Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οντως το λευκο κατα την γνωμη μου ειναι πιο ομορφο απο το μαυρο και μαλιστα σε αχτυπητη τιμη,αληθεια αφου επεσε το w810i τοσο κατω η τιμη του το w700i τι το κρατανε σε τοσο υψηλη τιμη :blink:

Πολυ αστοχη επιλογη το w700i :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παρα πολυ καλη τιμουλα,και το κινητο ειναι πανεμορφο πραγματικα,το ειχα στα χερια μου και το διαβεβαιωνω αυτο.

Και το έχασα μέσα από τα χέρια μου!!! Την επόμενη φορά ταξιδιωτης22!

 

Στα χαρακτηριστικά του site που δίνει ο akis_k λεει ότι δεν έχει ανοιχτή ακρόαση και ρολόι-ξυπνητήρι. Ότι θέλει γράφει ο καθένας!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αμα το δεις θα παθεις πλακα,πολυ πιο ομορφο απο το μαυρο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω 1 μήνα το w810i. Παρατηρώ ότι η μέγιστη ένταση του ηχείου του είναι αρκετά χαμηλή σε σχέση με το w550i. Μήπως έχει πρόβλημα η δική μου συσκευή?

Είναι γενικό πρόβλημα αυτό και δεν φταίει η συσκευή σου. Εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα το συγκεκριμένο γεγονός, χάνω συνέχεια κλήσεις επειδή δεν τις ακούω. Πριν είχα το k750 και μου φαίνεται ΤΕΡΑΣΤΙΑ η διαφορά στην ένταση του ηχείου. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί χαμήλωσαν έτσι την ένταση, ελπίζω να διορθωθεί με κάποιο firmware update αν και χλωμό το βλέπω, θα είχε γίνει μέχρι τώρα....

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ξερετε κανενα κολπακι με το κινητο πλιν του >*<<*<*

που να εμφανιζει τιποτα το περιεργο κανενα κρυφο μενου και τιποτα τετοια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ξερετε κανενα κολπακι με το κινητο πλιν του >*<<*<*

που να εμφανιζει τιποτα το περιεργο κανενα κρυφο μενου και τιποτα τετοια

TIPS

 

>*<<*<* ( Δεξιά-αστέρι / αριστερά , αριστερά-αστέρι / αριστερά-αστέρι ) εμφανίζει ένα κρυφό μενού με διάφορες επιλογές .

 

*#06# εμφανίζει το ΙΜΕΙ της συσκευής .

 

Network Lock Menu

To get into the network lock menu, make sure your phone is in standby mode and not in one of the menus (new Ericssons) and press the following sequence:

<**<

Note: The "<" and ">" corresponds to the left and right arrow keys.

This menu allows the service provider (SP) to lock the phone to their networks only. This is usually done when the SP offers a mobile phone at little or no cost to the user and does not want them changing SP after getting their mobile phone

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

telika exi vgi anavathmisi gia siskeves me vodafone life?

 

Aman afta ta dropped calls!!!

Ναι εχουν βγει,νομιζω οτι ειχα διαβασει σε αυτο εδω το τοπικ οτι καποιος με vodafone live συσκευη εκανε αναβαθμιση και το προβλημα του λυθηκε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχουν βγει,νομιζω οτι ειχα διαβασει σε αυτο εδω το τοπικ οτι καποιος με vodafone live συσκευη εκανε αναβαθμιση και το προβλημα του λυθηκε.:)

Είναι σίγουρο αυτό RAVER; Μάλλον θα το έχασα γιατί δεν το θυμάμαι...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ετσι θυμαμαι..τωρα αμα εχω λαθος,ας κατσει ο φιλος και να διαβασει απο την αρχη το τοπικ για να του λυθει η οποια απορια που εχει.:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι και εγώ δεν υπάρχει κάποια αναβάθμιση του τύπου να πας στο SEUS να την κάνεις.

 

Αλλά νομίζω αν πας σε service το φτιάχνουν.

 

Αλλά δεν παίρνω και όρκο.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Από όσο θυμάμαι και εγώ δεν υπάρχει κάποια αναβάθμιση του τύπου να πας στο SEUS να την κάνεις.

 

Αλλά νομίζω αν πας σε service το φτιάχνουν.

 

Αλλά δεν παίρνω και όρκο.:wacko:

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι και στο service της SE όλες οι αναβαθμήσεις που κάνουν είναι οι ίδιες με αυτές από το site.Μόνο που στα service βγαίνουν λίγο πιο νωρίς.Οπότε όπως λέει και ο zafevolution στο service θα βρεις την λύση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι του forum

 

Ειμαι και εγω ενας ευτηχης κατοχος w810 αγορας 11/2006 αλλα επειδη ήμουν κατοχος πριν SIEMENS S55 εχω τα παρακατω προβληματα προσαρμογης

 

Εχω ενα πρόβλημα με το w810 στο οτι οταν περνω μια κληση η επιλογές που εχω ειναι η ΑΠΑΝΤΗΣΗ Η ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟ και δεν εχω την επιλογη του ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ με αποτέλεσμα σε καθε κληση που δεν θελω να απαντησω να μου ερχεται μηνημα απο τον παροχέα.

 

Ξερει κανει με πια επιλογη στο μενου μπορω να τερματιζω τις κλήσεις που δεν θέλω να απαντήσω.

