Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν υπάρχει περίπτωση να έκαναν τέτοια προσφορά σε απλό καταναλωτικό συμβόλαιο.

 

τι σε κανει να εισαι τοσο απολυτος? δεν νομιζω να εχει καποιο λογο ο φιλος να λεει ψεμματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω οτι λέει ψέματα.

Δεν συμφέρει καμία εταιρεία να κάνει έκπτωση τα πάγια για 12 μήνες για να σε κρατήσει για αυτούς τους 12 μήνες μόνο και μόνο για να έχει ένα ακόμα πελάτη. Για τις μεταξύ τους κόντρες ως προς την πελατειακή βάση έχουν τα promo των καρτοκινητών που τους κοστίζει λιγότερο από το ένα δέκατο του ευρώ. Να σου κάνει μέχρι και 20% έκπτωση στα πάγια για 12 μήνες είναι σύνηθες αλλά 100% με τίποτα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω οτι λέει ψέματα.

Δεν συμφέρει καμία εταιρεία να κάνει έκπτωση τα πάγια για 12 μήνες για να σε κρατήσει για αυτούς τους 12 μήνες μόνο και μόνο για να έχει ένα ακόμα πελάτη. Για τις μεταξύ τους κόντρες ως προς την πελατειακή βάση έχουν τα promo των καρτοκινητών που τους κοστίζει λιγότερο από το ένα δέκατο του ευρώ. Να σου κάνει μέχρι και 20% έκπτωση στα πάγια για 12 μήνες είναι σύνηθες αλλά 100% με τίποτα!

 

σου λεει απο το να χασω τελειως τον πελατη, του κοβω οποιαδηποτε επιδοτηση και κερδιζω την μηνιαια κινηση του λογαριασμου του. παλι κερδος δεν θα εχει απο το τιποτα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν είναι σε κάποιο πάγιο με 10-20€ και κάνει εξερχόμενη κίνηση 100€/μήνα ναι τη συμφέρει. Εαν όμως η κίνηση που κάνει είναι γύρω στο πάγιο χάνει!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εαν είναι σε κάποιο πάγιο με 10-20€ και κάνει εξερχόμενη κίνηση 100€/μήνα ναι τη συμφέρει. Εαν όμως η κίνηση που κάνει είναι γύρω στο πάγιο χάνει!

 

παραπανω ο φιλος λεει οτι το παγιο του ηταν 25 ευρω και σπανιως το ξεπερνουσε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όντως ναι 25€ είναι το πάγιο (δεν είχα διαβάσει το συγκεκριμένο post από βλακεία της ειδοποίησης νέων post).

Οπότε ναι δεν υπάρχει περίπτωση να του κάνουν τέτοια αντιπρόταση. Όχι απλά δε συμφέρει την εταιρεία αλλά μπαίνει και πολύ μέσα (η κίνηση είναι προς vf, πληρώνει η wind από την τσέπη της τα τέλη τερματισμού).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Όντως ναι 25€ είναι το πάγιο (δεν είχα διαβάσει το συγκεκριμένο post από βλακεία της ειδοποίησης νέων post).

Οπότε ναι δεν υπάρχει περίπτωση να του κάνουν τέτοια αντιπρόταση. Όχι απλά δε συμφέρει την εταιρεία αλλά μπαίνει και πολύ μέσα (η κίνηση είναι προς vf, πληρώνει η wind από την τσέπη της τα τέλη τερματισμού).

 

ακομα και αν δεν του δωσει ουτε ενα ευρω επιδοτηση και χωρις καμια αλλη <<διευκολυνση>>?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα δε θα δικαιούται έτσι κι αλλιώς επιδότηση με τόσο μικρούς λογαριασμούς :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Panagioths, όσο και να μην το πιστεύεις έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα. Ούτε εγώ το πίστεψα χτες που το άκουσα, γι αυτό ήρθα και έγραψα το μήνυμα, αλλα σήμερα το πρωί που τον έβαλα να ρωτήσει λεπτομέρειες, λάβαμε απαντήσεις στα πάντα, και δεν υπάρχουν λεπτομέρειες του τύπου, τα πάγια για όλο το χρόνο να σημαίνει μόνο για το 2009 (δηλαδή δυο μήνες μόνο στην ουσία), ή αν αποσυνδεθείς μετά πληρώνεις όλα τα πάγια μαζεμένα κλπ κλπ. Τον επόμενο μήνα θα φανεί και στο λογαριασμό.

