Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση.

Αν βαλω μια καρτα 2GB λετε να αργει το κινητο?

Τωρα εχω 1 GB και παει μια χαρα.Αλλα εχω αμφιβολιες για την 2αρα.

:worry: :worry: :worry:

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε zxr , και γω το ιδιο λογικα νομιζα για το προφιλ οσο αφορα το w810 αλλα, ομως η επεξεργασια προφιλ δεν μου δινει τετοια δυνατοτητα. Ειναι δυνατον ? υπαρχει κανενας κατοχος το W810i που να μπορει να δωσει απαντηση στο ερωτημα μου ?

Μπορει να γινει αποθηκευση διαφορετικων ηχων κλησης & μηνυματων για καθε προφιλ ξεχωριστα ?

OVER

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.

Αν βαλω μια καρτα 2GB λετε να αργει το κινητο?

Τωρα εχω 1 GB και παει μια χαρα.Αλλα εχω αμφιβολιες για την 2αρα.

:worry: :worry: :worry:

Διαφορά στην ταχύτητα του κινητού δεν θα δεις.Η διαφορά θα επέλθει αφού έχεις αποθυκέυσει έναν μεγάλο όγκο δεδομένων στην κάρτα και κάνεις ανάκτηση αυτών.Αλλιώς δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

Και γενικότερα αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα γιατί όπως και με τους υπολογιστές όσα περισσότερα δεδομένα έχουν αποθυκευμένα στον δίσκο τόσο περισσότερο αργεί η αναζήτηση που κάνουν.Το ίδιο ισχύει και με τις κάρτες μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαφορά στην ταχύτητα του κινητού δεν θα δεις.Η διαφορά θα επέλθει αφού έχεις αποθυκέυσει έναν μεγάλο όγκο δεδομένων στην κάρτα και κάνεις ανάκτηση αυτών.Αλλιώς δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

Και γενικότερα αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα γιατί όπως και με τους υπολογιστές όσα περισσότερα δεδομένα έχουν αποθυκευμένα στον δίσκο τόσο περισσότερο αργεί η αναζήτηση που κάνουν.Το ίδιο ισχύει και με τις κάρτες μνήμης.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου για την απαντηση.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδία δεν ξέρω αν συμβαίνει σε εσάς αλλά σε εμένα όταν ακούω ραδίοφωνο συμβαίνει κάτι περιέργο..

Στι δεξι και μόνο στο δεξί ακουστικό ακούγεται που και που κάτι σαν σφύριγμα να το πω σαν beep να το πώ.. Κάτι σαν τηλέτυπο..:lol:

 

Όμως αυτό συμβαίνει μόνο στο δεξί ακουστικό και μόνο στο ραδιόφωνο (όχι στο mp3)

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδία δεν ξέρω αν συμβαίνει σε εσάς αλλά σε εμένα όταν ακούω ραδίοφωνο συμβαίνει κάτι περιέργο..

Στι δεξι και μόνο στο δεξί ακουστικό ακούγεται που και που κάτι σαν σφύριγμα να το πω σαν beep να το πώ.. Κάτι σαν τηλέτυπο..:lol:

 

Όμως αυτό συμβαίνει μόνο στο δεξί ακουστικό και μόνο στο ραδιόφωνο (όχι στο mp3)

:wacko:

άρα δεν φταίνε τα ακουστικά σου...μήπως κάτι κάνει παρεμβολές? μήπως φταίει ο σταθμός? στο κάνει και σε άλλα σημεία (εκτός απο το σπίτι σου ξέρω γω?) δοκίμασες και άλλα ακουστικά για καλό και για κακό?(επειδη τα ακουστικά χρησιμεύουν για κεραία..μήπως είναι βλαμένα της sony..) μήπως δεν είναι αναβαθμισμένο?

 

Εεεεεεε??

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα τόοοοοοσσσσσσσσοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο δα μικρό πρόβλημα με το κινητό, μήπως γνωρίζει κάνενας που βρίσκεται SE service στην Θεσσαλονίκη?

 

Ευχαριστώ

HYUNDAI COUPE CLUB
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ένα τόοοοοοσσσσσσσσοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο δα μικρό πρόβλημα με το κινητό, μήπως γνωρίζει κάνενας που βρίσκεται SE service στην Θεσσαλονίκη?

