Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 λεπτό είναι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

"από 20 Ιουνίου ο τρόπος λειτουργίας επιδοτήσεων έχει αλλάξει και αναθεωρήσεις γίνονται μόνο μέσα από κατάστημα, όχι μέσω του 13830."

 

αυτό άκουσα πρωί πρωί όταν πήρα την εξυπηρέτηση να δω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι για την επιδότηση των 50 ευρώ με λογαριασμό 37-38 κάθε μήνα! αν κάνω φορητότητα προς κοσμοτέ πάλι το κατάστημα θα έρθει προς εμένα; ισχύει αυτό γενικά; ή είναι μπούρδες του υπαλλήλου;

Link to comment
Share on other sites

"από 20 Ιουνίου ο τρόπος λειτουργίας επιδοτήσεων έχει αλλάξει και αναθεωρήσεις γίνονται μόνο μέσα από κατάστημα, όχι μέσω του 13830."

 

αυτό άκουσα πρωί πρωί όταν πήρα την εξυπηρέτηση να δω αν μπορούμε να κάνουμε κάτι για την επιδότηση των 50 ευρώ με λογαριασμό 37-38 κάθε μήνα! αν κάνω φορητότητα προς κοσμοτέ πάλι το κατάστημα θα έρθει προς εμένα; ισχύει αυτό γενικά; ή είναι μπούρδες του υπαλλήλου;

 

:wacko: Δεν ξέρω να σου πω, αλλά μπορείς να ξανακαλέσεις λογικά στην εξυπηρέτηση να σου πει κανένας άλλος... Από τη βενζίνη που θα χαλάσεις να πας και να έρθεις στο κατάστημα λιγότερο θα στοιχίσει πάντως. Πωπω, απαράδεκτη επιδότηση.... Τελικά κάθε χρόνο και χειρότερα.:X Τώρα αν κάνεις φορητότητα, λογικά η εξυπηρέτηση θα έρθει προς εσένα... Κανείς δεν είναι "δεμένος" με κανένα κατάστημα για να του έρθει το κατάστημα προς αυτόν :blink:

Link to comment
Share on other sites

:wacko: Δεν ξέρω να σου πω, αλλά μπορείς να ξανακαλέσεις λογικά στην εξυπηρέτηση να σου πει κανένας άλλος... Από τη βενζίνη που θα χαλάσεις να πας και να έρθεις στο κατάστημα λιγότερο θα στοιχίσει πάντως. Πωπω, απαράδεκτη επιδότηση.... Τελικά κάθε χρόνο και χειρότερα.:X Τώρα αν κάνεις φορητότητα, λογικά η εξυπηρέτηση θα έρθει προς εσένα... Κανείς δεν είναι "δεμένος" με κανένα κατάστημα για να του έρθει το κατάστημα προς αυτόν :blink:

μάλιστα! ευχαριστώ. σ' ένα μήνα που θα μπορώ να κάνω φορητότητα θα δείξει!

 

μία ακόμη ερώτηση. γνωρίζει κανείς αν χρεώνεται έξτρα η συνδιάσκεψη; η ταυτόχρονη ομιλία τριών συνομιλητών δηλαδή! η χρέωση γίνεται μόνο από τα εναπομείνεντα λεπτά ή υπάρχει και κάτι επιπλέον;

Link to comment
Share on other sites

:wacko: Δεν ξέρω να σου πω, αλλά μπορείς να ξανακαλέσεις λογικά στην εξυπηρέτηση να σου πει κανένας άλλος... Από τη βενζίνη που θα χαλάσεις να πας και να έρθεις στο κατάστημα λιγότερο θα στοιχίσει πάντως. Πωπω, απαράδεκτη επιδότηση.... Τελικά κάθε χρόνο και χειρότερα.:X Τώρα αν κάνεις φορητότητα, λογικά η εξυπηρέτηση θα έρθει προς εσένα... Κανείς δεν είναι "δεμένος" με κανένα κατάστημα για να του έρθει το κατάστημα προς αυτόν :blink:

 

Κανε φορητοτητα κ θα κανουν τουμπες για να μην φυγεις.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Και φορητοτητα να κανει δε νομίζω να πολυσυγκινηθούν στην κοσμοτε και να του δώσουν κατι παραπάνω. Εγω 13 χρόνια με συμβόλαιο στην κοσμοτε και έκανα φορητοτητα στη Vodafone που μου έδινε ( και φυσικά τα πήρα) 270 ευρώ εκει που η κοσμοτε μου έδινε για ανανέωση 85, και ούτε ενα τηλέφωνο δε με πήρανε να με ρωτήσουν γιατι φεύγω.