 

Το ξαναλέω, σε μια τέτοια περίοδο δύσκολη για την εταιρία, προφανώς το να κρατήσει τους πελάτες της είναι το πιο σημαντικό. Έχουν φτάσει πια σε απελπιστική κατάσταση. Από τη μία λυπάμαι που δε θα είναι στη Vodafone, γιατί την προτιμώ χίλιες φορές, αλλά από την άλλη, η προσφορά αυτή ήταν απίστευτη, δεν μπορούσε να αρνηθεί. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μα δε θα δικαιούται έτσι κι αλλιώς επιδότηση με τόσο μικρούς λογαριασμούς :)

 

εχουν βαση τα οσα λες. καλυτερα να ξαναρωτησει ο φιλος πριν ακυρωσει την αιτηση φορητοτητας. εχω ακουσει στο παρελθον για αντιπροσφορες εταιριων μετα απο αιτηση φορητοτητας και την επομενη μερα τις πηρανε πισω. ισως ειναι αλλη μια τετοια περιπτωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πως είσαι σίγουρος οτι σε κάλεσαν από την ίδια την εταιρεία;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πως είσαι σίγουρος οτι σε κάλεσαν από την ίδια την εταιρεία;

 

δεν καλεσαν εμενα, αλλος ειναι ο ενδιαφερομενος. αυτο το μηνυμα εγραψε ο φιλος

 

Ο πατέρας μου έκανε αίτηση φορητότητας από Wind-->Vodafone και τον παίρνουν σήμερα από Wind και του κάνουν αντιπροσφορά δωρεάν πάγια στο πρόγραμμά του για ένα χρόνο; Υπάρχει αυτό το πράγμα; Γιατί φοβάμαι πως παραείναι καλό για να είναι αληθινό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα από τη Wind γιατί σήμερα από την εξυπηρέτηση πελατών μας συνέδεσαν για να μιλήσουμε με την κυρία αυτή που έκανε την προσφορά χθες.

 

Με έχει κουράσει το όλο θέμα όμως... δεν με ενδιαφέρει καθόλου το αν με πιστεύετε ή όχι. Απλώς το θεώρησα ενδιαφέρον και είπα να το μοιραστώ.

 

Pexths, αν τελικά είναι λόγια του αέρα, και την πάρουν πίσω την προσφορά--δε θα μου κάνει εντύπωση, Wind είναι αυτή--το μόνο εύκολο είναι να ξανακάνεις αίτηση φορητότητας. Ούτε γάτα ούτε ζημιά. Δεν υπάρχει κάτι το επείγον ούτως ή άλλως. Θα φανεί σε ένα μήνα στο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρα από τη Wind γιατί σήμερα από την εξυπηρέτηση πελατών μας συνέδεσαν για να μιλήσουμε με την κυρία αυτή που έκανε την προσφορά χθες.

 

Με έχει κουράσει το όλο θέμα όμως... δεν με ενδιαφέρει καθόλου το αν με πιστεύετε ή όχι. Απλώς το θεώρησα ενδιαφέρον και είπα να το μοιραστώ.

 

Pexths, αν τελικά είναι λόγια του αέρα, και την πάρουν πίσω την προσφορά--δε θα μου κάνει εντύπωση, Wind είναι αυτή--το μόνο εύκολο είναι να ξανακάνεις αίτηση φορητότητας. Ούτε γάτα ούτε ζημιά. Δεν υπάρχει κάτι το επείγον ούτως ή άλλως. Θα φανεί σε ένα μήνα στο λογαριασμό.

 

το μονο σιγουρο ειναι οτι η αποφαση ειναι στα χερια σου. αν κατι απο ολα οσα σου εταξαν δεν ισχυειι ξανακανεις αιτηση και ησυχαζεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έχω 2 αριθμούς καρτοκινητής, 1 vodafone και 1 wind, το ίδιο και η κοπέλα μου. Ενδιαφερόμαστε να κάνουμε σύνδεση με συμβόλαιο ώστε να χρησιμοποιήσουμε κάποιο πρόγραμμα στο οποίο να μιλάμε απεριόριστα μεταξύ μας και σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω την "φορητότητα" ως μοχλό πίεσης έτσι ώστε να κερδίσω μια μεγαλύτερη επιδότηση απο αυτές που προσφέρουν οι 2 εταιρείες στις καινούριες συνδέσεις.

