Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, sou_d said:

Αυτό εδώ και καιρό δεν είναι;

Καλό!

Σε εμένα μου το εμφάνισε πριν ~1 βδομάδα, που αναβαθμίστηκε το CU app στην έκδοση 5,7,2
Και μόνο στου CU το app, στης Vodafone κάνει ακόμα αυτόμα log-in.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, alteisei said:

Παλι μιση τιμη προσφορα για καποιους, στο 50αρι αυτη τη φορα:

Screenshot_20240808_160908_Viber.jpg

Μου ήρθε κι εμένα, αλλά μου είναι αδιάφορη, καθώς δεν χρειάζομαι πάνω από 5-6GB/μήνα.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά που παρουσιαζει ξεκίνησε από αυτό το ποσό, ή από μεγαλύτερο και μειωθηκε στη συνέχεια? Ρωτάω γιατί και εμένα μου κόψαν ένα ευρώ στην τιμη και τωρα είναι 12 και κατι. Χλωμό βέβαια να φτάσει 8 και κάτω που θα ήθελα, για να λέμε οτι συμφέρει σε σχεση με τη χρηση που κανω στο cu.

7 minutes ago, geoponer said:

Εμένα το ίδιο πρόγραμμα (συμβόλαιο, όχι καρτοσυμβόλαιο) μου το έδιναν με περίπου €10,50 πριν κάτι μέρες με μετατροπή του CU μου, αλλά δεν τρελλάθηκα. Οριακά τα GBs (μέχρι τώρα, με τα δώρα του καρτοκινητού πάντα έχω περισσότερα αν χρειαστούν) και υπερβολικά τα 6.000 SMS, χρήσιμα μόνο αν τρέχεις διαφημιστικές καμπάνιες!  

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, konstantinos77 said:

Σε εμένα μου το εμφάνισε πριν ~1 βδομάδα, που αναβαθμίστηκε το CU app στην έκδοση 5,7,2
Και μόνο στου CU το app, στης Vodafone κάνει ακόμα αυτόμα log-in.

Και στην νέα αναβάθμιση του CU μπορείς να επιλέξεις να κάνει αυτόματα  log in. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, paanos said:

Άλλο το shake των συμβολαίων και των καρτοσυμβολαίων. Αυτό δίνει συνήθως απεριόριστα δεδομένα για μια μέρα κάθε 15 μέρες.
Κανονικά το shake έχει αλλάξει, περίεργο που ο φίλος παίρνει ακόμα τα 300’ κλπ

Σε συμβόλαιο ρεντ είναι κάθε 15 μέρες και δίνει απεριόριστα δεδομένα για μια ή τρεις ή για ΣΚ αν θυμάμαι καλά. 

Για καρτοπρογραμμα είναι κάθε βδομάδα και δίνει τυχαία μια από τις 3 επιλογές που έγραψα παραπάνω. Φυσικά τα 300' είναι άχρηστα από τη στιγμή που περιλαμβάνει απεριόριστη ομιλία έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nico4gr said:

Σε συμβόλαιο ρεντ είναι κάθε 15 μέρες και δίνει απεριόριστα δεδομένα για μια ή τρεις ή για ΣΚ αν θυμάμαι καλά. 

Για καρτοπρογραμμα είναι κάθε βδομάδα και δίνει τυχαία μια από τις 3 επιλογές που έγραψα παραπάνω. Φυσικά τα 300' είναι άχρηστα από τη στιγμή που περιλαμβάνει απεριόριστη ομιλία έτσι κι αλλιώς.

Ίσως στους περισσότερους είναι προφανές αλλά ποια είναι η διαφορά συμβολαίου - καρτοσυμβολαίου; 
Φυσικά ξέρω τους όρους του συμβαλαίου. Για το καρτοσυμβόλαιο ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Καρτοκινητή φορέβα λέμε! Για το μοναδικό που θα έδινα περισσότερα λεφτά θα ηταν για το Neo, στο οποίο θα μπορούσα να φύγω με ένα σμσ. 

Edited by VIPdriver

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Στο καρτοσυμβολαιο μπορείς να βάλεις χρήματα όπως στο καρτοκινητο και να αγοράσεις πακέτα. Τα οποία όμως είναι ασύμφορα πχ. 10€ τα 3 γιγα. Επειδή δεν νομίζω πως θα τα χρησιμοποιήσει κανείς, καμιά ουσιαστική διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

Από κατάστημα Vodafone δέχονται μετρητά για ανανέωση με 13 ευρώ κάρτα;;;;Λογικά θα πρέπει 

Μέχρι 500€ ισχύουν κανονικά μετρητά όπως σε όλα τα καταστήματα λιανικής

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kmpatra said:

Η προσφορά που παρουσιαζει ξεκίνησε από αυτό το ποσό, ή από μεγαλύτερο και μειωθηκε στη συνέχεια? Ρωτάω γιατί και εμένα μου κόψαν ένα ευρώ στην τιμη και τωρα είναι 12 και κατι. Χλωμό βέβαια να φτάσει 8 και κάτω που θα ήθελα, για να λέμε οτι συμφέρει σε σχεση με τη χρηση που κανω στο cu.

