Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έχω ένα αριθμό Wind και θέλω να τον κρατήσω και να τον κάνω what's up, δηλαδή cosmote. Μπορώ να το κάνω αυτό? ή πρέπει να αλλάξω αριθμό και να πάρω what's up?

 

Ευχαριστώ πολύ:)

Current Device : LG Nexus 4

( Old and lost devices : Sony Ericsson k500i | Sony Ericsson w580i | Sony Ericsson w780i | HTC Wildfire(buzz) )

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ένα αριθμό Wind και θέλω να τον κρατήσω και να τον κάνω what's up, δηλαδή cosmote. Μπορώ να το κάνω αυτό? ή πρέπει να αλλάξω αριθμό και να πάρω what's up?

 

Ευχαριστώ πολύ:)

Μπορείς να πας σε ένα κατάστημα cosmote ή Γερμανός και να το ζητήσεις. Η διαδικασία είναι χωρίς χρέωση και ολοκληρώνεται μέσα σε τρεις εργάσιμες ημέρες.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχω αυτή τη στιγμή κάρτα Vodafane.Γίνεται να αλλάξω σε Wind ή κάτι άλλο φθηνότερο τέλος πάντων χωρίς να αλλάξω αριθμό?Γιατί, αν δεν κάνω λάθος πρέπει να κάνω ξανά δήλωση για τον νέο αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είναι τζάμπα ή πληρώνεις κάτι?

 

Είναι τζάμπα, αυτό που πληρώνεις μόνο είναι εάν πάρεις συσκευή & πληρώσεις την διαφορά της επιδότησης .

Και επίσης κάθε μήνα τον λογαριασμό σου , ο πρώτος λογαριασμός θα είναι διπλός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τι γίνεται αν δεν πληρώσω τον τελευταίο λογ. wind πριν γίνει φορητότητα στη cosmote;

 

θα απορριφθεί το αίτημα φορητότητας της Cosmote και δεν θα αλλάξει τίποτα...απλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα!

Από συβόλαιο COSMOTE, μεταφέρθηκα σε συμβόλαιο WIND... Σήμερα το πρωί ολοκληρώθηκε η φορητότητα, όμως ενώ εγώ μπορώ να καλέσω τους άλλους, οι άλλοι δεν μπορούν να καλέσουν εμένα. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα κι από μένα. Έχω αναφέρει το θέμα και στο αντίστοιχο νήμα της κοσμοτέ. Είμαι εδώ και 50 μέρες στη wind με 2 νέες συνδέσεις σε οικογενειακό πακέτο. Ο πρώτος λογαριασμός έληγε χθές (μη εργάσιμη). Επειδή δεν έχει καλό σήμα εδώ που είμαι έκανα την περασμένη βδομάδα αίτημα φορητότητας για κοσμοτέ και ηταν να φύγω την πέμπτη. Λογάριαζα να πληρώσω την οφειλή της wind όλα μαζί σε έναν εκαθαρριστικό λογαριασμό με επιδοτήσεις. Αμ δεν τα υπολόγοσα καλά, σήμερα πριν να φύγει η μέρα η wind μου έκανε φραγή, προφανώς για να εμποδίσει την φορητότητα, λες και μπορούν να κρατήσουν κάποιον με το ζόρι. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, οι λογαριασμοί μου βγαίνουν κάθε 18, αν εγώ πάω αύριο και καλόπιστα πληρώσω τον λογαριασμό μιας κια θεωρείται πλέον ληξιπρόθεσμος, θα μπορέσει να γίνει μετά η φορητότητα στην κοσμοτέ ή θα προκύψουν άλλα προσχώματα, όπως δίμηνη δέσμευση (ενεργοποιήθηκα στις 29/2), μήπως μου ζητήσουν να πληρώσω και τον επόμενο λογαριασμό που θα λήγει στα μέσα του άλλου μήνα και προπληρώνεις πάγιο για επόμενο μήνα ή θα μου ζητήσουν να πληρώσω μπροστά τις επιδοτήσεις;; Περιττό να σας πω πόσο αγανακτισμένος είμαι. Εναλλακτικά μπορώ στο δίμηνο να ζητήσω ακύρωση και μετά βγελί συνολικός εκαθαρριστικός λογαριασμός και να τον εξοφλησω; Σας παρακαλώ συμβουλέψτε με. Θέλω καλόπιστα να τελειώνω μαζί τους αφού δεν πιάνει σήμα. Σας ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Η πολιτική της WIND είναι να μην εγγρίνει φορητότητες , αν δεν κλείσει δίμηνο .