Θα ήθελα να με ενημερώσετε αν το έχει δοκιμάσει κάποιος επιτυχημένα ή αν θεωρείται ότι κάτι τέτοιο είναι εφικτό.

 

(πχ αν αποφασίσω να κάνω σύνδεση στην wind, να ζητήσω "παραπλανητικά" φορητότητα του wind αριθμού μου προς τη vodafone, έτσι ώστε να κερδίσω μια καλύτερη αντιπροσφορά απο την wind απ΄'οτι θα είχα αν πήγαινα απλά να μετατρέψω το καρτοκινητό σε σύνδεση, για να μην "φύγω" απο την εταιρεία.)

 

Πιστεύετε οτι μπορεί να "πιάσει", τι γνωρίζετε ότι συμβαίνει σε περιπτώσεις φορητότητας καρτοκινητής; Σου κάνουν αντιπρόταση όπως στα συμβόλαια/συνδέσεις ή σε αφήνουν να φύγεις "αναίμακτα";

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες σε κατάστημα WIND και έκανα αίτηση φορητότητας από συμβόλαιο vodafone σε F2G.

Συμπληρώσαμε την αίτηση στον υπολογιστή και μου είπε η κοπελίτσα προφορικά ότι θα ολοκληρωθεί ως τις 16 Οκτωβρίου, αλλά μπορεί και νωρίτερα και να πάρω τηλέφωνο στο κατάστημα κατά τις 5 ή 6 Οκτωβρίου να δούμε τι γίνεται.

Δεν μου έδωσε τίποτα, ούτε κάρτα σιμ (είπε, νομίζω, ότι δεν τις έδωσε κάτι κωδικούς το σύστημα ή κάτι τέτοιο), ούτε κάποιο χαρτί αποδεικτικό.

Έτσι γίνεται;

Εν τω μεταξύ εγώ πρόκειται να λείψω από την Αθήνα 3 με 15 Οκτωβρίου.

Η κοπελίτσα με διαβεβαίωσε ότι εφόσον δεν έχω παραλάβει την σιμ της Wind αποκλείεται να ολοκληρωθεί η φορητότητα -και άρα δεν θα μείνω εκτός Αθηνών χωρίς τηλέφωνο, θα λειτουργεί κανονικά η Vodafone μέχρι να πάω στο κατάστημα τους και να παραλάβω τη νέα μου κάρτα sim της wind.

Τώρα εμένα γιατί μου φαίνονται λίγο περίεργα όλα αυτά και έχω το προαίσθημα ότι θα μείνω χωρίς τηλέφωνο, τελικά;

:worry:

 

Ωραία, την ημέρα πριν φύγω θα πάω πάλι στο κατάστημα να δω τι θα μου πούνε.

 

Πήγα στο κατάστημα πριν φύγω, στις 2 Οκτωβρίου, και τελικά μου έλειπε η προέγκριση της φορητότητας και γι'αυτό δεν μου είχαν δώσει την κάρτα σιμ.

Την πήρα και τώρα περιμένω την 16η Οκτωβρίου για να περάσω στο f2g!

 

Από την Vodafone με πήραν 3 φορές τηλέφωνο εκείνες τις πρώτες εργάσιμες μέρες μετά την αίτηση, αλλά ήταν πρωινές ώρες -στις 9 και στις 12- και το κινητό μου ήταν κλειστό. Πήρα πίσω και ρώτησα τι με θέλουν, αλλά δεν με ξαναπήραν από τότε, οπότε δεν ξέρω αν ήταν κάτι σχετικό με την φορητότητα.

 

Τέλος εποχής, λοιπόν, μεθαύριο... Μετά από 10 χρόνια συμβόλαιο στη βόντα θα παροπλιστεί η κάρτα sim που γράφει PANAFON κι εγώ θα πάω καρτοκινητή στη wind (που όμως ήταν και εταιρία μου όταν ήμουν εράσμους στην Ιταλία το 2001 :) )... :D

Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο κατάστημα πριν φύγω, στις 2 Οκτωβρίου, και τελικά μου έλειπε η προέγκριση της φορητότητας και γι'αυτό δεν μου είχαν δώσει την κάρτα σιμ.

