανείς ιδιαίτερη χρήση στη σταθερή,άνετα βγάζεις μια 2η κάρτα sim data only και κανείς τη δουλειά σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...