Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ είχα καρτοκινητό Wind F2G 3 χρόνια, έβαζα 50-60 ευρώ κάρτες μέσω όρο το μήνα, ενεργοποιούσα Non-Stop, Wind Plus Non-Stop, ανελλιπώς κάθε μήνα, και έκανα αίτηση φορητότητας για Vodafone επειδή ήθελα να έχω φτηνό μηνιαίο mobile internet και δε με πήραν τηλέφωνο!

Δεν περίμενα να μου δώσουν δωρεάν internet για 1 χρόνο βέβαια, ή κάτι τέτοιο, αλλά ήθελα απλά να τους τα ψάλλω για τα 14 ευρώ/εβδομάδα και τις ιλιγγιώδεις τιμές/ΚΒ εκτός προγράμματος για το απαρχαιωμένο WAP!

Οπότε δεν πιστεύω ότι τους καίνε τόσο τα καρτοκινητά όταν κάνουν αίτηση φορητότητας!

καμια εταιρια δεν παιρνει για τα καρτοκινητα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

καμια εταιρια δεν παιρνει για τα καρτοκινητα.

 

Ναι, δεν είπα ότι οι άλλες παίρνουν, απλά απαντούσα στο φίλο που έχει καρτοκινητό και ρώτησε αν θα του γίνει προσφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

καμια εταιρια δεν παιρνει για τα καρτοκινητα.

 

 

billakosss...μου ήρθε προχθές πελάτης, ο οποίος έκανε αίτηση mnp από voda σε hbd wind, και τον πήραν τηλέφωνο από την vodafone να του δώσουνε προσφορά για δικά τους προγράμματα.:shock:

Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

billakosss...μου ήρθε προχθές πελάτης, ο οποίος έκανε αίτηση mnp από voda σε hbd wind, και τον πήραν τηλέφωνο από την vodafone να του δώσουνε προσφορά για δικά τους προγράμματα.:shock:

 

Εδώ και καιρό παίρνουν ΚΑΙ για τα καρτοκινητά στη vodafone. Σου είπε τι πακέτο του δώσανε? hbd ή fl και πόσο?

Link to comment
Share on other sites

... έκανε αίτηση mnp από voda σε hbd wind...

 

...τι πακέτο του δώσανε? hbd ή fl ...

 

Από τι στιγμή που τα συζητάτε ανοικτά δε λέτε και σε εμάς τους κοινούς θνητούς τι σημαίνουν αυτά; :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα. Έκανα αίτηση φορητότητας για μεταφορά σε Cosmote, αφου ήθελα να χρησιμοποιώ στην ίδια συσκευή και ένα αριθμό what's up στο πρόγραμμα 2 σε 1 για να επικοινωνώ με τη φίλη μου (και να μην κουβαλώ 2 συσκευές). Με πήρε σήμερα τηλέφωνο μια ευγενική κυρία απο την Wind, η οποία προσπάθησε να με μεταπείσει προσφέρωντας μου 6 μήνες δωρεάν πάγιο και 120 ευρώ επιδότηση. Επειδή αυτή η προσφορά είνα ακρως δελαστική σκέφτομαι να παραμείνω πλέον στη Wind. Πιστεύετε ότι ο λόγος που έγινε η προσφορά ήταν η αίτηση φορητότητας; Σκέφτομαι να επικοινωνήσω και με την Cosmote μήπως μου προσφέρουν κάτι ανάλογο.
Link to comment
Share on other sites

...Πιστεύετε ότι ο λόγος που έγινε η προσφορά ήταν η αίτηση φορητότητας; ...

Λογικά ναι.

... Σκέφτομαι να επικοινωνήσω και με την Cosmote μήπως μου προσφέρουν κάτι ανάλογο.

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα, το αντίθετο μάλιστα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!

Είχα κάνει αίτηση φοριτότητας από f2g σε qcard πριν από καμιά 10αριά μέρες.

Μπορώ να την ακυρώσω η απλά να μη δεχτώ την νέα κάρτα που θα μου στείλουν με τον courier?

Τα Χανιά Online! chaniatown.gr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω κανει αιτηση για καρτοσυμβολαιο στην wind με φορητοτητα απο qcard και μου ειπε η κοπελα στο καταστημα οτι θα ανοιξει απο 27/11 και μεχρι τωρα που γραφω δεν εχει ανοιξει μηπως φταιει οτι εχω αρνητικο υπολοιπο στην καρτα ? η μηπως εκανε λαθος η πωλητρια ? η αιιτηση εγινε 20/11

 

ΕΔΙΤ : τελικα ανοιξε λιγα λεπτα αφου ποσταρα το μηνημα

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς.

 

Μου έκαναν μια στραβή με την φορητότητα και δεν έχω τηλ. εδώ και 2 μέρες!

Με πάνε από wind σε Q και από Q σε Wind! (δεν μπορούν άραγε να τα βρουν μεταξύ τους? οι ίδιοι είναι).

 

Οπότε σκέφτομαι έτσι για σπάσιμο να μη παραλάβω το πακέτο και να αλλάξω νούμερο

Τα Χανιά Online! chaniatown.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!