Την πήρα και τώρα περιμένω την 16η Οκτωβρίου για να περάσω στο f2g!

 

Από την Vodafone με πήραν 3 φορές τηλέφωνο εκείνες τις πρώτες εργάσιμες μέρες μετά την αίτηση, αλλά ήταν πρωινές ώρες -στις 9 και στις 12- και το κινητό μου ήταν κλειστό. Πήρα πίσω και ρώτησα τι με θέλουν, αλλά δεν με ξαναπήραν από τότε, οπότε δεν ξέρω αν ήταν κάτι σχετικό με την φορητότητα.

 

Τέλος εποχής, λοιπόν, μεθαύριο... Μετά από 10 χρόνια συμβόλαιο στη βόντα θα παροπλιστεί η κάρτα sim που γράφει PANAFON κι εγώ θα πάω καρτοκινητή στη wind (που όμως ήταν και εταιρία μου όταν ήμουν εράσμους στην Ιταλία το 2001 :) )... :D

Για να δούμε!

 

σιγουρα σε επαιρναν απο vodafone για να σε ρωτησουν γιατι εκανες αιτηση φορητοτητας. οταν βλεπουν αιτηση φορητοτητας απο συνδρομητες συμβολαιου, κατι παθαινουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα χθες σε κατάστημα WIND και έκανα αίτηση φορητότητας από συμβόλαιο vodafone σε F2G.

Συμπληρώσαμε την αίτηση στον υπολογιστή και μου είπε η κοπελίτσα προφορικά ότι θα ολοκληρωθεί ως τις 16 Οκτωβρίου, αλλά μπορεί και νωρίτερα και να πάρω τηλέφωνο στο κατάστημα κατά τις 5 ή 6 Οκτωβρίου να δούμε τι γίνεται.

Δεν μου έδωσε τίποτα, ούτε κάρτα σιμ (είπε, νομίζω, ότι δεν τις έδωσε κάτι κωδικούς το σύστημα ή κάτι τέτοιο), ούτε κάποιο χαρτί αποδεικτικό.

Έτσι γίνεται;

Εν τω μεταξύ εγώ πρόκειται να λείψω από την Αθήνα 3 με 15 Οκτωβρίου.

Η κοπελίτσα με διαβεβαίωσε ότι εφόσον δεν έχω παραλάβει την σιμ της Wind αποκλείεται να ολοκληρωθεί η φορητότητα -και άρα δεν θα μείνω εκτός Αθηνών χωρίς τηλέφωνο, θα λειτουργεί κανονικά η Vodafone μέχρι να πάω στο κατάστημα τους και να παραλάβω τη νέα μου κάρτα sim της wind.

Τώρα εμένα γιατί μου φαίνονται λίγο περίεργα όλα αυτά και έχω το προαίσθημα ότι θα μείνω χωρίς τηλέφωνο, τελικά;

:worry:

 

Πήγα στο κατάστημα πριν φύγω, στις 2 Οκτωβρίου, και τελικά μου έλειπε η προέγκριση της φορητότητας και γι'αυτό δεν μου είχαν δώσει την κάρτα σιμ.

Την πήρα και τώρα περιμένω την 16η Οκτωβρίου για να περάσω στο f2g!

.....

 

Για να δούμε!

 

:lol::lol::lol:

Γελάω, παιδιά μου, ήμουν ΣΙΓΟΥΡΗ ότι κάτι δεν θα πήγαινε καλά!

Το προαίσθημα βγήκε -λίγο ανάποδα όμως:

Δεν έγινε (ακόμα) η φορητότητα... :rolleyes:

Περίμενα χτες όλη μέρα, τίποτα...

Στις 9 μιση το βράδυ πήρα το 13846 να δω τι έγινε και μου λένε να πάρω αύριο στο κατάστημα που έκανα την αίτηση.

