Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα λεπτά και τα mb είναι για 15 μέρες. Προφανώς με 8,5€ όχι δεν συμφέρει. Οι άλλες 15 μέρες πως θα βγαίνουν?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, balkos said:

ΔΕΝ είπα ότι ήρθε sms σε όλους. Αναφέρω "Ήρθε σε όλους σαν  καμπανίτσα πάνω δεξιά στο cu app." 

Να το κάνω πιο κατανοητό. Η εφαρμογή της cu , στην αρχική της εικόνα, στο πάνω δεξιά μέρος έχει μια καμπανίτσα με τις ειδοποιήσεις. Διαχειρίζομαι 5 cu και το έχει ειδοποίηση σε όλα, ενώ δεν έχει έρθει σε κανένα sms

Άντε να το κάνω κι εγώ πιο κατανοητό. Δεν ήρθε σε όλους αυτή η καμπανίτσα 😀

36 minutes ago, stelioz78 said:

δεν βλεπω να το αναφερει κανενας και δεν ηξερα οτι υπαρχει , αλλα το cu με απ ολα 8,5 ,  θα μπορουσε να ειναι μια καλη λυση , για εμας που θελουμε καποιο οικονομικο πακετο και δεν εχουμε μεγαλες αναγκες. αν ομως εδινε εστω και λιγοτερα data , αλλα για ολο το μηνα . τωρα με 1.5 gb για 15 ημερες δεν βολευει . ισως αναγκαστω τελικα να ψαχτω σε frog , που προτεινουν ολοι

Είναι για 15 μέρες μόνο, για αυτό

2 ώρες πριν, balkos said:

ΔΕΝ είπα ότι ήρθε sms σε όλους. Αναφέρω "Ήρθε σε όλους σαν  καμπανίτσα πάνω δεξιά στο cu app." 

Να το κάνω πιο κατανοητό. Η εφαρμογή της cu , στην αρχική της εικόνα, στο πάνω δεξιά μέρος έχει μια καμπανίτσα με τις ειδοποιήσεις. Διαχειρίζομαι 5 cu και το έχει ειδοποίηση σε όλα, ενώ δεν έχει έρθει σε κανένα sms

Διαχειρίζομαι 7 cu

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, kmpatra said:

Και τα λεπτά και τα mb είναι για 15 μέρες. Προφανώς με 8,5€ όχι δεν συμφέρει. Οι άλλες 15 μέρες πως θα βγαίνουν?

λαθος μου , δεν το πατησα να δω λεπτομερειες . οπως το γραφει στη σελιδα με τα πακέτα,  μου φανηκε οτι τα data μονο ειναι για 15 ημερες. αλλα τοτε δεν εχει λογικη σαν πακετο . 8.5 για 15 ημερες αυτο και το  11.8 για 30 ημερες ?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stelioz78 said:

λαθος μου , δεν το πατησα να δω λεπτομερειες . οπως το γραφει στη σελιδα με τα πακέτα,  μου φανηκε οτι τα data μονο ειναι για 15 ημερες. αλλα τοτε δεν εχει λογικη σαν πακετο . 8.5 για 15 ημερες αυτο και το  11.8 για 30 ημερες ?

Αυτό ακριβώς.Δεν υπάρχει λογική.Δηλαδη για ποιον λόγο να πάρει κάποιος αυτό το πακέτο.Τα βγάζουν για να γεμίζουν πακέτα να σου λένε ότι έχεις επιλογές 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν τα 10GB που δίνουν όταν έχεις σταθερό Vodafone με ανανεώση των 15 Ευρω, σε περίπτωση που κάνεις ανανέωση πριν λήξουν, ότι έχει περισσεψει παρατείνεται και προστιθονται ακόμα 10 GB;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, opmgls said:

@kmpatra Πόσο καιρό πήρε από την μέρα που παρήγγειλες online το νέο νούμερο cu μέχρι να έρθει στα χέρια σου;

Γενικά αν δεν μεσολαβεί Σαββατοκύριακο, την μεθεπόμενη μέρα έχει φτάσει. Εκτός κι αν είσαι σε κανένα περίεργο μέρος όπου δεν πάει το κούριερ κάθε μέρα..

