Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, gpapas640 said:

Κανονικά κρατάει φόρο, όπως κάθε ανανέωση.

2,40/1,1=2,181818... το ποσο που λογικά προστέθηκε στο υπόλοιπο σου και ομως 4,62+2,18=6,80 θα έπρεπε να είναι το υπόλοιπο σου κανονικά. Ή κάτι έγραψες λάθος ή κάπου σου τα φάγε.

Εγώ που έχω απαλλαγή,πάλι μου κρατάει ποσό

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, geoponer said:

Το αν είναι πολλοί αυτοί που έλαβαν την προσωπική προσφορά δεν το γνωρίζουμε (παίζει να είναι και ελάχιστοι).

Σε καμία περίπτωση η προσωπική προσφορά δεν αντισταθμίζει μία γενική προσφορά για όλους.

Πληρωμένη καταχώρηση μου μυρίζει, από τον τρόπο που έχει γραφτεί. Εκτός αν είναι παραπλανητική για clickbait.

Μόλις περιέγραψες τα περισσότερα άρθρα του συγκεκριμένου site 🙂
Πλέον έχω σταματήσει να τα ανοίγω...

Link to comment
Share on other sites

Σε απάτηση του από 19/02/2024 ηλεκτρονικού αιτήματός σας, σας γνωρίζουμε ότι σύμφωνα με το Νομοκανονιστικό πλαίσιο και τις από 08/01/2024 και 24/01/2024 ανακοινώσεις για τιμολογιακές αλλαγές της υπηρεσίας Καρτοκινητής , οι συνδρομητές έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως από την δημοσίευση της παρούσας ανακοίνωσης και για δύο (2) μήνες σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στο άρθρο 8.2 των γενικών όρων παροχής προπληρωμένων κινητών ηλεκτρονικών υπηρεσιών.

 

Ως εκ τούτου, στην περίπτωση που επιλέξετε να προβείτε σε εύλογο χρονικό διάστημα, είτε σε οριστική αποσύνδεση της σύνδεσης καρτοκινητής που διατηρείτε στην εταιρεία μας, είτε σε αίτημα φορητότητας αυτής σε έτερο πάροχο τηλεπικοινωνιών, η εταιρεία μας θα προβεί στην επιστροφή του υπολοίπου της αξίας συνδιαλέξεων σε τραπεζικό σας λογαριασμό, ως οφείλει. Παρακαλούμε όπως επικοινωνήσετε με την Εξυπηρέτηση Πελατών (13830) με την ολοκλήρωση μιας εκ των ανωτέρω ενεργειών.

 

Τώρα μολις ήρθε η απάντηση της Vodafone. Τι πιστεύετε τελείωσε ο χρόνος;

Link to comment
Share on other sites

Ο φορος κινητης στα CashBack ειναι εκεινος που ισχυε παλαιοτερα 12%, αρα διαιρεις με 1,12 το ποσο που προσθετεις.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, HEO said:

απλη λυση: βαζεις σε φακελο την σιμ και την στελνει στην Ελλαδα σε εναν κολητο σου και του λες τι πρεπει να κανει για να μεταφερθουν τα λεφτα στο αλλο σου νουμερο

Έξυπνο, απλά από την άλλη άκρη του κόσμου που είμαι μέχρι να φτάσει (και αν δεν χαθεί από τα αγαπημένα ΕΛΤΑ) θα έχει περάσει το 25 ευρώ το 3μηνο που είναι προϋπόθεση για να κάνες το sharing και θα πρέπει να βάλω και άλλη μία μεγάλη κάρτα συν τα έξοδα αποστολής. Όπως και να έχει ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, xnikos said:

τα απεριόριστα data για το τετραήμερο μόλις εμφανίστηκαν στο app (καρτοκινητό)

Όχι CU;;;;

EDIT:Και στο CU ισχύουν,απλά δεν τα βγάζει το MY CU app πάρα μόνο το My Vodafone Gr

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω η οριστική αποσύνδεση του κινητού σημαίνει ότι δεν θα μπορεί να δέχεται ούτε κλήσεις και θα είναι ανενεργό. Αν είναι έτσι τότε η καλύτερη λύση θα είναι η φορητότητα του αριθμού. Τι διαδικασίες χρειάζονται για αυτό και αν ξέρει κανείς η νέα sim λειτουργεί και σε παλιά κινητά;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sakis077 said:

 η νέα sim λειτουργεί και σε παλιά κινητά;

ναι και σε παλια κινητα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sakis077 said:

Από ότι καταλαβαίνω η οριστική αποσύνδεση του κινητού σημαίνει ότι δεν θα μπορεί να δέχεται ούτε κλήσεις και θα είναι ανενεργό. Αν είναι έτσι τότε η καλύτερη λύση θα είναι η φορητότητα του αριθμού. Τι διαδικασίες χρειάζονται για αυτό και αν ξέρει κανείς η νέα sim λειτουργεί και σε παλιά κινητά;

Oριστική αποσύνδεση είναι οτι χάνεις την κυριότητα του αριθμού οριστικά.Θα μέινει για 12-15 μήνες ανενεργό και θα φαίνεται ότι δεν υπάρχει αν το καλεί κάποιος και μετά θα ξαναβγεί στην κυκλοφορία σαν καρτοκινητό  η συμβόλαιο η datacard ...