 

Επειδη το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ηταν SIEMENS S55 ειχα συνηθισει οταν μου έχεται ενα μηνημα απο τον παροχεα για κλησεις που δεν ειχα λαβει

1-Το τηλεφωνο να δειχνει το ονομα του αποστολέα οταν αυτο υπαρχει στην μνημη του.

2-Να μπορω να απαντησω στην κληση διαβαζοντας το μηνημα πατοντας το πληκτρο της κλησης μεσα απο το μηνημα.

 

Μπορει να γινει κατι τετοιο και στο w810

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα με το w810 στο οτι οταν περνω μια κληση η επιλογές που εχω ειναι η ΑΠΑΝΤΗΣΗ Η ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟ και δεν εχω την επιλογη του ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΥ με αποτέλεσμα σε καθε κληση που δεν θελω να απαντησω να μου ερχεται μηνημα απο τον παροχέα.

 

Ξερει κανει με πια επιλογη στο μενου μπορω να τερματιζω τις κλήσεις που δεν θέλω να απαντήσω.

 

Μπορείς να πατάς το C. Δεν τερματίζει την κλήση (οπότε ο άλλος δεν καταλαβαινει ότι του το κλείνεις), σταματά όμως να χτυπά (άρα δεν σε ενοχλεί) και δεν θα σου έρχεται κανένα μήνυμα

 

Επειδη το προηγούμενο τηλέφωνο που είχα ηταν SIEMENS S55 ειχα συνηθισει οταν μου έχεται ενα μηνημα απο τον παροχεα για κλησεις που δεν ειχα λαβει

1-Το τηλεφωνο να δειχνει το ονομα του αποστολέα οταν αυτο υπαρχει στην μνημη του.

 

Όχι δεν γίνεται αυτό.

 

2-Να μπορω να απαντησω στην κληση διαβαζοντας το μηνημα πατοντας το πληκτρο της κλησης μεσα απο το μηνημα.

 

Κουνώντας προς τα κάτω το πολυπλήκτρο κι ενώ διαβάζεις το μήνυμα του παροχέα, επιλέγεις το νούμερο που θες να καλέσεις και πατάς κλήση. (τουλάχιστον έτσι δουλεύει στο δικό μου που έχω ΤΙΜ)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πατάς το C. Δεν τερματίζει την κλήση (οπότε ο άλλος δεν καταλαβαινει ότι του το κλείνεις), σταματά όμως να χτυπά (άρα δεν σε ενοχλεί) και δεν θα σου έρχεται κανένα μήνυμα

@zxr Μπορείς να κάνεις το ίδιο πατώντας ένα από τα δύο πλήκτρα της έντασης ήχου από το πλάι.Σταματάει να χτυπάει χωρίς όμως να "κλείνει" την κλήση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@zxr Μπορείς να κάνεις το ίδιο πατώντας ένα από τα δύο πλήκτρα της έντασης ήχου από το πλάι.Σταματάει να χτυπάει χωρίς όμως να "κλείνει" την κλήση.

Σωστός ο φίλος μου!!!

 

@bill1

Υπάρχει στην Ελλάδα. Βρίσκεται 20 post παραπάνω. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1656270#post1656270

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Επειδή θα αγοράσω κινητό σήμερα και το w810 είναι μεταξύ των επιλογών μου, μήπως θα μπορούσε κάποιος που το έχει να μου πει ποια τα μειονεκτήματά του? Και τι περιλαμβάνει στη συσκευασία?

 

Συγνώμη που δεν μπορώ να διαβάσω όλες τις σελίδες του thread, αλλά έιμαι πνιγμένος στη δουλειά.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

iPhone 3G user
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα είδα το s.e. w810i σε άσπρο χρώμα στο Internet!Μήπως ξέρει κανείς εάν υπάρχει Ελλάδα!!!:D

 

Microland και play247 το φέρνουν.

Και εγώ το έχω ερωτευτεί αλλά περιμένω να δώσω κάποια άλλα πρώτα.:O

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα μεχρι τωρα για τερματισμο κλησεων μονο το πλαινο κουμπι +,- δουλευει,και οχι το C.Παντως ουτε και αυτο το κουμπι τερματίζει τις κλησεις αλλα σταματαει να δουλευει το κουδουνι. Ευχαριστω παντως πολυ για την βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα μεχρι τωρα για τερματισμο κλησεων μονο το πλαινο κουμπι +,- δουλευει,και οχι το C.Παντως ουτε και αυτο το κουμπι τερματίζει τις κλησεις αλλα σταματαει να δουλευει το κουδουνι. Ευχαριστω παντως πολυ για την βοηθεια.

Όχι δεν τερματίζει την κλήση. Αυτό σου είπα και πιο πάνω. Απλά σταματά να χτυπά, δεν σε ενοχλεί και δεν καταλαβαίνει κι ο άλλος ότι του το κλείνεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος σε ποιο φακελο

πανε τα παιχνιδια?

τα εβαλα στο συστεμ τις καρτας αλλα

δεν τα βρισκω πουθενα

ευχαριστω

σημερα το πηρα και δεν ξερω πως γινεται

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια τα βάζεις στο φάκελο others και τα κάνεις εγκατάσταση από το τηλέφωνο.:)

Τα παιχνίδια που έχεις στο others (τα αρχεία jar δηλαδή) μπορείς να τα στείλεις κιόλας σε άλλο κινητό με bluetooth.;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...