Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άμα το κάνει αυτό θα σημαίνει ότι όντως εμπλέκονταν στις υποκλοπές...

Γιατι υπαρχει αμφιβολια σε αυτο?

 

Θα συμφωνησω πως δεν ειναι κουτοι και κατι θα βρουν να τα καλυψουν χασανε ομως την αξιοπστια τους πιστευω πως αυτο θα τους γυρισει μπουμερανγκ τους επομενους μηνες θα χασουν μεγαλο ποσοστο της πελατειακης τους βασης!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

... χασανε ομως την αξιοπστια τους πιστευω πως αυτο θα τους γυρισει μπουμερανγκ τους επομενους μηνες θα χασουν μεγαλο ποσοστο της πελατειακης τους βασης!

 

Άλλο το ένα και άλλο το άλλο, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου σε αυτό που λες....!!!

Μόνο και μόνο αυτή η δυσφήμιση, αρκεί.

Από την άλλη μη νομίζεις, ξέρει η Βόντα τι κάνει.... καλύτερα από όλους μας....

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω παντως να ξεφυγει τοσο ευκολα αυτη τη φορα την κυνηγανε απο ολες τις πλευρες!!!Ανοιξε πολεμο με τον πολιτικο κοσμο με ιδιωτες που καμια σχεση δεν ειχαν....

Ξερουμε πως εγινε η εγκατασταση του λογισμικου στα συγκεκριμενα τηλεφωνα?Απο που τα προμηθευτηκαν?Πολλα ερωτηματικα ρε παιδια ανεξηγητο!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που αποφανθήκαμε εμείς οι ειδικοί ότι το έκανε η Vodafone.

 

Η εταιρεία δεν θα πάθει κάτι γιατί πολύ απλά συνεργάστηκε άψογα με την κυβέρνηση. Δηλαδή περιμένατε η Vodafone να αποκαλύψει ποιός έκανε τις υποκλοπές και να βρεθεί η κυβέρνηση σε διπλωματική κρίση? Απλώς ακοκούθησε αυτό που της είπε η πολιτεία.

 

Και μην ακούω βλακίες ότι η Vodafone φταίει? Γιατί τότε να το αποκαλύψει?

 

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κλείσει η ΤΙΜ γιατί ειναι αμερικάνικη και ο ceo προέρχεται από τη Vodafone. Κανείς άλλος, ποιά εταιρία αντιπαθεί για να ζητήσει το κλείσιμο? Ακούω προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι συνεργάστηκε η Vodafone, συνεργάστηκε! Γι'αυτό και οι υπουργοί στην συνέντευξη τύπου καλύψανε την Vodafone και τον διευθ. σύμβουλό της! "κράτησε υπεύθυνη θέση, μας ενημέρωσε άμεσα" κτλ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Mε καλυψαν οσοι ειπαν οτι λιγο πολυ ειναι υπερβολικο ολο αυτο το τζερτζελο.

Προσωπικα ο μονος λογος *προς το παρων τουλαχιστον* για να φυγω απο την voda ειναι αν καποια απο τις αλλες μου προσφερουν οικονομικοτερα πακετα.;)

Ετσι απλα...:)

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που αποφανθήκαμε εμείς οι ειδικοί ότι το έκανε η Vodafone.

 

Η εταιρεία δεν θα πάθει κάτι γιατί πολύ απλά συνεργάστηκε άψογα με την κυβέρνηση. Δηλαδή περιμένατε η Vodafone να αποκαλύψει ποιός έκανε τις υποκλοπές και να βρεθεί η κυβέρνηση σε διπλωματική κρίση? Απλώς ακοκούθησε αυτό που της είπε η πολιτεία.

 

Και μην ακούω βλακίες ότι η Vodafone φταίει? Γιατί τότε να το αποκαλύψει?

 

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κλείσει η ΤΙΜ γιατί ειναι αμερικάνικη και ο ceo προέρχεται από τη Vodafone. Κανείς άλλος, ποιά εταιρία αντιπαθεί για να ζητήσει το κλείσιμο? Ακούω προσφορές.

Ε ναι ετσι ειναι το σωστο..ας κλεισουν ολες οι αλλες και ας μεινει εκεινη η εταιρια που δεν καταλαβε πως μπηκε το λογισμικο και επειτα εκανε την βλακεια και εσβησε το λογισμικο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και μην ακούω βλακίες ότι η Vodafone φταίει? Γιατί τότε να το αποκαλύψει?

Δεν θα πω ότι φταίει η Vodafone σαν εταιρία. Προφανώς όμως, κάποιος από μέσα έδωσε χείρα βοηθείας στους απ' έξω.

