Jump to content

Sony Ericsson W810i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα με την τελευταια αναβαθμιση το πρωι που χτυπαει το ξυπνητρι (ενω ειναι κλειστο το κινητο) κανει μια στιγμιαια διακοπη και μετα συνεχιζει ξανα να χτυπαει.

Δεν ξερω που ωφειλεται και αν εχει παρατηρησει κανεις αλλος το προβλημα.

 

Αν γνωριζει καποιος ας μου απαντησει.

Ευχαριστω.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά εγώ έχω άλλο πρόβλημα, όταν ακούω ραδιόφωνο ακούω κάτι ψηλούς ήχους beep(δεν ξέρω πως αλλιώς να το εκφράσω) ενώ όταν ακούω mp3 από το walkman δεν ακούγονται. φταίει το κινητό ή τα handsfree?το κινητό το έχω ένα μήνα,υπάρχει η δυνατότητα να μου αλλάξουν μόνο τα handsfree?

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ έχω άλλο πρόβλημα, όταν ακούω ραδιόφωνο ακούω κάτι ψηλούς ήχους beep(δεν ξέρω πως αλλιώς να το εκφράσω) ενώ όταν ακούω mp3 από το walkman δεν ακούγονται. φταίει το κινητό ή τα handsfree?το κινητό το έχω ένα μήνα,υπάρχει η δυνατότητα να μου αλλάξουν μόνο τα handsfree?

Αφου στο κάνει μόνο στο ραδιόφωνο και όχι στα mp3 τότε δεν φταίει το handsfree.Ίσως εκείνη την στιγμή να κάνει παρεμβολές ο σταθμός ή ακόμα και επειδή το handsfree λειτουργεί ως κεραία μπορεί όπως περπατάς στο δρόμο και κουνιέται (το καλώδιο) να προκαλεί "Θόρυβο" και για αυτό να ακούς αυτούς τους ήχους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ παιδία δεν ξέρω αν συμβαίνει σε εσάς αλλά σε εμένα όταν ακούω ραδίοφωνο συμβαίνει κάτι περιέργο..

Στι δεξι και μόνο στο δεξί ακουστικό ακούγεται που και που κάτι σαν σφύριγμα να το πω σαν beep να το πώ.. Κάτι σαν τηλέτυπο..:lol:

 

Όμως αυτό συμβαίνει μόνο στο δεξί ακουστικό και μόνο στο ραδιόφωνο (όχι στο mp3)

:wacko:

 

ρε παιδιά εγώ έχω άλλο πρόβλημα, όταν ακούω ραδιόφωνο ακούω κάτι ψηλούς ήχους beep(δεν ξέρω πως αλλιώς να το εκφράσω) ενώ όταν ακούω mp3 από το walkman δεν ακούγονται. φταίει το κινητό ή τα handsfree?το κινητό το έχω ένα μήνα,υπάρχει η δυνατότητα να μου αλλάξουν μόνο τα handsfree?

 

Κι εγώ το έχω προσέξει, μερικές φορές διορθώνεται αν βγάλεις και ξαναβάλεις το handsfree.

Το είχα αναφέρει και παλιότερα αλλά δεν είχε απαντήσει κανένας..

Τώρα διορθώνω το post μου και λέω τα εξής..

Ακούγεται και απο τα 2 ακουστικά αλλά όχι ταυτόχρονα.

Άμα κλείσεις το ραδίοφωνο κάνει ένα πιο δυνατό beep-σφύριγμα

Και ψιλοστρώνει..

 

Εσείς που το έχετε προσέξει τι f/w έχετε?

Εγώ VodaLive R4CE012

To ρωτάω για να δω αν είναι θέμα firmware..

Link to comment
Share on other sites

σε ασπρο χρωμα το χει δει κανεις?ειναι πραγματικα φοβερο και μου αρεσει περισσοτερο απο το μαυρο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει και παλιότερα αλλά δεν είχε απαντήσει κανένας..

Τώρα διορθώνω το post μου και λέω τα εξής..

Ακούγεται και απο τα 2 ακουστικά αλλά όχι ταυτόχρονα.

Άμα κλείσεις το ραδίοφωνο κάνει ένα πιο δυνατό beep-σφύριγμα

Και ψιλοστρώνει..

 

Εσείς που το έχετε προσέξει τι f/w έχετε?

Εγώ VodaLive R4CE012

To ρωτάω για να δω αν είναι θέμα firmware..