 

Ευχαριστώ

 

Στο συνημμένο θα βρεις όλα τα sercice point της πόλης σου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φιλε zxr ευχαριστω για την αποκριση σου, ισως να μην το διευκρινησα σωστα αλλα αυτο που ρωτησα ειναι, αν η αλλαγη ηχου που κανω σε καθε προφιλ αποθηκευετε ξεχωριστα και ετσι οταν ενεργοποιω καποιο προφιλ να μην χρειαζεται να επεμβενω παλι στον ηχο κλησης ή μηνυματος. Ενα παραδειγμα ειναι, πες οτι τωρα ειμαι στο προφιλ [ΚΑΝΟΝΙΚΟ] και εχω τον ηχο κλησης [Do-Mi-Co], οταν ενεργοποιησω καποιο αλλο προφιλ οπως το [ΣΠΙΤΙ] ο ηχος ειναι ιδιος. Γινετε το καθε προφιλ να εχει το δικο του ηχο ?

(Οπως εχω την δυνατοτητα να διατηρω για καθε προφιλ ξεχωριστα την ενταση του ηχου, το ιδιο θελω και για τον ηχο κλησης & μηνυματος.)

 

Πας Επαφές >Πρόσθετα (στην επαφή που θες) > Επεξεργασία Επαφής > Μετακινείσαι με το joystick δεξιά δυο θέσεις εκεί που λέει ΦΩτογραφία και Επιλέγεις Ηχος κλήσης >Προσθήκη και επιλέγεις τον ήχο κλήσης που θες για τη συγκεκριμένη επαφή >Επιλογή και τέλος Αποθήκευση....

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδία δεν ξέρω αν συμβαίνει σε εσάς αλλά σε εμένα όταν ακούω ραδίοφωνο συμβαίνει κάτι περιέργο..

Στι δεξι και μόνο στο δεξί ακουστικό ακούγεται που και που κάτι σαν σφύριγμα να το πω σαν beep να το πώ.. Κάτι σαν τηλέτυπο..:lol:

 

Όμως αυτό συμβαίνει μόνο στο δεξί ακουστικό και μόνο στο ραδιόφωνο (όχι στο mp3)

:wacko:

 

Οντως δεν είανι φυσιολογικό... για μένα θα πρέπει να αλλάξεις τα ακουστικά, κάτι δεν πάει καλά :worry:

"One never notices what has been done; one can only see what remains to be done."

Marie Curie

Link to comment
Share on other sites

Diavasa kai tis 104 selides me skopo na katafero na anakalipso pos mporo na kano anabathmish logismikou sto VL w810i pou agorasa kai telika siniditopoihsa oti apla den mporo! ELEOS DILADI , niotho les kai eimai deuterhs dialoghs pelaths!!! Gia mena ftaine kai h ericcson kai h vodafone,giati oute h ericcson endiaferthike na ananeosei to logismiko gia VL kinita ,alla oute h vodafone fainetai na endiaferthike na to zhthsei! Ola kala kai oraia einai gia autous, mas exoun kanonika ksexasmnenous apo tn hmeromhnia ekdosh tous default logismikou! Mhn mou apantisete na xreisimopoihso Davinci , den nomizo oti einai tha eprepe na einai h monh mou lush :(

 

Mia endiaferousa parathrish pou mallon einai isvaros ths Vodafone kai stis sumfonies pou kanei me tis etairies gia ta logismika VL, einai oti kai se ena siemens (cx75) VL pou eixa den eixe vgei oute 1 neo firmware , eno gia unbranded eixan vgei 3-4... To xeirotero einai oti koitaksa gia kanena neo update sthn siemens ksana proxthes kai parolo ton 1.5 xrono kukloforias tou siemens cx75 VL akoma den uparxei kanena neo VL firmware...

Den exo logia na perigrapso thn katastash...

 

Auto pou tha kano pantos einai na vro enan prohstameno service tis ericsson kai enan prohstameno polhseon tis Vodafone sta kentrika tous katastastimata, kai na apetiso eksigiseis!

extremer gr
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδία δεν ξέρω αν συμβαίνει σε εσάς αλλά σε εμένα όταν ακούω ραδίοφωνο συμβαίνει κάτι περιέργο..

Στι δεξι και μόνο στο δεξί ακουστικό ακούγεται που και που κάτι σαν σφύριγμα να το πω σαν beep να το πώ.. Κάτι σαν τηλέτυπο..:lol:

 

Όμως αυτό συμβαίνει μόνο στο δεξί ακουστικό και μόνο στο ραδιόφωνο (όχι στο mp3)

:wacko:

 

άρα δεν φταίνε τα ακουστικά σου...μήπως κάτι κάνει παρεμβολές? μήπως φταίει ο σταθμός? στο κάνει και σε άλλα σημεία (εκτός απο το σπίτι σου ξέρω γω?) δοκίμασες και άλλα ακουστικά για καλό και για κακό?(επειδη τα ακουστικά χρησιμεύουν για κεραία..μήπως είναι βλαμένα της sony..) μήπως δεν είναι αναβαθμισμένο?

