Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα την R4EA031 πριν λιγες μερες, πρεπει να ειναι και η τελευταια.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο τη sony ericsson? ή απο τα "παραμάγαζα" ? Να σου πω και κάτι άλλο αν ξέρεις, αν κάνω την αναβάθμιση κανονικά απο τη sony και βάλω μια νεότερη έκδοση , θα μου σβήσει εκτός απο τα αρχεία τα δικά μου (μουδική,εικόνες,playlists,βίντεο...) και τα default αρχεία του κινητού? Δηλαδή τα αρχεία που υπήρχαν μέσα μόλις αγόρασα το κινητό? Γνωρίζεις?:confused:

 

 

2η sos , ερώτηση , έχω περάσει με drag and drop στο memory πολλά mp3. Όμως όταν πάω να φτιάξω playlist , μου βγάζει μόνο να επιλέξω αρχεία απο την μνήμη του κινητού. Αυτό πως το αλλάζω... γιατί μου τη σπάει αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο προφανώς τα έχεις βάλει σε λάθος φάκελο !!! Δοκίμασε να τα βάλεις στο MSSEMC\Media Files\Audio όπου εκεί μπορείς να φτιάξεις έναν φάκελο MP3 και να τα περάσεις μέσα σε φακέλους :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω και μια μάλλον χαζή ερώτηση...

Όσο είμαι στο γραφείο μου, έχω το κινητό με usb καλώδιο στο pc για να εχω ανοιχτό το Myphone explorer και να κάνω οτι χρειαστεί απο εκεί.

Υπάρχει λοιπόν πρόβλημα που για 6-7 ώρες είναι στο usb και φορτίζεται συνεχόμενα και καθημερινά;

 

Κάπου το είχαμε ξανά συζητήσει αυτό και νομίζω ότι είχε ειπωθεί πως υπάρχει επιλογή ώστε όταν το βάζεις στη USB να μη φορτίζει. Αν το βρω θα επανέλθω. :)

 

@D06

Συνήθως με την αναβάθμιση δεν χάνεται τίποτα αλλά πάντα να κάνεις ένα backup για κάθε ενδεχόμενο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδες? ποιο ειναι το τηλεφωνο της κοσμοτε που σου στελνουν της ρυθμισεις για τα μμσ? απο το σαιτ της σονυ που πηγα να τα στειλ δεν εχω λαβει κανενα μηνυμα:mad:
δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο site της Cosmote και βρες τις ρυθμίσεις για το K750i. Σχεδόν ολόιδιες είναι, το ρύθμισα απο εκεί προχτές.
Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

δε βγαζω ακρη απο το σαιτ της κοσμοτε.

υπαρχει ενας συγκεκριμενος αριθμος που στελνεις κενο μηνυμα κ σου στελνυν αυτοματα τις ρυθμισεις.... μονο που δεν τον θυμαμαι...

δεν ξεχνώ...
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ξερει καποιος να μου πει πως θα κανω εγκατασταση java games στο w810i ? θελω να τα κανω μεσο της καρτας δηλαδη μεσο card reader γινεται? η οτι θελω λεω? ευχαριστω...

 

Θα τα περασεις στην καρτα στην διαδρομη MSSEMC\Media Files\Other και μετα θα μπεις απο το κινητο στον φακελο διαφορα και θα τα κανεις εγκατασταση.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας μου πει καποιος γιατι το κινητο μου σβηνει συνεχεια οσα παιχνιδια εχω φορτομενα στην καρτα μνημησ?
ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδες? ποιο ειναι το τηλεφωνο της κοσμοτε που σου στελνουν της ρυθμισεις για τα μμσ? απο το σαιτ της σονυ που πηγα να τα στειλ δεν εχω λαβει κανενα μηνυμα:mad:

 

Καλημερα.ρυθμισεις mms.;) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα το W810i... Απόλυτα ευχαριστημένος, αν και ακόμα ψάχνομαι σε κάποια πράγματα... Δεν θα βιαστώ να σας ρωτήσω :p πριν το ψάξω μόνος μου... Το πρόβλημα μου είναι οτι στον Γερμανό μου πουλήσανε τα (φανταστικά κατά τα άλλα) bluetooth ακουστικά ΗΒΗ-DS970 με 99€ και φτάνοντας σπίτι ανακάλυψα οτι δεν κάνουν για το W810i... :cry:

 

Θα τα επιστρέψω μετά πόνο καρδίας :cry: , ελπίζω να μου τα πιστώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Πως καταστράφηκε δηλαδή; Έσπασε έτσι απλά απο μόνη της λόγω χρήσης; Μετά απο πόσο καιρό;

Κρίμα και ήμουν έτοιμος να την παραγγείλω. Την είδα κ live προχτες στο τραίνο σε ένα παιδί που ήταν κοντά μου κ δείχνει πολύ όμορφο το κινητό, σε σχέση με τη δικία μου body glove...