 

εγώ έχω R4DB005, και το κάνει χωρίς να περπατάω και να πιέζω τα handsfree

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω R4DB005, και το κάνει χωρίς να περπατάω και να πιέζω τα handsfree

Τι να πω.Εγώ έχω την R4EA031 και δεν μου παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.Πάντως να το κάνει μόνο στο ραδιόφωνο και όχι στο mp3 αυτό σημαίνει ότι δεν φταίει το handsfree αλλά κάτι άλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε τι εχω παθει εγω τωρα. εχω το disc2phone στο pc. ενω το μνημακι μου δεν εχει προβλημα....δεν το αναγνωριζει ομως οταν συνδεω το καλωδιο με το κινητο μου και έτσι δεν μπορω να βαλω τραγουδια στο κινητο μου και κλαιω!!! πειτε μου τι να κανω. τη φόρμαρα κιολας και παλι τα ιδια μου κανει. εκτος αν πρεπει να ξαναεγκαταστήσω το προγραμμα. τι λετε εσεις;

Είναι φορές που σου μιλώ, κι αυτά που θέλω να σου πω, τα λέω μ' ένα λυγμό μες στη σιωπή μου,περνάει γρήγορα ο καιρός, κι έγινες αναστεναγμός,δεν έφυγες ποτέ απ' τη ζωή μου.Είναι βραδιές όπως αυτή που ένα παράπονο θα βγεί, να σπάσει σαν γυαλί την μοναξιά μου,και θέλω να 'ρθω να σε βρω μα είσαι μακρυά μου. .

>μόνο για λίγο να σε δω, να σου μιλήσω, μόνο για λίγο να μπορούσες να 'ρθεις πίσω. .

μόνο για λίγο να σε δω, μόνο για λίγο, είναι βραδιές που δεν μπορώ να σ' αποφύγω. .<

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε τι εχω παθει εγω τωρα. εχω το disc2phone στο pc. ενω το μνημακι μου δεν εχει προβλημα....δεν το αναγνωριζει ομως οταν συνδεω το καλωδιο με το κινητο μου και έτσι δεν μπορω να βαλω τραγουδια στο κινητο μου και κλαιω!!! πειτε μου τι να κανω. τη φόρμαρα κιολας και παλι τα ιδια μου κανει. εκτος αν πρεπει να ξαναεγκαταστήσω το προγραμμα. τι λετε εσεις;

Όταν λες ότι δεν το αναγνωρίζει εννοείς το πρόγραμμα ή ο υπολογιστής; Αν ο υπολογιστής βλέπει την κάρτα μνήμης του κινητού γιατί δεν δοκιμάζεις να τα περάσεις χωρίς την βοήθεια του disc2phone;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε τι εχω παθει εγω τωρα. εχω το disc2phone στο pc. ενω το μνημακι μου δεν εχει προβλημα....δεν το αναγνωριζει ομως οταν συνδεω το καλωδιο με το κινητο μου και έτσι δεν μπορω να βαλω τραγουδια στο κινητο μου και κλαιω!!! πειτε μου τι να κανω. τη φόρμαρα κιολας και παλι τα ιδια μου κανει. εκτος αν πρεπει να ξαναεγκαταστήσω το προγραμμα. τι λετε εσεις;

 

Όταν συνδέεις το κινητό μετο usb καλώδιο, επιλέγεις "λειτουργία τηλεφώνου"??

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

re mages akouste ti patata piga kai ekana eleos dld kleftes !!! piga ebala mia 20ara karta vodafone kai psithika na dokimaso to update pou exei mesa to kinito sta options an pas leei update service gia to logismiko gia na to kaneis apo to kinito online e orea patao na psaxei vriski ena arxio 1648kb dld 1,6mb k mou elege thelete na to katebasete? yes or no e leo re pousti edaxei ti einai 1,6mb tha katebei pisteya psilogrigora k d tha mou etroge poly karta e orea patao arxizi katebenei kai sxetika grigora katebase ta kb e ftanei re mages sta 1622kb kai sta 1644 h sta 1648kb telione to update kai troei kolimato tora sta 1622kb ELEOS?? k mou petaei no network no network e k leo mou efage oloi thn karta pao vlepw 0 eyro lool ithela na rotiso an katevaza ayto to arxio ti aLo hthele mono ayto?? kai ginotane to update tou logismikoy??? h meta exei k ala na katebaseis giati 1,6 mb mikro arxio mou fenete gia update logismikou...as mou apadisi kapios gia thn patata pou ekana k peta3a tzampa 20eyro loool ti na kanoume lefta einai ayta exei h zoh :P
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ VodaLive R4CE012

To ρωτάω για να δω αν είναι θέμα firmware..

 

Εγώ έχω R4EA031, unbranded.

 

εγώ έχω R4DB005, και το κάνει χωρίς να περπατάω και να πιέζω τα handsfree

 

Άρα στανταρ δεν είναι θέμα firmware.

Στάνταρ δεν είναι ακουστικών αφού στο mp3 είναι όλα κανονικά

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει να είμαι ακίνητος αλλά το πρόβλημα μάλλον είναι στο ραδιόφωνο σαν hardware και μου μοιάζουν με παρεμβολές αλλά δεν έχω καταλάβει τι προκαλεί αυτά τα beep.