 

Εεεεεεε??

 

Οντως δεν είανι φυσιολογικό... για μένα θα πρέπει να αλλάξεις τα ακουστικά, κάτι δεν πάει καλά :worry:

 

Το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν φταίνε τα ακουστικά..

Αφου δεν το κάνει στο Mp3 player..

Κάτι άλλο παίζει..

Το πιο πιθανό είναι να θέλει αναβάθμιση αλλά έχω Vodafone Live συσκευή οπότε αναβάθμιση πάπαλα..:mad:

Κάποιος με vodafone live συσκευή να δοκιμάσει να μου πει αν έχει παρατηρήσει κάτι τέτοιο..

 

Παίζει βέβαια να έφταιγε και ο σταθμός..

Θα το ξαναδοκιμάσω αύριο γιατί τώρα φορτίζει και δεν μπορώ να βάλω τα ακουστικά..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mariak_1974, αυτο που ειπες αφορα ηχο κλησης για καθε επαφη ξεχωριστα, το εχω δοκιμασει.

Αυτο που ζητω ειναι να μπορω να οριζω στο καθε προφιλ ηχο κλησης ή μηνυματος να το αποθηκευει και οταν ενεργοποιω παλι το ιδιο προφιλ να υπαρχουν οι ηχοι που ειχα αποθηκευσει.

Ενα παραδειγμα,

1)Πες οτι ειμαι στο προφιλ [ΚΑΝΟΝΙΚΟ], αλλαζω τον ηχο κλησης. (διαφορετικο ηχο)

2)Μετα μπαινω στο προφιλ [ΣΠΙΤΙ] αλλαζω τον ηχο κλησης. (διαφορετικο ηχο)

3)Μετα μπαινω στο προφιλ [ΓΡΑΦΕΙΟ] αλλαζω τον ηχο κλησης. (διαφορετικο ηχο)

 

Τωρα αυτο που θελω ειναι¨:

Kαθε φορα που ενεργοποιω καποιο προφιλ απο τα παραπανω να κτυπαει διαφορετικα με τους ηχους που ειχα ορισει.

 

Δηλαδη οπως μπορω να ορισω την ενταση ηχου, για καθε προφιλ ξεχωριστα, ετσι να γινετε και με τον ηχο κλησης.

 

Το ειχα στο nokia 5140, και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και στο w810, (μαλλον δεν το βλεπω να υπαρχει) αλλα δεν πειραζει εχει τοσα αλλα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Να ρωτήσω κάτι.Η επιλογή "Εξοικονόμηση ενέργειας" εκτός από την προφανή λειτουργία της τι διαφοροποιεί κατά την λειτουργία του κινητού και κάνει αυτή την εξοικονόμηση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος πρόθυμος ο οποίος ΈΧΕΙ κάνει αλλαγή της Vodafone Live συσκευής του σε unbranded μέσω davinci να μας περιγράψει βήμα-βήμα πως θα μπορούσε κάποιος να κάνει αυτή την αλλαγή;

Πλέον είμαι σε απελπιστική κατάσταση. Βαρέθηκα να βλέπω το κινητάκι να κάθετε και να σκονίζετε στο γραφείο.

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος πρόθυμος ο οποίος ΈΧΕΙ κάνει αλλαγή της Vodafone Live συσκευής του σε unbranded μέσω davinci να μας περιγράψει βήμα-βήμα πως θα μπορούσε κάποιος να κάνει αυτή την αλλαγή;

Πλέον είμαι σε απελπιστική κατάσταση. Βαρέθηκα να βλέπω το κινητάκι να κάθετε και να σκονίζετε στο γραφείο.

 

kai emena me endiaferei epakrivos auth h diadikasia , tha ithela na rotiso episeis an uparxei tropos na ksanaguriseis se VL oste na mhn exeis provlima me thn antiprosopoia an sumbei kati. Ginetai?

extremer gr
Link to comment
Share on other sites

kai emena me endiaferei epakrivos auth h diadikasia , tha ithela na rotiso episeis an uparxei tropos na ksanaguriseis se VL oste na mhn exeis provlima me thn antiprosopoia an sumbei kati. Ginetai?
Υπάρχει τρόπος αρκεί να βρείς το f/w της vl.

Μετά το βάζεις όπως κάνεις και όταν κάνεις Unbrand.

