Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα φαίνονται στα ενεργά πακέτα unlimited data weekend €0 και στα πακέτα ως 0mb-unlimited data weekend
Link to comment
Share on other sites

Κάτι γίνεται με το κινητό σου. Εχω κανονικά hotspot απο το xz1 μου με wu

 

Αν και off topic, το επιβεβαιώνω και εγώ.

Δουλεύει το hotspot και σε κινητό και στο mifi της VF :lol:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ειχα υπολοιπο στο CU μου μεσα 9 ευρω.

 

κανω μολις online ανανέσωη 10 ευρω, και εχω και ενα πακετο αυτοματο που κανει 10+φπα.

 

και μου λεει δεν ανανεωθηκε γιατι δεν φτανει το υπολοιπο.

 

οτι δεν φτάνουν τα 10 το ηξερα, αλλα παντα μου "ετρωγε" τη διαφορα απο το υπολοιπο και γινονταν η αυτοματαση ανανεωση κανονικα.

 

εχει αλλάξει κατι;

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να ενεργοποιηθεί. Τώρα δεν έχεις περίπου 17€; Ενεργοποίησέ το χειροκίνητα αναγκαστικά για να μην χασεις τα υπόλοιπά σου.
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να ενεργοποιηθεί. Τώρα δεν έχεις περίπου 17€; Ενεργοποίησέ το χειροκίνητα αναγκαστικά για να μην χασεις τα υπόλοιπά σου.
Μίλησα με το chat.

 

Είχα 0,8 και όχι 9.8

 

Τόση στραβωμαρα τι να πω.

 

Απλά τον προηγούμενο μήνα είχα βάλει καταλάθος μαζί μια 10 και καπάκι μια 12αρα (αντί να την βάλω στης αδελφής μου).

 

Μπήκε το combo δύο φορές χρέωση τότε δηλαδή; Αλλιώς θα έπρεπε οντως να είχα κάνα 9-10 υπόλοιπο

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[Προσφορά]: Vodafone - Προσφέρει και αυτή δωρεάν απεριόριστα δεδομένα κάθε ΣΚ

https://www.dwrean.net/2021/05/vodafone.html

Edited by hoannis
Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

 

Μπήκε το combo δύο φορές χρέωση τότε δηλαδή; Αλλιώς θα έπρεπε οντως να είχα κάνα 9-10 υπόλοιπο

 

Η αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου γίνεται κάθε φορά που βάζεις κάρτα >12€. Αν έβαλες τα 10€ και ειχες ήδη υπόλοιπο 1,08€ (δηλαδή 10,01€), πιθανότατα σου ενεργοποίησε το πακέτο μια φορά + μια όταν έβαλες την 12€ κάρτα για να είχες τωρα 0,8€.

Ομως δεν θα έπρεπε να γίνει αυτό, εφόσον λέει ξεκαθαρα ότι η αυτόματη ενεργοποίηση γίνεται μόνο με ανανεωση 12€+.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι σου λέει "βάλε 12€" ώστε μετά τους φόρους και τα τέλη να έχεις αρκετό υπολοιπο για αυτόματη ανανέωση πακετου. Το λέει διότι μπορεί κάποιος να πει "έβαλα 10ε και δεν έγινε η ανανεωση πακετου" και αντε να εξηγήσεις τώρα πως το 10€=8,93... Σου λέει βάλε 12 και είσαι καλυμμένος, ακόμη και εάν είχες υπόλοιπο μηδέν ευρώ.

 

Εάν έχεις υπόλοιπο π.χ. 6 ευρώ και βάλεις κάρτα 10 ευρώ, θα φτάνει το υπόλοιπο και θα ανανεωθεί αυτόματα το πακετο, αφου το μόνο που θέλει το συστημα είναι να βλέπει αρκετό υπόλοιπο χρημάτων για να προχωρησει η αυτόματη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη ενεργοποίηση πακέτου γίνεται κάθε φορά που βάζεις κάρτα >12€. Αν έβαλες τα 10€ και ειχες ήδη υπόλοιπο 1,08€ (δηλαδή 10,01€), πιθανότατα σου ενεργοποίησε το πακέτο μια φορά + μια όταν έβαλες την 12€ κάρτα για να είχες τωρα 0,8€.

Ομως δεν θα έπρεπε να γίνει αυτό, εφόσον λέει ξεκαθαρα ότι η αυτόματη ενεργοποίηση γίνεται μόνο με ανανεωση 12€+.

 

Οταν ειναι ηδη αυτόματα ενεργοποιημενο πακετο, δεν ΞΑΝΑενεργοποιειται εάν βάλεις λεφτά, παρα μόνο εάν έχει λήξει το πακετο, ή έχει καταναλωθεί το πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω ότι σου λέει "βάλε 12€" ώστε μετά τους φόρους και τα τέλη να έχεις αρκετό υπολοιπο για αυτόματη ανανέωση πακετου. Το λέει διότι μπορεί κάποιος να πει "έβαλα 10ε και δεν έγινε η ανανεωση πακετου" και αντε να εξηγήσεις τώρα πως το 10€=8,93... Σου λέει βάλε 12 και είσαι καλυμμένος, ακόμη και εάν είχες υπόλοιπο μηδέν ευρώ.

 

Εάν έχεις υπόλοιπο π.χ. 6 ευρώ και βάλεις κάρτα 10 ευρώ, θα φτάνει το υπόλοιπο και θα ανανεωθεί αυτόματα το πακετο, αφου το μόνο που θέλει το συστημα είναι να βλέπει αρκετό υπόλοιπο χρημάτων για να προχωρησει η αυτόματη ανανέωση.

 

σωστά. αυτο κανει

 

Οταν ειναι ηδη αυτόματα ενεργοποιημενο πακετο, δεν ΞΑΝΑενεργοποιειται εάν βάλεις λεφτά, παρα μόνο εάν έχει λήξει το πακετο, ή έχει καταναλωθεί το πακετο.

 

αυτο είναι το λογικό. ειλικρινα δεν ξερω τι εχει γινει. κοιταξα και το ιστορικο συναλλαγων για επιβεβαιωση οτι οντως 24/4 ειχα κανει 2 συναλλαγες με 10 και 12.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κρατήσει τα SMS ε;
Σωστός. Τα έχω κρατήσει. Με χρέωσαν οντως δύο φορές το combo στις 24/4

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guido
Link to comment
Share on other sites

Τους στέλνεις σκρινσοτ, σου λένε "ήταν λάθος συστήματος", σου πιστωνουν τα λεφτά, με πιθανότητα να μην σου αφαιρέσουν τα υπόλοιπα στο πακετο.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα εμφανίζει μόνο το υπόλοιπο, τίποτα άλλο. Ίσως κάτι φτιάχνουν, βγήκε αναβάθμιση το πρωί για το My Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τις εκδόσεις:

MyVodafone 41004

MyCU 370

και καμμία ενημέρωση για σημερινό update.

 

Έχω εδώ και μέρες το MyCU 390 και δούλεψε μόλις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την 3.9.0 είμαι εδώ και κάποιες ημέρες. Βέβαια δε ξέρω αν παίζει ρόλο ότι σε εμένα είχε έρθει και η 3.5.0 του bigbang αρκετές μέρες πριν έρθει σε όλους..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...