 

 

 

Ασ'τα σου λέω... Αυτές οι εγκοπές - πως να τα πω, τα "δοντάκια"- είναι προβληματικά καθώς είναι φτιαγμένα από σκληρό πλαστικό (της δεκάρας!). Δηλαδή, αν τη βάλεις μια φορά τη θήκη και δε χαλάσει, μετά από 2-3 φορές που θα τη βγάλεις και θα την ξαναβγάλεις θα γίνει φύλλο και φτερό. Τουλάχιστον, αν σου άρεσε τόσο πολύ, περίμενε να΄έρθει εδώ για να μπορέσεις να την τσεκάρεις από κοντά, αν και αμφιβάλλω αν θα τη φέρουν, λογικά θα πρέπει να έχει διαλυθεί σε όλους... Εν τω μεταξύ αρκεί μία εγκοπή να χαλάσει για να αχρηστευθεί η θήκη... Ασε ακόμη κλάιω τα λεφτά μου...:mad: Εμενα μου χάλασε σε 2 βδομάδες... (μάλλον και πολύ κράτησε)

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση. Στην αναλυση των 2mp εχει 4χ ζουμ ή μονο 1χ??

Το ζουμ που έχει φυσικά και είναι 4χ.Όταν λειτουργείς την φωτογραφική πάτα το (+) που αυξάνει τον ήχο και κάνει zoum in.Ή πάτα το (-) οιυ μειώνει τον ήχο και κάνει zoum out.

 

Σήμερα πήρα το W810i... Απόλυτα ευχαριστημένος, αν και ακόμα ψάχνομαι σε κάποια πράγματα... Δεν θα βιαστώ να σας ρωτήσω :p πριν το ψάξω μόνος μου... Το πρόβλημα μου είναι οτι στον Γερμανό μου πουλήσανε τα (φανταστικά κατά τα άλλα) bluetooth ακουστικά ΗΒΗ-DS970 με 99€ και φτάνοντας σπίτι ανακάλυψα οτι δεν κάνουν για το W810i... :cry:

 

Θα τα επιστρέψω μετά πόνο καρδίας :cry: , ελπίζω να μου τα πιστώσουν...

Όλα τα bluetooth handsfree πλέον κάνουν για όλα τα κινητά χωρίς να εξαρτώνται από την εταιρία κατασκευής.Εγώ για παράδειγμα χρησιμοποιούσα bluetooth της Nokia για το κινητό και έπαιζε μια χαρά.Μήπως απλά είναι ελλατωματικό το handsfree και δεν φταίει η συμβατότητα?

Το έχεις δοκιμάσει το ίδιο με άλλο τηλέφωνο ώστε να συγουρευτείς ότι λειτουργεί κανονικά?

Για δες και αυτή την εκδοχή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ας μου πει καποιος γιατι το κινητο μου σβηνει συνεχεια οσα παιχνιδια εχω φορτομενα στην καρτα μνημησ?

Το πιθανότερο είναι να έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα μνήμης και για αυτό τα σβήνει.Το έχω πάθει και εγώ και μου την άλλαξαν από το service αμέσος.

Κάνει το ίδιο και με άλλα δεδομένα που έχεις αποθυκευμένα μέσα της ή όχι?

Πάντος πήγαινε σε κάποιο service να το δεις μην τα φτύσει ξαφνικά και τα χάσεις όλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν αντέχεται το πρόβλημα με τα dropped calles!!!

Χθες είχα τη γιορτή μου (Χρόνια πολλα σε όσους γιόρταζαν by the way).

