Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@blizard ειλικρινά θεωρώ ότι το liquid είναι χρήσιμο και συμφέρει. Όμως, όπως έχουν πει και άλλοι, δεν είναι για όλους.

Δεδομένου ότι υπάρχει χωριστό θέμα ειδικά για το συγκεκριμένο προϊόν, παρακαλώ πολύ κάνε μία παράθεση προς αυτό και μην επαναλαμβάνεις όλα τα χαρακτηριστικά του liquid σε κάθε σελίδα εδώ μέσα. Είναι υπερβολικό.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, blizard said:

Δεν πειράζει, ρωτάτε ότι θέλετε και μην σας τρομοκρατούν ... είναι τρομερή τιμή και χάνονται χιλιάδες ευρω εξαιτίας του buling των τρολλ και της αγνοιας που θέλουν να επιβάλουν.

Απεριοριστα λεπτα τζαμπα και χρέωση μονο ιντερνετ απο 1.2 ευρω το gb χωρις πακέτο αυτόματα και ώς πακέτο 200gb με 10 ευρω και τα λεφτά μένουν στην καρτα σας . 

Απο 13 ευρω το δίμηνο επίσης με χρέωση 0.0065 στην ομιλία. 

Επειδή δεν βλέπω να φέρνεις τον επιθυμητό αριθμό συνδρομητών στην βονταφονάρα, βάλε στην υπογραφή σου όλο αυτό που έγραψες, ώστε να το βλέπουν όλοι σε κάθε ποστ σου, σε κάθε τοπικ. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, minast said:

@blizard ειλικρινά θεωρώ ότι το liquid είναι χρήσιμο και συμφέρει. Όμως, όπως έχουν πει και άλλοι, δεν είναι για όλους.

ΕΙΝΑΙ  για όλους και είναι ευκολο και απλό ....  δεν ειναι για ατομα μεγάλης ηλικίας που έχουν πολλά λεφτά και θέλουμε να τα ρίξουν στην τηλεφωνία χωρίς να γνωρίζουν ώστε να γίνουν επενδύσεις  .

Δεν υπαρχει αλλη περίπτωση προς το παρον, τα μαθηματικά ειναι απλά και ουτε καν γυμνασίου

ΥΓ
Μονο στο cu γράφω ... στα αλλα τοπικ και στις αλλες εταιρίες πεστε τους να πληρώνουν 50 ευρω συμβόλαιο γιατι συμφέρει  ... όποιος ενδιαφερθεί να περασει και απο εδω όμως δεν επιτρεπεται να γινει ευκολο θύμα .

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, blizard said:

ΕΙΝΑΙ  για όλους και είναι ευκολο και απλό ....  δεν ειναι για ατομα μεγάλης ηλικίας που έχουν πολλά λεφτά και θέλουμε να τα ρίξουν στην τηλεφωνία χωρίς να γνωρίζουν ώστε να γίνουν επενδύσεις  .

Δεν υπαρχει αλλη περίπτωση προς το παρον, τα μαθηματικά ειναι απλά και ουτε καν γυμνασίου

ΥΓ
Μονο στο cu γράφω ... στα αλλα τοπικ και στις αλλες εταιρίες πεστε τους να πληρώνουν 50 ευρω συμβόλαιο  ... όποιος ενδιαφερθεί να περασει και απο εδω όμως δεν επιτρεπεται να γινει ευκολο θύμα .

Δεν καταλαβαίνεις ότι κανείς δεν επιλέγει με μοναδική παράμετρο το κόστος.
Είναι καθ' όλα δόκιμο κάποιος να βάλει αυτόματη ανανέωση σε όλα και να μην γουστάρει ποτέ να ασχοληθεί με μπάρα ή cashback.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, seranata said:

Σε ό,τι θέμα έχει να κάνει με vodafone, διαβάζουμε για το liquid. Σιγά σιγά βλέπω να επεκτείνεται και στα θέματα των άλλων δύο παρόχων... Γελοιότητες...

Το φόρουμ συνεργάζεται με την βονταφον. Τι περιμένεις?

Κι εγώ αναγκάστηκα να φύγω. Είναι αγένεια να διαγράφουν σχόλια που ούτε υβριστικά είναι ούτε βλάπτουν κανένα. Στο τέλος θα μείνει μόνο ένας να γράφει για την μοναδικότητα του λικουιντ.😁

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kmpatra said:

Είχες επικοινωνήσει με την εξυπηρέτηση?

Πριν κάνα 5μηνο και θα με παίρνανε πίσω είχαν πει 🙂

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Το 1237 ειναι αυτοματοποιημένη κληση αξιολογησης βονταφον 

Ε αυτό θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, minast said:

Δεν καταλαβαίνεις ότι κανείς δεν επιλέγει με μοναδική παράμετρο το κόστος.
Είναι καθ' όλα δόκιμο κάποιος να βάλει αυτόματη ανανέωση σε όλα και να μην γουστάρει ποτέ να ασχοληθεί με μπάρα ή cashback.

