Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και όμως στο link που έδωσε ο φίλος zxr γράφει...

 

Using a pair of Bluetooth headphones supporting Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), we were able to listen to music in stereo sound wirelessly from our Blue Ant X5 Stereo Bluetooth Headphones. A2DP, also called the AV profile, is designed to transfer stereo audio streams from MP3 players to headphones or car radios.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν πάμε μου φαίνετοι οι ίδιοι σε ένα κατάστημα με το κινητό ανα χείρας να κάνουμε real δοκιμή με τα handsfree δε θα μάθουμε ποτέ :happy:

By the way, είδατε ενα bluetooth που έφερε το Πλαίσιο (δικιά τους μάρκα) που κάνει υποτίθεται (για όλα τα κινητά) αυτό που ζητάμε; Διαχείρηση κλησεων κ mp3 απο το remote.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,επειδή αυτή τη στιγμή έχω στα χέρια μου το hpm-82 μαζί με τα w810i,k750i,w800i,w850i (όλα αναβαθμισμένα με το τελευταίο software),σας ενημερώνω ότι δουλεύει μόνο με το τελευταίο.Τελεία και παύλα! ;)
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα με την τελευταία αναβάθμηση και αυτό που κάνει το κινητό είναι εκνευριστικό.Όταν χτυπάει το ξυπνητήρι το πρωί ζητάει δύο φορές επιβεβαίωση για να απενεργοποιήσει και να σταματήσει να βαράει.Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα ή μήπως έχει η αναβάθμηση κάτι;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γενικότερα πρεπει να βγαλουν και αλλη αναβαθμιση με την τελευταια μου έχει κανει 3 restart...Normal Ποια στα κινητά αλλά οκ :)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αφου με τα handsfree πιστοποιήσαμε οτι δε γίνεται δουλειά, ας πετάξω τα λεφτα μου αλλού :p

 

Ξέρουμε μήπως τιμούλα για τη βάση γραφείου CDS-60; Και αν τη φέρνουν κ Ελλάδα...

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

εχω και πλεον το w810i. τελειο κινητακι. Αν δεν εκανε κ τοσες δακτυλιες στην οθονη θα ταν οκ. Περασε την πρωτη φορτιση, τωρα πρεπει για την 2η να το αφησω παλι να κλεισει ή οταν πει χαμηλη μπαταρια να το βαλω στη φορτιση? Τι ειναι καλυτερο?
Link to comment
Share on other sites

εχω και πλεον το w810i. τελειο κινητακι. Αν δεν εκανε κ τοσες δακτυλιες στην οθονη θα ταν οκ. Περασε την πρωτη φορτιση, τωρα πρεπει για την 2η να το αφησω παλι να κλεισει ή οταν πει χαμηλη μπαταρια να το βαλω στη φορτιση? Τι ειναι καλυτερο?

Το καλύτερο είναι να το βάζεις για φόρτηση όταν αρχίσει να χτυπάει για αδύναμη μπαταρία.Και ποτέ μην το αφήνεις να κλείνει από μόνο του λόγο μπαταρίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα με την τελευταία αναβάθμηση και αυτό που κάνει το κινητό είναι εκνευριστικό.Όταν χτυπάει το ξυπνητήρι το πρωί ζητάει δύο φορές επιβεβαίωση για να απενεργοποιήσει και να σταματήσει να βαράει.Το έχει άλλος αυτό το πρόβλημα ή μήπως έχει η αναβάθμηση κάτι;

 

Εμενα με την τελευταια αναβαθμιση το πρωι που χτυπαει το ξυπνητρι (ενω ειναι κλειστο το κινητο) κανει μια στιγμιαια διακοπη και μετα συνεχιζει ξανα να χτυπαει.

Δεν ξερω που ωφειλεται και αν εχει παρατηρησει κανεις αλλος το προβλημα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με την σειρά μου σκοπεύω να αγοράσω το εν λόγω κινητό. Αυτό που δεν βρήκα διαβάζοντας τις 112 σελίδες του forum είναι μια σύγκριση του κινητού με το w700i. Ψάχνοντας δεν εντόπισα κάποιες εμφανείς διαφορές (ίδια οθόνη, ίδια camera, ίδια λειτουργία walkman, ακόμα και ίδιο βάρος!). Που οφείλεται λοιπόν η διαφορά στην τιμή (γύρω στα 50ευρώ) και γιατί θεωρείται 'υποδιέστερο' του w810i?
Link to comment
Share on other sites

Μα καμια σχεση το ενα κινητο με το αλλο.το w710 ειναι χειροτερο και απο το w800i στην ελλειψη auto focus και στην λιγοτερη μνημη .το w810i ειναι καλυτερο σε ολα γιατι δεν εχει joystic εχει καλυτερη οθονη,ηχο και ειναι και edge. αμα ειναι 50 ευρο η διαφορα παρε το w810i με κλειστα ματια.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα καμια σχεση το ενα κινητο με το αλλο.το w710 ειναι χειροτερο και απο το w800i στην ελλειψη auto focus και στην λιγοτερη μνημη .το w810i ειναι καλυτερο σε ολα γιατι δεν εχει joystic εχει καλυτερη οθονη,ηχο και ειναι και edge. αμα ειναι 50 ευρο η διαφορα παρε το w810i με κλειστα ματια.:)