Δεν έγινε ούτε ένα τηλεφώνημα που να μην πέσει η γραμμή τουλάχιστον

μια φορά!!!!!!!:mad: Θα βρω τρόπο να πάρω credits από το davinci για να κάνω την

αναβάθμιση σωστά (μιας και όταν το πηγα στη SE το λογισμικό που έβαλαν

δε διόρθωσε τίποτα!!!:mad: )!

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι να έχει κάποιο πρόβλημα η κάρτα μνήμης και για αυτό τα σβήνει.Το έχω πάθει και εγώ και μου την άλλαξαν από το service αμέσος.

Κάνει το ίδιο και με άλλα δεδομένα που έχεις αποθυκευμένα μέσα της ή όχι?

Πάντος πήγαινε σε κάποιο service να το δεις μην τα φτύσει ξαφνικά και τα χάσεις όλα.

 

oxi mono sta paixnidia.

ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ Ο ΤΡΕΛΛΟΣ...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.. είχα μέχρι πριν λίγο καιρό το W810 και το έδωσα γιατί συνιθισμένος απο το k750 μου φαινόταν οτι ο ήχος κλήσης ήταν υπερβολικά μικρός σε ένταση. Ακόμα και στο τέρμα όταν το είχα, υπήρχαν πολλές περιπτώσεις που δεν άκουγα την κλήση οταν ημουν σε περιβάλλον με φασαρία. Αντίθετα, το k750 έχει πολύ πιο δυνατό ηχείο, μόνο κουφός αν είσαι δεν το ακούς οταν χτυπάει. Δε νομίζω να είναι θέμα hardware αλλα λογισμικού και δε μπορώ να καταλάβω γιατί η SE επέλεξε να χαμηλώσει έτσι την ένταση. Anyway, ας μου πει κάποιος, έχει βελτιωθεί καθόλου αυτό? Εχει βγει μήπως κάποιο καινούργιο firmware? Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Ας κάνω και μια μάλλον χαζή ερώτηση...

Όσο είμαι στο γραφείο μου, έχω το κινητό με usb καλώδιο στο pc για να εχω ανοιχτό το Myphone explorer και να κάνω οτι χρειαστεί απο εκεί.

Υπάρχει λοιπόν πρόβλημα που για 6-7 ώρες είναι στο usb και φορτίζεται συνεχόμενα και καθημερινά;

 

Κάπου το είχαμε ξανά συζητήσει αυτό και νομίζω ότι είχε ειπωθεί πως υπάρχει επιλογή ώστε όταν το βάζεις στη USB να μη φορτίζει. Αν το βρω θα επανέλθω.

 

Θυμήθηκα που το είχα διαβάσει. Είναι ποστ από τον Ιούλιο, ήταν στο Κ800 και θα το βρεις εδώ.

 

Φαντάζομαι ότι θα ισχύει και στο W810.

 

EDIT: Credits στον sverver ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

το πήρε εχτες ένας φίλος μου σε άσπρο! και όπως λέμε και στην κύπρο... πολλά δυνατο:lol:
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να αναφέρει μεινονεκτήματα-πλεονεκτήματα μιας κανονικής συσκευής και μιας συσκευής TIM Branded.

Ζητώ συγνώμη αν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο παραπάνω, αλλά είναι δύσκολο να ψάξω σε 110 σελίδες.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να αναφέρει μεινονεκτήματα-πλεονεκτήματα μιας κανονικής συσκευής και μιας συσκευής TIM Branded.

Ζητώ συγνώμη αν έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο παραπάνω, αλλά είναι δύσκολο να ψάξω σε 110 σελίδες.

Ότι έχει το σηματάκι της TIM κι έχει κι εγκατεστημένες τις ρυθμίσεις για τις υπηρεσίες της TIM (MMS, GPRS, STREAMING), κανένα άλλο...

Ούτε στο μενού διαφέρει ούτε πουθενά αλλού.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για την ένταση, κι εμένα μου φαίνεται κάπως αρκετά χαμηλή... Και στο ηχείο και στο ακουστικό... :-(

 

Να ρωτήσω κάτι, υπάρχει περίπτωση να βρούμε κανένα κουρδιστήρι για κιθάρα; Έχω βρει διάφορα αλλά είτε δεν κάνουν για αυτό είτε απλώς αναπαράγουν ένα τόνο αντί να λειτουργούν σαν τα κανονικά κουρδιστήρια. Άμα είναι και χρωματικό ακόμα καλύτερα... Any ideas????

Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...