Τώρα γιατί το αποκάλυψε; Πιστεύω ότι αναγκάστηκε υπό το φόβο τυχόν διαρροής της όλης ιστορίας.

 

Mε καλυψαν οσοι ειπαν οτι λιγο πολυ ειναι υπερβολικο ολο αυτο το τζερτζελο.

Προσωπικα ο μονος λογος *προς το παρων τουλαχιστον* για να φυγω απο την voda ειναι αν καποια απο τις αλλες μου προσφερουν οικονομικοτερα πακετα.;)

Ετσι απλα...:)

Πάντως μπορεί το όλο θέμα να λειτουργήσει θετικά υπέρ των συνδρομητών της.

Λογικά θ' αρχίσει να κάνει προσφορές για να χρυσώσει το χάπι :D

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που αποφανθήκαμε εμείς οι ειδικοί ότι το έκανε η Vodafone.

 

Η εταιρεία δεν θα πάθει κάτι γιατί πολύ απλά συνεργάστηκε άψογα με την κυβέρνηση. Δηλαδή περιμένατε η Vodafone να αποκαλύψει ποιός έκανε τις υποκλοπές και να βρεθεί η κυβέρνηση σε διπλωματική κρίση? Απλώς ακοκούθησε αυτό που της είπε η πολιτεία.

 

Και μην ακούω βλακίες ότι η Vodafone φταίει? Γιατί τότε να το αποκαλύψει?

 

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κλείσει η ΤΙΜ γιατί ειναι αμερικάνικη και ο ceo προέρχεται από τη Vodafone. Κανείς άλλος, ποιά εταιρία αντιπαθεί για να ζητήσει το κλείσιμο? Ακούω προσφορές.

 

 

Άμα δεν συνεργαζόταν με την κυβέρνηση και το ανακάλυπταν οι δικές μας μυστικές υπηρεσίες από μόνοι τους, τότε να δεις τι θα γινόταν! Δεν τους σύμφερε να μην το πουν όταν είχαν κάνει την δουλειά τους! Και αποκλείεται οι τεχνικοί της Vodafone που ασχολούνται με αυτόν τον τομέα να μην ήξεραν τι παίζεται τόσους μήνες. Όπως επίσης και ανώτερα στελέχη.

 

Μετά από αυτό που έγινε η Vodafone θα χάσει πάρα πολλούς από πελάτες όχι για τον λόγο ότι θα φοβούνται μην τους παρακολουθούν (αφού έτσι κι αλλιώς σε λίγο καιρό θα υπάρχει νόμιμη παρακολούθηση), αλλά για το ηθικό του θέματος.

 

 

 

Πάντως μπορεί το όλο θέμα να λειτουργήσει θετικά υπέρ των συνδρομητών της.

Λογικά θ' αρχίσει να κάνει προσφορές για να χρυσώσει το χάπι :D

 

Συμφωνώ!

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να υποβαθμίσω τη σοβαρότητα του όλου θέματος, νομίζω ότι ο Έλληνας θα φωνάξει, θα διαμαρτυρηθεί, θα χορτάσει καναλομαχίες, αλλά στο τέλος θα βαρεθεί να αλλάξει δίκτυο (εδώ δεν αλλάζει για λόγους οικονομίας, θα αλλάξει για λόγους ηθικής;) και σε 1 μήνα το πολύ θα το έχει κάνει γαργάρα και θα ασχολείται με άλλα θέματα... Κατά καιρούς θα αναρωτιέται γιατί οι εταιρείες δεν τον αντιμετωπίζουν σαν σοβαρό καταναλωτή αλλά σαν πρόβατο/αγελάδα για άρμεγμα. Ευτυχώς όμως γι'αυτόν, προβληματισμοί τέτοιου τύπου ξεπερνιούνται γρήγορα, οπότε θα συνεχίσει την ανέμελη ζωή του... Τα παραπάνω ισχύουν για το μεγαλύτερο μέρος των συνδρομητών κάθε δικτύου... :p

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που αποφανθήκαμε εμείς οι ειδικοί ότι το έκανε η Vodafone.

 

Η εταιρεία δεν θα πάθει κάτι γιατί πολύ απλά συνεργάστηκε άψογα με την κυβέρνηση. Δηλαδή περιμένατε η Vodafone να αποκαλύψει ποιός έκανε τις υποκλοπές και να βρεθεί η κυβέρνηση σε διπλωματική κρίση? Απλώς ακοκούθησε αυτό που της είπε η πολιτεία.

 

Και μην ακούω βλακίες ότι η Vodafone φταίει? Γιατί τότε να το αποκαλύψει?

