Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

49 minutes ago, paanos said:

Η εφαρμογή για iOS παίζει, για android και μέσω site όχι. Τι κάνουν από εχθές;;

 

Από Android μπαίνω κανονικά και στις 3!!

Εδώ και ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ όταν μπαίνω στην εφαρμογή της cu δεν υπάρχουν μέσα ούτε λεπτά ούτε sms ούτε megabyte από το cu special το οποίο μου το κόψανε στις 5 ιουλίου. 

Παίρνοντας τηλέφωνο το 1252 και πατώντας 1 και μετά ξανά 1 μου λέει φυσικά ότι έχω αυτά τα 14.890 λεπτά και τα περίπου 580 mb από το cu special που λήγουνε 1 αυγούστου.

Ωστόσο εγώ έκανα αίτηση φορητότητας για αλλού και τρώω αυτά τα megabyte που μένουνε

 

Και εγώ μπαίνω κανονικά στην εφαρμογή από android

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Inevar said:

Εν τω μεταξύ όταν μπαίνω στην εφαρμογή της cu δεν υπάρχουν μέσα ούτε λεπτά ούτε sms ούτε megabyte από το cu special το οποίο μου το κόψανε στις 5 ιουλίου. 

Παίρνοντας τηλέφωνο το 1252 και πατώντας 1 και μετά ξανά 1 μου λέει φυσικά ότι έχω αυτά τα 14.890 λεπτά και τα περίπου 580 mb από το cu special που λήγουνε 1 αυγούστου.

Ωστόσο εγώ έκανα αίτηση φορητότητας για αλλού και τρώω αυτά τα megabyte που μένουνε

 

Και εγώ μπαίνω κανονικά στην εφαρμογή από android

Ετσι συμβαινει στον τελευταιο μηνα ισχυος του CU Special, 2 χρονια μετα την εναρξη του. Δε τα εμφανιζει στο app, ισχυουν ομως για καταναλωση ολο αυτο τον μηνα. Μετα παπαλα , μηδενιζονται, αφου σταματανε να μπαινουν αλλα 600αρια τις 1μηνιες.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, spoulk said:

Ισχύει και για Ελλάδα. Δοκιμασμένο!

Σε ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Είναι το πιο οικονομικό πακέτο ομιλίας που βρήκα, και το συνδύασα με τα δεδομένα που πήρα δώρο από την ανανέωση λόγω της φορητότητας που είχα κάνει πριν από μερικούς μήνες.

Άρα ο μήνας θα μου βγει λίγο φθηνότερος από το να αγοράσω το πακέτο Apola με 11,80€, κατα €1,90 αν θυμάμαι καλά. 😋

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση αρχάριου;Στα data του cu shake  ,γίνεται rollover;

Edited by glofiish
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, glofiish said:

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση αρχάριου;Στα data του cu shake  ,γίνεται rollover;

Γίνεται αρκεί να είναι το ίδιο shake με το προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά! Το από κάτω ισχύει;

 

Πακέτο του vodafone international με 8.5 ευρώ 600 λεπτά προς όλους για 30 μέρες; Ισχύει; Συμφέρει πιο πολύ και από big bang για χρόνο προς όλους για μικρή χρήση που χρειάζομαι.

Screenshot_2024-07-08-10-41-48-737_com.android.chrome-edit.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το βρίσκω πουθενά, ούτε στο CU app ούτε στο My Vodafone app 😞

Σίγουρα είναι πιο οικονομικό από αυτό που ενεργοποίησα εγώ τις προάλλες για μικρή χρήση (400 λεπτά με €9,90).

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, geoponer said:

Εγώ δεν το βρίσκω πουθενά, ούτε στο CU app ούτε στο My Vodafone app 😞

Σίγουρα είναι πιο οικονομικό από αυτό που ενεργοποίησα εγώ τις προάλλες για μικρή χρήση (400 λεπτά με €9,90).

 

Πήγαινε εδώ και διάλεξε το "voice to national destinations"

https://www.vodafone.gr/eshop/vodafone-international/c-100185?i_term=no-cta&i_content=bundles&i_owner=mk-ma&i_name=20221103-international

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν στείλω σε άλλον χρήματα με το Vodafone sharing ανανεώνεται του παραλήπτη το δίμηνο ανανέωσης;

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2024 at 4:18 ΜΜ, kmpatra said:

Δεν σου φτάνει κανένα από αυτά δηλαδή?

Screenshot_20240704-161739.thumb.png.93198ded07db949eb16639963daad1eb.png

τα 300 σμσ?οχι

Εδιναν 1200 οταν ηταν 7 ευρω το φοιτητικο πακετο και καπου τοσα αν θυμαμαι σωστα στο κομπο 8? απο τοτε αυξησαν τις τιμες στο θεο και εκοψαν τα σμσ,αδιανοητο μου φαινεται

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, glofiish said:

Το πόσο όμως του μπαίνει ακέραιο;Αν στείλω 30 θα μπούνε 30;

Τελευταία έστειλα 13€ και δεν έκοψε τίποτα. Απορώ γιατί γράφει ότι υπάρχει χρέωση 0,50€ . Δεν έγινε ούτε στον αποστολέα επίσης χρέωση!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, staurosmar said:

Βρε παιδιά! Το από κάτω ισχύει;

 

Πακέτο του vodafone international με 8.5 ευρώ 600 λεπτά προς όλους για 30 μέρες; Ισχύει; Συμφέρει πιο πολύ και από big bang για χρόνο προς όλους για μικρή χρήση που χρειάζομαι.

