Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ενεργοποίησα τον αριθμό μου στην Vodafone (κάρτα) αλλά παρατηρώ ότι δεν έχω internet ενώ το πακέτο μου λέει 900 λεπτά και 1 gb. Μήπως πρέπει να καλέσω κάπου για να ενεργοποιηθεί?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα τον αριθμό μου στην Vodafone (κάρτα) αλλά παρατηρώ ότι δεν έχω internet ενώ το πακέτο μου λέει 900 λεπτά και 1 gb. Μήπως πρέπει να καλέσω κάπου για να ενεργοποιηθεί?

 

Κάλεσε πρώτα το 1252 για να ενεργοποιήσεις το νούμερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τυπικά έτσι είναι αλλά θα δώσουν παράταση.Αν το κόψουν και αυτοί,τι να πεις.

 

Εκτός αυτού, όταν είναι να διακοπεί κάτι εντελώς, αναρτάται και στη σελίδα των ανακοινώσεων της Vodafone. Εκτός αυτού δεν τους συμφέρει να το καταργήσουν γιατί έτσι δεν θα είναι ανταγωνιστικοί. Προς το παρόν, όσον αφορά τα πακέτα και τα μπόνους, η CU δίνει μερικά δωράκια παραπάνω από την what's up (για wind ούτε λόγος, είναι η πλέον ασύμφορη, ειδικά Q, που με τα ίδια λεφτά έχεις τις μισές παροχές σε ανύπαρκτο δίκτυο φυσικά ;) )

Edited by Ngialamm
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε πρώτα το 1252 για να ενεργοποιήσεις το νούμερο.

 

Κάλεσα αλλά δεν άλλαξε κάτι...

Πώς θα μιλήσω με εκπρόσωπο?

 

13830 (εξυπηρέτηση πελατών)

 

Πριν μιλήσεις με εκπρόσωπο κάνε πρώτα αυτά τα βήματα.

 

Πάνε στις ρυθμίσεις>δεδομένα κινητής τηλεφωνίας>(διαλέγεις την κάρτα που δε αφορά αν σου το ζητάει) >ονόματα σημείων πρόσβασης>νέο APN

 

ONOMA: vf internet

APN: internet.vodafone.gr

TYΠOΣ APN: default, supl, dun

ΠPΩTOKOΛΛO APN: IPV4/V6

ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΠEPIAΓΩΓHΣ APN: IPV4/V6

TYΠOΣ MVNO: IMSI

 

Ενδεχομένως να χρειαστεί να συμπληρώσεις και τα ακόλουθα στοιχεία:

Username: user

Password: pass

 

KANOYME AΠOΘHKEYΣH KAI EΠANNEKINHΣH TOY KINHTOY

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνιαία πακέτα της Vodafone για data και πάνω από 1gb έχουν όλα κόστος 8.5 ευρώ; Δεν υπάρχει κάποιο πακέτο αντίστοιχο του φρογκ με 2gb 4.44 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό βρήκα αυτό το κόλπο για τον διπλασιασμό του ποσού με την ευρωπαϊκή κάρτα νέων και έτσι συμπλήρωσα την φόρμα που είχαν στο site και πλήρωσα και το δεκάρικο

Σε πόσες μέρες βγαίνει η κάρτα συνήθως γιατί οι 15 εργάσιμες μου φαίνονται υπερβολικές

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνιαία πακέτα της Vodafone για data και πάνω από 1gb έχουν όλα κόστος 8.5 ευρώ; Δεν υπάρχει κάποιο πακέτο αντίστοιχο του φρογκ με 2gb 4.44 ευρώ;

 

Vodafone International

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνιαία πακέτα της Vodafone για data και πάνω από 1gb έχουν όλα κόστος 8.5 ευρώ; Δεν υπάρχει κάποιο πακέτο αντίστοιχο του φρογκ με 2gb 4.44 ευρώ;

 

Taza mobile (παίζει με το δίκτυο της Vodafone).

Link to comment
Share on other sites

Vodafone International

 

υπαρχει και το πακετο με 5gb internet με 8,50 ευρω στο vodafone international διαρκειας για 25 ημερες .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια σύντομη επιβεβαίωση επειδή θα βρεθώ Ρώμη σε καμιά 10ριά μέρες. Στο site της Vodafone όπου βλέπω για περιαγωγή βλέπω να αναφέρεται στα συμβόλαια, και κάποια posts που βρήκα εδώ είναι κάπως παλιά.

 

Για a la carte η περιαγωγή ενεργοποιείται αυτόματα χωρίς να κάνω κάτι, αρκεί να είναι ενεργοποιημένη στο -Android- κινητό μου η επιλογή "Αυτόματη επιλογή δικτύου" στις ρυθμίσεις του κινητού; Βλέπω και μια άλλη επιλογή πιο πάνω που λέει "Περιαγωγή: Σύνδεση στις υπηρεσίες δεδομένων κατά την περιαγωγή", να υποθέσω την ενεργοποιώ κι αυτήν έτσι;

 

Και τέλος, τα δωρεάν λεπτά και ΜΒ που μπαίνουν αυτόματα με την ανανέωση κάρτας χρησιμοποιούνται κανονικά ως δωρεάν, έτσι; Γιατί από ό,τι είδα κάποια δωρεάν λεπτά/ΜΒ συμμετέχουν στην δωρεάν χρήση στο εξωτερικό και κάποια όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα την πατησαμε έκανα ανανέωση στο κινητο μου cu 12 ευρώ (πριν εβαζα 10 ευρώ) και μπηκε κανονικα το διπλο shake και το 1000gb με την αναννεωση προσφορα αλλά δεν ανανεώθηκε η ημερομηνία λήξης των παλιων πακέτων cu shake και just surf bonus. Το ιδιο εγινε και και με ανανέωση των 10 ευρώ στο κινητό του αδερφού μου. Εχασα 6000gb cushake και 4265 just surf bonus. Πάντα κάνω online ανανεωση κάρτας

