Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρω οτι χρεωνεσαι μονο την πρωτη φορα που θα τελειωσουν τα mb τα 2€. Μετα μπορεις να μπαινεις στο 0 χωρις να σε χρεωνει αλλο
Link to comment
Share on other sites

Σύντομη απάντηση. ΟΧΙ

 

Αν δεν μπεις στο ίντερνετ ανοίγοντας τα δεδομένα δεν πρόκειται να χρεωθείς, αγαπητέ!

 

Δηλαδή στην ουσία ο μόνος τρόπος για να είμαι σίγουρος είναι να κλείνω τα δεδομένα;

 

Στην cosmote που ήμουν μέχρι πρόσφατα, αν δεν έχω αγοράσει κάποιο πακέτο ίντερνετ τότε με κόβει, δεν μπορώ να μπω πουθενά, ακόμη και αν έχω ανοιχτά τα δεδομένα, και δεν χρεώνομαι τίποτα. Αλλά την εφαρμογή αυτή καθεαυτή της Cosmote την αφήνει να περάσει και μάλιστα χωρίς χρέωση, έτσι όταν ήθελα να αγοράσω νέο πακέτο τότε έτρεχα την εφαρμογή και ας μην είχα ενεργή συνδρομή στο internet. Σκεφτόμουν να έκανα το ίδιο και στην Vodafone, αλλά αναγκαστικά τώρα θα πρέπει να μάθω τους κωδικούς που στέλνεις με sms για να ενεργοποιώ πακέτα.

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι αν πάρω νεο τηλεφωνο θα χρειαστεί ξαναενεργοποιηση για το 4g η είναι ηδη ενεργοποιημένο απο την κάρτα sim ;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι αν πάρω νεο τηλεφωνο θα χρειαστεί ξαναενεργοποιηση για το 4g η είναι ηδη ενεργοποιημένο απο την κάρτα sim ;

Χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρος, νομίζω θέλει ενεργοποίηση από Vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται νέα ενεργοποίηση

Εγώ πήγα δύο γραμμές (το δικό μου και της γυναίκας μου) από συμβόλαιο σε CU και δεν είχε 4G καμία απ' τις δύο συσκευές! Ενώ με το συμβόλαιο της ίδιας εταιρείας είχαν!

Στο δικό μου χρειάστηκε να στείλω μήνυμα στη Vodafone για ενεργοποίηση! Στης γυναίκας μου δεν το έκανα ακόμη και έχει μόνο 3G! Πριν στο συμβόλαιο είχε κανονικά 4G!

Εκτός αν ο φίλος εννοεί ότι έχει ήδη CU 4G και απλά αλλάζει συσκευή!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που ήρθα με φορητότητα άνοιξα το 4g με: 4G NAI στο 1285

 

Η πρώτη ερώτηση που έκανα όταν μπήκα στη Vodafone ήταν πως κλείνω την χρέωση για data αν δεν έχω πακέτο! Δυστυχώς δεν γίνεται.... 0.20Ε το MB.

Link to comment
Share on other sites

Απλά σκεφτείτε ότι τα 2€ την ημέρα χρεώνονται ακόμα και αν υπάρξει κίνηση 1ΚΒ, ενώ με την χρέωση ανά ΜΒ δεν θα χρεωθείτε σχεδον καθόλου για αυτή την μηδενική κινηση.
Link to comment
Share on other sites

Απλά σκεφτείτε ότι τα 2€ την ημέρα χρεώνονται ακόμα και αν υπάρξει κίνηση 1ΚΒ, ενώ με την χρέωση ανά ΜΒ δεν θα χρεωθείτε σχεδον καθόλου για αυτή την μηδενική κινηση.

 

Έτσι είναι. Εγώ το απενεργοποίησα με Χ στο 19109

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία ανανέωση €10 και αγορά πακέτου CU Combo 600 δεν μου μετέφεραν το υπόλοιπο MB από τα Just Surf Bonus/CU Shake στον επόμενο μήνα.

 

Τι παίζει; Όλα τα άλλα μεταφέρθηκαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω των αλλαγών στον όγκο που δίνει το κάθε Bonus η Vodafone αποφάσισε να μην μεταφέρει τα υπόλοιπα γιατί λέει ότι με τα ίδια χρήματα παίρνεις περισσότερα ΜΒ (1300 αντί για 1100)
Link to comment
Share on other sites

Να λέω "ευτυχώς που τα τρώω"; :rolleyes:

Ήμαρτον ρε βόνταφον.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι είδα στο MyCUaccount έβγαλαν πακέτο Choose Promo Voice με 1€ που δινει 300 λεπτά προς όλους για 4 μέρες και Choose Promo DATA με 1€ που δινει 5GB για 4 μέρες.
.
Link to comment
Share on other sites

Απο ότι είδα στο MyCUaccount έβγαλαν πακέτο Choose Promo Voice με 1€ που δινει 300 λεπτά προς όλους για 4 μέρες και Choose Promo DATA με 1€ που δινει 5GB για 4 μέρες.