Screenshot_2024-07-08-10-41-48-737_com.android.chrome-edit.jpg

Κοίταξε αναλόγως πόσα λεπτά μιλάει κάποιος. 

Προσωπικά με βόλεψε η συνεργασία κινητό σταθερό. Με 15€ έχεις 10gb και 100 λεπτά ομιλίας και τα χρήματα μένουν στην κάρτα.

Τον δεύτερο μήνα ενεργοποιείς πακέτο ή BigBang x4 (100', 4GB).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, staurosmar said:

Ενεργοποιείται στο CU αυτό το πρόγραμμα???

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, spoulk said:

Ενεργοποιείται στο CU αυτό το πρόγραμμα???

Όχι! Είναι στο καρτοκινητό vodafone international. Με μια κλήση στο 1266 αλλάζεις από cu σε αυτό δωρεάν. Και μετά το βρίσκεις στα πακέτα του απ' ότι φαίνεται. Και γω cu έχω αλλά σκέφτομαι να πάω εκεί γι'αυτόν τον λόγο.

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, staurosmar said:

Όχι! Είναι στο καρτοκινητό vodafone international. Με μια κλήση στο 1266 αλλάζεις από cu σε αυτό δωρεάν. Και μετά το βρίσκεις στα πακέτα του απ' ότι φαίνεται. Και γω cu έχω αλλά σκέφτομαι να πάω εκεί γι'αυτόν τον λόγο.

Αν δεν κάνω λάθος όμως χάνεται το υπόλοιπο της κάρτας.

 

oXM53CT5tl

Astrocombo Κωδικός 3€ για παραγγελία από το site ή το app του coffee island με ελάχιστη 4,9€.

Ισχύει έως 11/08, 18.30.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται και για τους υπόλοιπους κωδικούς ας μου στείλει pm. Μόνο το 2€ efood έχει εξαργυρωθει.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, staurosmar said:

Όχι! Είναι στο καρτοκινητό vodafone international. Με μια κλήση στο 1266 αλλάζεις από cu σε αυτό δωρεάν. Και μετά το βρίσκεις στα πακέτα του απ' ότι φαίνεται. Και γω cu έχω αλλά σκέφτομαι να πάω εκεί γι'αυτόν τον λόγο.

Ευχαριστώ!! Θα το έχω υπόψη μου.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, gpapas640 said:

Αν δεν κάνω λάθος όμως χάνεται το υπόλοιπο της κάρτας.

Ναι χάνεται. Όπως επίσης (φαντάζομαι) και κρύσταλλοι από το big bang και κουπόνια.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, staurosmar said:

Ναι χάνεται. Όπως επίσης (φαντάζομαι) και κρύσταλλοι από το big bang και κουπόνια.

Άμα αλλάξεις σε international μπορείς να εξαργυρώνεις κρυστάλλους από το big bang;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, opmgls said:

Άμα αλλάξεις σε international μπορείς να εξαργυρώνεις κρυστάλλους από το big bang;

Μπα δεν νομίζω! Και την ίδια την εφαρμογή δηλαδή "CU Big Bang" την λένε. Οπότε δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα ενα "αχρηστο" νούμερο σε international. Εκτός από αυτό που αναφέρθηκε με τα λεπτά ομιλίας και το άλλο με τα 400 και διεθνή στα 9,90,βλέπω πακετα στην ιδια τιμολογηση (11,8 +) με το cu. Mε διαφορά οτι δίνουν αρκετα data και λιγότερα λεπτά,ενω βλέπω και το αντίστοιχο του φρογκ με 5,3€ & 6 γιγα για 25 μερες. Και αρκετά διεθνή σαν της q, με data 2 gb. Επί της ουσίας προφανώς το συγκεκριμένο ανταγωνίζεται αυτά τα δύο πακέτα.

Στην εφαρμογή της vodafone μου έκανε εντύπωση ότι εμφανίζει και τρίτο πλακάκι δίπλα στη vodafone tv και το thank you, με ένδειξη shake it. Ωστόσο αν θελήσεις να ανανεώσεις από κάτω αναφέρει τις παλιές παροχές του shake. Είναι ένα ερώτημα εάν στο συγκεκριμένο πακέτο έχουν αλλάξει παροχές μπονους της ανανέωσης, οπως στο cu. Ενδιαφερον θα το ελεγα, αλλά με τοσα μπονους απο σταθερο, bring a friend κλπ δεν θα το άλλαζα τώρα αλλά στο μέλλον θα το σκεφτώ σοβαρα. Αν κάποιος ξέρει τι γίνεται τώρα με την ανανέωση και τα μπόνους να μας πει.

Επίσης θα ήθελα ένα feedback και από το καρτοκινητό vodafone τι πακέτα εμφανίζει εκεί. Εάν μου επιτρέψει να το γυρίσω με ληγμένο υπολοιπο τον άλλο μήνα, θα ρίξω μια ματιά και σ' αυτό.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...