 

Δεν ξέρω, με πήραν τηλέφωνο για την προσφορά και μου έδωσαν αυτήν την τιμή. 🙁

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Και ο Κουρουγκιεφ(Ρώσος που λόγω του πολέμου θα αγωνίζεται για την Ελλάδα από εδώ και στο εξής)χάλκινος!!!!8 μετάλλια μέχρι τώρα που μάλλον θα είναι και ο τελικός απολογισμός

20240810_231537.jpg

EDIT:Τελικά οριστικά 8 θα είναι τα μετάλλια(1 χρυσό-1 αργυρό-6 χάλκινα)αφού Πλατανιώτη και Μακρυγιάννη στο ελεύθερο πρόγραμμα της καλλιτεχνική κολύμβησης "φλέρταραν" με το χάλκινο,αλλά τελικά βγήκαν έκτες. Δεν πειράζει. 8 ημέρες απεριόριστα δεδομένα ντάτα αρχής γενομένης λογικά απο αύριο 

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω αν πας στα πακέτα data έχει ενεργοποίηση απεριόριστα για μία μέρα. Λογικά φαντάζομαι ότι θα βγάλουν κάθε μέρα για μία μέρα. Εκτός και έχεις το δικαίωμα να τα ενεργοποιήσεις όποτε θες ημερήσια απεριόριστα. 

 

Edit:

Εντάξει απαντήθηκε. Κάθε μέρα ενεργοποίηση μια μια τις μέρες και μέχρι 18/08.

Screenshot_20240811-121718.png

Edited by _NikitaS_
Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2024 at 5:33 ΜΜ, gpapas640 said:

Όταν θα σκάσουν οι προϋποθέσεις για να δώσουν τα απεριόριστα θα σας πέσουν τα αυτιά...

Μόλις μας πέσανε τα αυτιά.. θέλει ολόκληρο cashback τις τελευταίες 20 μέρες!!!

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Αν λειτουργεί με τη λογική των προηγουμένων ημερήσιων προσφορών, τέσσερις ενεργοποιήσεις θα χρειαστούν έως τις 18 του μήνα. Γιατί το σημερινό π.χ θα λήξει υποθετικά στο τέλος της αυριανής ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε τους αθλητές μας!!!!Ας απολαύσουμε τις 8 ημέρες απεριοριστών ντάτα

20240811_134852.thumb.jpg.13da8e89d93baa0c31d75b9b4df6ee28.jpg

Χτες πλησιάσαμε και τα 9 μετάλλια,αλλά δεν πειράζει

ΥΓ:Ελπίζω η Vodafone CU να θυμηθεί και να μιμηθεί την ίδια προωθητική ενέργεια και στους Ολυμπιακύς αγώνες Λος Άντζελες 2028

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

ΥΓ:Ελπίζω η Vodafone CU να θυμηθεί και να μιμηθεί την ίδια προωθητική ενέργεια και στους Ολυμπιακύς αγώνες Λος Άντζελες 2028

Θα είναι πρόβλημα αν μέχρι το 2028 δεν μιλάμε για απεριόριστα, οικονομικά και προσβάσιμα από όλους πακέτα, και κυνηγάμε τις προσφορές 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ευχαριστούμε τους αθλητές μας!!!!Ας απολαύσουμε τις 8 ημέρες απεριοριστών ντάτα

20240811_134852.thumb.jpg.13da8e89d93baa0c31d75b9b4df6ee28.jpg

Χτες πλησιάσαμε και τα 9 μετάλλια,αλλά δεν πειράζει

ΥΓ:Ελπίζω η Vodafone CU να θυμηθεί και να μιμηθεί την ίδια προωθητική ενέργεια και στους Ολυμπιακύς αγώνες Λος Άντζελες 2028

Καταντια θα μπορουσα να το χαρακτηρισω να περιμενει, να ελπιζει καποιος ανθρωπος σε μεταλλιο για την χωρα του με σκοπο, με ανταλλαγμα να παρει μια ημερα απεριοριστα δεδομενα για το μεταλλιο. Ευτυχως καποιοι αγαπουν ακομα τον αθλητισμο και χαιρονται για το μεταλλιο και  για τον αθλητη που το πηρε. Αδιαφορο εντελως το μια ημερα απεριοριστα για καθε μεταλλιο σε σχεση με οσα σου δινει το μεταλλιο ως συναισθημα, για μενα τουλαχιστον. 

 

Σαν να λεμε οτι θα παρει η ομαδα σου το Τσαμπιονς Λιγκ και θα χαρεις για μια ημερα απεριοριστα που θα μπορουσε να σου δωσει η οποιαδηποτε εταιρια. Χ3στηκ3ς, ειμαι σιγουρος. Δεν υπαρχει συγκριση μεγεθους. Εντελως αδιαφορο θα σου ηταν, εκτος αν εισαι αδιαφορος φιλαθλος.