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, opmgls said:

@kmpatra Πόσο καιρό πήρε από την μέρα που παρήγγειλες online το νέο νούμερο cu μέχρι να έρθει στα χέρια σου;

2 εργάσιμες. Δευτέρα έγινε η παραγγελία. Τετάρτη μεσημέρι ήρθε το courier, υποτίθεται ότι δεν με βρήκε και αναγκαστικά πήγα την επόμενη μέρα και το πήρα από το κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

On 29/6/2024 at 7:43 ΜΜ, balkos said:

ΔΕΝ είπα ότι ήρθε sms σε όλους. Αναφέρω "Ήρθε σε όλους σαν  καμπανίτσα πάνω δεξιά στο cu app." 

Να το κάνω πιο κατανοητό. Η εφαρμογή της cu , στην αρχική της εικόνα, στο πάνω δεξιά μέρος έχει μια καμπανίτσα με τις ειδοποιήσεις. Διαχειρίζομαι 5 cu και το έχει ειδοποίηση σε όλα, ενώ δεν έχει έρθει σε κανένα sms

.

 

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, jsimeo said:

Στο ενα και μοναδικο που ηρθε, ειναι και στην καμπανιτσα και εχουν ερθει και 2-3 sms.

Μάλλον τα 2-3 sms ήταν να μοιραστούν στα άλλα τηλέφωνα αλλά από λάθος ήρθαν στο ίδιο. 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, για το cu shake υπαρχει καποιο περιθωριο στο οποιο πρεπει να το ενεργοποιησουμε η μπορουμε οποτε θελουμε;

Link to comment
Share on other sites

Μια εβδομάδα. Για ασφάλεια βάλ το μέχρι την εκτη μέρα. Με ανανέωση Σάββατο το έβαλα κανονικότατα την Παρασκευή.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως κάποιος μπορεί να φανταστεί που είναι το πρόβλημα: πήρα 2 ίδιες συσκευές για τα παιδιά μου. Η μία δείχνει 5G η άλλη 4G. Η δεύτερη δεν έχει δείξει ποτέ 5G.

Τι μπορεί να φταίει?

Nα χρειάζεται ενεργοποίηση από Vodafone?

Να έχει προβλημα η συσκευή? (Για να τη στείλω πίσω...)

Ή (τελευταία υποψία) η κάρτα sim που έχει το τηλέφωνο χωρίς 5G είναι πολύ παλιά, σίγουρα δεκαετίας, λες...?

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Steleon said:

Καλησπέρα, μήπως κάποιος μπορεί να φανταστεί που είναι το πρόβλημα: πήρα 2 ίδιες συσκευές για τα παιδιά μου. Η μία δείχνει 5G η άλλη 4G. Η δεύτερη δεν έχει δείξει ποτέ 5G.

Τι μπορεί να φταίει?

Nα χρειάζεται ενεργοποίηση από Vodafone?

Να έχει προβλημα η συσκευή? (Για να τη στείλω πίσω...)

Ή (τελευταία υποψία) η κάρτα sim που έχει το τηλέφωνο χωρίς 5G είναι πολύ παλιά, σίγουρα δεκαετίας, λες...?

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Πιθανότερη περίπτωση η παλιά σιμ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Steleon said:

Καλησπέρα, μήπως κάποιος μπορεί να φανταστεί που είναι το πρόβλημα: πήρα 2 ίδιες συσκευές για τα παιδιά μου. Η μία δείχνει 5G η άλλη 4G. Η δεύτερη δεν έχει δείξει ποτέ 5G.

Τι μπορεί να φταίει?

Nα χρειάζεται ενεργοποίηση από Vodafone?

Να έχει προβλημα η συσκευή? (Για να τη στείλω πίσω...)

Ή (τελευταία υποψία) η κάρτα sim που έχει το τηλέφωνο χωρίς 5G είναι πολύ παλιά, σίγουρα δεκαετίας, λες...?

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Μίλα μια με τσατ Vodafone πρώτα

Μπορείς να κάνεις κ μια τραμπα τις σιμ ώστε να αποκλείσεις το ενδεχόμενο να φταίει η συσκευή

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, άλλαξα μεταξύ τους τις κάρτες και δυστυχως η συσκευή εξακολουθεί να παραμένει 4 G (κι η άλλη 5G) Η συσκευή φταίει...I phone 12

Link to comment
Share on other sites

Το 12άρι έχει 5g.

Δοκίμασε να δεις μήπως έχεις ενεργοποιημένη μία ρύθμιση που κόβει το 5g για εξοικονόμηση της μπαταρίας.

