Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ισχύει η φοιτητική έκπτωση στη Vodafone; Κάτι είδα σε ένα πολύ παλιό νέο...

 

Που το είδες αυτό? Υπάρχει (ή υπήρχε) έκπτωση στο πάγιο για τους φοιτητές?

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό? Υπάρχει (ή υπήρχε) έκπτωση στο πάγιο για τους φοιτητές?

 

Υπήρχε παλιά, δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα.

 

Ειχα ακουσει για εκπτωση μονο για Mοbile Internet.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χτες να πληρώσω λογαριασμό και ρώτησα για την επιδότηση του ενός αριθμού ξανά, και από 250 μέσα σε 3 βδομάδες (άντε τραβηγμένο ένα μήνα) έχει κατέβει στα 195. Δεν ξέρουν το λόγο που στο 8μηνο βγήκε επιδότηση του ενός αριθμού μόνο, αλλά σίγουρα στον άλλο θα βγει τον Αύγουστο.

Η κοπέλα μου πρότεινε να κάνω έκπτωση αντί επιδότησης, για 2 μήνες, ώστε να μην "πέφτει" πολύ το επιδοτούμενο ποσό κάθε μήνα, κι όταν με το καλό βγει και η άλλη επιδότηση τον Αύγουστο να χρησιμοποιήσω το υπόλοιπο της 1ης επιδότησης σε συνδυασμό με τη δεύτερη ..

επειδή έχω πάψει ασχολούμαι με το θέμα .. τι γνώμη έχετε; έκανα καλά που το έκανα αυτό; ή βλακεία μου;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ακουσει για εκπτωση μονο για Mοbile Internet.

 

Mobile internet εννοείς, στο πακέτο των mb που χρησιμοποιούμε από το κινητό ή τη συνδρομή σε πακέτα internet για laptop?

Link to comment
Share on other sites

Mobile internet εννοείς, στο πακέτο των mb που χρησιμοποιούμε από το κινητό ή τη συνδρομή σε πακέτα internet για laptop?

 

Για συνδεση μεσω φορητου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αυτοι εκει στο τμημα επιδοτησεων ειναι για φαπες....περιμενει η κοπελα μ , προσφορα επιδοτησης λογω φορητοτητας και την καλουν απο αθηνα...βασικα την κανουν αναπαντητη..τι ειναι αυτο το πραγμα...το κοριτσι ειναι στην δουλεια κ μ λεει ημουν πανω απο το κιν κ μολις χτυπησε σταματησε...κ μενα ετσι με εκαναν....εχει κανεις καμια γνωμη? πηρα τηλ κ μ ειπε δε μπορει να με συνδεσει με το αρμοδιο τμημα.....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άραγε κάποιος τρόπος να ενώσω 2 επιδότησεις ,από 2 διαφορετικά νούμερα ,με διαφορετικό αριθμό μητρώου συνδρομητή??

Θέλω να ενώσω τον Σεμπτεμβριο την επιδοτηση την δικιά μου + του πατέρα μου και να πάρω αντε με +50Ε το iphone4...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άραγε κάποιος τρόπος να ενώσω 2 επιδότησεις ,από 2 διαφορετικά νούμερα ,με διαφορετικό αριθμό μητρώου συνδρομητή??

Θέλω να ενώσω τον Σεμπτεμβριο την επιδοτηση την δικιά μου + του πατέρα μου και να πάρω αντε με +50Ε το iphone4...

 

Σε Πλαισιο σιγουαρ γινεται.Το εκανα εγω το Πασχα μια δικια μου και μια της κορης μου σε διαφορετικα μητρωα και πηραμε μια tv και εχουν μεινει και 80 ευρω πιστωτικο. Επειδη κανονικα δεν γινεται εκοψαν αποδειξη οτι της κορης μου τα εδωσαν μετρητα και τα πηρα μετα εγω και πληρωσα το συμπληρωμα για την tv !!!!Oλα αυτα στα χαρτια και μονο.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σε Πλαισιο σιγουαρ γινεται.Το εκανα εγω το Πασχα μια δικια μου και μια της κορης μου σε διαφορετικα μητρωα και πηραμε μια tv και εχουν μεινει και 80 ευρω πιστωτικο. Επειδη κανονικα δεν γινεται εκοψαν αποδειξη οτι της κορης μου τα εδωσαν μετρητα και τα πηρα μετα εγω και πληρωσα το συμπληρωμα για την tv !!!!Oλα αυτα στα χαρτια και μονο.
Ενδιαφέρον αυτό..