 Το θεμα αντι για vodafone εγινε Ολυμπιακοι Αγωνες.  😄

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, _asd_ said:

Καταντια θα μπορουσα να το χαρακτηρισω να περιμενει, να ελπιζει καποιος ανθρωπος σε μεταλλιο για την χωρα του με σκοπο, με ανταλλαγμα να παρει μια ημερα απεριοριστα δεδομενα για το μεταλλιο. Ευτυχως καποιοι αγαπουν ακομα τον αθλητισμο και χαιρονται για το μεταλλιο και  για τον αθλητη που το πηρε. Αδιαφορο εντελως το μια ημερα απεριοριστα για καθε μεταλλιο σε σχεση με οσα σου δινει το μεταλλιο ως συναισθημα, για μενα τουλαχιστον. 

 

Σαν να λεμε οτι θα παρει η ομαδα σου το Τσαμπιονς Λιγκ και θα χαρεις για μια ημερα απεριοριστα που θα μπορουσε να σου δωσει η οποιαδηποτε εταιρια. Χ3στηκ3ς, ειμαι σιγουρος. Δεν υπαρχει συγκριση μεγεθους. Εντελως αδιαφορο θα σου ηταν, εκτος αν εισαι αδιαφορος φιλαθλος.

 Το θεμα αντι για vodafone εγινε Ολυμπιακοι Αγωνες.  😄

Σε καμία περίπτωση δεν είναι κατάντια. Όλοι οι αθλητές σαφώς πρέπει να στοχεύουν στο χρυσό μετάλλιο και γενικά στο να ανέβουν το βάθρο,αλλά ήταν μια πολύ καλή ενέργεια της εταιρεία 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, _asd_ said:

Καταντια θα μπορουσα να το χαρακτηρισω να περιμενει, να ελπιζει καποιος ανθρωπος σε μεταλλιο για την χωρα του με σκοπο, με ανταλλαγμα να παρει μια ημερα απεριοριστα δεδομενα για το μεταλλιο. Ευτυχως καποιοι αγαπουν ακομα τον αθλητισμο και χαιρονται για το μεταλλιο και  για τον αθλητη που το πηρε. Αδιαφορο εντελως το μια ημερα απεριοριστα για καθε μεταλλιο σε σχεση με οσα σου δινει το μεταλλιο ως συναισθημα, για μενα τουλαχιστον. 

 

Σαν να λεμε οτι θα παρει η ομαδα σου το Τσαμπιονς Λιγκ και θα χαρεις για μια ημερα απεριοριστα που θα μπορουσε να σου δωσει η οποιαδηποτε εταιρια. Χ3στηκ3ς, ειμαι σιγουρος. Δεν υπαρχει συγκριση μεγεθους. Εντελως αδιαφορο θα σου ηταν, εκτος αν εισαι αδιαφορος φιλαθλος.

 Το θεμα αντι για vodafone εγινε Ολυμπιακοι Αγωνες.  😄

Εδώ εμείς θα θέλουμε από Σεπτέμβρη να βάζει ο Ολυμπιακός όσο περισσότερα γκολ γίνεται για να πάρουμε €€ κι εσύ μας λες τα δικά σου..

3 minutes ago, Teiresias_ said:

Σαν να λεμε οτι θα παρει η ομαδα σου το Τσαμπιονς Λιγκ

Έχεις και ομάδα;

Όταν κάθεσαι και συζητάς για το ποιον παίχτη θα αγοράσει και ποιον θα πουλήσει η ομάδα σου και πόσα μύρια θα βγάλει ο κάθε παίκτης είναι η αγάπη σου για τον αθλητισμό;

Είναι μεγαλοεπιχειρηματίες που τους υποστηρίζεις απλώς.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

Έχω πολλά Γκίκα αλλά δε βρίσκω να ενεργοποιήσω το απεριόριστο!! Ίσως να μην έψαξα καλά 

Screenshot_20240811-172303_My CU.png

Screenshot_20240808-011730_My CU.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Teiresias_ said:

Είναι μεγαλοεπιχειρηματίες που τους υποστηρίζεις απλώς.

Είναι οι μεγαλοεπιχειρηματίες και τα κορόιδα που πληρώνουν με διάφορους τρόπους. Από την διαφήμιση στην τηλεόραση μέχρι το εισιτήριο.

Αλλά έτσι είναι οι κοινωνίες. Οι από πάνω και οι από κάτω.

Το να πείσεις τον από κάτω ότι είναι επιλογή του να είναι από κάτω, χρειάζεται λίγη προσπάθεια αλλά αποδίδει.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Inevar said:

Έχω πολλά Γκίκα αλλά δε βρίσκω να ενεργοποιήσω το απεριόριστο!! Ίσως να μην έψαξα καλά 

Screenshot_20240811-172303_My CU.png

Screenshot_20240808-011730_My CU.png

Πήγαινε στα πακέτα δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...