Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Να ρωτήσω κάτι.Η επιλογή "Εξοικονόμηση ενέργειας" εκτός από την προφανή λειτουργία της τι διαφοροποιεί κατά την λειτουργία του κινητού και κάνει αυτή την εξοικονόμηση?

 

Την επιλογή "Εξοικονόμηση Ενέργειας" που τη βρίσκουμε ρε παιδιά; Ποια είναι η διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν λες ότι το κινητό φαίνεται κλειστό εννοείς μόνο σε εμένα?

Οι υπόλοιποι μπορούν να με καλούν κανονικά.Ε?

Εννοείται! Απλά φαίνεται ότι η οθόνη είναι απενεργοποιημένη. Τα κυκλώματα λήψης λειτουργούν κανονικά!

 

@agelaras

Στις ρυθμίσεις και κατόπιν στις οπτικές (πάλι δεν μπορώ να δώσω την ακριβή διαδρομή γιατί είμαι στο εργαστήριο).

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Απλά φαίνεται ότι η οθόνη είναι απενεργοποιημένη. Τα κυκλώματα λήψης λειτουργούν κανονικά!

 

@agelaras

Στις ρυθμίσεις και κατόπιν στις οπτικές (πάλι δεν μπορώ να δώσω την ακριβή διαδρομή γιατί είμαι στο εργαστήριο).

 

Το screen saver εννοείς; Δε βρίσκω κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το screen saver εννοείς; Δε βρίσκω κάτι άλλο.

Τώρα το παρατήρησα.Την εξοικονόμηση ενέργειας την βρίκα κάτω από το μενού του bluetooth μετά που έκανα σύνδεση με ένα bluetooth handsfree.Άρα προφανός εδώ η εξοικονόμηση ενέργειας αναφέρεται μετά από λίγη ώρα που δεν χρησιμοποιήται τα bluetooth να κλείνει η υπηρεσία ώστε να μην καταναλώνει ενέργεια άσκοπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το παρατήρησα.Την εξοικονόμηση ενέργειας την βρίκα κάτω από το μενού του bluetooth μετά που έκανα σύνδεση με ένα bluetooth handsfree.Άρα προφανός εδώ η εξοικονόμηση ενέργειας αναφέρεται μετά από λίγη ώρα που δεν χρησιμοποιήται τα bluetooth να κλείνει η υπηρεσία ώστε να μην καταναλώνει ενέργεια άσκοπα.

 

Αυτή η εξοικονόμηση που αναφέρεις απλά περιορίζει το bluetooth σε σύνδεση με μία και μόνο συσκευή (π.χ. handsfree) ενώ αν την έχεις απενεργοποιημένη, μπορείς, ενώ υπάρχει η σύνδεση με το handsfree, να δεχτείς και κάποιο αρχείο από άλλη... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εξοικονόμηση που αναφέρεις απλά περιορίζει το bluetooth σε σύνδεση με μία και μόνο συσκευή (π.χ. handsfree) ενώ αν την έχεις απενεργοποιημένη, μπορείς, ενώ υπάρχει η σύνδεση με το handsfree, να δεχτείς και κάποιο αρχείο από άλλη... :wink:

Αυτό δεν το ήξερα.Στο Ρ910 που είχα μπορούσε μόνο μια σύνδεση τη φορά να κάνει και όχι περισσότερες.Αυτή η υπηρεσία μου φαίνεται πολύ καλή.:lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι; έχει αγοράσει κάποιος τη θήκη Crystal?μια διάφανη πολύ λεπτή λέω, αν ναι που την πήρατε; εντυπώσεις;

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Φιλε zxr , και γω το ιδιο λογικα νομιζα για το προφιλ οσο αφορα το w810 αλλα, ομως η επεξεργασια προφιλ δεν μου δινει τετοια δυνατοτητα. Ειναι δυνατον ? υπαρχει κανενας κατοχος το W810i που να μπορει να δωσει απαντηση στο ερωτημα μου ?

Μπορει να γινει αποθηκευση διαφορετικων ηχων κλησης & μηνυματων για καθε προφιλ ξεχωριστα ?