Αρα πάω Πλαισιο με τον πατέρα μου και κανονικά μπορούμε να ενώσουμε της επιδοτήσεις...

χμμ αν και μου ακούγετε κουφό!γιατί σε vodafone shop με κοίταγαν λες και τους είπα ότι είμαι ο ΕΤ ο εξωγήινος ,για να το λες το έχεις κάνει!

 

Thanks!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αυτό..

Αρα πάω Πλαισιο με τον πατέρα μου και κανονικά μπορούμε να ενώσουμε της επιδοτήσεις...

χμμ αν και μου ακούγετε κουφό!γιατί σε vodafone shop με κοίταγαν λες και τους είπα ότι είμαι ο ΕΤ ο εξωγήινος ,για να το λες το έχεις κάνει!

 

Thanks!

 

 

Ετσι ακριβως αλλα μονο για Πλαισιο μπορω να πω γιατι το εκανα οπως ξαναειπα και μονο για Vodafone.Μαλιστα δεν πηρα καν κινητο αλλα tv 32αρα LG.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έγω έχω πολλούς γνωστούς που με αρχική επιδότηση 90euro και αίτηση φορητότητας φτάσανε τα 400ευρώ και 50% έκπτωση. Έχω τρείς γραμμές στην vodafone και οταν είχα κάνει αίτηση φορητότητας στην μία γραμμή (με αρχικη επιδότηση 90ευρώ) τον Μαϊο για Cosmote η Vodafone μου έδωσε 350ευρώ και 50%.

Εκείνη την περίοδο ή άλλη γραμμή μου είχε 190ευρώ επιδότηση και χωρίς φορητότητα μου ανεβάσανε την επιδότηση στα 270 +50% εκπτωση μόνο που εγώ περίμενα το HTC Desire να έρθει στην Ελλάδα.

Η επιδότηση τώρα έπεσε στα 160ευρώ ενώ ο λογαριασμός μου ανέβηκε και άλλο παρόλα αυτα και με αιτηση φορητότητας που έκανα και στην άλλη γραμμή δίνουν 210 + 10% ούτε καν την προηγούμενη προσφορά τους.

Τελίκα την ακύρωσα την φορητότητα χωρίς να ανανεώσω στην vodafone. Απο τότε με έχουν καλέσει δύο φορές για να ανανεώσω το συμβόλαιο και τους απαντώ ότι απλά το θεωρώ κοροϊδία όλο αυτό όπως το κάνανε άλλοι και έγω στην άλλη γραμμή μου με 90 ευρώ και σε γραμμη με αρχική επιδότηση και αντιστοιχους λογ να δίνουν μόνο τοσα..

Και αυτοί κλασικά λενε οτι αυτές οι προσφορές έχουν αλλάξει εγω τους είπα περιμένω να ξανα αλλάξουν και να ανεβασει πάλι ο ανταγωνισμός τις τιμές.

Εσείς πως το βλέπετε καμιά προσφορά δεν θα βγαλει η vodafone η κάποια άλλη εταιρεια; τωρα τα βλέπω παγωμένα και λέω να περιμένω.

Εσεις τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έγω έχω πολλούς γνωστούς που με αρχική επιδότηση 90euro και αίτηση φορητότητας φτάσανε τα 400ευρώ και 50% έκπτωση. Έχω τρείς γραμμές στην vodafone και οταν είχα κάνει αίτηση φορητότητας στην μία γραμμή (με αρχικη επιδότηση 90ευρώ) τον Μαϊο για Cosmote η Vodafone μου έδωσε 350ευρώ και 50%.

Εκείνη την περίοδο ή άλλη γραμμή μου είχε 190ευρώ επιδότηση και χωρίς φορητότητα μου ανεβάσανε την επιδότηση στα 270 +50% εκπτωση μόνο που εγώ περίμενα το HTC Desire να έρθει στην Ελλάδα.