Δεν θυμάμαι ποια είναι ακριβώς, γιατί δεν έχω iphone είμαι στο αντίπαλο στρατοπεδο, όμως είμαι 99% βέβαιος ότι είναι αυτό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ολιγον σχετικό - άσχετο για οσους χρησιμοποιούν για sms την εταιρεία/εφαρμογή smsbox. Για κάποιο λόγο δεν παραδίνονται τα μηνύματα από αυτή την εφαρμογή σε αριθμούς vodafone. Ενώ στις άλλες δύο εταιρείες παραδίδονται κανονικά. Υποψιάζομαι ότι καταλαβαίνει οτι δεν έρχεται απευθείας από τον αριθμό που φαίνεται στο id και τα μπλοκάρει. Όποιος μπορεί ας κάνει ένα check...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Steleon said:

Κι εγώ φανατικός αντί-iphone είμαι αλλά...

Βρήκα τις ρυθμίσεις, θα το παλέψω και βλέπουμε. Σας ευχαριστώ πολύ όλους 

Προσπάθησέ το και ενημέρωσε.

Όταν είχε πρωτοπάρει το iphone ο γιος μου, είχαμε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, είχαμε βγει μάλιστα στο δρόμο και πηγαίναμε δίπλα από την κεραία γιατί νόμιζα ότι έχει κάποιο θέμα το δίκτυο και τελικά ήταν θέμα της συσκευής και της συγκεκριμένης ρύθμισης.

Ο γιος μου απουσιάζει τώρα, όταν έρθει αν δεν βρεθεί λύση στο θέμα αυτό θα τον ρωτήσω να μου πει ποια ακριβώς είναι η ρύθμιση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, jsimeo said:

Ποιος ειπε οτι μιλησες για sms; Ειπες οτι ηρθε σε ολους σαν καμπανιτσα. Οτι εδωσαν σε ολους την προσφορα επειδη λες: 

Ήρθε σε όλους σαν  καμπανίτσα πάνω δεξιά στο cu app. Παλεύουν να πιάσουν τον στόχο του 6μηνου. Η μαμά Vod τους έχει τραβήξει το αυτί για τα καλά. 

 Οχι, δεν ηρθε λοιπον σε ολους σαν καμπανιτσα. Σε ελαχιστους πηγε η προσφορα.

Για να γινει πιο κατανοητο αν και τα εχω ξαναγραψει, αλλα μαλλον δεν εγιναν αντιληπτα: Δεν εχει ερθει ουτε καμπανιτσα ουτε sms στα 4 απο τα 5 στην οικογενεια. Στο ενα και μοναδικο που ηρθε, ειναι και στην καμπανιτσα και εχουν ερθει και 2-3 sms.

 

Πάω να παίξω τζόκερ. Έχω ρέντα.
Από τις πιθανότητες που έμαθα για να έχω έχω 5 στα 5 με 10% πιθανότητα το καθένα , η πιθανότητα = 1 στα 100.000

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, balkos said:

Πάω να παίξω τζόκερ. Έχω ρέντα.
Από τις πιθανότητες που έμαθα για να έχω έχω 5 στα 5 με 10% πιθανότητα το καθένα , η πιθανότητα = 1 στα 100.000

Το 2013

"Πριν τρία χρονιά περίπου στην Αυστραλία σε μία κλήρωση του ΛΟΤΤΟ μπήκε μέσα ένας πολίτης με πιστόλι ενώ είχαν βγάλει τα τυχερά νούμερα του Λόττο και απαίτησε να ξανακάνουν την διαδικασία της κλήρωσης με την απειλή του όπλου.

Έκαναν την κλήρωση ξανά και βγήκαν τα ίδια νούμερα που είχαν βγει την πρώτη φορά. Τους ανάγκασε να το κάνουν και για τρίτη φορά και πάλι βγήκαν τα πρώτα νούμερα."

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Το 2013

"Πριν τρία χρονιά περίπου στην Αυστραλία σε μία κλήρωση του ΛΟΤΤΟ μπήκε μέσα ένας πολίτης με πιστόλι ενώ είχαν βγάλει τα τυχερά νούμερα του Λόττο και απαίτησε να ξανακάνουν την διαδικασία της κλήρωσης με την απειλή του όπλου.

Έκαναν την κλήρωση ξανά και βγήκαν τα ίδια νούμερα που είχαν βγει την πρώτη φορά. Τους ανάγκασε να το κάνουν και για τρίτη φορά και πάλι βγήκαν τα πρώτα νούμερα."

Ότι πρέπει ιστορία για ψεκες 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...