 

Η μνήμη τι ρόλο παίζει αφού μπορείς να βάλεις εσύ όση θέλεις? Στο site της SE αναφέρει ότι η οθόνη και στα δύο μοντέλα είναι 262.144 χρωμάτων (18-bit) και ανάλυσης 176x220 pixel. Που διάβασες ότι έχει καλύτερη οθόνη? Το ότι υποστηρίζει edge δεν έχει καμιά πρακτική διαφορά αφού δεν χρησιμοποιείται στην Ελλάδα:D . Καμία άλλη διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

Εχει πιο φωτεινη οθονη.Οπως και να το κανουμε το w810i ειναι καλυτερο και απο το w800i.οπως κα να εχει μα μια αναζητηση στο φορουμ θα βρεις τις διαφορες των 2 κινητων.

Το w710i ειναι απλα μια αποτυχια!!.καλυτερα παρε το k750i και θα εισαι μια χαρα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χοντρικά...

H βασικές του διαφορές είναι το auto-focus στην φωτογραφική και η έλλειψη του joystick.

Αν λάβεις υπόψιν την τιμή, η καλύτερη περίπτωση σήμερα είναι το Κ750 το οποίο έχει επίσης auto focus.

Το walkman θα σου χρησιμέψει αν χρησιμοποιείς συχνά αεροπλάνο...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μα καμια σχεση το ενα κινητο με το αλλο.το w710 ειναι χειροτερο και απο το w800i στην ελλειψη auto focus και στην λιγοτερη μνημη .το w810i ειναι καλυτερο σε ολα γιατι δεν εχει joystic εχει καλυτερη οθονη,ηχο και ειναι και edge. αμα ειναι 50 ευρο η διαφορα παρε το w810i με κλειστα ματια.:)

Το edge δεν νομίζω να κάνει τη διαφορά γιατί είναι μια υπηρεσία που δεν υποστηρίζεται ακόμα στην Ελλάδα.:( (είμαστε πολύ πίσω).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το edge δεν νομίζω να κάνει τη διαφορά γιατί είναι μια υπηρεσία που δεν υποστηρίζεται ακόμα στην Ελλάδα.:( (είμαστε πολύ πίσω).

Στη συγκεκριμένη περίπτωση σίγουρα δεν κάνει διαφορά αλλά ...

Πολύ μπροστά είμαστε, όχι πολύ πίσω !!! :lol: Κάποιες εταιρίες εδώ έχουν EDGE αλλά το κρατάνε απενεργοποιημένο ρίχνοντας βάρος στο 3G... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με την τελευταια αναβαθμιση το πρωι που χτυπαει το ξυπνητρι (ενω ειναι κλειστο το κινητο) κανει μια στιγμιαια διακοπη και μετα συνεχιζει ξανα να χτυπαει.:(

Δεν ξερω που ωφειλεται και αν εχει παρατηρησει κανεις αλλος το προβλημα.

 

Αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει.

Ευχαριστω.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το w810i από τη vodafone και έχουν πειράξει τα θέματα, τα εικονίδια δλδ έχουν την υπογραφή vodafone. Αλλάζει αυτό;; :blink:

 

Υ.Γ. Και κάτω αντί για W της sony ericsson έχει vodafone :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το w810i από τη vodafone και έχουν πειράξει τα θέματα, τα εικονίδια δλδ έχουν την υπογραφή vodafone. Αλλάζει αυτό;; :blink:

 

Υ.Γ. Και κάτω αντί για W της sony ericsson έχει vodafone :cry:

 

Μονο αν αφαιρεσεις το μενου του Vodafone Live δηλαδη να το κανεις Debrand αλλα ετσι χανεις την εγγυηση.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μονο αν αφαιρεσεις το μενου του Vodafone Live δηλαδη να το κανεις Debrand αλλα ετσι χανεις την εγγυηση.

 

Δηλαδή και να προσθέσω καινουρια θέματα δεν αλλάζει; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή και να προσθέσω καινουρια θέματα δεν αλλάζει; :blink:

Οχι δεν αλλαζει..:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εκανε κ τοσες δακτυλιες στην οθονη θα ταν οκ.
Όντως αυτό είναι σπαστικό μερικές φορές.. Δεν προλαβαίνω να το καθαρίζω.:p
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν γιατί δεν έχει τόσο δυνατό ήχο στον ήχο κλήσης? το έχω βάλει στο τέρμα και όταν είμαι σε μια καφετέρια... μόνο με τη δόνηση το καταλαβαίνω... ο διαπλανός μου εντωμεταξύ έχει ένα νοκια και το μαμίδι μόλις χτυπάει είναι σαν να τσιρίζει άνθρωπος... έχει τρομερά δυνατό ήχο... γιατί στο w810 όχι??? με μια αναβάθμιση , λέτε να φτιαχτεί αυτό??? (δεν νομίζω...)
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... έπεσε η ομάδα;

Δε νομίζω να χάσαμε ξαφνικά το ενδιαφέρον μας προς το 810; :worry:

Πάντως εγώ θα ρωτήσω! Κανένα απλό κ μικρό world clock ξέρει κανένας;

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...