Η επιδότηση τώρα έπεσε στα 160ευρώ ενώ ο λογαριασμός μου ανέβηκε και άλλο παρόλα αυτα και με αιτηση φορητότητας που έκανα και στην άλλη γραμμή δίνουν 210 + 10% ούτε καν την προηγούμενη προσφορά τους.

Τελίκα την ακύρωσα την φορητότητα χωρίς να ανανεώσω στην vodafone. Απο τότε με έχουν καλέσει δύο φορές για να ανανεώσω το συμβόλαιο και τους απαντώ ότι απλά το θεωρώ κοροϊδία όλο αυτό όπως το κάνανε άλλοι και έγω στην άλλη γραμμή μου με 90 ευρώ και σε γραμμη με αρχική επιδότηση και αντιστοιχους λογ να δίνουν μόνο τοσα..

Και αυτοί κλασικά λενε οτι αυτές οι προσφορές έχουν αλλάξει εγω τους είπα περιμένω να ξανα αλλάξουν και να ανεβασει πάλι ο ανταγωνισμός τις τιμές.

Εσείς πως το βλέπετε καμιά προσφορά δεν θα βγαλει η vodafone η κάποια άλλη εταιρεια; τωρα τα βλέπω παγωμένα και λέω να περιμένω.

Εσεις τι λέτε;

 

Παιδιά, είχε κανείς παρόμοια εμπειρία? Ακούγεται το τελευταίο διάστημα ότι το καρτέλ αποφάσισε να κόψει τις επιδοτήσεις και τις μεγάλες προσφορές σε ανανεώσεις συμβολαίου.... ισχύει όντως???

 

Έκανε κανένας τις τελευταίες μέρες διαπραγματεύσεις με τη Βονταφον (και τη διαδικασία με την απειλή φορητότητας κτλ...)...

 

Για πείτε μας τις εμπειρίες σας απο το τελευταίο διάστημα να ξέρουμε τι γίνετε.

 

Ευχαριστώ....

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, είχε κανείς παρόμοια εμπειρία? Ακούγεται το τελευταίο διάστημα ότι το καρτέλ αποφάσισε να κόψει τις επιδοτήσεις και τις μεγάλες προσφορές σε ανανεώσεις συμβολαίου.... ισχύει όντως???

 

Έκανε κανένας τις τελευταίες μέρες διαπραγματεύσεις με τη Βονταφον (και τη διαδικασία με την απειλή φορητότητας κτλ...)...

 

Για πείτε μας τις εμπειρίες σας απο το τελευταίο διάστημα να ξέρουμε τι γίνετε.

 

Ευχαριστώ....

 

Διαπραγματευτικα εγω για λογαριασμο αλλου με τα στοιχεια του και απο επιδοτηση καπου στα 65 ευρω την εκαννα 300 ....:D:D:D

Οσα τους ειπα οτι ταχα δινει η cosmote.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εκανα "απειλη φορητοτητας" λογω προσφορας κοσμοτε αλλα το μονο που πηρα ( βεβαια για λογαριασμο αλλου και με οχι τοσο σοβαρους λογαριασμους) ηταν 40% εκπτωση και φυσικα τον επομενο μηνα π βγαινει η κανονικη επιδοτηση θα τους πιω το αιμα... :D
Link to comment
Share on other sites

Απλά προβληματίστηκα νωρίτερα που ανέφερε ο φίλος οτι με δύο γραμμές κιόλας... του κατέβασαν την επιδότηση αντί να την ανεβάσουν.... ή έστω να την κρατήσουν στα ίδια επίπεδα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση αλλά θα μπορούσατε να αναφέρετε πότε κάνατε τις διαπραγματεύσεις για να δούμε κατα πόσο άλλαξε και αν ισχύει ακόμα και σήμερα η πολιτική των εταιριών;

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ανταπόκριση αλλά θα μπορούσατε να αναφέρετε πότε κάνατε τις διαπραγματεύσεις για να δούμε κατα πόσο άλλαξε και αν ισχύει ακόμα και σήμερα η πολιτική των εταιριών;

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Εγω για δυο συνδεσεις λιγο πριν το Πασχα που γινοταν της τρελης απο ολους σε προσφορες και μια πριν 10 μερες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και πριν 10 μέρες πέτυχες πάλι αντίστοιχη επιδότηση 300 ευρώ;

 

Ακριβως...Απο αρχικη καπου στα 60-65 ευρω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...