Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι παραμένουν ακριβά αλλά ρεαλιστικά τώρα, κανείς δεν περιμένει να κατέβουν μονομιάς οι τιμές στα επίπεδα που συναντάμε σε άλλες χώρες... Ας δούμε τι θα κάνουν οι άλλοι δύο παίκτες

 

Θετικό ειναι οτι μειωθηκαν και τα RED τα οποια μπορεί να βολεψουν αρκετούς που έχουν μικρότερες ανάγκες επικοινωνιας..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορείς να δώσεις αλλά 20 ευρώ και να πάρεις τα πάντα απεριόριστα

Δεν ξέρω αν έχεις άλλη επιλογή για sms/voice/data απεριοριστα

Εκτός αν θες να πάρεις το αντίστοιχο της Cosmote με τα 150....

 

Πάντως αν θυμάμαι καλά, κάποιος εδώ μέσα ζητούσε διακαώς τα συγκεκριμένα προγράμματα.

Εναλλακτικά πας σε Red που εχουν πολυ χαμηλες τιμες.

Εγώ ζητούσα απερίοριστα σε όλα. Καλή αρχή και σύντομα στα 40 ευρώ με πλήρη ταχύτητα :)

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

300gb/μήνα γράφτηκε στο άλλο θέμα. Δεν τα λες λίγα αλλά απεριόριστα δεν ειναι. Παρόλα αυτά παραμένει μια καλή λύση κοντά στο 70αρι που δεν υπήρχε μέχρι στιγμής στην ελληνική αγορά από ελληνικό πάροχο χωρίς πατέντες..
Link to comment
Share on other sites

300gb/μήνα γράφτηκε στο άλλο θέμα. Δεν τα λες λίγα αλλά απεριόριστα δεν ειναι. Παρόλα αυτά παραμένει μια καλή λύση κοντά στο 70αρι που δεν υπήρχε μέχρι στιγμής στην ελληνική αγορά από ελληνικό πάροχο χωρίς πατέντες..
Εντάξει δεν περίμενα να δώσει και πραγματικά απεριόριστα η Vodafone. Πάντως 300GB είναι υπεραρκετά για τον μέσο βαρύ χρήστη.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσετε αναλυτικός κατάλογος θα δείτε άλλες τιμές,το Unlimited Surf 68.75.Μήπως δεν ανανέωσαν τις τιμές στο Pdf αρχείο?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις αλλά 20 ευρώ και να πάρεις τα πάντα απεριόριστα

Δεν ξέρω αν έχεις άλλη επιλογή για sms/voice/data απεριοριστα

Εκτός αν θες να πάρεις το αντίστοιχο της Cosmote με τα 150....

 

Πάντως αν θυμάμαι καλά, κάποιος εδώ μέσα ζητούσε διακαώς τα συγκεκριμένα προγράμματα.

Εναλλακτικά πας σε Red που εχουν πολυ χαμηλες τιμες.

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να τα δώσω τέτοια ποσά! Αλλά με ενοχλεί η κοροϊδία! Άντε να βγάλετε και πακέτο με απεριόριστο edge στα 25 ευρώ Αλέξανδρε!

:cat:
Link to comment
Share on other sites

€55 για απεριόριστα data με ταχύτητα ΕΩΣ 2 mbps βλέπω! Αστείοι εκεί στη Vodafone...

 

 

Ελα και με 10αρα πας στα 66 αν ειδα καλα και αν θες φουλ ταχύτητα δωσε τα νεφρά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι ακόμα ακριβά αλλά έγινε η πρώτη αρχή. Για 300gb και απεριόριστη ομιλία είναι μια χαρά. Μόλις αντιδράσει και ο ανταγωνισμός θα έχουμε πτώσεις στις τιμές σε λίγο καιρό.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

εγω την πατησα αν ανανεωνα χθες αντι για προχθες θα επαιρνα κατι καλυτερο μαλλον απο τα 31.26 η αληθεια ειναι οτι ξενερωσα
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μου δίνουν το red start στα 15,15€ (τελική τιμή μαζί με την έκπτωση του σταθερού) και με έχουν βάλει σε διλημμα...
Link to comment
Share on other sites

