Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

49 minutes ago, EllinikoNisi said:

Αυτό αυτό που πρέπει να κοιτάμε είναι το 1% σε κάθε αγορά που ούτε οι τράπεζες οι ίδιες δεν δίνουν. Ήρθε μια εταιρία τηλεφωνίας και προσφέρει πράγματα που δεν προσφέρουν οι ειδήμονες του χώρου. 

Δεν καταλαβαίνω όμως.. από τη στιγμή που και εγώ ΠΟΥ ΕΧΩ Vodafone μπορώ να έχω την payzy με τα ΙΔΙΑ προνόμια με αυτά των πελατών της Cosmote, ΓΙΑΤΙ να θέλω κι από τη Vodafone ή τη Nova να κυκλοφορήσει κάποιο αντίστοιχο προϊόν; 

Και μην μου πεις για τον ανταγωνισμό γιατί εδώ γελάμε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Δεν καταλαβαίνω όμως.. από τη στιγμή που και εγώ ΠΟΥ ΕΧΩ Vodafone μπορώ να έχω την payzy με τα ΙΔΙΑ προνόμια με αυτά των πελατών της Cosmote, ΓΙΑΤΙ να θέλω κι από τη Vodafone ή τη Nova να κυκλοφορήσει κάποιο αντίστοιχο προϊόν; 

Και μην μου πεις για τον ανταγωνισμό γιατί εδώ γελάμε.

Η payzy προσφέρει περισσότερα προνόμια στο οικοσύστημα της cosmote. Το θέμα είναι τι οικοσυστήματα φτιάχνεις.

Ο ανταγωνισμός που λες είναι η απάντηση. Γιατί η Vodafone συνεργάζεται με efood? Αφού το box έχει όλα όσα ζητάμε? Ε, προφανώς ο ανταγωνισμός!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, EllinikoNisi said:

Η payzy προσφέρει περισσότερα προνόμια στο οικοσύστημα της cosmote. Το θέμα είναι τι οικοσυστήματα φτιάχνεις.

Ο ανταγωνισμός που λες είναι η απάντηση. Γιατί η Vodafone συνεργάζεται με efood? Αφού το box έχει όλα όσα ζητάμε? Ε, προφανώς ο ανταγωνισμός!

Και προφανώς λόγω ανταγωνισμού μόλις η Vodafone πήγε την ανανέωση στα 13€ το έκανε και η Cosmote. Τι όχι;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, kalitexnis_g said:

Και προφανώς λόγω ανταγωνισμού μόλις η Vodafone πήγε την ανανέωση στα 13€ το έκανε και η Cosmote. Τι όχι;

Έχει γραφεί ξανά και ξανά. Επειδή δεν πέρασε από την ΕΕΤΤ αυτό που ήθελαν για την αύξηση στα συμβόλαια, αύξησαν την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eridion25 said:

ο διαγωνισμος ΜΑΛΛΟΝ θα παρει παρατασει μεχρι 31 Νοεμβριου

Σορρυ κιόλας αρα 31 Νοεμβρίου αποκλείεται. 30 μέρες έχει ο Νοέμβριος. Όπως και να έχει, από πού προκύπτει η παράταση?

1 hour ago, eridion25 said:

 

 

1 hour ago, eridion25 said:

 

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, EllinikoNisi said:

Έχει γραφεί ξανά και ξανά. Επειδή δεν πέρασε από την ΕΕΤΤ αυτό που ήθελαν για την αύξηση στα συμβόλαια, αύξησαν την κάρτα.

Ενώ η Nova σου λέει "ας αυτοκτονήσω".

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, EllinikoNisi said:

Έχει γραφεί ξανά και ξανά. Επειδή δεν πέρασε από την ΕΕΤΤ αυτό που ήθελαν για την αύξηση στα συμβόλαια, αύξησαν την κάρτα.

Είναι προφανές αυτό.

Αν μια εταιρεία θέλει να κάνει αύξηση, θα βρει τρόπο.

Δεν γίνεται απαγορεύσεις.

10 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ενώ η Nova σου λέει "ας αυτοκτονήσω".

Δεν είναι άσπρο μαύρο.

Η Nova έχει μικρότερο μερίδιο αγοράς και ΙΣΩΣ σκέφτεται αλλιώς 

Link to comment
Share on other sites

Η νοβα δεν έχει τον ελεγχο των συνεργατών της και δεν εχει εξυπηρέτηση πελατών και από την στιγμή που δεν πρόκειται να τα διορθωσει εαν θελει να γίνει ανταγωνιστική, θα πρέπει να ρίξει στην μισή τιμή όλα της τα προγράμματα. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, VIPdriver said:

Η νοβα δεν έχει τον ελεγχο των συνεργατών της και δεν εχει εξυπηρέτηση πελατών και από την στιγμή που δεν πρόκειται να τα διορθωσει εαν θελει να γίνει ανταγωνιστική, θα πρέπει να ρίξει στην μισή τιμή όλα της τα προγράμματα. 

Ούτε η vodafone έχει τον πλήρες έλεγχο τον συνεργατών της. Εγώ μια φορητοτητα σε καρτοκινητο το μαγαζί στο τέρμα Πατησίων στην Αθήνα μου ζήτησε 30 ευρώ, ενώ σε άλλο που πήγα μου την έκανε με 15. Και όταν τους είπα ότι στο σάιτ γίνεται με 12 μου είπαν να πατέ εκεί τότε. Όταν μίλησα με την εξυπηρέτηση και τους είπα την τόσο μεγάλη διαφορά τιμής, αντί να μου πουν οκ θα το δούμε, μου απάντησε ότι ανάλογα με τον εμπορικό σύλλογο που ανήκει ένα μαγαζί μπορεί να έχει άλλη πολιτική. Ότι να ναι δηλαδή. 

