Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα εντελώς ξαφνικά μου παρουσίασε αυτή την εικόνα, μάλλον στο shell είναι το πρόβλημα. Του έκανα soft έβγαλα μπαταρία αλλά τίποτε...

Επίσης όταν το κλείνω απο το off απλά κλείνει ο φωτισμός και κολλάει.

Το μόνο που απέμεινε είναι to hard reset σκέφτεστε κάτι άλλο;

 

http://i12.tinypic.com/4d5hsep.jpg[/img]"]http://i12.tinypic.com/4d5hsep.jpg

 

Αυτό το προβλημα το ειχα και εγώ, παρουσιαζόταν αμεσως μετα την εγκατασταση ενος προγράμματος καιρού, νομίζω του Fizz weather εκανα reset και επανεκινηση σε safe mode (γίνεται αν εχεις εγκατεστημένο το Spb pocket plus) μετά κανεις απεγκατασταση το προγραμμα καιρού.

Ελπίζω να βοήθησα:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός από το Spb pocket plus, στο Ν560 γίνεται reboot σε safe mode, παντώντας συγχρόνως το κουμπάκι των επαφών (contacts) και με το stylus την τρυπούλα (το γνωστό σημείο) στο κάτω μέρος της συσκευής.
Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα , ειμαι κατοχος εδω και χρονια Nokia phones και συγκεκριμενα του 9000 εως 9500 , αλλα θελω να αγορασω ενα smartphone με windows , το Fujitsu Loox T830 ειναι καλό?
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera paidia prin apo 1 mhna peripoy egina kai ego enas apo toys idiokthtes tou N560 . Eixa to mio 168 pou den eixe kamia sxesh me to N560!!

pisteuo oti ekana mia poli kalh agora!!!:D

tora thelo na rothso an yparxh xarths gia to tom tom ellinikos giati me to destinator 6 dn eimai kai poli eyxaristimenos!!!(mias kai sthn krhth pou meno den exei katholoy ypostirixi)

Link to comment
Share on other sites

piadia kalhspera skeftomai na balw e3oteriki antenna gia to n520 pou exw ti exete na mou protinete kaiskeftomai

na gorasw thn 8iki tis artec alla den 3erw ama einai simbato me to n5xx perimeno sumboules

uparxei kana shop pou na poulaei to destinetor to 6 kai oxi o pn?????

kai kammia 8hkh gia to car mou please kalh praktiki kai ama exei kai fortisi akoma kalitera

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.

σημερα το βραδυ δοκιμασα στο αυτοκινητο μου την εξωτερικη κεραια που αγορασα απο pda4u.

βοηθαει παρα πολυ.με την ενσωματομενη του 560 μπαινοντας στην πολη (πολυκατοικιες)εχανε το σημα απο τους δορυφορους.με την εξωτερικη δεν εχασε το στιγμα ουτε μια στιγμη.

ερωτησεις:

1η.Η εξωτερικη κεραια ακυρωνει την εσωτερικη?

2η.δεν ηξερα που να κολησω την κεραια-μαγνητακι στο αυτοκινητο μου(opel-vivaro tour).αναγκαστηκα να την βγαλω απο το παραθυρο και να την κολησω στον ουρανο εξωτερικα.εκανα καλα δεν εκανα?

καμια ιδεα που να την τοποθετησω μονιμα?

3η.η κεραια πρεπει να βλεπει παντα ουρανο?μπορω να την βαλω εσωτερικα στον ουρανο ή το μεταλλο θα εμποδισει τον εντοπισμο δορυφορων?

 

συγνωμη για τις ερωτησεις μου!

με εκτιμηση

Ευθυμης

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

File efbi den peirazei gia tis erothseis sou !!!!kai emeis kapoia stigmh tis kaname!!!otan bazeis thn exoterikh apenergopoiite h esoterikh !

tora ekei poy ebales thn keraia (apexo) den yparxei problhma , omos epeidh sigoura den boleuei ekei mias kai klineis to kalodio me to parathyro h me thn porta kalytera an thn baleis kapou sto tamplo kai na thn koliseis me tainia diplis opseos einai mallon kalytera! Ston ourano den einai kalh idea giati ontos epireazei to shma , to tamplo pisteuo einai oti prepei !

