Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Έχω 2 γραμμές voda red 1 old με τιμές ~ €19,78 + €7,33 φόρους=€27,11 και €20,88 + €7,76 = €28,64 (2 κάρτερ 4sharing) σε οικογενειακό πακέτο μαζί με την έκπτωση λόγω voda/hol σταθερό.

Λήγει 02/2017 (18μηνο συμβόλαιο). Τί τιμές παίζουν αυτό τον καιρό???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρονια Πολλα!

Παιζει να εχει κανεις την λιστα με τις χρεωσεις λοιπων κλησεων?

Με ενδισφερει η χρεωση από κινητο VODAFONE προς το 13888 του ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρονια Πολλα!

Παιζει να εχει κανεις την λιστα με τις χρεωσεις λοιπων κλησεων?

Με ενδισφερει η χρεωση από κινητο VODAFONE προς το 13888 του ΟΤΕ

 

 

Εδώ κατεβάζεις το αρχείο: http://www.vodafone.gr/portal/resources/media/IVR_prices_1_8.pdf

 

 

Είναι στην 5η σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να γνωριζει. Χθες το απογευμα υπεγραψα στα κουριερ. Μου ανεφεραν πως αυριο θα ειναι ο φακελος παραδωμενος στην cosmote. Απο εκει και περα ποσο χρονο χρειαζεται μεχρι να γινω πρασινος; Υπαρχει πιθανοτητα η βοντα να με καλεσει για προσφορα; Εχω σπασει το συμβολαιο ελεω σηματος. Τι να ζητησω εκπτωση μεγαλη παγιου ή κανενα iphone 6s? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει επιδότηση στη vodafone αυτή την περίοδο και ενδιαφέρεται για S7/S7 edge, ας έχει κατά νου οτι η vodafone δίνει επιπλέον επιδότηση 200 ευρώ για αυτά τα δύο μοντέλα. Δηλαδή, αν έχετε επιδότηση 100 ευρώ και θέλετε ένα S7 ή ένα S7 edge, τότε μαζί με την υπερεπιδότηση (έτσι την ονομάζουν) θα πάρετε 300 ευρώ.

 

Υ.Γ. Στο πλαίσιο αλλά και στο media markt, η τιμή λόγω προσφοράς είναι 599. Εγώ από πλαίσιο το πήρα. Δεν πρόλαβα όμως την προσφορά με το VR, αυτό κι αν θα ήταν δώρο!

Edited by KostasSTi
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος έχει επιδότηση στη vodafone αυτή την περίοδο και ενδιαφέρεται για S7/S7 edge, ας έχει κατά νου οτι η vodafone δίνει επιπλέον επιδότηση 200 ευρώ για αυτά τα δύο μοντέλα. Δηλαδή, αν έχετε επιδότηση 100 ευρώ και θέλετε ένα S7 ή ένα S7 edge, τότε μαζί με την υπερεπιδότηση (έτσι την ονομάζουν) θα πάρετε 300 ευρώ.

Σοβαρά;;;

Χρόνια πολλά και καλη χρονιά σε όλους παιδιά!

Δηλαδή εγώ που έχω 290€ επιδότηση για 2 εταιρικές γραμμές, αν θελήσω το S7 edge θα το πάρω 490€ φθηνότερα;;

Πριν δύο μέρες μίλησα με τη vodafone για την επιδότηση μου και είχα σκοπό να πάρω ένα galaxy A5 2016 για τη γυναίκα μου. Αλλά αν ισχύει η "υπερεπιδότηση", τότε αλλάζουν τα δεδομένα!!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Εγώ το πήρα στις 29 Δεκεμβρίου με αυτό τον τρόπο. Επικοινώνησε μαζί τους και ρώτησέ τους να σου πούνε λεπτομέρειες. Στο πλαίσιο που πήγα, δεν το είχανε ακούσει. Ανοίγοντας όμως το λογαριασμό μου για την ανανέωση, στην επιλογή συσκευών φαινόταν η επιπλέον επιδότηση (202 ευρώ επιπλέον για την ακρίβεια).
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Εγώ το πήρα στις 29 Δεκεμβρίου με αυτό τον τρόπο. Επικοινώνησε μαζί τους και ρώτησέ τους να σου πούνε λεπτομέρειες. Στο πλαίσιο που πήγα, δεν το είχανε ακούσει. Ανοίγοντας όμως το λογαριασμό μου για την ανανέωση, στην επιλογή συσκευών φαινόταν η επιπλέον επιδότηση (202 ευρώ επιπλέον για την ακρίβεια).

