Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το παράγγειλα εχθές από expansys. 438 ευρω τελικά και σήμερα θα το έχω στα χέρια μου. Αν ενδιαφέρεται κανείς υπάρχουν 3 κομμάτια στοκ απ'ότι μου είπε η κοπέλα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παράγγειλα εχθές από expansys. 438 ευρω τελικά και σήμερα θα το έχω στα χέρια μου. Αν ενδιαφέρεται κανείς υπάρχουν 3 κομμάτια στοκ απ'ότι μου είπε η κοπέλα.

Σε ποιό, γιατί εδώ το έχει 510...

Link to comment
Share on other sites

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=138680

 

Κι εγλω έτσι νόμιζα αλλά δες και το email που μου έστειλαν

 

Item / Stock Qty Price Total

------ ---------------------------------------- --- ------- --------

138680 Fujitsu Siemens LOOX N560 Pocket PC + 1 426.38 426.38

GPS (English, EU)

In Stock

------ ---------------------------------------- --- ------- --------

426.38

Shipping Info 12.00

VAT 0.00

--------

Total 438.38

--------

 

Μάλλον επειδή έρχεται από Γαλλία, δεν έχει φόρο. Θα ελέγξω την κάρτα μου και θα σου πω ακριβώς. Από εξυπηρέτηση πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εχθές το μεσημέρι το παράγγειλα και με πήραν πριν λίγο τηλέφωνο από την courier ότι μου το φέρνουν σπίτι. Μόλις το πάρω στα χέρια μου θα γράψω τις πρώτες εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η τιμή βγαίνει με εταιρικό αφμ, μήπως έχεις τέτοιο?

 

Έχω ναι. Κι εγώ έδωσα αφμ για να μην πληρώσω τον φπα. ;) Anyway το παρέλαβα πρίν 2 ώρες. Όλα καλά. Τώρα πρέπει να διαβάσω αυτό το topic από την αρχή. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και μια βεντούζα ειδικά για το 560http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130013290402&sspagename=ADME%3AB%3AAAQ%3AUK%3A1&rd=1

ο οποίος έχει paypal.

Με 12ευρώ από οποιοδήποτε RadioShack πέρνεις μια βεντούζα ειδική ή όχι για το Ν560 δεν μου λέει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Με 12ευρώ από οποιοδήποτε RadioShack πέρνεις μια βεντούζα ειδική ή όχι για το Ν560 δεν μου λέει κάτι.

Αμα θέλεις να έχεις ένα χοντροκομμένο πράγμα που θα σου κρύβει μεγαλύτερο οπτικό πεδίο τότε πάρε οτιδήποτε άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Αμα θέλεις να έχεις ένα χοντροκομμένο πράγμα που θα σου κρύβει μεγαλύτερο οπτικό πεδίο τότε πάρε οτιδήποτε άλλο...

harry δεν βλέπω διαφορά με αυτή που έχεις στη φωτο αλλά και πάλι γούστα είναι αυτά. Στο Passat για παράδειγμα που έχει μεγάλο ταμπλώ η βεντούζα σου θα έκλεινε μεγαλύτερο οπτικό πεδίο γιατί αναγκαστικά επειδή έχει μικρό βραχίονα θα έπρεπε να είναι ολόκληρη πάνω από το ταμπλώ ενώ με αυτή που πρότεινα ο βραχίονας φέρνει το Ν560 μπροστά στους αεραγωγούς.

Link to comment
Share on other sites

Τη συγκεκριμένη την πρότεινα γιατί είναι η πιο διακριτική απο όλες τις βεντούζες,

εγώ όταν χρησιμοποιώ τη βεντούζα την έχω ακριβώς κάτω απο τον καθρέφτη(οπισθοπορείας) αλλά πιο πολύ χρησιμοποιώ τη βάση αεραγωγού(όρθια θέση) που είναι πιο διακριτική σε σχέση με τη βεντούζα η οποία "φωνάζει" απο μακριά...όπως είπες όμως, γούστα ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Τη συγκεκριμένη την πρότεινα γιατί είναι η πιο διακριτική απο όλες τις βεντούζες,

εγώ όταν χρησιμοποιώ τη βεντούζα την έχω ακριβώς κάτω απο τον καθρέφτη(οπισθοπορείας) αλλά πιο πολύ χρησιμοποιώ τη βάση αεραγωγού(όρθια θέση) που είναι πιο διακριτική σε σχέση με τη βεντούζα η οποία "φωνάζει" απο μακριά...όπως είπες όμως, γούστα ειναι...

