Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 εργάσιμες μέρες πρίν θα κάνεις αίτηση για μεταφορά .

Αφού το συμβόλαιο σου λήγει 31 Αυγούστου κάντο 25 Αυγούστου

Ευχαριστώ πολύ. Επειδή την αίτηση θα την κάνω από τη σελίδα της cosmote, υπάρχει λόγος για νωρίτερα ή αργότερα να κάνω την αίτηση;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω αίτηση φορητότητας για τους δυο αριθμούς που έχω για να πάω στην Cosmote, θα με πάρουν τηλέφωνο από την Vodafone να μου ζητήσουν τον λόγο και αν μπορούν να ακυρώσουν την διαδικασία;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Πέρσι πήρα 300 ευρώ επιδότηση για κάθε συσκευή, λέγοντας τους απλά ότι οι άλλες εταιρίες μου δίναν τόσο. Από φέτος που τηλεφωνικά δεν μπορείς να επιτύχεις επανεκτίμηση της επιδότησης, δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το πετύχω στο κατάστημα, όπως πέρσι.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τέλεια! Πέρσι πήρα 300 ευρώ επιδότηση για κάθε συσκευή, λέγοντας τους απλά ότι οι άλλες εταιρίες μου δίναν τόσο. Από φέτος που τηλεφωνικά δεν μπορείς να επιτύχεις επανεκτίμηση της επιδότησης, δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το πετύχω στο κατάστημα, όπως πέρσι.

 

Τι έννοείς με το τελευταίο? Αν τους πάρεις τηλέφωνο για επανεκτίμηση σου λένε ότι δεν μπορούν να σουν αυξήσουν το ποσό?

Link to comment
Share on other sites

Σου λένε ότι πλέον έχουν δώσει την συγκεκριμένη αρμοδιότητα στα καταστήματα και δεν γίνεται τηλεφωνικώς όπως συνήθως. Μου το είπαν τόσο τηλεφωνικώς όσο και ηλεκτρονικώς.
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι συνδρομητης vodafone εδω και 8 χρονια.Φετος λογω στρατου μειωσα το παγιο μου στα 26ευρω αλλα το τελευταιο εξαμηνο του συμβολαιου μου οι λογαριασμοι ηταν ολοι απο 60ευρω και πανω. Η επιδοτηση ειναι 50ευρω, το θεωρω τραγικο ποσο απο τη στιγμη που σαν νεο συνδρομητη θα μου εκαναν την ιδια προσφορα. Τωρα που εμπλεκονται τα καταστηματα πως παιρνουμε κατι καλυτερο?σκεφτομαι σοβαρα να παω στην κοσμοτε.

 

Καλησπέρα!θέλω να διακοψω το συμβολαιο μου με την Vodafone που ληγει στις 23/8!ωστοσο ο λογαριασμος κλεινει 13/9!αν κανω την διακοπη τωρα δεν θα επιβαρυνθω κατι παραπανω παρα μονο το παγιο του μηνα Αυγουστου-Σεπτεμβριου?Κανεις την διακοπη και ερχεται ενας τελικος χρεωστικος λογαριασμος ή πρεπει να τα πληρωσεις ολα εκεινη τη στιγμη?

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Αν διακόψεις το πάγιο αύριο θα στο κλείσουν σε 30 ημέρες.

Αν θέλεις γρηγορότερα θα πρέπει να κάνεις φορητότητα σε καρτοκινητό άλλης εταιρείας ώστε να μεταφερθείς σε 3 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Δεν ξέρω τι κάνουν εκεί στην vodafone,αλλά με αυτά τα λάθη που όλως τυχαίως είναι πάντα στην έκπτωση του παγίου,αρχίζουν και γίνονται τραγικοί.Και για να γίνω λίγο πιο συγκεκριμένος,πέρυσι με την ανανέωση συμβολαίου που έκανα,είχα έκπτωση στο πάγιο 20%.αυτή η έκπτωση δεν περάστηκε ποτέ στον λογαριασμό μου,λάθος μου που δεν το πρόσεξα αλλά δεν ήταν και υποχρέωση μου να ελέγχω εγώ αν βγαίνει σωστά ο λογαριασμός που εκδίδει η εταιρία βάσει του συμβολαίου που υπογράφει με τον πελάτη.

Αφού καταλαβαίνουν το λάθος τους,μου προτείνουν από μόνοι τους έκπτωση 30% για φέτος.ο πρώτος λογαριασμός ήταν οκ.στον δεύτερο λογαριασμό,η έκπτωση αντί για 11 ευρώ ήταν 4.παίρνω στην εξυπηρέτηση,η κοπέλα άρχισε να μου λέει για ενεργοποίηση επιδότησης που έχει γίνει ή για αποδοχή άλλης προσφοράς από κατάστημα,δεν ήξερε τι να μου πει και η ίδια.....φυσικά τίποτα από αυτά δεν έχει γίνει.ενεργοποίησε πάλι την έκπτωση του 30%.εγώ τώρα πρέπει να πληρώσω τον τρέχων λογαριασμό,και η έκπτωση θα μου πιστωθεί στον επόμενο ή στον μεθεπόμενο λογαριασμό.