Σ' ευχαριστώ Κώστα!

Θα μιλήσω και 'γω με Vodafone και να δούμε τι θα μου πουν!! Αν πάντως ισχύει και πάρω 200+290€ επιδότηση........ κερνάω τσίπουρο για την ενημέρωση!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Εγώ το πήρα στις 29 Δεκεμβρίου με αυτό τον τρόπο. Επικοινώνησε μαζί τους και ρώτησέ τους να σου πούνε λεπτομέρειες. Στο πλαίσιο που πήγα, δεν το είχανε ακούσει. Ανοίγοντας όμως το λογαριασμό μου για την ανανέωση, στην επιλογή συσκευών φαινόταν η επιπλέον επιδότηση (202 ευρώ επιπλέον για την ακρίβεια).

 

Δεν ξέρω κάθε πότε ανοίγει αυτή η προσφορά αλλά επιβεβαιώνω και εγώ ότι έτσι τω πήρα τον Σεπτέμβριο :)

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ Κώστα!

Θα μιλήσω και 'γω με Vodafone και να δούμε τι θα μου πουν!! Αν πάντως ισχύει και πάρω 200+290€ επιδότηση........ κερνάω τσίπουρο για την ενημέρωση!!

 

Ρωτα και πες μας. Δεν υπαρχει λογος να σου πουν το αντιθετο, ειδικα αν τους πεις οτι εγινε σε καποιο φιλο σου. Αν χρειαστει, σου δινω και τον αριθμό μου για διασταύρωση.

Τσιπουρο it is!! Σα να το κερασες ειναι ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα παιδια ενας φιλος τον πηραν για ανανεωση συμβολαιου και του δινουν το red1 στα 42 ευρια.πολλα δε ειναι;; εχει και σταθερο χολ δηλαδη vodafone ποσο μπορει να το παρει το red1;; να επιλεξει 12μηνες η παραπανω η δε παιζει ρολο στη τιμη;; επειδη δε ξερει αν ηταν επισημη vodafone αυτο που μιλησε η ανεξαρτhτο για προσφορα που παιρνει τηλ για προσφορα;;Επειδη μενει κατω χαλανδρι προς ζωοδοχου πηγης γνωριζετε τι γινεται γιαα vdsl και αν δινει η voda μεσω καμπινας ;; στο ελεγχο διαθεσιμοτητας λεει οχι ομως η περιοχη εχει κανονικα καμπινες vdsl.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο περίπου μου το έδιναν και μενα πέρσι το καλοκαίρι... Τώρα περιμένω να λήξει και να ετοιμαστώ για αίτημα φορητότητας.... Παλαιότερα κάποιοι μεμονωμένα πήραν red1 περίπου στα 17-20 ευρώ περίπου....