Μου δίνουν το red start στα 15,15€ (τελική τιμή μαζί με την έκπτωση του σταθερού) και με έχουν βάλει σε διλημμα...
αν σε καλυπτουν οι παοχες παρτο ειναι καλη τιμη. μπορεις να τους ρωτησεις ποσο σου δινουν το red plus? για να εχω μια εικονα.
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Στο site το red plus έχει 30,25. Αν έχεις και σταθερό μειώνεται -15% και πάει άρα στα 25,71. Επίσης στο σταθερό ανάλογα το πρόγραμμα παίρνεις έκπτωση (από 2 έως 5€) άρα έμμεσα μειώνεται κι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Στο site το red plus έχει 30,25. Αν έχεις και σταθερό μειώνεται -15% και πάει άρα στα 25,71. Επίσης στο σταθερό ανάλογα το πρόγραμμα παίρνεις έκπτωση (από 2 έως 5€) άρα έμμεσα μειώνεται κι άλλο.
φιλε την πατησα ανανεωσα στις 2/6 στα 31,26 με την εκπτωση σταθερου και τωρα η vodafone αρνειται οποιαδηποτε κουβεντα λεγωντας μου οτι η τιμη στο site αφορα μονο νεα νουμερα ουτε καν φορητοτητα και ειμαι σκασμενος γιατι αν ισχυουν τα νουμερα που μου λες χανω γυρω στα ευρω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Όντως τα 23,65 (start) και 30 (plus) είναι για νέα σύνδεση ή φορητότητα, αλλά θα μπορούσαν άνετα να σου το δώσουν στην ίδια τιμή. Έπρεπε να τους πιέσεις και λίγο στο τμήμα διακοπών..
Link to comment
Share on other sites

Όντως τα 23,65 (start) και 30 (plus) είναι για νέα σύνδεση ή φορητότητα, αλλά θα μπορούσαν άνετα να σου το δώσουν στην ίδια τιμή. Έπρεπε να τους πιέσεις και λίγο στο τμήμα διακοπών..
ειμαι ενα βημα πριν την φορητοτητα η cosmote εχει το mobile L στα 30,90 πραγματικα κουραστηκα να ακουω τις δικαιολογιες τους την μια μου δινουν στα 31 το red plus ενωω εχει 35 στο site και τωρα μου λενε δεν μπορουμε να φτασουμε τις τιμες του site
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

300gb/μήνα γράφτηκε στο άλλο θέμα. Δεν τα λες λίγα αλλά απεριόριστα δεν ειναι. Παρόλα αυτά παραμένει μια καλή λύση κοντά στο 70αρι που δεν υπήρχε μέχρι στιγμής στην ελληνική αγορά από ελληνικό πάροχο χωρίς πατέντες..

 

Δεν νομίζω ότι έχει 300 Gb.

Αλλοιώς δεν θα τα έλεγε unlimited (θα προσέφευγε η Cosmote στο συμβούλιο επικοινωνίας και σε 15 ημέρες θα έπρεπε να το αλλάξει το όνομα).

Link to comment
Share on other sites

Kαι για το προηγούμενο που ήταν 100gb δε θυμάμαι να προσέφυγε. Το όλο θέμα της "προσφυγής" ήταν καθαρά επικοινωνιακό εκείνεις τις ημέρες που έδιναν απεριόριστα

Απο εκει και πέρα, μακάρι να ειναι όντως χωρίς όριο ώστε να αποτελεί μια καλή λύση για κόψιμο της vdsl και απόκτηση της σαφώς καλύτερης ταχύτητας του 4g

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση ανανεωσα στις 2/6 και στον πινακα αποσβεσης λεει οτι πρεπει να επιστρεψω 115 ευρω αν φυγω απο τωρα ειναι σωστο αυτο? εχω 24μηνο συμβολαιο ο πορσωπικος μου συμβουλος που ειπε μετα απο τα εντονα παραπονα μου οτι θα στειλει το συμβολαιο μου για ακυρωση πρωτη φορα το ακουω αυτο. τωρα περιμενω το τμημα αποσυνδεσεων να δω μηπως πετυχω κατι
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Αν πήρες επιδότηση 115€, ισχύει. Αν όμως δεν πήρες επιδότηση αλλά αντί αυτής έκπτωση στα πάγια, έχω την εντύπωση πως πληρώνεις την έκπτωση που σου έχουν κάνει επί τον αριθμό των μηνών που έχουν περάσει από την έναρξη του συμβολαίου.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Αν πήρες επιδότηση 115€, ισχύει. Αν όμως δεν πήρες επιδότηση αλλά αντί αυτής έκπτωση στα πάγια, έχω την εντύπωση πως πληρώνεις την έκπτωση που σου έχουν κάνει επί τον αριθμό των μηνών που έχουν περάσει από την έναρξη του συμβολαίου.