OVER

 

πας ρυθμίσεις----> προφίλ. όταν μπεις στα προφίλ το δεξί κουμπάκι σου λέει πρόσθετα, όταν το πατήσεις σου βγάζει εμφάνιση και επεξεργασία, μετονομασία και επαναφορά. επιλέγεις εμφάνιση και επεξεργασία και ολες οι αλλαγές που κάνεις αποθηκεύονται.

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμασει κανεις να βάλει ανταπτορα για 2sim στο w810i του? κυκλοφορουν μερικα τετοια ανταπτορακια αλλα μου φενεται αρκετα περιορισμένος ο χωρος στο w810i για να χωρεσει κατι τετοιο..
Link to comment
Share on other sites

Χτες ήμουν στο fnac και είδα στα live demo κινητά τα ηχειάκια MPS-60 κουμπομένα πάνω στο W810. Είναι απίστευτα μικρά και πολύ όμορφα.

 

Έβαλα το mp3 player του κινητού και παρ'ολη τα φασαρία απο τον κόσμο, τη μουσική του μαγαζιού, αλλά και τους υπόλοιπους που έκαναν ηχητικά τεστ όπως εγώ, ενα rock κομματάκι που έπαιζε εκείνη την ώρα το κινητό ακουγόταν εκπληκτικά. Δυνατά, καθαρά με καλό μπάσο...

 

Τα έχει κανείς να μας πει παραπάνω εντυπώσεις; το σκεφτομαι σοβαρά να τα πάρω. Για κανα ταξιδάκι κλπ είναι οτι πρέπει, αλλά τα βρίσκω λίγο τσιμπημένα στα 40€

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι το κινητό φαίνεται κλειστό εννοείς μόνο σε εμένα?

Οι υπόλοιποι μπορούν να με καλούν κανονικά.Ε?

κανονικα δουλευει με ολες τις λειτουργιες αλλα συμβαινει αυτο που σου ειπα παραπανω,επισης εχωντας το κινητο σε (Εξοικονόμηση ενέργειας) αποτρεπεις πιθανον καποιον φιλο σου να ασχοληθει με αυτο γιατι θα νομιζει οτι ειναι κλειστο.:lol: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χτες ήμουν στο fnac και είδα στα live demo κινητά τα ηχειάκια MPS-60 κουμπομένα πάνω στο W810. Είναι απίστευτα μικρά και πολύ όμορφα.

 

Έβαλα το mp3 player του κινητού και παρ'ολη τα φασαρία απο τον κόσμο, τη μουσική του μαγαζιού, αλλά και τους υπόλοιπους που έκαναν ηχητικά τεστ όπως εγώ, ενα rock κομματάκι που έπαιζε εκείνη την ώρα το κινητό ακουγόταν εκπληκτικά. Δυνατά, καθαρά με καλό μπάσο...

 

Τα έχει κανείς να μας πει παραπάνω εντυπώσεις; το σκεφτομαι σοβαρά να τα πάρω. Για κανα ταξιδάκι κλπ είναι οτι πρέπει, αλλά τα βρίσκω λίγο τσιμπημένα στα 40€

Καλημερα.καποιος ειχε τα παραπανω ηχεια..και φετος που ειχα παει (καμπινγκ) ετυχα να τα δω live.σε κατασταση walkman ενα w800i επαιζε σχεδον ολη την ημερα μουσικη,το βραδυ ειδικα ηταν συνεχεια στη διαπασων..ικανοπιητικα και πολυ βολικα,λιγο η τιμη τα χαλαει..αλλα αξιζει τον κοπο! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χτες ήμουν στο fnac και είδα στα live demo κινητά τα ηχειάκια MPS-60 κουμπομένα πάνω στο W810. Είναι απίστευτα μικρά και πολύ όμορφα.

 

Έβαλα το mp3 player του κινητού και παρ'ολη τα φασαρία απο τον κόσμο, τη μουσική του μαγαζιού, αλλά και τους υπόλοιπους που έκαναν ηχητικά τεστ όπως εγώ, ενα rock κομματάκι που έπαιζε εκείνη την ώρα το κινητό ακουγόταν εκπληκτικά. Δυνατά, καθαρά με καλό μπάσο...