 

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κλείσει η ΤΙΜ γιατί ειναι αμερικάνικη και ο ceo προέρχεται από τη Vodafone. Κανείς άλλος, ποιά εταιρία αντιπαθεί για να ζητήσει το κλείσιμο? Ακούω προσφορές.

 

Tην ΤΙΜ μη τη βαζεις μεσα,ποτε δεν εγινε ρομπα οπως η vodafone που εκτεθηκε δυο φορες μεσα σε ενα τριμηνο,ητανε μεγαλο πληγμα κι ολοι τωρα στη vodafone προσπαθουν να μπαλωσουν τις διαρροες,εγινε πρωτο θεμα στα νεα του ΑΝΤ1 και δε θα φυγουν καποιοι σε αλλα δικτυα,ειναι δυνατον??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από το μενού του τηλεφωνητή δοκίμασες να ενεργοποιήσεις την ειδοποίηση κλήσεων; Εκεί έχει επιλογή να λειτουργεί μαζί με τον τηλεφωνητή... Βέβαια αυτό προϋποθέτει να χρεωθεί ο καλών, για να δουλέψει η ειδοποίηση. Αν προλάβει να το κλείσει πριν βγει σε τηλεφωνητή (λίγο δύσκολο τώρα που μετά ένα σύντομο κενό σε πετάει απευθείας σε τηλεφωνητή), δεν θα έχεις ειδοποίηση...

Μήπως έχεις πρόβλημα και με τα μηνύματα; Προσοχή, μπορεί να είσαι στη "συμπληρωματική" λίστα όσων παρακολουθούσαν! Από την άλλη είναι μια κοινωνική καταξίωση να σε παρακολουθούν, σημαίνει πως είσαι σημαντικός !! ;)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι το θέμα συζητιέται εδώ. Στο παρόν θέμα απλώς λέμε τι σκοπεύουμε ή τι σκεφτόμαστε να κάνουμε όσοι είμαστε συνδρομητές στη vodafone.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

SeCtor, δε διαφωνώ ότι είναι σοβαρός λόγος για να φύγεις, ΑΝ είσαι σοβαρός συνδρομητής-καταναλωτής και ΑΝ είσαι βέβαιος ότι δεν συμβαίνουν αυτά στα άλλα δίκτυα. Το ότι δεν το ξέρουμε δεν σημαίνει ότι δεν συμβαίνει... Από την άλλη ήταν μεγάλη χοντράδα αυτό που έγινε στην κακόμοιρη τη voda, να μπαίνει software στη ραχοκοκκαλιά του δικτύου της και εκείνη να μην έχει καταλάβει τίποτα... Όμως πιστεύεις ότι ο μέσος καταναλωτής που δεν ξέρει τί είναι η φορητότητα ή βαριέται να πάει στο περίπτερο, 2 τετράγωνα μακρυά από το σπίτι του χωρίς αυτοκίνητο, θα σηκωθεί να φύγει από τη voda γι'αυτό το λόγο; Πολύ χλωμό το βλέπω ...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Και ενας φιλος ειχε προβληματα σημερα με την ειδοποιηση. Λεω σημερα γιατι σημερα το ειδα εγω το προβλημα του αν και αυτος λεει οτι εδω και 4 μερες το ιδιο πραγμα συμβαινει, ενω εχει κανονικα ενεργοποιημενη την ειδοποιηση οταν το κλεινει το κινητο και τον καλουν ο καλων ακουει εναν τριτονικο ηχο και τιποτα αλλο και δεν λαμβανει φυσικα ειδοποιητηριο μηνυμα για την κληση. Οταν καλεσε το 1285, την απενεργοποιησε και την ενεργοποιησε ξανα το προβλημα ως δια μαγειας φτιαχτηκε.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Xthes stin ekpobi tou triadafullopoulou apokalufthike kai i Cosmote! Na dw twra pou tha pas...

Δεν την είδα την εκπομπή δυστυχώς.

 

Ωστόσο δεν είπα πως θα φύγω αμέσως, ποτέ δεν λαμβάνω τέτοιες αποφάσεις εν θερμώ. Εξ' άλλου θα παραμείνω μέχρι τον Μάιο καθώς έχω πολύ καλές χρεώσεις μέχρι τότε.