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανα 35 που λεει ο φιλος μπορει να το παρει;; σκεφτεται να κανει αιτημα για διακοπη συνδεσης σαν μεσο πιεσης και οχι φορητοτητα.Η διακοπη θα γινει σε ποσες μερες; Λογικα θα του δωσουν κατι καλυτερο για να μη φυγει;;Επισης αυτο με το προσωπικη εξυπηρετηση πως το ζητας; ωστε να μιλας παντα με τον ιδιο; δωστε τα φωτα σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά με υγεία στο καλύτερο ελληνικό φόρουμ. Έχω στο όνομα μου δύο συμβόλαια που έχουν λήξει και μου βγάζουν και πάγια χωρίς έκπτωση. Θέλω να διακόψω το ένα για να γίνει κάρτα και το άλλο με φορητότητα να πάει wind. Αυτοί εντωμεταξύ δε λένε να με καλέσουν επειδή έχουν καταλάβει ότι πάω να τους την κάνω. Τι με συμβουλεύεται να κάνω και τι να πληρώσω; Μπορώ να γλιτώσω τα τελευταία φουσκωμένα πάγια; Edited by impreza_sti
Ασκούμε κριτική σε ιδέες και όχι σε ανθρώπους
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά με υγεία στο καλύτερο ελληνικό φόρουμ. Έχω στο όνομα μου δύο συμβόλαια που έχουν λήξει και μου βγάζουν και πάγια χωρίς. Θέλω να διακόψω το ένα για να γίνει κάρτα και το άλλο με φορητότητα να πάει wind. Αυτοί εντωμεταξύ δε λένε να με καλέσουν επειδή έχουν καταλάβει ότι πάω να τους την κάνω. Τι με συμβουλεύεται να κάνω και τι να πληρώσω; Μπορώ να γλιτώσω τα τελευταία φουσκωμένα πάγια;

 

Λογικο δεν ειναι ?? Επρεπε πριν ληξουν να διαπραγματευτεις ανανεωση ή να κανεις φορητοτητα αλλου .Ληγουν 3 δικα μου red1 με συνολικο ποσο 62 ευρω τον μηνα ολα μαζι στς 21/2 και απο αυριο θα παρω τηλεφωνο να δω τι θα μου προτεινουν .

Το εχω κανει αλλες δυο φορες με επιτυχια αλλα πριν ληξουν .

Edited by impreza_sti

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά με υγεία στο καλύτερο ελληνικό φόρουμ. Έχω στο όνομα μου δύο συμβόλαια που έχουν λήξει και μου βγάζουν και πάγια χωρίς έκπτωση. Θέλω να διακόψω το ένα για να γίνει κάρτα και το άλλο με φορητότητα να πάει wind. Αυτοί εντωμεταξύ δε λένε να με καλέσουν επειδή έχουν καταλάβει ότι πάω να τους την κάνω. Τι με συμβουλεύεται να κάνω και τι να πληρώσω; Μπορώ να γλιτώσω τα τελευταία φουσκωμένα πάγια;

 

Αυτοβούλως δεν έχουν λόγο να σε καλέσουν...

Απλά κάνε αυτά που μας περιγράφεις: Μία αίτηση για κάρτα και μία φορητότητα. Και στα δύο πιθανότατα θα σου προτείνουν κάτι καλύτερο από αυτό που ήδη έχεις. Για να γλιτώσεις κάτι στα ήδη χρεωμένα είναι πολύ δύσκολο, δεδομένου ότι έχεις συμφωνήσει σε αυτές τις χρεώσεις όταν υπέγραψες το συμβόλαιό σου.

Link to comment
Share on other sites

Μου ζητάνε ένα 60άρι για τελευταίο λογαριασμό εκτός παγίου συν 20 ευρώ τέλη αποσύνδεσης! Θέλω το νουμερό μου να μετατραπεί σε κάρτα. Πρέπει να πληρώσω και τέλη αποσύνδεσης από το συμβόλαιο;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το αποφύγεις. Δεν πρόκειται για κάποια παράνομη χρέωση το ποσό του λογαριασμού. Για το τέλος αποσύνδεσης, αν θες να πας σε κάρτα θα πληρώσεις τόσο. Διαφορετικά κάνε φορητότητα, αλλά υπάρχει πιθανότητα και στην άλλη εταιρεία να σου ζητήσουν κανένα 30άρι για φορητότητα, οπότε να σε συμφέρει περισσότερο να πληρώσεις το τέλος.
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να σερφάρεις περισσότερο κάθε Σαββατοκύριακο;

 

Σου κάνουμε*δώρο*1GB Internet*από το Κινητό κάθε Σαββατοκύριακο από 21/1 μέχρι και 12/3.

 

Ενεργόποιηση από την εφαρμογή My Vodafone μέσω δικτύου κινητής.

 

Διευκρινίσεις

 

Η προσφορά ισχύει για Ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου & καρτοπρογράμματος.