 

Σημείωση: Δεν εχω πληρώσει ουτε ενα μηνα κάτω απο 50 ευρω λογαριασμό.

Σημείωση 2: Δεν πήρα ακόμη συσκευή. Τους είπα να περιμένω να βγει το SE Xperia Mini Pro. Δεν πιστεύω να γίνει καμία βλακεία... Δε μου δώσανε κανενα χαρτί. Σε ενα τετράδιο το σημείωσε αυτη.

 

Sent from my X10i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο που ξέχασα να πω, ΔΕ θέλω επιδότηση. δε μ' ενδιαφέρει. προτιμώ μια καλή έκπτωση στο πάγιο καθώς τον προηγούμενο μήνα έχω αγοράσει συσκευή :)
Link to comment
Share on other sites

κάτι άλλο που ξέχασα να πω, ΔΕ θέλω επιδότηση. δε μ' ενδιαφέρει. προτιμώ μια καλή έκπτωση στο πάγιο καθώς τον προηγούμενο μήνα έχω αγοράσει συσκευή :)

 

Κάνε φορητότητα σε Κοσμοτέ ή Wind σε κάποιο ρεαλιστικό πακέτο για τη χρήση που κάνεις(πχ. δεν έχει νόημα νομίζω να μιλάς κατά 90% με Βόντα και να τους πεις πάω στο Απεριόριστο Τάδε της Κοτέ και να μην σου φτάνει ο δωρεάν χρόνος για τους υπόλοιπους πλην Κοτέ, γιατί θα καταλάβουν λογικά ότι μπλοφάρεις, γνώμη μου δεν το έχω ακούσει, απλά εγώ έτσι θα σκεφτόμουν, δηλαδή θα διάλεγα ένα πακέτο που να ταιριάζει στο προφίλ μου ώστε να με πιστέψουν) και μετά περιμένεις αντιπροσφορά!!! Και ζητάς καλύτερη έκπτωση παγίου (αντί για επιδότηση) για να μείνεις!

Προσοχή, όταν θα πας στην αντίπαλη εταιρεία, απλά θα σου πάρουν τα στοιχεία σου για να ετοιμάσουν την αίτηση φορητότητας! Δεν υπογράφεις ΤΙΠΟΤΑ και αν σου πουν τίποτα, λες ότι θα υπογράψω όταν ολοκληρωθεί η φορητότητα γιατί πχ. "δεν έχω αποφασίσει ακόμα σίγουρα ποιο πρόγραμμα θέλω/ αν θέλω την προσφορά για δωρεάν πάγιο ή έκπτωση σε νέα συσκευή και έτσι τελοσπάντων!". Οπότε μέχρι τότε αναμένεις αντιπροσφορά από Βόντα. Αν δεν σε πάρουν(που δεν νομίζω δηλαδή) απλά ακυρώνεις στην αντίπαλη εταιρεία την φορητότητα και κάθεσαι στα αυγά σου με ό,τι σου δώσανε... και αν σε πάρουν για νέα προσφορά από Βόντα, πάλι ακυρώνεις στην αντίπαλη εταιρεία την φορητότητα!

 

Αυτά ξέρω για την διαδικασία, βέβαια προσωπικά ακόμα δεν την έχω προσπαθήσει γιατί ακόμα έχω καιρό μέχρι να λήξει η έκπτωσή μου 30% στο πάγιο, που ευτυχώς την πέτυχα μόλις λίγες μέρες πριν ξεκινήσουν τα καραγκιοζιλίκια με τα -3 και -3.5 ευρώ από τα πάγια....:X

Link to comment
Share on other sites

πλάκα πλάκα μετά από την τρελή επιδότηση που μου έδωσαν, αν μου κάνει καμιά καλή προσφορά η κοτέ στο απεριόριστο 40 με βλέπω να αλλάζω να καταργήσω και το wu
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να ενημερωθούμε για το υπόλοιπο του λογαριασμού μας γιατι το 1284 είναι ακριβώς 1 μέρα και 1 ώρα πίσω στη δική μου περίπτωση...:mad:

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένας άλλος τρόπος να ενημερωθούμε για το υπόλοιπο του λογαριασμού μας γιατι το 1284 είναι ακριβώς 1 μέρα και 1 ώρα πίσω στη δική μου περίπτωση...:mad:

 

Παρομοίως, αλλά έτσι είναι το σύστημα... Δεν είναι realtime(λες και δεν μπορούσαν να το κάνουν σαν τα καρτοκινητά....)αλλά η διαφήμιση διαφήμιση...

