Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/27633Θέμα: Πώληση καρτών κινητής τηλεφωνίας από περίπτερα

 

Σε απάντηση ερωτημάτων που έχουν κατατεθεί στην Υπηρεσία μας αναφορικά με την πώληση καρτών κινητής τηλεφωνίας από εμπόρους, σας γνωστοποιούμε ότι οι ως άνω κάρτες καθώς και η ανανέωση υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας με οποιαδήποτε μορφή, δεν υπόκεινται σε διατίμηση, και ως εκ τούτου το τίμημα για την παροχή των εν λόγω υπηρεσιών διαμορφώνεται ελεύθερα στο πλαίσιο της λειτουργίας της αγοράς σύμφωνα με τις κείμενες εμπορικές και φορολογικές διατάξεις.

 

 

Ο Γενικός Γραμματέας Εμπορίου και Προστασίας Καταναλωτή

Αντώνης Παπαδεράκης

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ανακλυψα οτι μπορεις να παιξεις το παιχνιδι και με κωδικος cy my acount απο συσκευη με αλλη καρτα σημ και ειπα να ενημερωσω πολυ καλο αυτο , κανεις εξοδο και κανεισ εισοδο με τα στοιχεια του my cu account και πολυ καλο!

εχω 2 συσκευες που δεν υποστηριζουνε την εφαρμογη οποτε εξυπηρετει!

 

επισης επειδη εχουμε μαθει να μπαινουμε στην εφαρμογη να ενεργοποιουμε πακετα προτεινω να καλεσε το 1252 επιλογη 5 και να δειτε τα προγραμματα μονο για εσενα , πριν βαλετε καρτα και ενεργοποιησετε το πακετο που θελετε μονο και μονο γιατι μπορει η προσφορα να σας βολευει που δεν υπαρχει πουθενα αλλου εκτος του 1252.

στο κινητο της μητερα μου ειχε 2 προσφορες μονο για εσενα

 

η 1η ενα πακετο 400 λεπτα προς όλους και 300 λεπτα προς cu και 400sms προς ολους με 8,50 ευρω για 30 ημερες

 

και η 2η με ανανεωση 15 ευρω , δωρο 200 λεπτα προς ολους για 7 ημερες . ολα αυτα ισχυουνε για ενεργοποιηση εως 4/4! ξερω οτι γενικα δεν αξιζουνε αλλα ποτε δεν ξερετε τι μπορει να παιξει για αυτο προτεινω να καλεσετε το 1252 επιλογη 5 διοτι ποτε δεν ξερετε.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ανακλυψα οτι μπορεις να παιξεις το παιχνιδι και με κωδικος cy my acount απο συσκευη με αλλη καρτα σημ και ειπα να ενημερωσω πολυ καλο αυτο , κανεις εξοδο και κανεισ εισοδο με τα στοιχεια του my cu account και πολυ καλο!

 

εχω 2 συσκευες που δεν υποστηριζουνε την εφαρμογη οποτε εξυπηρετει!

 

 

 

επισης επειδη εχουμε μαθει να μπαινουμε στην εφαρμογη να ενεργοποιουμε πακετα προτεινω να καλεσε το 1252 επιλογη 5 και να δειτε τα προγραμματα μονο για εσενα , πριν βαλετε καρτα και ενεργοποιησετε το πακετο που θελετε μονο και μονο γιατι μπορει η προσφορα να σας βολευει που δεν υπαρχει πουθενα αλλου εκτος του 1252.

 

στο κινητο της μητερα μου ειχε 2 προσφορες μονο για εσενα

 

 

 

η 1η ενα πακετο 400 λεπτα προς όλους και 300 λεπτα προς cu και 400sms προς ολους με 8,50 ευρω για 30 ημερες

 

 

 

και η 2η με ανανεωση 15 ευρω , δωρο 200 λεπτα προς ολους για 7 ημερες . ολα αυτα ισχυουνε για ενεργοποιηση εως 4/4! ξερω οτι γενικα δεν αξιζουνε αλλα ποτε δεν ξερετε τι μπορει να παιξει για αυτο προτεινω να καλεσετε το 1252 επιλογη 5 διοτι ποτε δεν ξερετε.

Πως κάνεις έξοδο; Εμένα δεν με αφήνει να κάνω log out ώστε να κάνω login με άλλους κωδικούς
Link to comment
Share on other sites

@Vasileios Σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στο κόπο και ανέβασες το σχετικό κείμενο που έψαχνα. Να είσαι καλά. Οπότε είχε δίκιο ο περιπτεράς σε όσα μου ανέφερε ο άνθρωπος, άδικα του φώναξα.