;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Δηλώνω νέος ευτυχής κάτοχος ενός n560 εδώ και μία εβδομάδα και νέο μέλος του forum. Ομολογώ ότι έμαθα αρκετά διαβάζοντας τη συζήτηση μέχρι τώρα και ευχαριστώ για αυτό. Θα ήθελα να ρωτήσω όμως κάτι ακόμα.

Επειδή δεν έχω ακόμη δίκτυο WiFi παρά μόνο σύνδεση στο Internet στην εταιρία που εργάζομαι θα μπορούσα να έχω πρόσβαση στο Internet από το PDA μέσω μιας bluetooth σύνδεσης του PDA και του PC και αν ναί πώς;

Θα μου ήταν πολύ χρήσιμη ιδιαίτερα για updates προγραμμάτων όπως π.χ. το Spb Weather.

Συγχωρέστε μου τυχόν χαζές ερωτήσεις αλλά είναι το πρώτο μου PDA.

 

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη γενική ατυχία που με δέρνει στάθηκα και λίγο τυχερός σήμερα:

ενώ κατέβαινα απο το δεύτερο όροφο με το pda-κινητό-πορτοφόλι στο ένα χέρι, γλυστράω στα σκαλιά(δεν έχω ακόμη κάγκελα στο κλιμακοστάσιο)-το πορτοφόλι και το κινητό έπεσαν δίπλα μου-βλέποντας το 560 να ίπταται(απο 4,5μ ύψος) και να σκάει κάτω στο ισόγειο ενώ εγώ έφτασα στον πρώτο με τον κ...

Κατευθύνομαι προς το 560 σκεφτόμενος την 500άρα να ίπταται κι αυτή μακριά...απλά είχε ανοίξει η alu case και το 560 επίσης ανοιχτό στο ημερολόγιο, η ζημιά που είδα προς το παρόν είναι 2-3 χτυπήματα στη θήκη ενώ το 560 άθικτο(με μια πρώτη ματιά).

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στη γενική ατυχία που με δέρνει στάθηκα και λίγο τυχερός σήμερα:

ενώ κατέβαινα απο το δεύτερο όροφο με το pda-κινητό-πορτοφόλι στο ένα χέρι, γλυστράω στα σκαλιά(δεν έχω ακόμη κάγκελα στο κλιμακοστάσιο)-το πορτοφόλι και το κινητό έπεσαν δίπλα μου-βλέποντας το 560 να ίπταται(απο 4,5μ ύψος) και να σκάει κάτω στο ισόγειο ενώ εγώ έφτασα στον πρώτο με τον κ...

Κατευθύνομαι προς το 560 σκεφτόμενος την 500άρα να ίπταται κι αυτή μακριά...απλά είχε ανοίξει η alu case και το 560 επίσης ανοιχτό στο ημερολόγιο, η ζημιά που είδα προς το παρόν είναι 2-3 χτυπήματα στη θήκη ενώ το 560 άθικτο(με μια πρώτη ματιά).

Πάντα τέτοια τύχη καλύτερα να χτύπαγες τον κ.... σου παρά το Ν560!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω προστατευτικό οθόνης για το 560. Απ'ότι έψαξα δεν υπάρχουν και πολλές προτάσεις. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι καλό?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω προστατευτικό οθόνης για το 560. Απ'ότι έψαξα δεν υπάρχουν και πολλές προτάσεις. Έχει κάποιος να προτείνει κάτι καλό?

είχα πρωτοπάρει της 3M ultra clear, τώρα παράγγειλα το brando ultra clear 9euro

για να δω διαφορά...και τα δύο απο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω και εγώ ένα Ν560 και το forum αυτό είναι πάρα πολύ χρήσιμο και το έχω διαβάσει από την αρχή.