Το δύσκολο είναι να βρείς το firmware.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Να ρωτήσω κάτι.Η επιλογή "Εξοικονόμηση ενέργειας" εκτός από την προφανή λειτουργία της τι διαφοροποιεί κατά την λειτουργία του κινητού και κάνει αυτή την εξοικονόμηση?

φαινεται το κινητο οτι ειναι κλειστο,μετα απο 20 δευτερολεπτα κοιτας την οθονη και νομιζεις οτι ειναι απενεργοποιημενο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αύριο θα το πάρω στα χέρια μου. Υπάρχει τρόπος να περάσω στο w810 κάποια ήδη εγκατεστημένα παιχνίδια/εφαρμογές που έχω στο Κ750 ???

Νομίζω πως όχι, αλλά ας κάνω την ερώτηση αφού δεν είμαι σίγουρος...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και μένα να απαλλαγώ από το vodafone menu.

Και κάτι ακόμη. Έκανα αναβάθμιση στο λογισμικό σε service τηw SE, γιατί

αντιμετώπιζα το γνωστό πρόβλημα που διέκοπτε τη σύνδεση σχεδόν κάθε

φορά που μιλούσα, αλλά το πρόβλημα δε διορθώθηκε. Και όχι μόνο αυτό,

αλλά και το κιν πάει πιο αργά τώρα. Ένας φίλος είχε

το ίδιο πρόβλημα, το φλάσαρε και τώρα δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Αν το κάνω κι εγώ θα χάσω την εγγύηση?

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος πρόθυμος ο οποίος ΈΧΕΙ κάνει αλλαγή της Vodafone Live συσκευής του σε unbranded μέσω davinci να μας περιγράψει βήμα-βήμα πως θα μπορούσε κάποιος να κάνει αυτή την αλλαγή;

Πλέον είμαι σε απελπιστική κατάσταση. Βαρέθηκα να βλέπω το κινητάκι να κάθετε και να σκονίζετε στο γραφείο.

 

Με ενδιαφέρει και μένα να απαλλαγώ από το vodafone menu.

Και κάτι ακόμη. Έκανα αναβάθμιση στο λογισμικό σε service τηw SE, γιατί

αντιμετώπιζα το γνωστό πρόβλημα που διέκοπτε τη σύνδεση σχεδόν κάθε

φορά που μιλούσα, αλλά το πρόβλημα δε διορθώθηκε. Και όχι μόνο αυτό,

αλλά και το κιν πάει πιο αργά τώρα. Ένας φίλος είχε

το ίδιο πρόβλημα, το φλάσαρε και τώρα δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Αν το κάνω κι εγώ θα χάσω την εγγύηση?

 

Κοίτα εδώ

Μην δώσεις σημασία για αυτό που λέει με την γλώσσα.. Είναι το ίδιο πράγμα.. Απλά μην ξεχάσεις να βάλεις το σωστό firmware και γλώσσα..

Εγώ δεν το έχω κάνει αλλά απο μέρα σε μέρα θα το κάνω..

Περιμένω την dsl πρώτα.. :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αύριο θα το πάρω στα χέρια μου. Υπάρχει τρόπος να περάσω στο w810 κάποια ήδη εγκατεστημένα παιχνίδια/εφαρμογές που έχω στο Κ750 ???

Νομίζω πως όχι, αλλά ας κάνω την ερώτηση αφού δεν είμαι σίγουρος...

 

Αν τα αρχεία που έχεις εγκαταστήσει στο K750 δεν τα έχεις στον υπολογιστή σου δεν μπορείς να τα περάσεις στο W810 (εκτός κι αν τα έχεις αποθηκεύσει στο φάκελο "Άλλα" οπότε μπορείς να τα στείλεις)

 

@YAziDis, tim102, deinosauraki

Συμπηρωματικά με το ποστ του zafevolution ρίξτε μια ματιά κι εδώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@YAziDis, tim102, deinosauraki

Συμπηρωματικά με το ποστ του zafevolution ρίξτε μια ματιά κι εδώ.

 

Σωστός!

Απλά να ξέρετε οτι η τελευταία έκδοση είναι η R4EA031.

Αν δεν υπάρχει να βάλετε την αμέσως προηγούμενη R4DB005 και μετά κάνετε Update απο το SEUS;)

Link to comment
Share on other sites

φαινεται το κινητο οτι ειναι κλειστο,μετα απο 20 δευτερολεπτα κοιτας την οθονη και νομιζεις οτι ειναι απενεργοποιημενο!

Όταν λες ότι το κινητό φαίνεται κλειστό εννοείς μόνο σε εμένα?

Οι υπόλοιποι μπορούν να με καλούν κανονικά.Ε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...