Ευχαριστώ και όλους τους συμφορουμίτες για τις απαντήσεις τους.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειχα για χρονια το πακετο με τα 400 λεπτα ομιλιας προς ολους με ανανεωση 10 ευρω.Μετα εγιναν 450.Σημερα εκανα ανανεωση και μπηκαν εντελως αλλα πακετα.Χωρις ειδοποιηση.Τι εκαναν κατηργησαν το πακετο ετσι απλα; Edited by maria02
Link to comment
Share on other sites

Πως κάνεις έξοδο; Εμένα δεν με αφήνει να κάνω log out ώστε να κάνω login με άλλους κωδικούς

 

λοιπόν πρώτα από όλα το κάνω από κινητό iPhone 5s και μάλλον μόνο στα iPhone θα πρέπει να δίνεται αυτή η δυνατότητα. εγώ έχω Android 4.4 οπότε δεν μπορώ να το κατεβάσω. η διαδικασία αποσυνδέσεις γίνεται πηγαίνοντας settings και μετά πάνω δεξιά που έχει τον αριθμό κινητού που έχεις κάνει σύνδεση που εμφανίζει 69*****και τα τελευταία 3 ψηφία δίπλα ακριβώς έχει ένα κινητό με ένα βελακι στο κέντρο προς τα δεξιά και μετά σε ρωτάει θέλετε να αποσύνδεθειτε ? και πατάς ναι. και βγαίνεις. επίσης εγώ με Wi-Fi έχω μπει και όχι με δεδομένα της Vodafone cu του κινητού του πατέρα μου, οπότε μου λέει να κλείσω το Wi-Fi και να μπω με data από κάτω γράφει σύνδεση με my account και από εκεί μπαίνεις και έχει επιλογή σαν guest που μάλλον παίζεις χωρίς να συνδεθείσ !

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

 

επισης επειδη εχουμε μαθει να μπαινουμε στην εφαρμογη να ενεργοποιουμε πακετα προτεινω να καλεσε το 1252 επιλογη 5 και να δειτε τα προγραμματα μονο για εσενα , πριν βαλετε καρτα και ενεργοποιησετε το πακετο που θελετε μονο και μονο γιατι μπορει η προσφορα να σας βολευει που δεν υπαρχει πουθενα αλλου εκτος του 1252.

στο κινητο της μητερα μου ειχε 2 προσφορες μονο για εσενα

 

Εμένα στο 1252 μου βγάζει επιλογές μεχρι το 4. Αυτό σημαίνει οτι δεν υπάρχουν προσφορές μονο για εμένα και για αυτο δεν υπάρχει η επιλογή 5;

.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο 1252 μου βγάζει επιλογές μεχρι το 4. Αυτό σημαίνει οτι δεν υπάρχουν προσφορές μονο για εμένα και για αυτο δεν υπάρχει η επιλογή 5;

 

Ναι...στο ένα cu βγάζει προσφορες(απλο) και στο φοιτητικό όχι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι νομιμο, καλο θα ειναι να μην το τραβηξεις αλλα να μπορεσεις να βαζεις online με καρτα ή paypall πχ 10 ευρω και να γλυτωνεις τα 2,50 ευρω .

 

 

 

Τα γεροντάκια και όσοι δέν κανουν ονλαιν ανανεώσεις θα πληρώνουν! Η πλειοψηφία δηλαδή των χρηστών καρτοκινητής.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι...στο ένα cu βγάζει προσφορες(απλο) και στο φοιτητικό όχι.

 

Είναι φοιτητικό το δικό μου και προφανώς για αυτό δεν βγάζει.

.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηρα απο την ομονοια ενα νεο νουμερο cu για καποιες αγγελιες που το ηθελα , 10 ευρω μου λεει το παιδι, εξω απο το ησαπ με τις ταδε προσφορες.

Ειχε και 1000 λεπτα προς ολους και 600 προς vodafone αλλα αφορουσε νεο καρτοκινητο οποτε δεν το επελεξα, τελος παντων , δεν μου ανηξε το πακετο συνδεσης εστειλε στο τσατ απο το κινητο του να μου ενεργοποιησουνε το πακετο και τα πακετα .

Τελικα μια απο τις προσφορες ητανε 28gb internet! αλλα εσπαγε σε κομματα και τα αθροιζε με social and chat pass video pass και γενικης χρησης , και μια αλλη ητανε , 500 λεπτα προς ολους και 300 sms προς ολους και 9,6gb οπου και τελικα αυτο το πακετο επελεξα. Μου ειπε οτι για τους επομενους 3 μηνες οταν θα βαζω καρτα θα διπλασιαζεται το υπολοιπο και οντως οταν καλω το 1252 μου λεει τα ταδε χρηματα ληγουν σε ενα μηνα απο τα μπονους μου θυμιζει οταν ειχα διπλασιασμο απο την ευρωπαικηκη καρτα νεων .

τελος παντων εφτιαξα my account στο cu εχουνε αλλαξει πολυ την εγραφη , ευτυχως που δεν ζητανε στοιχεια ( επειδη το νουμερο θελει 1 εβδομαδα να περασει στο ονομα μου απο την μεταβιβαση που υπεγραψα ) . και τελικα ειδα το το travel pack ητανε ηδη ενεργοποιημενο πολυ ακριβο πακετο για το εξωτερικο οπου και το απενεργοποιησα.