Και ρωτάω τώρα εγώ.Πως να πάρω στα σοβαρά αυτή την εταιρία???Τι κάνουν?παίρνουν έναν έναν λογαριασμό και προσπαθούν να ξεγελάσουν τον πελάτη?Σκέφτομαι σοβαρά να κόψω την σύνδεση ή να πάω σε άλλη εταιρία.

Φυσικά ο λογαριασμός δεν θα πληρωθεί και τους έστειλα και μαιλ.πρώτα θα πιστωθεί σωστά η έκπτωση και μετά θα πληρωθεί ο λογαριασμός μαζί με τον επόμενο.Αν δεν πιστωθεί σωστά η έκπτωση δεν θα πληρωθεί ούτε ο επόμενος.Δεν ξέρω αν ακούγομαι υπερβολικός αλλά δεν μου φαίνεται τυχαίο όλο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει αίτηση φορητοτητας σε cosmote αλλά μου έκαναν καλή προσφορά απο τηνvodaphone και λέω να μεινω.

θυμάται κανείς ποιος είναι ο πενταψήφιος που παίρνεις για να ακυρώσεις το αίτημα φορητοτητας;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..

Λοιπόν, χρειάζομαι την βοήθεια σας.. Μόλις έκανα το καρτοκινητό μου σύνδεση στο πρόγραμμα 15..

Και εκεί που πάω χαρωπή χαρωπή να πάρω τηλ το 1284 και να μου που τι υπόλοιπο έχω (από ομιλία, μνμ και ΜΒ εννοώ..) μου λέει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για το πρόγραμμά μου...

ΓΙΑΤΙ???

 

Τέλος πάντων... Ξέρει κανείς πως μπορώ να δω από εδώ και πέρα τα υπολειπόμενα λεπτά-μνμ-ΜΒ μου??

Μέσω my account γίνεται?? Αν ναι, μπορώ να ενεργοποιήσω το my account από κάποιο κατάστημα?? (δεν θέλω να δώσω ΑΦΜ στο ιντερνετ... Με νιώθεται.... )

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει διακοπή της αποστολής του αναλυτικού λογαριασμού στο σπίτι (δεδομένου ότι το βλέπω από myaccount) ή είναι υποχρεωτικό να το στέλνουν; υπάρχει κάποιο mail στο οποίο μπορώ να το ζητήσω ή μόνο με κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει διακοπή της αποστολής του αναλυτικού λογαριασμού στο σπίτι (δεδομένου ότι το βλέπω από myaccount) ή είναι υποχρεωτικό να το στέλνουν; υπάρχει κάποιο mail στο οποίο μπορώ να το ζητήσω ή μόνο με κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών;

 

Το είχα ζητήσει και εγώ ακριβώς το ίδιο και είχαν απαντήσει πως δε γίνεται, πρέπει να στέλνουν και τον εκτυπωμένο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..

Λοιπόν, χρειάζομαι την βοήθεια σας.. Μόλις έκανα το καρτοκινητό μου σύνδεση στο πρόγραμμα 15..

Και εκεί που πάω χαρωπή χαρωπή να πάρω τηλ το 1284 και να μου που τι υπόλοιπο έχω (από ομιλία, μνμ και ΜΒ εννοώ..) μου λέει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για το πρόγραμμά μου...

ΓΙΑΤΙ???

 

Τέλος πάντων... Ξέρει κανείς πως μπορώ να δω από εδώ και πέρα τα υπολειπόμενα λεπτά-μνμ-ΜΒ μου??

Μέσω my account γίνεται?? Αν ναι, μπορώ να ενεργοποιήσω το my account από κάποιο κατάστημα?? (δεν θέλω να δώσω ΑΦΜ στο ιντερνετ... Με νιώθεται.... )

Γιατι η ενημερωση για τα λεπτα φαινεται με 1 μερα καθυστερηση στο συστημα. Οποτε απο αυριο το απογευμα δοκιμασε. Οσο για τα δεδομενα, κανε μια αποπειρα να στειλεις κενο μηνυμα στο 1284. Πιστευω αυτα θα φανουν.

Μεσω my account δεν μπορεις να δεις αυτες τις πληροφοριες.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι η ενημερωση για τα λεπτα φαινεται με 1 μερα καθυστερηση στο συστημα. Οποτε απο αυριο το απογευμα δοκιμασε. Οσο για τα δεδομενα, κανε μια αποπειρα να στειλεις κενο μηνυμα στο 1284. Πιστευω αυτα θα φανουν.

Μεσω my account δεν μπορεις να δεις αυτες τις πληροφοριες.

 

Ok.. θα δοκιμάσω αύριο.. ευχαριστώ πολύ..!! Αλλά αν δεν μπορείς να δεις τι σου έχει μείνει από τα πακέτα σου,τότε τι ακριβώς πληροφορίες παρέχει το my account??

 

Sent from my Liquid using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο χωρις internet.

 

Μπορω να εχω καποια προπληρωμενα ΜΒ που οταν τελειωνουν να μην φοβαμια αλλες χρεωσεις ???