Ευχαριστώ που το θύμισες γιατι ξέχασα να πω οτι αν κάποιος δεν γουσταρει να ασχολείται  καθε μηνα  τον σφαζουν ακομα χειρότερα σε ολα τα καρτοκινητά  , ενω στο liquid δεν υπαρχει προβλημα,

Δεν εχεις ουτε shake ουτε roll over σωστο στο cu αν δεν θες να ασχοληθείς καθόλου ... και εστω εδω ειναι πιο απλό άλλες εταιρίες το έχουν κανει πιο δύσκολο . Το liquid είναι μπες μια φορά και τελειωσες
Για όσους δεν βαριούνται βέβαια τρελα πράγματα στο liquid (στο topik του αυτα εδω τα χοντρα)

πχ για οσους βαριούνται και θέλουν 2 ως 4 gb το μήνα θα πληρώσουνς 180 ευρω το χρόνο και στο τελος δεν θα εχουν και τίποτα ... αντι 30-40 ευρω στο liquid και θα σου μείνουν όλα τα υπόλοιπα χρήματα παντα χωρις να κανεις τίποτα  

Φαντάσου τωρα σε σύγκριση με τις αλλες εταιρίες που ειναι και πιο ακριβά  ... όποιος κανει βόλτα από εδώ παθαίνει σοκ γιαυτό έχουν λυσάξει να μην γράφουμε για το liquid . 

Edit:  τα dislike, πέρασαν τα 80 ... η οργάνωση troll συνεχίζει κανονικά 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ορισμένες φορές υπάρχει ένα έντονο κλίμα στο νήμα του  CU - liquid τον τελευταίο καιρό, δεν το συναντάς στα άλλα νηματα.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, haki said:

Για γράψε από την αρχή, χωρίς περιττά λόγια, πώς παίρνεις 200 GB/μήνα στο Liquid. Όχι να αναφέρεις κρυστάλλους. Να αναφέρεις πώς αποκτάς τους απαιτούμενους κρυστάλλους για να έχεις σίγουρα 200 GB τον μήνα 

Θα πρεπει να κατεβάσεις την εφαρμογή big bang και να παίζεις 15 φορες την εβδομαδα, μαζευοντας περιπου 6.000 κρυστάλλους ανα εβδομαδα. Θα σου πει ο blizard οτι λεω ψεμματα και οτι κερδιζεις 9.000/εβδομαδα, αλλά εσυ θα το δοκιμασεις και θα δεις οτι εχω δικιο.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, VIPdriver said:

Θα πρεπει να κατεβάσεις την εφαρμογή big bang και να παίζεις 15 φορες την εβδομαδα, μαζευοντας περιπου 6.000 κρυστάλλους ανα εβδομαδα. Θα σου πει ο blizard οτι λεω ψεμματα και οτι κερδιζεις 9.000/εβδομαδα, αλλά εσυ θα το δοκιμασεις και θα δεις οτι εχω δικιο.

Μέχρι 9.000 είναι το σωστό. Πρέπει να παίρνεις το μέγιστο σε κάθε γύρο από τους 15. Άμα είσαι γιοτάς, ναι 6.000 παίρνεις. Το 7.500 το θεωρώ εφικτό. Αλλά έχει και τους γρίφους που δίνουν κι αυτοί 1000+ την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μέχρι 9.000 είναι το σωστό. Πρέπει να παίρνεις το μέγιστο σε κάθε γύρο από τους 15. Άμα είσαι γιοτάς, ναι 6.000 παίρνεις. Το 7.500 το θεωρώ εφικτό. Αλλά έχει και τους γρίφους που δίνουν κι αυτοί 1000+ την εβδομάδα.

Καλα, ας δοκιμασει ο φίλος και εδω ειμαστε...

Αυτο που οποιος δεν συμφωνει με τα λεγομενα του blizard και τα δικά σου πρεπει να τον κακοχαρακτηριζετε δειχνει το επιπεδο σας...

12 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έγινε το live;;;;

Εγινε και τι καταλαβαμε; 5 νουμερα 60k+ κρυσταλλους, 1.000 συμμετοχές και δεν πήραμε τίποτα...

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, haki said:

Εσύ τι νομίζεις, τυχαία επέλεξα την υπογραφή μου;;;; Έπεσε πολλή σκέψη και ακόμη και μετά από χρόνια συγχαίρω τον εαυτό μου για την σοφή επιλογή μου!🤣🤣🤣🤣🤣

Φίλε νομίζω πως κι εσύ κάτι έχεις καταλάβει λάθος, όσον αφορά το liquid. Anyway, απόψεις είναι αυτές..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Alexandros201285 said:

Η ελάχιστη αξία ανανέωσης μέσω των καταστημάτων Vodafone παραμένει στα 8 ευρώ?