 

Αναρωτιόμουν εάν κάποιος έχει καταφέρει να χρησιμοποιήσει το active synch με:

 

1. ΒΤ, όπου το Ν560 συνδέεται σαν κάποιο serial port στο PC (π.χ. COM10).

 

2. IR.

 

Οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν χρήσιμη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Mobiles: HTC Desire Z, SE X10 Pro, AirCon: Mitsubishi MSZ-FD35VA (12KBTU/3.5KW), Hitachi Air Exchanger Inverter RAS-D10EX2 (9KBTU/2.5KW), LG Mirror Inverter C18AWR (18KBTU/5KW), LG Mirror C12AHP (12KBTU/3.5KW)
Link to comment
Share on other sites

είχα πρωτοπάρει της 3M ultra clear, τώρα παράγγειλα το brando ultra clear 9euro

για να δω διαφορά...και τα δύο απο ebay.

 

για το Ν 560 κάποια μεμβράνη από Ελλάδα μπαίνουν όλες ? και καμμιά θήκη ρε παιδιά σε μεταλική ή να πάρω δερμάτινη ?

 

Καμμιά ιδέα για αγορά των παραπάνω από Αθήνα ?

peterv
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία τι γίνεται ρε παιδιά. Θέλω να το χρησιμοποιήσω και σε περιήγηση πεζός, αλλά η επίσημη μπαταρία είναι πανάκριβη (40-50 ευρώ) και τελειώνει και αμέσως.

 

Υπάρχει καμία φτηνή και μεγαλύτερη σε χωρητικότητα (> 1200mAh) ???

Mobiles: HTC Desire Z, SE X10 Pro, AirCon: Mitsubishi MSZ-FD35VA (12KBTU/3.5KW), Hitachi Air Exchanger Inverter RAS-D10EX2 (9KBTU/2.5KW), LG Mirror Inverter C18AWR (18KBTU/5KW), LG Mirror C12AHP (12KBTU/3.5KW)
Link to comment
Share on other sites

Kalhmera, apo thn prohgoumrnh ebdomada eimai kai ego katoxos enos Loox N560! Oi apories pou mou exoun dhmiourghthei mexri stigmhs kai tha hthela thn bohtheia sas einai:

1. otan egkathystatai kapoio programma sto pda me rota mono an thelo na egkatastathei sthn syskeuh (device) h sthn karta, alla den me rota pou akribos, de poion katalogo to egkathhsta. Yparxei tropos na emfanizetai o katalogos egkatastashs tou programmatos???

2. Pos mporo na egkatasthso "windows update" gia to windows mobile 5.0.??? Ta programmata pou katebazo apo thn sxetikh istoselida ton windows exoun katalhksei .msi kai den mporoun na egkatastathoun sto pda oute meso tou pc oute ean ta antigrapso sto pda kai ta trekso.

3. Sxetika me ton dekth gps tou 560, den exo agorasei akoma keraia alla eimai sta prothyra, exei megales diakymanseis sthn lhpsh tou sto autokinhto analoga me thn mera kai thn ora!!(Ena brady gia paradeigma eixe para poly kalh lhpsh kai to destinator douleue ikanopoihtika kai ena proino oute kan shma den ebrikse, stis idies perioxes peripou) Symbainei kai se allous auto??

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθήστε γιατί τα έχω πάρει και είναι και δώρο: έχω συνεχή κολλήματα ακόμη και ύστερα απο hard reset ενώ με το δικό μου δεν έχω τόσο συχνά, γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα από το pda4u.gr το n560!

Ελπίζω να μην έχω προβλήματα με GPS και όλα να είναι Οκ.

Θα ακολουθήσω πιστά ό,τι μου είπε ο Katsj.

Αυτά!

Παιδιά είχε κανένας στο Loox του κανένα καμμένο pixel?

;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παράγγειλα από το pda4u.gr το n560!

Ελπίζω να μην έχω προβλήματα με GPS και όλα να είναι Οκ.

Θα ακολουθήσω πιστά ό,τι μου είπε ο Katsj.

Αυτά!

Παιδιά είχε κανένας στο Loox του κανένα καμμένο pixel?

;)

Αρνητικώς, καλά εσύ είχες κολλήσει με τα άλλα δύο ppc+phone, τώρα πως άλλαξες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...