Παίρνω στο κατάστημα σήμερα Σάββατο και ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΝ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ. :lol:

Εγώ: "Μα έχω στα χέρια μου την κάρτα σιμ που μου δώσατε και η υπάλληλός σας με διαβεβαίωσε ότι όλα θα γίνουν αυτόματα και είναι όλα οκ"

Υπάλληλος: "Ναι έχετε δίκιο, αλλά αυτή τη στιγμή δεν βρίσκω καθόλου την αίτηση σας ώστε να μπορέσω να σας πω τι έχει συμβεί. Ξανακαλέστε την Δευτέρα που θα είναι έδω η υπάλληλος που σας εξυπηρέτησε τις 2 προηγούμενες φορές μήπως βρούμε τι έχει συμβεί"

!!!!!!!!

Τέλειο, έτσι;

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

η μαμακια πρεπει να εγινε στο 13846. δεν μπορουσαν να δουν αν τους ελεγες τον αριθμο σου σε ποια φαση βρισκοταν η αιτηση σου;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ολοκληρώθηκε η φορητότητα μου, τελικά, αφού χρειάστηκε να πάω στο κατάστημα. :mad:

Τα 3 λάθη από τη Wind:

1. Δεν μου είπαν ποτέ ότι υπάρχει πιθανότητα να μην γίνει αυτόματα η φορητότα και ότι ίσως να χρειαστεί να επικοινωνήσω με το κατάστημα.

2. Το 13846 δεν ήξερε τίποτα και με παρέπεμψε στο κατάστημα.

3. Ο υπάλληλος του καταστήματος δεν βρήκε την αίτηση μου (!) το Σάββατο.

 

Σήμερα Δευτέρα που πήγα επιτόπου (γιατί πήρα τηλέφωνο και το προαίσθημα μού έλεγε από το τηλεφωνοκώς δεν θα έβγαζα άκρη) στο κατάστημα τα βρήκαν όλα μιά χαρά και έγινε η φορητότητα.

Τους είπα ότι δεν είμαι ευχαριστημένη από την πρώτη επαφή μου με τη Wind και μου ζήτησαν συγνώμη.

Ηθελα να ζητήσω ως αποζημίωση για την καθυστέρηση των 3 ημερών κανένα διπλασιασμό πρώτης ανανέωσης αλλά τελικά ντράπηκα. :O

Όχι και πολύ καλή εξυπηρέτηση...

 

Α! και από το sagem μου δεν χάθηκε ποτέ το εικονίδιο του σήματος και το λόγκο της βόντα -μάλλον λόγω ρυθμίσεων της συσκευής πιστεύω(; ). Απλώς όταν πήγα να κάνω κλήση μου έβγαλε σφάλμα δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχω κάνει αίτηση τηλεφωνικά φορητότητας και είναι να γίνει την δευτέρα 26 του μηνός .έχει εγκριθεί η φορητότητα .σε καρτοκινιτο αλλα μέχρι σήμερα δεν ου έχει τηλεφωνήσει κάνεις .τι να κάνω βρε παιδιά τους έχω πάρει τηλέφωνο(13846) και μου λένε δεν ξέρουνε .να περιμένω την koyriet παίρνω τηλέφωνο μου λένε ,όπου αυτή δεν ξέρει τίποτα άμα δεν έχει κάποιο δελτίο αποστολής .έμπασι περιπτώση..υπάρχει κάποια αλη λύση ?μόλις τώρα μίλησα με το τμήμα 13846 και μου είπανε μου έχει αποσταλεί η κάρτα έως τη δευτέρα θα την έχετε πάρει .και ρωτάω δευτέρα είναι να γίνει η φορητότητα ,και μου λένε μόλις τι πάρετε θα γίνει ..θα μας πείτε πως τι λάβατε να την "ενεργοπισουμε" .δεν κινδυνεύω να χάσω έτσι την ημερα ενεργοποίησης ?
Link to comment
Share on other sites

εξακολουθώ να περιμένω ακόμα τη κάρτα .έχετε καμιά ιδέα τη να κάνω τελικά ?τη μπάχαλο είναι αυτό jesus
Link to comment
Share on other sites

Α! και από το sagem μου δεν χάθηκε ποτέ το εικονίδιο του σήματος και το λόγκο της βόντα -μάλλον λόγω ρυθμίσεων της συσκευής πιστεύω(; ). Απλώς όταν πήγα να κάνω κλήση μου έβγαλε σφάλμα δικτύου.