Μέχρι και 7 Φεβρουαρίου ναι. Μετά θα γίνει 13€ ελάχιστη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

παίδες αναρτήθηκαν στο cu app η κλήρωση 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρίσκω πολυ φάουλ το συγκεκριμένο:

"Περαιτέρω ανακοινώνει την παρακάτω κατάργηση πακέτου με ημερομηνία ισχύος από 08/03/2024:

  1. Καταργείται το πακέτο καρτοκινητής CU Youth Safe Pack, που περιλαμβάνει την προσφορά CU 2 Vodafone με 1500 λεπτά ομιλίας & 1500 sms προς 2 αριθμούς Vodafone καθώς επίσης και τον περιορισμό της πρόσβασης προς ιστοσελίδες με ακατάλληλο περιεχόμενο και κλήσεις/SMS σε αριθμούς και σύντομους κωδικούς αυξημένης χρέωσης. Οι υφιστάμενοι συνδρομητές μπορούν να ενεργοποιούν όλα τα πακέτα και bonus του CU, όπως ισχύουν."

Μειώνεται το κοινωνικό προφιλ της εταιρίας... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Η παρτίδα είναι 30 δευτερόλεπτα. Το πολύ 8 λεπτά σύνολο και οι 15 παρτίδες.

Παιδιά, δεν είναι να μαλώνουμε.

Απλά λέμε με απλά κολπάκια πως μπορεί κάποιος να αξιοποιήσει στο μέγιστο την καρτοκινητή. 

Εμ αυτό ακριβώς

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

 

Τα 15 λεπτά έγιναν 8 😂😂😂

ΥΓ: κάνω quotes γιατί ο blizard συνηθίζει να τα αλλάζει μετά... 

Εξαρχής θυμάμαι ο blizzard που έλεγε για 8. Ρε παίδες γιατί τόση λάσπη;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Βρήκα ένα νούμερο που ταιριάζει στα ψηφία μου. Δηλαδή 6943ΧΧΧΧΑΑΑ. 

Μια χαρά είναι. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Βρήκα ένα νούμερο που ταιριάζει στα ψηφία μου. Δηλαδή 6943ΧΧΧΧΑΑΑ. 

Τι εννοείς βρήκες.....? Σου ήρθε τυχαία αυτό....?

 

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Βρήκα ένα νούμερο που ταιριάζει στα ψηφία μου. Δηλαδή 6943ΧΧΧΧΑΑΑ. 

Πού το βρήκες; Δωσε λινκ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, akalos said:

στο cu app

Αυτό ακριβώς 

12 minutes ago, VIPdriver said:

Πού το βρήκες; Δωσε λινκ.

Στο CU app στο δεύτερο μπάνερ πατάς πάνω 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Βρήκα ένα νούμερο που ταιριάζει στα ψηφία μου. Δηλαδή 6943ΧΧΧΧΑΑΑ. 

Δε βλέπω κάτι στο iPhone πάντως…

 

9 ώρες πριν, VIPdriver said:

Εγώ βρίσκω πολυ φάουλ το συγκεκριμένο:

"Περαιτέρω ανακοινώνει την παρακάτω κατάργηση πακέτου με ημερομηνία ισχύος από 08/03/2024:

  1. Καταργείται το πακέτο καρτοκινητής CU Youth Safe Pack, που περιλαμβάνει την προσφορά CU 2 Vodafone με 1500 λεπτά ομιλίας & 1500 sms προς 2 αριθμούς Vodafone καθώς επίσης και τον περιορισμό της πρόσβασης προς ιστοσελίδες με ακατάλληλο περιεχόμενο και κλήσεις/SMS σε αριθμούς και σύντομους κωδικούς αυξημένης χρέωσης. Οι υφιστάμενοι συνδρομητές μπορούν να ενεργοποιούν όλα τα πακέτα και bonus του CU, όπως ισχύουν."

Μειώνεται το κοινωνικό προφιλ της εταιρίας... 

Δεν ξέρω πόσο το χρησιμοποιούσαν. Ομως οι γονικοί έλεγχοι, συνεχίζουν να υπάρχουν μεσω του secure net family που πολλοί συνδρομητές σταθερής ή κινητής έχουν δωρεάν. Επίσης δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα το family link, όπου με ανανεωση μεσω του λογαριασμού κινητής του γονέα, το παιδί έπαιρνε απεριόριστα λεπτά προς τον/ τους γονείς και το σταθερό, οπως και κάποια bonus σε € + εννοείται κάθε προσφορά του CU (shake κλπ) 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...