Άμα μάθεις πες μας και εμάς! ΛΟΛ Που εντάξει δεν νομίζω να υπάρχει τρόπος, απλά συζήτηση να γίνεται!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για να μαθαίνουμε το τρέχων ποσό πληρωμής του λογαριασμού μας; κάποιο τηλέφωνο καλύτερα αν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος για να μαθαίνουμε το τρέχων ποσό πληρωμής του λογαριασμού μας; κάποιο τηλέφωνο καλύτερα αν υπάρχει.

Παλιά γινόταν με ένα SMS. Δυστυχώς δεν το θυμάμαι αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

επειδή παλιότερα είχα ρωτήσει αν υπάρχει κάποιο επιπλέον κόστος για χρήση της δυνατότητας της συνδιάσκεψης κλήσης, να αναφέρω (για να υπάρχει) ότι τελικά δε χρεώνεται ο χρήστης τίποτα παραπάνω, εκτός της χρέωσης της κάθε κλήσης που πραγματοποιεί. αν έχει δωρεάν λεπτά ομιλίας φυσικά, αφαιρείται κανονικά ο χρόνος
Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστος χρόνος χρέωσης κι εδώ είναι το 1 λεπτό;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

"Η τελευταία ενημέρωση του υπολοίπου σας πραγματοποιήθηκε στα συστήματα της Vodafone στις 9 Αυγούστου στις 15:00".

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...

Να μην ξέρεις τι σου γίνεται...

Μήπως μπορούμε να κάνουμε καμία κατάσταση όλοι μαζί ? Γιατί δε λέει να έχεις αργήσει 3 ολόκληρες μέρες να ανανεώσεις τα συστήματά σου ρε Vodafone...

Είπαμε να μην είναι real time αλλά αυτό παραπάει...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστος χρόνος χρέωσης κι εδώ είναι το 1 λεπτό;

ναι, δυστυχώς

"Η τελευταία ενημέρωση του υπολοίπου σας πραγματοποιήθηκε στα συστήματα της Vodafone στις 9 Αυγούστου στις 15:00".

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...

Να μην ξέρεις τι σου γίνεται...

Μήπως μπορούμε να κάνουμε καμία κατάσταση όλοι μαζί ? Γιατί δε λέει να έχεις αργήσει 3 ολόκληρες μέρες να ανανεώσεις τα συστήματά σου ρε Vodafone...

Είπαμε να μην είναι real time αλλά αυτό παραπάει...

λοιπόν από περιέργεια έστειλα και εγώ και είναι ακριβώς το ίδιο το μήνυμα που μου ήρθε! 9 Αυγούστου. Είχα στείλει και χθες και τώρα πρόσεξα ότι πάλι έλεγε 9/8! Πράγματι απαράδεκτο. Μήπως τα 'παιξε το σύστημά τους;

Link to comment
Share on other sites

Στο Καρτοπρόγραμμα πάντως έχει live time ενημέρωση και σου λέει και για τα 1500' προς Vodafone. Το μόνο αρνητικό ότι η ελάχιστη χρέωση για κλήσεις προς Vodafone είναι 3'.
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει ρε παιδιά εκεί στην Vodafone? Κολλημένο το ημερολόγιο της ενημέρωσης στις 9 του μήνα; Απαράδεκτο... Καταργήστε το το ρημάδι αν δε σας βγαίνει , να πάμε κι εμείς στους άλλους παρόχους που έχουν real-time ενημέρωση ή επιτέλους αλλάξτε το.

 

Δίπλα μας όταν σας χρειαζόμαστε και π@π@ριές.... Με την ενημέρωση του χρόνου ομιλίας 5 μέρες μετά... Πρώτα φτιάχνουμε τις υπηρεσίες και μετά τις διαφημίζουμε

Link to comment
Share on other sites

την ξέρουμε από τώρα την απάντησή τους! πάλι στο σύστημα θα το έριχναν
Link to comment
Share on other sites

την ξέρουμε από τώρα την απάντησή τους! πάλι στο σύστημα θα το έριχναν

Δική τους ευθύνη είναι η συντήρησή του, όχι δική σου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...