 

na se rothso kai ego !!!h kairea poy pires apo to pda4u einai gnisia?leo na paro mia apo ekei kai ego!

Link to comment
Share on other sites

File efbi den peirazei gia tis erothseis sou !!!!kai emeis kapoia stigmh tis kaname!!!otan bazeis thn exoterikh apenergopoiite h esoterikh !

tora ekei poy ebales thn keraia (apexo) den yparxei problhma , omos epeidh sigoura den boleuei ekei mias kai klineis to kalodio me to parathyro h me thn porta kalytera an thn baleis kapou sto tamplo kai na thn koliseis me tainia diplis opseos einai mallon kalytera! Ston ourano den einai kalh idea giati ontos epireazei to shma , to tamplo pisteuo einai oti prepei !

 

na se rothso kai ego !!!h kairea poy pires apo to pda4u einai gnisia?leo na paro mia apo ekei kai ego!

 

ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.

να σου πω την αληθεια,επειδη ηθελα να την δοκιμασω γρηγορα δεν κοιταξα αν οντως ειναι η γνησια.

παντως και το pixmania και το pda4u δινουν τον ιδιο κωδικο.και μαλιστα αναφερονται σε κεραια F/S.

θα κοιταξω αυριο το πρωι,γιατι την εχω στο αυτοκινητο μου,και θα σου πω.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.

να σου πω την αληθεια,επειδη ηθελα να την δοκιμασω γρηγορα δεν κοιταξα αν οντως ειναι η γνησια.

παντως και το pixmania και το pda4u δινουν τον ιδιο κωδικο.και μαλιστα αναφερονται σε κεραια F/S.

θα κοιταξω αυριο το πρωι,γιατι την εχω στο αυτοκινητο μου,και θα σου πω.

 

file mou 8elw na se rwthsw gia thn paragelia pou ekanes apo to pda4u an pliroses extra gia taxhdromika??????

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε BOGIAS μου χρεωσανε 9,00€ εξοδα αποστολης + 53,99€ η κεραια συνολο 62,99€.

το pixmania δεν την ειχε διαθεσιμη και δεν την εχει ακομη(42€+14,90€ εξοδα αποστολης).

τωρα το πρωι που κοιταξα στο pda4u την κεραια την εφτασαν στα 59,00€.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

αγαπητε BOGIAS μου χρεωσανε 9,00€ εξοδα αποστολης + 53,99€ η κεραια συνολο 62,99€.

το pixmania δεν την ειχε διαθεσιμη και δεν την εχει ακομη(42€+14,90€ εξοδα αποστολης).

τωρα το πρωι που κοιταξα στο pda4u την κεραια την εφτασαν στα 59,00€.

 

ti bash exeis???kai an sou bghke kalh?? giati 8elw na agorasw kai bash mazeime thn antenna

Link to comment
Share on other sites

ti bash exeis???kai an sou bghke kalh?? giati 8elw na agorasw kai bash mazeime thn antenna

 

απο play247 πηρα τα παρακατω για το αυτοκινητο

 

1.Arkon CM910 Universal PDA Mounting Bundle

2.BW Retractable SyncCharger Cable για FSC LOOX N500, N520, N560

3.Car to USB Adapter - Φορτιστής Αυτοκινήτου με έξοδο USB

 

και τα 3 ειναι πολυ ευχρηστα!εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την αγορα τους.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα την θηκη που πηρα απο την παραπανω ιστοσελιδα και ειναι η

 

BW Metal Aluminium Case FSC LOOX N500, N520, N560

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

απο play247 πηρα τα παρακατω για το αυτοκινητο

 

1.Arkon CM910 Universal PDA Mounting Bundle

2.BW Retractable SyncCharger Cable για FSC LOOX N500, N520, N560

3.Car to USB Adapter - Φορτιστής Αυτοκινήτου με έξοδο USB

 

και τα 3 ειναι πολυ ευχρηστα!εγω ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την αγορα τους.