 

είναι προσφορά για την 25η Μαρτίου και μπορεί να ενεργοποιηθεί έως και της 25 Μαρτίου! . εάν καλέσεις το 1252 επιλογή 0 θα το δεις. δεν είναι κανονικό πακέτο .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

1. Και εγώ που ήρθα με φορητότητα άνοιξα το 4g με: 4G NAI στο 1285

 

2. Η πρώτη ερώτηση που έκανα όταν μπήκα στη Vodafone ήταν πως κλείνω την χρέωση για data αν δεν έχω πακέτο! Δυστυχώς δεν γίνεται.... 0.20Ε το MB.

 

1. Σ΄ευχαριστώ (1+ μήνα ήμουνα με Η+ (πριν είχα σύνδεση))

2. Αν όταν τελειώνουν κλείσεις τα δεδομένα από το τηλέφωνο, ενεργοποιούνται αν προσπαθήσεις να μπεις google π.χ. ;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Εγώ το απενεργοποίησα με Χ στο 19109

 

 

 

Εγώ στην ίδια ερωτηση αν μπορώ να μην εχω δεδομενα καθολου και να μην εχω χρεωσεις 2 ευρα απο την εξυπηρετηση πελατων μου τα απενεργοποιήσανε αυτοί.μου ειπαν οτι αν χρειαστω ξανα ποτε ιντερνετ θα πρεπει να καλεσω κανα στην εξυπ για ενεργοιποιηση. Ειναι το ιδιο με το μηνυμα στο 19109;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην ίδια ερωτηση αν μπορώ να μην εχω δεδομενα καθολου και να μην εχω χρεωσεις 2 ευρα απο την εξυπηρετηση πελατων μου τα απενεργοποιήσανε αυτοί.μου ειπαν οτι αν χρειαστω ξανα ποτε ιντερνετ θα πρεπει να καλεσω κανα στην εξυπ για ενεργοιποιηση. Ειναι το ιδιο με το μηνυμα στο 19109;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Όχι,μόνο μεσω εξυπηρέτησης γίνεται αυτό

Απλά βάζεις πακέτο δεδομένων και λύνεις το θέμα.

Εμενα η πράσινη μια χαρα με καλυπτει.Απλα λόγω φοιτητικού εχω cu,μια προσφορά στα 4€ από 8,5€ το φοιτητικό και σε κάποια σημεία έχω τηλέφωνο ενώ η κόσμοτε είναι εκτός.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην ίδια ερωτηση αν μπορώ να μην εχω δεδομενα καθολου και να μην εχω χρεωσεις 2 ευρα απο την εξυπηρετηση πελατων μου τα απενεργοποιήσανε αυτοί.μου ειπαν οτι αν χρειαστω ξανα ποτε ιντερνετ θα πρεπει να καλεσω κανα στην εξυπ για ενεργοιποιηση. Ειναι το ιδιο με το μηνυμα στο 19109;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

και αν θέλεις να ενεργοποιησεις πακέτο data θα τους παίρνεις τηλέφωνο να το ανοίγουν ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά μου λες πως σου κλείσανε τελείως τα δεδομένα! Δηλαδή και πακέτο με ΜΒ να έχεις πάλι δεν θα μπορείς να μπεις!!
Link to comment
Share on other sites

Κόβει τις κλήσεις προς αριθμούς cosmote. Έχει κάνει βλακεία στο routing των κλήσεων... Βγάζει 1/5 κλήσεις

 

Υπάρχει και απάντηση του Viber επί του θέματος όπου μάλιστα αναφέρει ότι έχουν πολλοί χρήστες το ίδιο πρόβλημα με Cosmote. Υπάρχει και στο myphone σαν θέμα ψαξτο

 

Τους πήρες τηλέφωνο να το ψάξουν? Πολύ περίεργο να μπλοκάρει κλήσεις VoIP προς το ίδιο δίκτυο και να μην έχει αντιμετωπιστεί, έχω και εγώ το unlimited και δεν είχα ποτέ πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Απο ότι είδα στο MyCUaccount έβγαλαν πακέτο Choose Promo Voice με 1€ που δινει 300 λεπτά προς όλους για 4 μέρες και Choose Promo DATA με 1€ που δινει 5GB για 4 μέρες.

 

είναι προσφορά για την 25η Μαρτίου και μπορεί να ενεργοποιηθεί έως και της 25 Μαρτίου! . εάν καλέσεις το 1252 επιλογή 0 θα το δεις. δεν είναι κανονικό πακέτο .

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Δηλαδή αν δεν ενεργοποιηθεί μέχρι και σήμερα, χάνεται μετά;

Σε μένα ενεργοποίησα τα 5gb αλλά σκέφτομαι για τη γυναίκα μου τα 300 λεπτά! Πρέπει να το κάνω σήμερα για να μην χαθεί;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Δηλαδή αν δεν ενεργοποιηθεί μέχρι και σήμερα, χάνεται μετά;

Σε μένα ενεργοποίησα τα 5gb αλλά σκέφτομαι για τη γυναίκα μου τα 300 λεπτά! Πρέπει να το κάνω σήμερα για να μην χαθεί;

 

ναι έτσι ακριβώς

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αμα εχω το πακετο γκιγκα νυκτα και το social pass, και ειμαι στο instagram μετα της 8 το βραδυ, απο ποιο πακετο θα καταναλωνει data?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...