 

Ευχαριστω

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο χωρις internet.

 

Μπορω να εχω καποια προπληρωμενα ΜΒ που οταν τελειωνουν να μην φοβαμια αλλες χρεωσεις ???

 

Ευχαριστω

Βάλε το Surf & Email. Στέλνεις ένα SMS και ενημερώνεσαι για τα υπολειπόμενα MB.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Surf & Email. Στέλνεις ένα SMS και ενημερώνεσαι για τα υπολειπόμενα MB.

 

Ευχαριστω.Κοστος ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει αίτηση φορητοτητας σε cosmote αλλά μου έκαναν καλή προσφορά απο τηνvodaphone και λέω να μεινω.

θυμάται κανείς ποιος είναι ο πενταψήφιος που παίρνεις για να ακυρώσεις το αίτημα φορητοτητας;

 

Αν τη δεχτείς, την ακυρώνει η Βόντα.

 

Σωστό, αλλά για επιβεβαίωση ας κάνει ένα τηλέφωνο στο 13897(τμήμα φορητότητας Cosmote).Έχουν συμβεί κατά καιρούς λάθη.

 

Καλησπέρα σας..

Λοιπόν, χρειάζομαι την βοήθεια σας.. Μόλις έκανα το καρτοκινητό μου σύνδεση στο πρόγραμμα 15..

Και εκεί που πάω χαρωπή χαρωπή να πάρω τηλ το 1284 και να μου που τι υπόλοιπο έχω (από ομιλία, μνμ και ΜΒ εννοώ..) μου λέει ότι η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για το πρόγραμμά μου...

ΓΙΑΤΙ???

 

Τέλος πάντων... Ξέρει κανείς πως μπορώ να δω από εδώ και πέρα τα υπολειπόμενα λεπτά-μνμ-ΜΒ μου??

Μέσω my account γίνεται?? Αν ναι, μπορώ να ενεργοποιήσω το my account από κάποιο κατάστημα?? (δεν θέλω να δώσω ΑΦΜ στο ιντερνετ... Με νιώθεται.... )

Πρέπει να περάσει τουλάχιστον ένα 24ωρο από την ενεργοποίηση του συμβολαίου για να φανεί στο σύστημα. Για το ΑΦΜ μη φοβάσαι, ασφαλής είναι η σελίδα εγγραφής στο MyAccount.

 

Υπάρχει η δυνατότητα να γίνει διακοπή της αποστολής του αναλυτικού λογαριασμού στο σπίτι (δεδομένου ότι το βλέπω από myaccount) ή είναι υποχρεωτικό να το στέλνουν; υπάρχει κάποιο mail στο οποίο μπορώ να το ζητήσω ή μόνο με κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών;

 

Κλήση στο 1237 για διακοπή αποστολής ανάλυσης κλήσεων. Θα συνεχίσει να σου έρχεται ωστόσο η 1η σελίδα του λογαριασμού. Είναι υποχρεωμένες οι εταιρίες εκ του νόμου.

 

Εχω συμβολαιο χωρις internet.

 

Μπορω να εχω καποια προπληρωμενα ΜΒ που οταν τελειωνουν να μην φοβαμια αλλες χρεωσεις ???

 

Ευχαριστω

 

Surf and mail Small: 2 € ανά 30 MB

Surf and mail Medium, Large: 5 € ανά 100 MB

 

Οι τιμές αυτές ισχύουν όταν ξεπεραστεί ο προπληρωμένος όγκος.

Link to comment
Share on other sites

Surf and mail Small: 2 € ανά 30 MB

Surf and mail Medium, Large: 5 € ανά 100 MB

 

Οι τιμές αυτές ισχύουν όταν ξεπεραστεί ο προπληρωμένος όγκος.

 

Ευχαριστω αλλα επειδη δεν εχω ξαναασχοληθει ο προπληρωμενος χρονος ποσο κανει και για ποσα ΜΒ ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα επειδη δεν εχω ξαναασχοληθει ο προπληρωμενος χρονος ποσο κανει και για ποσα ΜΒ ?

 

Mobile internet Small me 5euro, medium 10,34 Large 15,50 Unlimited 20,67.

Σου προσφέρουν 100mb, 300mb, 750mb , 3gb αντίστοιχα..

Link to comment
Share on other sites

Πήγα εκδρομή τουρκία και μου ήρθε sms από vodafone.gr και έλεγε,μοναδική προσφορά τώρα 5mb=15euro για να μην ξεμένεις ποτέ...χαχαχαχα ήμαρτον..

----

Για νέα συμβόλαια ούτε λόγος έτσι;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol: Έχω λυθεί στα γέλια!!!!!!!!!!

 

Πού να δεις τι γέλια θά'κανες αν πήγαινες Τουρκία με Cosmote και σου χρέωνε τα 5 MB ΜΟΝΟ 36,86 €....

Link to comment
Share on other sites

Στην Ιταλία μου είχαν στείλει 5ευρώ/5mb/ημέρα .. Oύτε και αυτό συμφέρει παρ όλο που είναι εντός Ε.Ε. μόνο με τα νέα unlimited ίσως συμφέρει στο εξωτερικό
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...