 

file mou to Arkon CM910 Universal PDA Mounting Bundle den eipaxh sto play247 nipos o agorases apo alou???

dwse akuro thn brika apla sto site mou thn bgazei san 210 enw sto site san cm910

Link to comment
Share on other sites

file mou to Arkon CM910 Universal PDA Mounting Bundle den eipaxh sto play247 nipos o agorases apo alou???

 

εχεις δικιο,ουτε κι εγω την βρισκω!με εβαλες σε σκεψη και κοιταξα το ιστορικο των παραγγελιων μου.στην παραγγελια μου αναγραφεται οπως και παραπανω και μαλιστα η τιμη ειναι η παρακατω:

Arkon CM910 Universal PDA Mounting Bundle 36,89€

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο,ουτε κι εγω την βρισκω!με εβαλες σε σκεψη και κοιταξα το ιστορικο των παραγγελιων μου.στην παραγγελια μου αναγραφεται οπως και παραπανω και μαλιστα η τιμη ειναι η παρακατω:

Arkon CM910 Universal PDA Mounting Bundle 36,89€

 

to brika telika kai to parigila me mia dermatini 8iki pros to paron gia argotera mia kairea kai ena original destinator

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα το e2c,αλλα δεν μπορω να βαλω τον κωδικο του.

κατεβασα το reg.file το κανω ανριγραφη και επικοληση στο mydevise\windows, αλλα τιποτα!

τι κανω λαθος?

ευχαριστω

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι το 560 τρωει καποια κολληματα ωρες ωρες, οχι μονο οταν τρεχω το destinator αλλα και αλλα προγραμματα, και χρειαζεται reset.

Σε μια περιπτωση μαλιστα δεν μπορουσε να δει σωστα την SD. Για να γινω πιο σαφης, για παραδειγμα στο φακελο "program files" παρολο που υπαρχαν οι φακελοι των προγραμματων που εχω εγκαταστησει, εδειχνε οτι ηταν αδειοι.:wacko:

Μετα το reset φαινονταν ολα σωστα.

Λετε να υπαρχει ασυμβατοτητα με την SD μου? (133x, 2Gb).

Παντως την ιδια καρτα τη χρησιμοποιουσα και στο MIO 201 που ειχα, χωρις τετοια προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αγορασα το e2c,αλλα δεν μπορω να βαλω τον κωδικο του.

κατεβασα το reg.file το κανω ανριγραφη και επικοληση στο mydevise\windows, αλλα τιποτα!

τι κανω λαθος?

ευχαριστω

 

 

παιδια καμια ιδεα?

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το registration του e2c, είναι ένα αρχειο με extension e2$. Αυτό το αντιγράφεις, όπως έκανες και εσύ στον φάκελο των windows, και όταν τρέξεις το e2c πρέπει να σου βγάλει το μήνυμα ότι είναι registered.

Μήπως πριν αντιγράψεις το αρχείο, έτρεχε στο background το e2c? Δοκίμασε να το κλείσεις απο το running programs, και ξανατρεξτο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το registration του e2c, είναι ένα αρχειο με extension e2$. Αυτό το αντιγράφεις, όπως έκανες και εσύ στον φάκελο των windows, και όταν τρέξεις το e2c πρέπει να σου βγάλει το μήνυμα ότι είναι registered.

Μήπως πριν αντιγράψεις το αρχείο, έτρεχε στο background το e2c? Δοκίμασε να το κλείσεις απο το running programs, και ξανατρεξτο.

 

ευχαριστω για την βοηθεια, αλλα δεν γινεται τιποτα.εκανα οτι μου ειπες!

τους εστειλα μηνυμα με το soft id μηπως δεν τους το εγραψα σωστα κατα την παραγγελια.