 

Τα έχει κανείς να μας πει παραπάνω εντυπώσεις; το σκεφτομαι σοβαρά να τα πάρω. Για κανα ταξιδάκι κλπ είναι οτι πρέπει, αλλά τα βρίσκω λίγο τσιμπημένα στα 40€

 

Στα συνιστώ ανεπιφύλακτα !!! Εμένα μου έβγαλαν όλο το καλοκαίρι, τόσο σε διακοπές, όσο και ότι δεν αγόρασα κανένα mp3 player για το μπαλκόνι. Όλα τα λεφτά αυτά τα ηχειάκια !!! :wink:

 

Επιτέλους το πήρα πριν καμμιά ωρίτσα και εγώ το w810 και ήδη έχω περάσει τα πάντα από το Κ750 εκεί. Φανταστικό το κινητό, έχει και κουμπί συντομεύσεων (δεν το ήξερα) αλλά παρατήρησα 2 μικρά μείον...

 

Το πρώτο ότι στην κατάσταση αναμονής φαίνεται κλειστό (όπως προαναφέρθηκε). Υπάρχει τρόπος να φαίνεται το ρολόι όπως στο Κ750 ???

 

Το δεύτερο είναι ότι το πήρα από την ΤΙΜ για να μην έχει VL μενού αλλά έχει .. κουμπί TIM PLUS !!! Αυτό μπορεί να βγεί ??? Λογικά μέσω αναβαθμίσεων ναι, αλλά επειδή δε θέλω να μπλέξω με αυτά, υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω χωρίς όμως να χαλάσω τις ρυθμίσεις MMS ??? Δηλαδή να είναι ΟΚ για MMS αλλά να μη "Σερφάρει"...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμίσεις----> προφίλ. όταν μπεις στα προφίλ το δεξί κουμπάκι σου λέει πρόσθετα, όταν το πατήσεις σου βγάζει εμφάνιση και επεξεργασία, μετονομασία και επαναφορά. επιλέγεις εμφάνιση και επεξεργασία και ολες οι αλλαγές που κάνεις αποθηκεύονται.

Να είσαι καλά eLiNa_C. Αυτό έγραφα κι εγώ σε αυτό το ποστ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1598254#post1598254 αλλά δεν μπορούσα να δώσω τη διαδρομή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο είναι ότι το πήρα από την ΤΙΜ για να μην έχει VL μενού αλλά έχει .. κουμπί TIM PLUS !!! Αυτό μπορεί να βγεί ??? Λογικά μέσω αναβαθμίσεων ναι, αλλά επειδή δε θέλω να μπλέξω με αυτά, υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω χωρίς όμως να χαλάσω τις ρυθμίσεις MMS ??? Δηλαδή να είναι ΟΚ για MMS αλλά να μη "Σερφάρει"...

Το κουμπί συντόμευσης μπορείς να το αλλάξεις αλλά μόνο για όση ώρα το κινητό είναι ανοιχτό.Μόλις το κλείσεις και το ξανανοίξεις τότε το "TIM PLUS" θα ξαναεμφανιστεί στη θέση του.Αυτός είναι ο τρόπος και ο σκοπός που οι εταιρίες βάζουν το δικό τους λογότυπο και τις δικές τους συντομεύσεις στα κινητά.

Οι ρυθμίσεις mms που αναφέρεις δεν έχουν καμία σχέση με τη συντόμευση.Απλά θα πας στις ρυθμίσεις wap και θα φτιάξεις τον λογαργιασμό που θες και θα λειτουργεί χωρίς πρόβλημα.Θα στέλνει και θα λαμβάνει κανονικά.

Όσον για το σερφάρισμα αν δεν ανοίξεις το internet και δεν πατήσεις καταλάθος την συντόμευση του Tim Plus τότε δεν θα μπει στο internet ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί συντόμευσης μπορείς να το αλλάξεις αλλά μόνο για όση ώρα το κινητό είναι ανοιχτό.Μόλις το κλείσεις και το ξανανοίξεις τότε το "TIM PLUS" θα ξαναεμφανιστεί στη θέση του.Αυτός είναι ο τρόπος και ο σκοπός που οι εταιρίες βάζουν το δικό τους λογότυπο και τις δικές τους συντομεύσεις στα κινητά.