Οσο για τα πακετα ητανε το πακετο open voice & social 30 που εχει κανονικα 12 ευρω , και το video music pass που εχει 5 ευρω . και μπαινοντας μεσα ειχα και την επιλογη για cu shake δωρο και επελεξα, 600mb ιντερνετ για 30 ημερες ( μακαρι να ειχα βαλει 10ευρω εγω onlne θα πηγαιναν 1200 αλλα γινεται μου ειπε ! , πρεπει να πρωτη ανανεωση να γινει απο εκεινους ) .

( συμπερασμα αντι να το παρω απο το καταστημα, κερδισα τον διπλασιασμο στις 1η πρωτη ανανεωση των για 3 μηνες , δεν ξερω εαν για νεα νουμερα απο καταστημα δινουνε την ιδια προσφορα , διοτι και τα πακετα δεν ειχανε και καποια διαφορα τιμης απο κλασικο cu ).

 

κατι αλλο ειδα οτι εχει βγει νεο πακετο data με 10 ευρω 1,5gb internet ( τα καλα της wind τα εφαρμοσε και η vodafone ! το ειδα και εφριξα με το δεκαρικο! )

http://i67.tinypic.com/30ley44.jpg

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα ξανα 2GB από my cu app (3η φορά σύνολο 6gb)

 

Πώς γίνεται ρε παιδιά;

Screenshot-20190402-104104.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταλαβαίνω σωστά θα μου βάζουν κάθε εβδομάδα 2gb ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν έχω υπόλοιπο mb και κάνω χρήση δεδομένων υπάρχει κάποιος περιορισμός στα mb με ανώτατο όριο ημερήσιας χρέωσης;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα ξανα 2GB από my cu app (3η φορά σύνολο 6gb)

 

Πώς γίνεται ρε παιδιά;

Screenshot-20190402-104104.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταλαβαίνω σωστά θα μου βάζουν κάθε εβδομάδα 2gb ;;;;;

 

Όπως φαίνεται έχεις πέσει σε κάποιο bug του συστήματος. Την τύχη σου να είχαμε!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν έχω υπόλοιπο mb και κάνω χρήση δεδομένων υπάρχει κάποιος περιορισμός στα mb με ανώτατο όριο ημερήσιας χρέωσης;
6€ μεγιστη ημερησια χρεωση οταν σε χρεωνει με 0.2€/mb ή αν έχεις ενεργοποιημένη την υπηρεσία του daily internet θα σου δωσει 1gb μέχρι τις 0400πμ με χρεωση 2€
Link to comment
Share on other sites

Από το combo 600 πόσα mb μεταφέρονται για τον επόμενο μήνα; Μόνο τα 200mb του πακέτου αν δεν καταναλωθούν;
Link to comment
Share on other sites

Από το combo 600 πόσα mb μεταφέρονται για τον επόμενο μήνα; Μόνο τα 200mb του πακέτου αν δεν καταναλωθούν;

 

Οι παροχές που έχουν περισσέψει. Αν απέμειναν 200mb θα μεταφερθούν 200mb.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Οι παροχές που έχουν περισσέψει. Αν απέμειναν 200mb θα μεταφερθούν 200mb.

 

CU Shake ,just surf bonus δεν μεταφερονται ετσι ?

 

Βλέπω ότι πρώτα καταναλώνει τα data από CU Combo και μετά του CU Shake

Link to comment
Share on other sites

CU Shake ,just surf bonus δεν μεταφερονται ετσι ?

 

Βλέπω ότι πρώτα καταναλώνει τα data από CU Combo και μετά του CU Shake

 

Μεταφέρονται. Απλά πρέπει να προηγηθεί ανανέωση χρόνου ομιλίας. Για να μεταφερθούν οι παροχές του εκάστοτε πακέτου, θα πρέπει να πραγματοποιηθεί νέα ενεργοποίησή του, πριν τη λήξη του τρέχοντος.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

NEO DATA ΠAKETO: 1,5GB ΓIA 30 HMEPEΣ ME 10 EYPΩ. MΠEΣ ΣTO MY CU APP ΓIA NA TO ΠAPEIΣ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/bundles?key=Data

 

Εγώ πάντως γέλασα

:lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νεος χρηστης CU, η μεταφορα χρηματων απο αλλο νουμερο vodafone ανανεωνει την ημερομηνια ληξης του χρηματικου υπολοιπου στο κινητο που δεχεται την μεταφορα (οπως γινεται στην κοσμοτε) ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος να μου πει αν απο CU σε CU μπορει να γινει μεταφορα χρηματων ? και αν ναι πως γίνετε ??
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Γράφεις

5 στο 69Χχχχχχχχ και το στελνεις στο1331

Στην απάντηση απαντάς Ναι

Αποδεκτές τιμές από 5 μέχρι 30 ευρώ.

Το ποσό αυτό δεν επεκτείνει την ημερομηνία λήξης .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορείτε να με βοηθήσετε και να μου πειτε συνδυασμό υπηρεσιών για να έχω με 20€ περίπου το μέγιστο νούμερο σε data το μήνα ;

Συμφέρει η CU ή What's up ;

 

Ευχαριστώ

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...