Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν ανανεωσα,εννοειται,απλα ρωτησα το υψος της επιδοτησης.

 

Καλα εκανες αν και αν το Iphone ερθει μετα το καλοκαιρι και πολυ πριν τα Χριστουγεννα δεν ξερω αν βρεις κατι καλυτερο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις καλυτερο?Σε συσκευη?Μπα iPhone θα παρω.Δεν υπαρχει κατι καλυτερο.

 

Εννοουσα καλυτερη επιδοτηση.Περι κινητου...ουδεις λογος !

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και γω πηγα τη Δευτερα και εκανα αιτηση φορητοτητας απο VODAFONE σε COSMOTE (μετα απο παροτρυνση φιλου) και απο 2x85 που ειχα επιδοτηση για δυο συνδεσεις με πηραν τηλ και μου το εκαναν 2x145.

 

τι ποσα κανεις το μηνα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το ποσο αυτο καθε μηνα ειναι απο 2 συνδεσεις που εχω στο ονομα μου.Λες να επιδιωξω κι'αλλα,ε?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το ποσο αυτο καθε μηνα ειναι απο 2 συνδεσεις που εχω στο ονομα μου.Λες να επιδιωξω κι'αλλα,ε?

 

Εκτός από την επιδότηση ζήτα σίγουρα και έκπτωση στο πάγιο 30% συνήθως το λιγότερο δίνουν.

Link to comment
Share on other sites

εμενα σε 3 συνδεσεις με τελικο ποσο πληρωμης 80-90ε η κοτε που ειμαι μου δινει 350

και η βοντα σε προσφορα 400 χωρις εκπτωση παγιου(πιο ακριβο παγιο απο κοτε) κ με εκπτωση(ιδιο με κοτε) 300.

Μεχρι που λετε να μπορουνε να φτασουνε;

Εγω παντος βλεπω απο αρχες Σεπτεμβρη να γινετε της μουρλης απο προσφορες

Edited by kavas2
Link to comment
Share on other sites

εμενα σε 3 συνδεσεις με τελικο ποσο πληρωμης 80-90ε η κοτε που ειμαι μου δινει 350

και η βοντα σε προσφορα 400 χωρις εκπτωση παγιου(πιο ακριβο παγιο απο κοτε) κ με εκπτωση(ιδιο με κοτε) 300.

Μεχρι που λετε να μπορουνε να φτασουνε;

Εγω παντος βλεπω απο αρχες Σεπτεμβρη να γινετε της μουρλης απο προσφορες

 

Μακαρι αλλα εμενα καποια γνωστη μου που δουλευει στο τμημα εξ πελατων της βοντα το αντιθετο μου λεει...

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι αλλα εμενα καποια γνωστη μου που δουλευει στο τμημα εξ πελατων της βοντα το αντιθετο μου λεει...

 

Έχει inside πληροφορίες ότι θα κοπούν επιδοτήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω, άλλαξαν τα unlimited με internet. Από το 55 και πάνω όλα δίνουν απεριόριστο internet!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παντως και σε εμενα μου δωσαν καλη προσφορα, για φορητοτητα 3 εταιρικα νουμερα με συνολο 66 ευρω παγιο μου δωσαν 470 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω, άλλαξαν τα unlimited με internet. Από το 55 και πάνω όλα δίνουν απεριόριστο internet!

 

Εξαρχής έδιναν απεριόριστο Ίντερνετ.