Είχα κάνει αίτηση φοριτότητας από f2g σε qcard πριν από καμιά 10αριά μέρες.

Μπορώ να την ακυρώσω η απλά να μη δεχτώ την νέα κάρτα που θα μου στείλουν με τον courier?

 

Οχι, πλέον δεν μπορείς... Στις πρώτες 7 ημέρες που πρέπει να γίνει παράδοση από τον ένα πάροχο στον άλλο γίνεται. μετά δεν... Αλλά επειδή η αγαπημένη μας Wind τα ξύνει με τις φορητότητες και καθυστερεί και την ΕΒΔΑΦ (σαν εταιρία με κοινωνική ευθύνη και συνέπεια...), την παλεύεις ακόμα με μια δήλωση υπαναχώρησης. Αν έχεις πάνω από 11 μέρες όμως... ξέχασέ το

Αυτός ο χώρος είναι δικός μου! Σταματήστε να παίζετε!!!! Ξέρω καράτε και δαγκώνω άσχημα!!!!!

 

Knowledge is power.

Immitation is immaturity

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έχω κάνει τηλεφωνική αίτηση για να πάω από cu σε f2g.. μου είπαν ότι μέχρι τις 8/1 θα μου φέρουν τη νέα σιμ και θα υπογράψω και την αίτηση με τους όρους με την παραλαβή της.. ήθελα να μάθω αν στην περίπτωση που δεν μείνω ικανοποιημένος από τη wind θα μπορέσω να επιστρέψω στη vodafone ή αν υπάρχει κάποια δέσμευση που να με εμποδίζει να μεταφέρω τον αριθμό μου μέχρι την πάροδο ορισμένου χρόνου.. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Έχω κάνει τηλεφωνική αίτηση για να πάω από cu σε f2g.. μου είπαν ότι μέχρι τις 8/1 θα μου φέρουν τη νέα σιμ και θα υπογράψω και την αίτηση με τους όρους με την παραλαβή της.. ήθελα να μάθω αν στην περίπτωση που δεν μείνω ικανοποιημένος από τη wind θα μπορέσω να επιστρέψω στη vodafone ή αν υπάρχει κάποια δέσμευση που να με εμποδίζει να μεταφέρω τον αριθμό μου μέχρι την πάροδο ορισμένου χρόνου.. Ευχαριστώ!

Έχει δέσμευση ενός μήνα. Μετά τον πρώτο μήνα μπορείς να ξαναπάς στη Vodafone ή σ'άλλη εταιρεία. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δέσμευση ενός μήνα. Μετά τον πρώτο μήνα μπορείς να ξαναπάς στη Vodafone ή σ'άλλη εταιρεία. :)

 

Τέλεια!! Βασικά πάω σε f2g2 για το 0.10/1' και τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο, αλλά η αλήθεια είναι ότι το σήμα της wind δεν είναι πολύ καλό μέσα στο σπίτι μου, οπότε αγχώθηκα μήπως δεν μπορώ να φύγω στην περίπτωση που δω ότι χάνω κλήσεις...αλλά αν η δέσμευση είναι μόνο για ένα μήνα, τότε δεν χάνω τίποτα να τη δοκιμάσω.. Σ'ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια ερώτηση παιδιά:

Ένα νούμερο της voda, πχ 6942-123456, με φορητότητα στην Wind, θα κρατήσει όλο το ακριβές νούμερο ή θα αλλάξει το πρόθεμα, πχ 6934-123456?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εκανα φορητοτητα απο q σε f2go.

η νεα καρτα ενεργοποιηθηκε γιατι βλεπω σημα τις wind στο κινητο.

αλλα δεν μπορω καλεσω τον αριθμο.λεει εχει φραγη κλησεων.

τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

εκανα φορητοτητα απο q σε f2go.

η νεα καρτα ενεργοποιηθηκε γιατι βλεπω σημα τις wind στο κινητο.

αλλα δεν μπορω καλεσω τον αριθμο.λεει εχει φραγη κλησεων.

τι πρεπει να κανω?

 

υπομονη λιγο ακομα....

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει περασει μια μερα.

 

ποτε σου ειπαν να βαλεις την νεα σου sim στο κινητο?

η την εβαλες μονος σου απλα για να δεις?

αν ειναι ετσι σημα θα εχει ουτως η αλλος!

αλλα θα ενεργοποιηθει την ημερομηνια που σου ειπαν οταν εκανες την φορητοτητα!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

εκανα φορητοτητα απο q σε f2go.

η νεα καρτα ενεργοποιηθηκε γιατι βλεπω σημα τις wind στο κινητο.

αλλα δεν μπορω καλεσω τον αριθμο.λεει εχει φραγη κλησεων.

τι πρεπει να κανω?

 

αν σου έχουν φέρει την νέα sim

τότε πρέπει να πάρεις τηλ. 1260

για να σου την ενεργοποιήσουν

κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

η 1η καρτα ανανέωσης διπλασιάζεται μετά απο φορητότητα όπως παλιά?

 

Όχι. Μόνο στη «Νέα Καρτοκινητή» διπλασιάζεται η κάρτα ανανέωσης.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...