 

Η προσφορά δίνει 1GB Internet από το κινητό για περίοδο χρήσης 8 συνεχόμενα Σαββατοκύριακα από 21/1 00:00 έως και 12/3 23:59 για χρήση εντός Ελλάδας. Τα δωρεάν GB δεν μοιράζονται με άλλες συσκευές.

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις ανανεωσα τηλεφωνια για 3η ή 4η φορα δεν θυμαμαι καλα για αλλους 18 μηνες 3 red1 με 19,56 τελικη το καθενα .

 

Εκπτωση συνολικη 85% .

 

70% στο παγιο +15% οικογενειακο

 

 

Ντραπηκα να ζητησω μεγαλυτερη αν και δεν νομιζω να μου εδιναν

 

Εληγαν 21/2 αλλα η ανανεωση θα ισχυει από όταν μου στειλουν sms σε λιγες μερες .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να σερφάρεις περισσότερο κάθε Σαββατοκύριακο;

 

Σου κάνουμε*δώρο*1GB Internet*από το Κινητό κάθε Σαββατοκύριακο από 21/1 μέχρι και 12/3.

 

Ενεργόποιηση από την εφαρμογή My Vodafone μέσω δικτύου κινητής.

 

Διευκρινίσεις

 

Η προσφορά ισχύει για Ιδιώτες συνδρομητές συμβολαίου & καρτοπρογράμματος.

 

Η προσφορά δίνει 1GB Internet από το κινητό για περίοδο χρήσης 8 συνεχόμενα Σαββατοκύριακα από 21/1 00:00 έως και 12/3 23:59 για χρήση εντός Ελλάδας. Τα δωρεάν GB δεν μοιράζονται με άλλες συσκευές.

 

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Ευχαριστούμε! Ισχύει κανονικά και σε εταιρικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις ανανεωσα τηλεφωνια για 3η ή 4η φορα δεν θυμαμαι καλα για αλλους 18 μηνες 3 red1 με 19,56 τελικη το καθενα .

 

Εκπτωση συνολικη 85% .

 

70% στο παγιο +15% οικογενειακο

 

 

Ντραπηκα να ζητησω μεγαλυτερη αν και δεν νομιζω να μου εδιναν

 

Εληγαν 21/2 αλλα η ανανεωση θα ισχυει από όταν μου στειλουν sms σε λιγες μερες .

 

Όντως πολύ καλή τιμή!

Και εγώ θα ντρεπόμουν..

Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/a/HUIFD

Μια ερωτηση παιδια ....

Αν κλεισω το WiFi οπως με συμβουλευει η Vodafone, και μπω στο δυκτιο της για να ενεργοποιησω την "προσφορα" , δεν θα χρεωθω με 1€ για τη χρηση ιντερνετ ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/a/HUIFD

Μια ερωτηση παιδια ....

Αν κλεισω το WiFi οπως με συμβουλευει η Vodafone, και μπω στο δυκτιο της για να ενεργοποιησω την "προσφορα" , δεν θα χρεωθω με 1€ για τη χρηση ιντερνετ ;

 

Γιατι να χρεωθείς ένα ευρω ? Εκτος και δεν εχεια καθολου ΜΒ με δεδομενα κινητου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να χρεωθείς ένα ευρω ? Εκτος και δεν εχεια καθολου ΜΒ με δεδομενα κινητου.

 

Αυτό λεω ... Δεν εχω, και θελω να παρω το 1 Gb για το Σ/Κ. Δεν θα χρεωθω για τα δευτερολεπτα που θα μπω να το ενεργοποιησω ;

Δηλαδη θα πληρωσω 1€ για να εχω δεδομενα το Σαββατοκυριακο.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λεω ... Δεν εχω, και θελω να παρω το 1 Gb για το Σ/Κ. Δεν θα χρεωθω για τα δευτερολεπτα που θα μπω να το ενεργοποιησω ;

Δηλαδη θα πληρωσω 1€ για να εχω δεδομενα το Σαββατοκυριακο.

 

Σε αυτή την περιπτωση μαλλον θα το χρεωθείς αλλα δεν ξερω ποσο .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...