για να δουμε τι θα δουμε.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στην έκθεση πληροφορικής DTE και περνώντας από ένα περίπτερο της ACE-Hellas (είναι ο επίσημος δοανομέας συσκευών HTC - γνωστές έως πρόσφατα με την επωνυμία Qtek) παρουσίαζε ένας πιτσιρικάς της εταιρίας ένα τηλέφωνο PDA το οποίος όπως είπε δεν ήταν στο φυλλάδιο που μου έδωσε επειδή ήταν πολύ καινούριο(στο φυλλάδιο έχει τα HTC P3600 και HTC P3300).Έκανε 700 περίπου ευρώ.Από περιέργεια τον ρώτησα επειδή είχε εγκατεστημένο το ΤΟΜ ΤΟΜ και ένα άλλο σύστημα πλοήγησης,πόσο κρατάει η μπαταρία του όταν κάνει πλοήγηση.Μου λέει 1-2 μέρες συνεχόμενες με τη δική το μπαταρία (κάπου 1200μAh-1600 απότι είδα...) και αν βάλει μια ποιό΄μεγάλη ακόμα περισότερο.Εμένα το Ν560 γιατί μου κρατάει κάπου 2 ώρες από πλήρη φόρτηση όταν βάζω την πλοήγηση με το Destinator μου λέτε?Ξέρω οτι μπορεί το εν λόγω μηχανάκι να έχει επεξεργαστή χαμηλότερης συχνότητας από τα 625Mhz που έχει το Ν560 (άρα και λιγότερο ενεργοβόρο)αλλά τόση διαφορά δικιολογείτε?Η μου έλεγε παπάτζες?

Και κάτι άλλο....Μια μέρα έφαγε κόλημα το Ν560 όταν έτρεχα το Sniper και δεν ξεκολούσε με τίποτα.O διακόπτης ON/OFF δεν ανταποκρινόταν,καθώς και όταν έβαζα τη γραφίδα στην τρυπούλα έκανε μεν reset,φόρτωνε τα Windows και κολούσε.Οπότε αποφάσισα να κάνω το λεγόμενο cold reset που σβήνει τα πάντα από τη μνήμη.Το έκανα,ξεκόλησε το μηχάνημα αλλά τα προγράμματα παρέμειναν.Συγκεκριμένα , πέρα από τα σημαντικά αρχεία που τα έχω πάντα στην SD μνήμη , το destinator που το έχω κάνει εγκατάσταση στην κύρια μνήμη υπήρχε,καθώς και οι σημειώσεις από το calendar.Δικαιολογείτε?Και προς αποφυγήν παρεξηγήσεων κράτησα πατημένα...κουμπί ON/OFF κουμπί calendar και έβαλα και τη γραφίδα στην τρύπα reset και τα κράτησα για πάνω από 5 sec

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την βοηθεια, αλλα δεν γινεται τιποτα.εκανα οτι μου ειπες!

τους εστειλα μηνυμα με το soft id μηπως δεν τους το εγραψα σωστα κατα την παραγγελια.

για να δουμε τι θα δουμε.

 

παιδια η απαντηση τους ηταν αμεση.δεν προλαβα να τελειωσω το παραπανω μηνυμα και μου στειλανε καινουργιο αρχειακι,το σωστο αρχειακι.

 

μπραβο τους.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφερεται να λυσει τα προβληματα που πιθανον να συναντησε με το bluetooth, οπως συγχρονισμος μεσω BT με το activesync, μπορει να δοκιμασει αυτη τη λυση:

http://www.firstloox.org/forums/showthread.php?t=6561

Βασικα χρειαζεται να κατεβασετε και να εγκαταστησετε το παρακατω CAB:

http://rapidshare.de/files/27066236/BroadComN560.cab.html

Για λογους ασφαλειας προτεινεται να παρετε κανενα backup πρωτα, αν και σε εμενα δεν χρειαστηκε να κανω hard reset ή καποιο restore μετα την εγκατασταση, ουτε τις αλλαγες στο registry που προτεινονται παρακατω στο post.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...