 

Χάλασε και η ΤΙΜ... Αυτό πως μπορώ να το κάνω ??? Είναι ακριβώς πάνω από το κουμπί των συντομεύσεων και όση ώρα το ψάχνω δε βρίσκω από κάπου να το αλλάξω.

 

Για την οθόνη αναμονής κανένα κολπάκι ?

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε και η ΤΙΜ... Αυτό πως μπορώ να το κάνω ??? Είναι ακριβώς πάνω από το κουμπί των συντομεύσεων και όση ώρα το ψάχνω δε βρίσκω από κάπου να το αλλάξω.

 

Για την οθόνη αναμονής κανένα κολπάκι ?

Πας Μενού>Ρυθμίσεις>Γενικές>Συντομεύσεις και από εκεί αλλάζεις την συντόμευση.

Για την οθόνη δεν γίνεται τίποτα.Θα είναι μόνιμα με μαύρο φόντο στην αναμονή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο ότι στην κατάσταση αναμονής φαίνεται κλειστό (όπως προαναφέρθηκε). Υπάρχει τρόπος να φαίνεται το ρολόι όπως στο Κ750 ???

 

Το δεύτερο είναι ότι το πήρα από την ΤΙΜ για να μην έχει VL μενού αλλά έχει .. κουμπί TIM PLUS !!! Αυτό μπορεί να βγεί ??? Λογικά μέσω αναβαθμίσεων ναι, αλλά επειδή δε θέλω να μπλέξω με αυτά, υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω χωρίς όμως να χαλάσω τις ρυθμίσεις MMS ??? Δηλαδή να είναι ΟΚ για MMS αλλά να μη "Σερφάρει"...

 

Το ρολόι μπορείς να το δείς εκείνη την στιγμή αν πατήσεις το κουμπάκι για το walkman (πορτοκαλί) ;)

 

Όσο για το δεύτερο δεν ξέρω αν ισχύει στην tim αλλά κανονικά υπάρχουν διαφορετικά προφίλ για τις λειτουργίες του mms και του surfarismatos.

Άλλο για το mms και άλλο για το tim plus.

Οπότε θα αφήσεις το προφίλ που υπάρχει στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων για τα mms έτσι ώστε να δέχεσαι και να στέλνεις κανονικά mms.

Αν δεν θες να μπαίνεις ποτέ στο tim plus θα πας στις ρυθμίσεις για το Internet και θα φτίαξεις ένα καινούριο profile το οποίο δεν θα έχει τις σωστές ρυθμίσεις έτσι ακόμα και όταν το πατάς καταλάθος δεν θα μπορεί να μπει.;)

 

Ελπίζω να βοήθησα!:cool:

Link to comment
Share on other sites

Χάλασε και η ΤΙΜ... Αυτό πως μπορώ να το κάνω ??? Είναι ακριβώς πάνω από το κουμπί των συντομεύσεων και όση ώρα το ψάχνω δε βρίσκω από κάπου να το αλλάξω.

 

Για την οθόνη αναμονής κανένα κολπάκι ?

 

Πας Μενού>Ρυθμίσεις>Γενικές>Συντομεύσεις και από εκεί αλλάζεις την συντόμευση.

Για την οθόνη δεν γίνεται τίποτα.Θα είναι μόνιμα με μαύρο φόντο στην αναμονή.

 

Το κουμπί συντόμευσης μπορείς να το αλλάξεις αλλά μόνο για όση ώρα το κινητό είναι ανοιχτό.Μόλις το κλείσεις και το ξανανοίξεις τότε το "TIM PLUS" θα ξαναεμφανιστεί στη θέση του.Αυτός είναι ο τρόπος και ο σκοπός που οι εταιρίες βάζουν το δικό τους λογότυπο και τις δικές τους συντομεύσεις στα κινητά.