 

Απάτη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,

 

Όντως τα δεδομένα του CU Shake, έχουν άλλη ημερομηνία λήξης αν προέρχονται από κάρτα ανανέωσης και άλλη από χρεωστική κάρτα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα online μέσω του site της cu εκανα ανανέωση και πάντα μεσω one click paypal. Δεν εχω αλλαξει τον τροπο πληρωμης εδω και 3 χρόνια τουλάχιστον
Link to comment
Share on other sites

Πάντα online μέσω του site της cu εκανα ανανέωση και πάντα μεσω one click paypal. Δεν εχω αλλαξει τον τροπο πληρωμης εδω και 3 χρόνια τουλάχιστον

 

Ακατανόητο τότε. Επικοινώνησε με το chat στο Vodafonecu.gr είναι πολύ εξυπηρετικοί.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μολις επικοινωνησα online και μου έιπαν "πως το just surf bonus πλέον δίναι 100ΜΒ.Πλέον με κάθε ανανέωση δικαιούσαι ένα CUShake, και αν κάνεις ονλάιν ανανέωση μπορείς να πάρεις διπλό το.Στο πλαίσιο αυτής της αλλαγής τα παλιά δεδομένα θα λήξουν. Πλέον θα παίρνεις με μία ανανέωση πολύ περισσότερα δεδομένα". Άρα την πατησαμε όλοι.Ευκρινώς δεν μπορούσαν να μου απαντήσουν και αναφερόντουσαν στην ανακοίνωση https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20181221-timologiakes-allages-gia-syndromites-kartokinitis/ από 21/12 στην παραγραφο "Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει τα παραπάνω πακέτα έως και τις ανωτέρω ημερομηνίες, θα συνεχίζουν να χρησιμοποιούν τα πακέτα αυτά με τις υφιστάμενες παροχές έως τη λήξη τους ή μέχρι την εξάντληση των παροχών τους". Παρόλο που της ανέφερα ότι το just surf bonus - cu shake ειναι υπηρεσια και οχι πακέτο Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην γίνει το ίδιο και με το "πάρε να 'χεις", γιατί εκεί έχω μαζέψει αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

Και τους ανεφερα ότι αμα το λεγανε στην ανακοινωση θα τα ειχα καταναλωσει και δεν θα τα κραταγα. Και αμα παμε παρακατω δεν θα εκανα ανανεωση καθε μηνα για να μην τα χασω το τελευταιο δεν το ειπα
Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλά κάθε μήνα ανανέωση 10gb
Ποσά χρόνια τα μάζευες ; Για να μαζεψεις 10265gb με 10 GB το μήνα είναι 102 μήνες. Κοινώς πανω απο 8 χρόνια. Μήπως εννοείς 10265 mb;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έλαβα καμία απάντηση συγκεκριμένη απάντηση σε άλλο νήμα που ρώτησα για το πακέτο που με ενδιαφέρει

Τυχόν προσφορές προσωπικές (και συγκεκριμένα αυτή που έχω στα χέρια μου όπου το φοιτητικό πακέτο των 8.5ευρω το δίνει στα 4ευρω) είναι μόνιμη? Μπορεί να ενεργοποιηθεί πόσες φορές μέσα σε έναν μήνα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα την πατησαμε έκανα ανανέωση στο κινητο μου cu 12 ευρώ (πριν εβαζα 10 ευρώ) και μπηκε κανονικα το διπλο shake και το 1000gb με την αναννεωση προσφορα αλλά δεν ανανεώθηκε η ημερομηνία λήξης των παλιων πακέτων cu shake και just surf bonus. Το ιδιο εγινε και και με ανανέωση των 10 ευρώ στο κινητό του αδερφού μου. Εχασα 6000gb cushake και 4265 just surf bonus. Πάντα κάνω online ανανεωση κάρτας

 

Απάτη

 

τί κουλό είναι αυτό? και πως στο just surf bonus δε ανανεώθηκαν? αφού το μπόνους των 100 mb δεν αλλάζει έως τα 19 ευρώ ανανέωση ? στα 20 ευρώ ανανέωση αλλάζει? και γίνεται 1gb ?. όπως βλέπω εδώ https://www.vodafonecu.gr/online-ananeosi-xronou-omilias/

 

όσο για το cu shake πάλι το ίδιο ισχύει δίνει 1 shake έως και 19 ευρώ ανανέωση από 20 ευρώ δίνει διπλό shake .

πολύ κουλό αυτό που σου έτυχε!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έλαβα καμία απάντηση συγκεκριμένη απάντηση σε άλλο νήμα που ρώτησα για το πακέτο που με ενδιαφέρει

Τυχόν προσφορές προσωπικές (και συγκεκριμένα αυτή που έχω στα χέρια μου όπου το φοιτητικό πακέτο των 8.5ευρω το δίνει στα 4ευρω) είναι μόνιμη? Μπορεί να ενεργοποιηθεί πόσες φορές μέσα σε έναν μήνα?

 

Ευχαριστώ

 

Καλημέρα,

 

Κακώς γράφεις εδώ για το λόγο που αναφέρεις, μιας και αυτό το νήμα δεν αφορά τα φοιτητικά CU.

 

Καμία προσφορά δεν είναι μόνιμη. Ωστόσο μπορεί να παρέχεται αρκετά συχνά στο νούμερό σου, με μικρές περιόδους διακοπής.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...