 

Περιμένω να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο και να βγάλω τα συμπεράσματά μου, προς το παρόν θεωρώ πως έχει ευθύνες η Vodafone και δεν μπορώ να πιστέψω ακόμη πως δεν είχε υποπέσει στην αντίληψή τους η ενεργοποίηση του λογισμικού συνακροάσεων που γινόταν ανενόχλητα επί ένα χρόνο!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα βγει ότι όλοι έχουν κάνει τέτοια κολπάκια οπότε δεν θα έχει νόημα να φύγεις γι'αυτό το λόγο. Εδώ τα έχουν κάνει πλακάκια σε χρεώσεις και υπηρεσίες, δεν θα τα έχουν συμφωνήσει σε αυτό το θέμα ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η παλιά καλή command line #002# και μετά επανενεργοποίηση της υπηρεσίας κάνει θαύματα !!! Το DOS ζει !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

...4...

 

Καλά... είναι δυνατόν αφού αυτό συνέβη στη Vodafone, να μην συμβαίνει στις υπόλοιπες εταιρίες; Παντού στα δελτία αναφέρθηκε οτι η Vodafone είναι-ήταν (ότι θέλει κανείς) η ασφαλέστερη εταιρία... φανταστείτε τις υπόλοιπες!

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι το θέμα συζητιέται εδώ. Στο παρόν θέμα απλώς λέμε τι σκοπεύουμε ή τι σκεφτόμαστε να κάνουμε όσοι είμαστε συνδρομητές στη vodafone.

 

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Exw mia etairiki sundesi me tria noumera, san eleu8eros epaggelmatias, stin Vodafone to opoio ligei se ena akribws mina. Ti prepei na kanw gia na metatrapoun kai ta tria auta noumera se kartokinita, wste na mporw na allaksw diktuo meta ta teleutaia karagkiozilikia ?( To problima mou den einai i asfaleia stis sunomilies, alla i antimetwpisi apo tin vodafone tou olou thematos) An paw kateu8eian se Cosmote i Tim 8a lu8ei to problima, i prepei na perimenw ti liksi tou sumbolaiou?
Link to comment
Share on other sites

Κανε αιτηση φορητοτητας σε 15 μερες απο τωρα. Η φορητοτητα παιρνει 15μερες. Οποτε οταν διακοπουν οι γραμμες σου θα εχει ληξει και το συμβολαιο πανω-κατω. Μπορεις να μεταφερθεις απευθειας απο εταιρικο σε οτι προγραμμα θελεις στην κοσμοτε χωρις να τα κανεις καρτες.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Eγώ επέλεξα το 4.

Και ποιός μου λέει οτι δεν θα γίνεται το αντίστοιχο στην Tim ή Cosmote ή Q;

Εδώ άκουγαν τις συνομιλίες απο τον ΟΤΕ.Θα μου πείτε άλλο κινητή και άλλο σταθερή τηλεφωνία;;;

Προσωπικά δεδομένα είναι και αυτά..

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Και πηγαίνοντας στην Κοτέ/Τιμ-Q θα είσαι ασφαλής πλέον έτσι;;:lol:

Περιττό πάντως να το κάνεις κάρτα χρησιμοποίησε την φορητότητα και πλέον θα είσαι σίγουρα ασφαλής..:rotfl: με συγχωρείς που γελάω αλλά όπως καταλαβαίνεις μου φαίνεται πολύ αστείος ο λόγος..

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που αποφανθήκαμε εμείς οι ειδικοί ότι το έκανε η Vodafone.

 

Η εταιρεία δεν θα πάθει κάτι γιατί πολύ απλά συνεργάστηκε άψογα με την κυβέρνηση. Δηλαδή περιμένατε η Vodafone να αποκαλύψει ποιός έκανε τις υποκλοπές και να βρεθεί η κυβέρνηση σε διπλωματική κρίση? Απλώς ακοκούθησε αυτό που της είπε η πολιτεία.

 

Και μην ακούω βλακίες ότι η Vodafone φταίει? Γιατί τότε να το αποκαλύψει?

 

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να κλείσει η ΤΙΜ γιατί ειναι αμερικάνικη και ο ceo προέρχεται από τη Vodafone. Κανείς άλλος, ποιά εταιρία αντιπαθεί για να ζητήσει το κλείσιμο? Ακούω προσφορές.

 

 

file mou fenete den ta xeris kala... i voda diekopse to sogekrimeno logismiko xoris na enimerosi tin kivernisi me apotelesma na min ine dinatos PIA o edopismos afton pou ipokinousan kai sidonizan to diktio ipoklopis..

 

twra ap'oti diavasa exetazoun ton skliro tou laptop tou diefthidikou stelexous tis voda se themata diktiou o opios aftoktonise mia mera prin xespasi to skandalo.. isos vroun apo eki kati..

 

to thema pados periplekete poli...:ninja: mpouxaxaaa...:p

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...