Είναι παράνομη πολιτική και μόλις το καταγγείλεις στην Ε.Ε.Τ.Τ. σε αποδεσμεύουν αμέσως .

Αλλά τώρα πια μέχρι τις 29 δεν μείνανε πολλές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα. Έχω αναφέρει το θέμα και στο αντίστοιχο νήμα της κοσμοτέ. Είμαι εδώ και 50 μέρες στη wind με 2 νέες συνδέσεις σε οικογενειακό πακέτο. Ο πρώτος λογαριασμός έληγε χθές (μη εργάσιμη). Επειδή δεν έχει καλό σήμα εδώ που είμαι έκανα την περασμένη βδομάδα αίτημα φορητότητας για κοσμοτέ και ηταν να φύγω την πέμπτη. Λογάριαζα να πληρώσω την οφειλή της wind όλα μαζί σε έναν εκαθαρριστικό λογαριασμό με επιδοτήσεις. Αμ δεν τα υπολόγοσα καλά, σήμερα πριν να φύγει η μέρα η wind μου έκανε φραγή, προφανώς για να εμποδίσει την φορητότητα, λες και μπορούν να κρατήσουν κάποιον με το ζόρι. Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής, οι λογαριασμοί μου βγαίνουν κάθε 18, αν εγώ πάω αύριο και καλόπιστα πληρώσω τον λογαριασμό μιας κια θεωρείται πλέον ληξιπρόθεσμος, θα μπορέσει να γίνει μετά η φορητότητα στην κοσμοτέ ή θα προκύψουν άλλα προσχώματα, όπως δίμηνη δέσμευση (ενεργοποιήθηκα στις 29/2), μήπως μου ζητήσουν να πληρώσω και τον επόμενο λογαριασμό που θα λήγει στα μέσα του άλλου μήνα και προπληρώνεις πάγιο για επόμενο μήνα ή θα μου ζητήσουν να πληρώσω μπροστά τις επιδοτήσεις;; Περιττό να σας πω πόσο αγανακτισμένος είμαι. Εναλλακτικά μπορώ στο δίμηνο να ζητήσω ακύρωση και μετά βγελί συνολικός εκαθαρριστικός λογαριασμός και να τον εξοφλησω; Σας παρακαλώ συμβουλέψτε με. Θέλω καλόπιστα να τελειώνω μαζί τους αφού δεν πιάνει σήμα. Σας ευχαριστώ :)

 

http://www.apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam στον τακο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Εκεί με βλέπω να καταλήγω. Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο για να ξέρω όλες μου τις επιλογές, αν φτάσει το δίμηνο στις 29 μπορώ να κάνω αίτηση διακοπής κι ας έχει ακόμα φραγή; αύριο λογαριάχζω να πάω από κατάστημα, μα καλά κοίταγα σήμερα και δεν έχει κανένα κοντά μου πλέον, τι γίνεται κλείνουν τα καταστήματα τους;
Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Εκεί με βλέπω να καταλήγω. Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο για να ξέρω όλες μου τις επιλογές, αν φτάσει το δίμηνο στις 29 μπορώ να κάνω αίτηση διακοπής κι ας έχει ακόμα φραγή; αύριο λογαριάχζω να πάω από κατάστημα, μα καλά κοίταγα σήμερα και δεν έχει κανένα κοντά μου πλέον, τι γίνεται κλείνουν τα καταστήματα τους;

 

φραγη σου εβαλαν γτ ουσιαστικα στις 18 ηταν δυο λογαριασμοι απληρωτοι. αν η κοσμοτε ειχε παρει.εγκριση οτι και να εκανε η γουιντ δεν θα σε κρατουσε. δεν θα πληρωσεις λογαριασμο που δεν εχει ληξει παντος. θα βγει εκαθαρριστικος. απο καταστημα με ειχαν ενημερωσει οτι ζητανε να πληρωθει πρωτα η επιδοτηση και μετα κανουν φορητοτητα, δεν ξερω κατα ποσο ισχυει και δεν παιρνω ορκο γι αυτο! αν πληρωσεις το λογαριασμο που εχει ληξει και δεν υπαρχει αλλος ληξιπροθεσμος η γραμμη θα ανοιξει αμμεσα!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...