Στην πρώτη ευκαιριά θα ψάξω και στο internet μήπως βρω τπτ.;)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια επιλογη κρυμμενη ή και οχι ωστε να φτιαξω την ποιοτητα της κλησης? Χρησιμοποιω νον στοπ της τιμ και παρατηρω προβλημα στην επικοινωνια. Κατι σαν διακοπες, θορυβος στο background κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοηθήστε με λιγάκι όποιος μπορεί:είχα το κινητο στην τσάντα μου ανοιχτο και με την μπαταρία κάπου στο 25% και πήγα μετά από καμια ώρα να στείλω ένα μήνυμα+είδα ότι το κινητό είχε νεκρώσει.:cry: Έβγαλα και ξαναέβαλα την μπαταρία κανα δυο φορές,έβγαλα και άλλαξα και την κάρτα sim μπας και είναι εκεί το πρόβλημα αλλά τίποτα.Έχει κανεις ιδέα τι σ@@τα συνέβη;:mad:
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

όχι ρε συ,τι να πω,είχε κόσμο εκεί που ήμουν αλλά δε νομίζω να είναι τόσο ευαισθητο πια και να'παθε η υγεία του απο λίγο στρίμωγμα.Άσε που μέχρι και που μπήκα στο σπίτι δούλευε
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά βοηθήστε με λιγάκι όποιος μπορεί:είχα το κινητο στην τσάντα μου ανοιχτο και με την μπαταρία κάπου στο 25% και πήγα μετά από καμια ώρα να στείλω ένα μήνυμα+είδα ότι το κινητό είχε νεκρώσει.:cry: Έβγαλα και ξαναέβαλα την μπαταρία κανα δυο φορές,έβγαλα και άλλαξα και την κάρτα sim μπας και είναι εκεί το πρόβλημα αλλά τίποτα.Έχει κανεις ιδέα τι σ@@τα συνέβη;:mad:

Το φόρτισες ξανά;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το'χω βάλει εδώ και καμια ώρα να φορτίσει αλλά δε μου΄χει βγάλει καν την ένδειξη ότι φορτίζει.Γενικα δεν ανταποκρίνεται σε τπτ,ειναι νεκρο.Πραγματικά δεν μπορώ να βρω καμία λογική εξήγηση και δεν ξέρω τι θ'ακούσουν τ'αυτάκια μου τη Δευτέρα απ'το service της Sony Ericsson.Any ideas?
It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

Άρα στανταρ δεν είναι θέμα firmware.

Στάνταρ δεν είναι ακουστικών αφού στο mp3 είναι όλα κανονικά

Εγώ δεν το έχω δοκιμάσει να είμαι ακίνητος αλλά το πρόβλημα μάλλον είναι στο ραδιόφωνο σαν hardware και μου μοιάζουν με παρεμβολές αλλά δεν έχω καταλάβει τι προκαλεί αυτά τα beep.

Στην πρώτη ευκαιριά θα ψάξω και στο internet μήπως βρω τπτ.;)

 

Λοιπόν έριξα μια ματιά στο internet και είδα οτι υπάρχει και σε άλλες χώρες το ίδιο πρόβλημα αλλά λύση δεν βρήκα..

http://www.expansys.com/ft.aspx?i=129336&thread=590

 

Επίσης διάβασα οτι υπάρχει το ίδιο πρόβλημα και στο k800.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα εδώ λευκή πρόσοψη για το W810 σε αρκετά καλή τιμούλα θα έλεγα. Είναι εύκολο να την αλλάξουμε? Δινει και κάτι κατσαβιδάκια μαζί. Καποιος που το έχει κάνει??
Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Το'χω βάλει εδώ και καμια ώρα να φορτίσει αλλά δε μου΄χει βγάλει καν την ένδειξη ότι φορτίζει.Γενικα δεν ανταποκρίνεται σε τπτ,ειναι νεκρο.Πραγματικά δεν μπορώ να βρω καμία λογική εξήγηση και δεν ξέρω τι θ'ακούσουν τ'αυτάκια μου τη Δευτέρα απ'το service της Sony Ericsson.Any ideas?

Από τη στιγμή που είναι ακόμα στην εγγύηση και δεν έχουν πέσει τίποτα νερά επάνω μην ανεχθείς να σου πουν το παραμικρό. Μάλλον πας για αλλαγή κινητού.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα εδώ λευκή πρόσοψη για το W810 σε αρκετά καλή τιμούλα θα έλεγα. Είναι εύκολο να την αλλάξουμε? Δινει και κάτι κατσαβιδάκια μαζί. Καποιος που το έχει κάνει??

 

nai bre paides den mporoume na kanoume mia omadikh paraggelia? thelw na tou balw kai egw thn asprh prosopsh alla to kobw diskolo na mporw na thn balw monos mou....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια επιλογη κρυμμενη ή και οχι ωστε να φτιαξω την ποιοτητα της κλησης? Χρησιμοποιω νον στοπ της τιμ και παρατηρω προβλημα στην επικοινωνια. Κατι σαν διακοπες, θορυβος στο background κλπ...

Τέτοια επιλογή δεν υπάρχει.Η ποιότητα του ήχου κατά τη διάρκεια της κλήσης εξαρτάται από το δίκτυο που χρησιμοποιείς.Το οποίο μπορεί τη δεδομένη στιγμή που μιλάς να έχει παρεμβολές ή το οτιδήποτε που να αλλιώνει τον ήχο κλήσης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W810i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...