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι αφαιρέθηκαν τελείως τα προγράμματα Surf and talk, τόσο για νέες συνδέσεις όσο και για ανανεώσεις μέσω του site και κατά την άποψή μου έπραξαν πολύ κακώς. Ο ανταγωνισμός(Cote) τα παρέχει κανονικά(i προγράμματα). Ok, θέλουν να σπρώξουν τα unlimited για προφανείς λόγους(όπως και οι ανταγωνιστές), όμως και αυτά λειψά είναι σε σχέση με τον ανταγωνισμό, καθώς δεν παρέχουν προπληρωμένα μηνύματα προς όλα τα δίκτυα(παρά μόνο αν κάποιος πάει σε πάγιο άνω των 100 ευρώ :down: ). Ήθελα νά'ξερα, με ποια λογική δεν παρέχουν δωρεάν μηνύματα προς τρίτους; Για ποιο λόγο κάποιος να πληρώσει ίδιο πάγιο με λιγότερες παροχές;

 

Και επιπλέον, βλέπω εξαφανίζουν σιγά-σιγά και τα Ευέλικτα. Ούτε αυτά τα βγάζει διαθέσιμα για νέες συνδέσεις/ ανανεώσεις μέσω my account. Σε συνδυασμό με την κατάργηση των πακετων προπληρωμένων μηνυμάτων(SMS 50,150,250),ένας συνδρομητής Vodafone με συμβόλαιο αναγκάζεται να πληρώσει το ποσό των 12 λεπτών/ μήνυμα για να στείλει προς Cote/Wind.... Νά'σαι καλά βρε Vodafone, που τα προγράμματά σου καλύπτουν τις ανάγκες όλων των πελατών! Συνεχίστε έτσι! Μπορείτε να αφαιρέσετε κι άλλες παροχές! Γιούπιιιι!! :yahoo::yahoo::rocket::rocket::shoot:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι αφαιρέθηκαν τελείως τα προγράμματα Surf and talk, τόσο για νέες συνδέσεις όσο και για ανανεώσεις μέσω του site και κατά την άποψή μου έπραξαν πολύ κακώς. Ο ανταγωνισμός(Cote) τα παρέχει κανονικά(i προγράμματα). Ok, θέλουν να σπρώξουν τα unlimited για προφανείς λόγους(όπως και οι ανταγωνιστές), όμως και αυτά λειψά είναι σε σχέση με τον ανταγωνισμό, καθώς δεν παρέχουν προπληρωμένα μηνύματα προς όλα τα δίκτυα(παρά μόνο αν κάποιος πάει σε πάγιο άνω των 100 ευρώ :down: ). Ήθελα νά'ξερα, με ποια λογική δεν παρέχουν δωρεάν μηνύματα προς τρίτους; Για ποιο λόγο κάποιος να πληρώσει ίδιο πάγιο με λιγότερες παροχές;

 

Και επιπλέον, βλέπω εξαφανίζουν σιγά-σιγά και τα Ευέλικτα. Ούτε αυτά τα βγάζει διαθέσιμα για νέες συνδέσεις/ ανανεώσεις μέσω my account. Σε συνδυασμό με την κατάργηση των πακετων προπληρωμένων μηνυμάτων(SMS 50,150,250),ένας συνδρομητής Vodafone με συμβόλαιο αναγκάζεται να πληρώσει το ποσό των 12 λεπτών/ μήνυμα για να στείλει προς Cote/Wind.... Νά'σαι καλά βρε Vodafone, που τα προγράμματά σου καλύπτουν τις ανάγκες όλων των πελατών! Συνεχίστε έτσι! Μπορείτε να αφαιρέσετε κι άλλες παροχές! Γιούπιιιι!! :yahoo::yahoo::rocket::rocket::shoot:

Η κατάσταση με τα μηνύματα είναι πραγματικά απαράδεκτη. Ώρες ώρες σκέπτομαι να κάνω φορητότητα μόνο γι' αυτό το λόγο.:mad:

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, προσωπικά έχω συμβουλέψει φίλους και γνωστούς με unlimited κάτω των 100 ευρώ να μη στέλνουν ούτε 1 μήνυμα σε Cosmote/Wind και οι περισσότεροι έχουν πάρει κάρτα άλλης εταιρίας για τα μηνύματα- και σωστά έπραξαν. Δεν είναι μόνο το εξαιρετικά υψηλό κόστος, αλλά και η κοροιδία για κάτι που οι ανταγωνιστές το παρέχουν στο ίδιο προπληρωμένο πάγιο. Τι κάνει την Vodafone πια να μην μπορεί να δώσει κάποιον αριθμό μηνυμάτων που δίνουν και οι άλλοι 2;