 

Όπως είπε και ο tria12345_ και να αλλάξεις την συντόμευση αυτή θα ξαναμπεί μόλις κλείσεις το κινητό..:(

Link to comment
Share on other sites

Από τις συγκεκριμένες συντομεύσεις δυστυχώς δεν αλλάζει το κουμπί αυτό. Αλλάζουν μόνο τα πάνω/κάτω/αριστερά/δεξιά. Το κουμπάκι παραμένει εκεί αλλά τουλάχιστον άλλαξα τις ρυθμίσεις του internet, όπως σωστά προαναφέρθηκε και έτσι στο τέλος του μήνα θα πληρώσω μόνο καμμιά 10αριά εισόδους στο TIM+... τώρα το αχρήστεψα επιτέλους !!! :lol:

Σας ευχαριστώ πολύ όλους :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτησούλα γιατί θα το σπάσω:p

 

Στο bluetooth στην επιλογή "οι συσκευές μου" όταν έχουμε κάνει προσθήκη μια συσκευής στις επιλογές αυτής έχει μια επιλογή για αποδοχή. Και μπορείς να βάλεις ή "πάντα" ή "πάντα ερώτηση".

 

Σε εμένα όποια επιλογή και να βάλω πάντα μου κάνει ερώτηση αν θέλω να δεχτώ κάποιο αρχείο που στέλνω απο την άλλη συσκευή..

 

Το κάνει και σε εσάς αυτό?

 

Υ.Γ ελπίζω να καταλάβατε τι εννοώ γιατί δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα..:p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Την επιλογή "Εξοικονόμηση Ενέργειας" που τη βρίσκουμε ρε παιδιά; Ποια είναι η διαδρομή που πρέπει να ακολουθήσω;

ναι ρε παιδιά, που τη βρίσκουμε την εξοικονόμηση ενέργειας εκτός του bluetooth?

και αυτό που λέτε με την επεξεργασία προφίλ δε γίνεται όπως στο κ700. Στο w810 όσον αφορά τον ήχο δεν έχει επιλογή να διαλέξεις διαφορετικό ήχο κλήσης και μηνύματος σε κάθε προφίλ αλλά μόνο ένταση-σιωπηλό-κλιμακωτό ήχο-ήχο πλήκτρων.

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Από τις συγκεκριμένες συντομεύσεις δυστυχώς δεν αλλάζει το κουμπί αυτό. Αλλάζουν μόνο τα πάνω/κάτω/αριστερά/δεξιά.

 

Δίκιο έχει ο marras βρε παιδιά. Πήγα σήμερα να το πάρω και παρόλο που το γαργάλισα λίγο δεν μπόρεσα να το αλλάξω. Εννοείται φυσικά ότι δεν το πήρα. Να δω πότε θα το βρω για να αρχίσω να το προγραμματίζω!!!

 

Πάντως άρχισε να χαλάει και η ΤΙΜ με το να σου επιβάλλει customized μενου.

 

Φίλε marras δοκίμασες να κάνεις αναβάθμιση του κινητού για να δεις μήπως μέσα από αυτή τη διαδικασία φεύγει το TIM plus από το μενού;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γμτ, πώς μπορείτε και κάνετε threads τόσων πολλών σελίδων; :p Για κάποιον που δεν μπαίνει συχνά είναι αδύνατον να παρακολουθήσει τη συζήτηση. (το σχόλιο καλοπροαίρετο)

 

Τέλος πάντων. Επειδή δεν έχω το κουράγιο να διαβάσω και τις 106 σελίδες, το πρόβλημα με τις κλήσεις υπάρχει ακόμα τελικά; Σκέφτομαι να αλλάξω τηλέφωνο γιατί έχει αρχίσει να τα φτήνει το M65 δυο χρόνια που το χω και μάλλον παώ προς αυτό. Άλλα προβλήματα υπάρχουν αυτή τη στιγμή;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. :)

Keep on rocking in the dream world!
Link to comment
Share on other sites

Κάνουμε ότι μπορούμε για να μεγαλώνουμε τα threads!!! :p :p :p

 

Όχι το πρόβλημα με τις κλήσεις δεν υπάρχει. Κάτι άλλο που να θεωρείται παιδική ασθένεια δεν υπάρχει. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...