 

Αν έκλεινες το κινητό και το άνοιγες πάλι, δε θα έβρσκε ποτέ σήμα voda με τη συγκεκριμένη sim. Απλά επειδή είχε δικτυωθεί από πριν, έμενε ακόμα γραμμένο σε "κόκκινη" κυψέλη.

 

Καλωσήρθες στη"μπλε" παρέα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έχω 2 αριθμούς καρτοκινητής, 1 vodafone και 1 wind, το ίδιο και η κοπέλα μου. Ενδιαφερόμαστε να κάνουμε σύνδεση με συμβόλαιο ώστε να χρησιμοποιήσουμε κάποιο πρόγραμμα στο οποίο να μιλάμε απεριόριστα μεταξύ μας και σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω την "φορητότητα" ως μοχλό πίεσης έτσι ώστε να κερδίσω μια μεγαλύτερη επιδότηση απο αυτές που προσφέρουν οι 2 εταιρείες στις καινούριες συνδέσεις.

Θα ήθελα να με ενημερώσετε αν το έχει δοκιμάσει κάποιος επιτυχημένα ή αν θεωρείται ότι κάτι τέτοιο είναι εφικτό.

 

(πχ αν αποφασίσω να κάνω σύνδεση στην wind, να ζητήσω "παραπλανητικά" φορητότητα του wind αριθμού μου προς τη vodafone, έτσι ώστε να κερδίσω μια καλύτερη αντιπροσφορά απο την wind απ΄'οτι θα είχα αν πήγαινα απλά να μετατρέψω το καρτοκινητό σε σύνδεση, για να μην "φύγω" απο την εταιρεία.)

 

Πιστεύετε οτι μπορεί να "πιάσει", τι γνωρίζετε ότι συμβαίνει σε περιπτώσεις φορητότητας καρτοκινητής; Σου κάνουν αντιπρόταση όπως στα συμβόλαια/συνδέσεις ή σε αφήνουν να φύγεις "αναίμακτα";

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δυστυχώς τα καρτοκινητά είναι ένα άλλο θέμα...περίεργο. Πότε γίνονται αντιπροτάσεις και πότε όχι. Πέρα από΄αυτό όμως, στα καταστήματα τρέχουν πολύ καλές προσφορές, οι οποίες σου δίνουν extra επιδότηση σε ορισμένες συσκευές. Ενημερώσου πρώτα για τις προσφορές και αν δείς ότι δεν σε καλύπτουν, τότε περίμενε να δείς τι πρόταση θα σου κάνει, αν σου κάνει, η άλλη εταιρεία.

Τους εχθρούς μου τους ξέρω..τους φίλους μου φοβάμαι!:pig:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα καρτοκινητά είναι ένα άλλο θέμα...περίεργο. Πότε γίνονται αντιπροτάσεις και πότε όχι. Πέρα από΄αυτό όμως, στα καταστήματα τρέχουν πολύ καλές προσφορές, οι οποίες σου δίνουν extra επιδότηση σε ορισμένες συσκευές. Ενημερώσου πρώτα για τις προσφορές και αν δείς ότι δεν σε καλύπτουν, τότε περίμενε να δείς τι πρόταση θα σου κάνει, αν σου κάνει, η άλλη εταιρεία.

 

Εγώ είχα καρτοκινητό Wind F2G 3 χρόνια, έβαζα 50-60 ευρώ κάρτες μέσω όρο το μήνα, ενεργοποιούσα Non-Stop, Wind Plus Non-Stop, ανελλιπώς κάθε μήνα, και έκανα αίτηση φορητότητας για Vodafone επειδή ήθελα να έχω φτηνό μηνιαίο mobile internet και δε με πήραν τηλέφωνο!

Δεν περίμενα να μου δώσουν δωρεάν internet για 1 χρόνο βέβαια, ή κάτι τέτοιο, αλλά ήθελα απλά να τους τα ψάλλω για τα 14 ευρώ/εβδομάδα και τις ιλιγγιώδεις τιμές/ΚΒ εκτός προγράμματος για το απαρχαιωμένο WAP!

Οπότε δεν πιστεύω ότι τους καίνε τόσο τα καρτοκινητά όταν κάνουν αίτηση φορητότητας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...