 

Συν η κατάργηση προγραμμάτων σιγά-σιγά που οι ανταγωνιστές συνεχίζουν και παρέχουν... Λυπάμαι, αλλά ανταγωνιστική δεν είναι, κάθε άλλο μάλιστα, είναι η λιγότερο ευέλικτη σε ατομικά προγράμματα συμβολαίου αυτήν τη στιγμή... (πέραν των 3 GB που δίνει στα πιο ακριβά unlimited με internet- που αμφιβάλλω πόσοι πια απ'τους συνδρομητές αυτών των προγραμμάτων φτάνουν στο όριο ή εξαντλούν...).

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο. Μακάρι σύντομα να δουν τα λάθη τους...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η κατάσταση με τα μηνύματα είναι πραγματικά απαράδεκτη. Ώρες ώρες σκέπτομαι να κάνω φορητότητα μόνο γι' αυτό το λόγο.:mad:

Εγώ όταν χρησιμοποιούσα τη VF είχα σταθερά κάθε μήνα 8-9€ συν ΦΠΑ μηνύματα εκτός VF τα οποία τα πλήρωνα κανονικά τη στιγμή που στα άλλα δίκτυα τα δίνουν μέσα στο προπληρωμένο πάγιο. Στην wind τώρα γλυτώνω ό,τι άλλο γλυτώνω συν τα 8-9€+ΦΠΑ κάθε μήνα!

Μεγάλη βλακεία της vf που δεν δίνει sms προς άλλα δίκτυα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησε πρόσφατα μία φίλη μου (που ήθελε να κάνει μετάβαση από surf and talk 700 plus σε unlimited) υπό την απειλή φορητότητας δωρεάν μηνύματα(όσα δίνει η Κοσμοτέ στο αντίστοιχο πρόγραμμα) και το μόνο που μπορούσαν να κάνουν ήταν έκπτωση στο πάγιο και τίποτα άλλο. Ακόμη και σε τέτοια περίπτωση. Τι να πεις... Τέλος πάντων, η λύση είναι απλά μία Frog π.χ. για αποστολή μηνυμάτων προς τρίτα δίκτυα, αν δεν είναι ανάγκη να χρησιμοποιεί κανείς το συμβόλαιο γι'αυτά.;)
Link to comment
Share on other sites

Ποση εκπτωση στο παγιο της προτειναν,μηπως ξερεις?Αν ηταν της ταξης των 10 ευρω το ψιλοσκεφτεσαι να παραμεινεις,αλλιως...
Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ το ίδιο.. Παλιότερα τους είχα πει κι εγώ για φορητότητα και μέσα σε άλλα τους είχα πει και για τα μυνήματα.. Αλλά τίποτα.. Το μόνο που μπόρεσαν να κάνουν ήταν 30% έκπτωση στο πάγιο... Και τότε μου είχαν πει ότι θα γίνουν αλλαγές στα προγράμματα unlimtied που ακόμα δεν έχω δει τίποτα :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παντως και σε εμενα μου δωσαν καλη προσφορα, για φορητοτητα 3 εταιρικα νουμερα με συνολο 66 ευρω παγιο μου δωσαν 470 ευρω.

 

Γεια χαρά...

 

Την επιδότηση αυτή στη δώσανε μετά από αίτημα επανεξέτασης δικό σου? Μετά από αίτημα φορητότητας προς άλλη εταιρία ή εξ'αρχής ήταν τόσο?

 

Και, είναι πρόσφατο αυτό το γεγονός? Τις τελευταίες μέρες?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...