 

Sent from my Galaxy S10e

 

 

Δηλαδή αν διακόψεις στον πρώτο μήνα πληρώνεις ουσιαστικά τα λιγότερα?

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα λέει αναλυτικά εδώ : https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Instructions/about_Regulation.html

 

Ανώτατο ύψος τέλους πρόωρης διακοπής σύμβασης

Σε περίπτωση καταγγελίας σύμβασης ορισμένου χρόνου πριν τη λήξη της, το τέλος διακοπής δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα δύο ακόλουθα ποσά (Α και Β):*

 

Ποσό Α

Το συνολικό ποσό που θα προκύπτει από το άθροισμα των ακόλουθων:

 

Το σύνολο της έκπτωσης επί του μηνιαίου παγίου μέχρι τη στιγμή της διακοπής.

 

Το εναπομείναν ποσό απόσβεσης για τυχόν επιδότηση συσκευής, εξοπλισμού ή κατασκευής γραμμής.

 

Επισημαίνεται ότι, εάν ο συνδρομητής καταγγείλει τη σύμβαση οποιαδήποτε στιγμή πριν παρέλθει διάστημα 2 μηνών από την έναρξή της, θα οφείλει να καταβάλει:

 

Τα πάγια 2 μηνών.

 

Την έκπτωση 2 μηνών και το εναπομείναν, πέραν των 2 μηνών, ποσό απόσβεσης για τυχόν επιδότηση* συσκευής, εξοπλισμού ή κατασκευής γραμμής.

 

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνουν το red start στα 15,15€ (τελική τιμή μαζί με την έκπτωση του σταθερού) και με έχουν βάλει σε διλημμα...

Πώς σου το δίνουν; έκανες αίτηση για φορητότητα ή για διακοπή;;; ή μήπως έρχεσαι από άλλο πάροχο; ή τίποτα από όλα;:)

 

εγώ τώρα έχω το red1 με 700'+220sms+2,8GB στα 21,50€ τελική τιμή (με όλες τις εκπτώσεις και έχω και 2ο κινητό και σταθερό στη voda) και μου είπαν ότι το ίδιο πρόγραμμα θα πάει στα 23,60€. Οπότε με συμφέρει λέει να το αλλάξω στο Red start (με διπλασιασμό των data λόγω σταθερού, δηλ. 6GB+1000'+1000sms που με ΥΠΕΡΚΑΛΥΠΤΕΙ!!!) το οποίο και καλά μου το δίνει στα 24,44€ τελική τιμή (χωρίς επιδότηση) ή στα 26,04€ τελική τιμή (με 104€ επιδότηση).

Γι' αυτό με ενδιαφέρει η απάντησή σου! Αν είναι να κάνω αίτηση διακοπής ή φορητότητα (πάντα έτσι έκανα μέχρι τώρα, αφού έτσι θέλουν να παίζουν...:mad:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω την πατησα αν ανανεωνα χθες αντι για προχθες θα επαιρνα κατι καλυτερο μαλλον απο τα 31.26 η αληθεια ειναι οτι ξενερωσα

γι' αυτό λύσσαξαν την προηγούμενη εβδομάδα με απανωτά τηλέφωνα! τώρα εξηγείται! Εχώ 18μηνο συμβόλαιο με έναρξη 4-2-2019 και με πήραν από τώρα για ανανέωση δηλ. στους 16 μήνες, διότι δήθεν λήγει...

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Από άλλο πάροχο. Το δίνουν στα 23,6€ αλλά αν έχεις σταθερό παίρνεις στο πάγιο του κινητού -15% (πάει στα 20,15€). Το σταθερό μου έχει επίσης έκπτωση 5€ (είναι ανάλογα το προγραμμα), άρα το κινητό πάει έμμεσα στα 15€.
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το νήμα και ενώ είμαι σίγουρος πως υπάρχει η πληροφορία δεν μπορώ να τη βρω. Η ερώτηση μου αφορά τον χρόνο που μπορεί να γίνει χωρίς κόστος αίτημα φορητότητας ή μετατροπής σε κάρτα.

Λήγει το συμβόλαιο κινητής στις 17 Ιουλίου κι αναρωτιέμαι αν πρέπει να περιμένω μέχρι τότε.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το πινακακι του συμβολαιου που υπεγραψα στις 2/6 https://imgur.com/0Xq9d3C
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...