Απ την άλλη μπορώ να παραδεχτώ ότι έχει πολύ καλή εξυπηρέτηση η vodafone. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Ενώ η Nova σου λέει "ας αυτοκτονήσω".

https://techmaniacs.gr/nova-anakoinosi-peri-arithmoy-neon-syndromiton/

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Ενώ η Nova σου λέει "ας αυτοκτονήσω".

Είναι αντισυστημική… 
 

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτήν την προσφορά με τους 9 μήνες απεριόριστη ομιλία και Ίντερνετ με 12€. Λέτε να την αφήσουν για πάντα σε αυτούς που πρόλαβαν ;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jimakos43 said:

Έχω αυτήν την προσφορά με τους 9 μήνες απεριόριστη ομιλία και Ίντερνετ με 12€. Λέτε να την αφήσουν για πάντα σε αυτούς που πρόλαβαν ;

ΙΣΩΣ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Έχω αυτήν την προσφορά με τους 9 μήνες απεριόριστη ομιλία και Ίντερνετ με 12€. Λέτε να την αφήσουν για πάντα σε αυτούς που πρόλαβαν ;

Το πιο πιθανό είναι να αναγκαστείς να πας σε ένα συμβόλαιο με απεριόριστα αν τα έχεις συνηθίσει τα απεριόριστα πάρα να στο αφήσουν εσένα και όποιου πρόλαβε. 

Βέβαια κοντός ψαλμός αλιλουια. Σε κάνα μήνα σταματάνε οι πρώτες αυτές προσφορές. Άντε μπας και ξαναβγάλει. Εκεί απλά κάνεις φορητοτητα για μια μέρα σε άλλο δίκτυο και ξαναγυρίζεις. Τώρα απλά παίζει διπλασιασμός παροχών για ένα χρόνο. 

Link to comment
Share on other sites

Προχθές έβαλα το πακέτο με το unlimited data απο 20:00 - 08:00 αλλά μετά από λίγο παρατήρησα πως η ταχύτητα έπεσε δραματικά. Υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης στο unlimited ή κόφτης;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, filippos said:

Προχθές έβαλα το πακέτο με το unlimited data απο 20:00 - 08:00 αλλά μετά από λίγο παρατήρησα πως η ταχύτητα έπεσε δραματικά. Υπάρχει πολιτική ορθής χρήσης στο unlimited ή κόφτης;

Στα 300GB το μήνα λέγανε ότι θα είναι. Εγώ δεν έχω φτάσει τόσο ποτέ.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Just now, hercoulis said:

Έχετε πρόβλημα με την εφαρμογή; Κολλάει σε αυτό το σημείο 

IMG_4322.png

Σε εμένα για την ώρα ανοίγει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, hercoulis said:

Έχετε πρόβλημα με την εφαρμογή; Κολλάει σε αυτό το σημείο 

IMG_4322.png

Η εφαρμογή δεν ανοίγει πλέον αν χρησιμοποιείς δεδομένα οποιουδήποτε παρόχου, εκτός από CU. Μάλλον είναι bug γιατί ψάχνει τα δεδομένα ώστε να κανει γρήγορη σύνδεση χωρίς username/password. Εδώ και αρκετούς μήνες είναι έτσι 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, paanos said:

Η εφαρμογή δεν ανοίγει πλέον αν χρησιμοποιείς δεδομένα οποιουδήποτε παρόχου, εκτός από CU. Μάλλον είναι bug γιατί ψάχνει τα δεδομένα ώστε να κανει γρήγορη σύνδεση χωρίς username/password. Εδώ και αρκετούς μήνες είναι έτσι 

Ανοίγει μια χαρά και με Cosmote

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, paanos said:

Η εφαρμογή δεν ανοίγει πλέον αν χρησιμοποιείς δεδομένα οποιουδήποτε παρόχου, εκτός από CU. Μάλλον είναι bug γιατί ψάχνει τα δεδομένα ώστε να κανει γρήγορη σύνδεση χωρίς username/password. Εδώ και αρκετούς μήνες είναι έτσι 

Το σκέφτηκα και εγώ αυτό αλλά δεν έμπαινε κ από WiFi k έκανα δοκιμές. 
 

Εντέλει έσβησα την εφαρμογή και μπήκα τελικά, αλλά στο νούμερο της vf έχουν μπει φραγές 😊

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sou_d said:

Ανοίγει μια χαρά και με Cosmote

Σε εμένα με Cosmote / Vodafone όχι. Με Nova δεδομένα παραδόξως άνοιξε 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

Η εφαρμογή δεν ανοίγει πλέον αν χρησιμοποιείς δεδομένα οποιουδήποτε παρόχου, εκτός από CU. Μάλλον είναι bug γιατί ψάχνει τα δεδομένα ώστε να κανει γρήγορη σύνδεση χωρίς username/password. Εδώ και αρκετούς μήνες είναι έτσι 

Εγώ που συνδέομαι με λογαριασμό, συνδέεται από οποιονδήποτε πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από cosmote συνδεω 3 λογαρισμούς . Όλα δουλευουν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...