Η αλλαγή αριθμού στις μέρες μας ειδικά για όσους ζούμε στην Ελλαδα που έχουμε τον αριθμό κινητού σε τράπεζες gov αυλες ιατρούς κτλ ώστε να έρχονται OTP κτλ κτλ ούτε μας περνάει απο το μυαλό!
Φορητότητα αριθμου δεν ξέρω πως μπορει να γινει εφοσον εισαι στο εξωτερικο μιας και απαιτειται η φυσικη σου παρουσια για να παραλαβεις την κάρτα sim και το κινητό σου ανοιχτό μιας και θα σε καλεσουν εκει.
Αλλιώς χρειάζεται εξουσιοδότηση σε δικο σου άτομο από το GOV "να αιτηθεί την φορητοτητα του τάδε αριθμού στο δίκτυο τάδε και την αποστολή και παραλαβή των απαραίτητων εγγράφων για τον σκοπό αυτό... μπλα μπλα μπλα"

Και φυσικα μετα αφου ενεργοποιησει καποιος την SIM να στην στείλει!

Καλά ξέτελα που λέμε και στην Κρήτη...

Link to comment
Share on other sites

Ρε τι τσιγκούνηδες είναι. Έχουν δώσει απεριόριστα δεδομένα για το τριήμερο σε όλες τις υπηρεσίες τους(συμβόλαια,καρτοσυμβόλαια,Vodafone Καρτοκινητό)εκτός από το Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ρε τι τσιγκούνηδες είναι. Έχουν δώσει απεριόριστα δεδομένα για το τριήμερο σε όλες τις υπηρεσίες τους(συμβόλαια,καρτοσυμβόλαια,Vodafone Καρτοκινητό)εκτός από το Vodafone CU

είσαι σίγουρος...? δοκίμασε να στείλεις Ν στο 1252 (ή κάλεσέ το)

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, xnikos said:

είσαι σίγουρος...? δοκίμασε να στείλεις Ν στο 1252 (ή κάλεσέ το)

Το έχω δοκιμάσει και μου λέει:"Η Προσφορά δεν είναι διαθέσιμη"

Link to comment
Share on other sites

Στο liquid δεν βλέπω προσφορά στο app. Μεσω site στο myvodafone βγαίνει το παραπάνω σφάλμα. Η προχειρότητα της Vodafone επιβεβαιώνεται άλλη μια φορά.

Edited by duellergr
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Όχι CU;;;;

EDIT:Και στο CU ισχύουν,απλά δεν τα βγάζει το MY CU app πάρα μόνο το My Vodafone Gr

Εσύ το ενεργοποίησες σε CU;

Link to comment
Share on other sites

Κάνω πρώτα αίτημα για φορητότητα στο νέο πάροχο και μετά ενημερώνω τον τωρινό για την επιστροφή των χρημάτων;

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει προσφορά για cu ακόμα, τέλος! είπαν σύντομα και εδώ 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου σκέφτεται να πάει cu. Μπορεί να μου στείλει κάποιος κωδικό bring a friend; Ευχαριστώ. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Sakis077 said:

Κάνω πρώτα αίτημα για φορητότητα στο νέο πάροχο και μετά ενημερώνω τον τωρινό για την επιστροφή των χρημάτων;

Για να γινει αυτο θα πρεπει να υπαρχει καποια αυξηση τιμολογιου ή καταργηση καρτας που να σε καλυπει μεσα σε συγκεκριμενες ημερομηνιες απο την δημοσιυεση της.

Δεν ειναι μια κινηση που γινεται κουτουρου.

1 hour ago, thman said:

καταφερε να το κανει κανενας σε liquid?

οχι δεν ενεργοποιηειται ακομα, βγαζει σφαλμα.

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dasnowy said:

Ένας φίλος μου σκέφτεται να πάει cu. Μπορεί να μου στείλει κάποιος κωδικό bring a friend; Ευχαριστώ. 

7j9mbf3g

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ParafronGR said:

7j9mbf3g

Σε ευχαριστώ! Έχει ημερομηνία λήξης ο κωδικός; 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες.

Εχω και εγώ εναν διαθέσιμο με ισχύ ως 25/4 για όποιον θέλει,να μου στείλει πμ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...