Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτήσω κάτι.

Έχω όλες τις επαφές στα Ελληνικά. Στις επαφές όμως εμφανίζει μόνο ευρετήριο με αγγλικούς χαρακτήρες. νομιζω η λύση κάπου είχε απαντηθεί, αλλά δεν την βρίσκω. Καμμια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως με την professional έκδοση του E2C δεν έχω κανένα προβλημα σύνδεσης. Την χρησιμοποιώ κανα μήνα περιπου και όλα μια χαρα. Την αγόρασα χρησιμοποιώντας τους πόντους απο το κουπόνι του N560 :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει καταφέρει κανεις να κανει συγχρονισμό με BT?

Βρήκα τη λύση αλλά σε μενα επαιξε λιγο διαφορετικά

http://support.fujitsu-siemens.de/forum/viewtopic.php?t=17477

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

ρε παιδια αν και ειμαι πολυ καινουριος στο χωρο των ppc,αν καταλαβα καλα το Τ830 ειναι killer εργαλειο.

Απλα και μονο οτι συνδιαζει gps kai wi-fi μαζι ,κοντραρει στα ισα ολα τα αλλα προιοντα της αγορας.Υστερει καπου?

1) στη σελιδα του play247.gr γραφει :Δέκτης για κλήσεις VoIP.Τι ακριβως ειναι(ξερω τι ειναι το Voip).Ειναι κατι που ΔΕΝ το εχουν οι αλλες συσκευες?

2)στο http://www.insidepda.de ειδα το USB-Host.Επειδη μ'εχει φαει αυτη η απορια, τι ακριβως δυνατοτητες παρεχει?????Απ'οτι ειδα ειναι το μονο ppc phone που το εχει.

3)γενικα...το wi-fi 802.11b ειναι πολυ μεγαλο μειονεκτημα εναντι του wi-fi 802.11g ???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα ολόκληρο απόγευμα παρέα με το N560 ομολογώ ότι έχω ενθουσιαστεί...

 

το μόνο που με ξενέρωσε ήταν το Destinator όπου έχω τα εξής προβλήματα και ζητώ την βοήθειά σας...

 

α) δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει σωστα με VGA.. προσπάθησα ένα σωρό λύσεις που βρήκα εδώ και σε άλλα φόρουμ αλλά τίποτα.. Το να δουλέυει Full VGA ΔΕΝ είναι και τόσο πρακτικό.. θα προτιμούσα να δουλεύει QVGA και να εμφανίζεται σωστά το μενού.. το έχει καταφέρει κάνεις ?? και πως??

 

β) Στην αρχή μιλούσε μια χαρά αλλα ξαφνικά της κόπηκε η γλώσσα.. μιλιά δεν έβγαλε χωρίς να πειράξω τίποτα... ή έτσι πιστεύω τουλάχιστον...

 

 

HELP!! :)

Link to comment
Share on other sites

Το destinator (3, Pn, 6) δεν υποστηριζει vga. Δουλεύει κανονικα σε χαμηλότερη ανάλυση. Και εγώ το N560 έχω και παίζει κανονικά αλλα η απεικόνιση δεν είναι σε vga.

 

Για το θέμα με τους ήχους. Μήπως έσβησες τιποτα καταλάθος? Δοκίμασε να δεις αν μεσα στο folder που έχεις το destinator υπάρχει ένα subfolder voice, και μέσα σε αυτο, to greek, το οποίο περιέχει τις φωνές.

Το path για να το βρεις ειναι περιπου αυτο: Sdcard/Destinatorapps/destinator/voice/greek :)

Link to comment
Share on other sites

Το destinator (3, Pn, 6) δεν υποστηριζει vga. Δουλεύει κανονικα σε χαμηλότερη ανάλυση. Και εγώ το N560 έχω και παίζει κανονικά αλλα η απεικόνιση δεν είναι σε vga.

 

 

Δε θέλω να δουλεύει VGA αλλά τώρα το μενού εμφανίζεται τεράστιο με αποτέλεσμα να μη μπορώ να το δω όλο...

 

Το θέμα με τον ήχο το έλυσα.. είχα κάνει βλακεία.. :)

Link to comment
Share on other sites

Το Destinator τουλαχιστον το PN μπορεί να παίξει σε vga με διάφορες χακεριές.

Συμβουλή μου μετά από αρκετό καιρό χρήσης είναι να πάρεις και τήν κεραία του, έχει τεράστια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Για να σε βοηθήσουμε πρέπει να μας πεις ποια έκδοση του Destinator χρησιμοποιείς..

 

Μάλλον έχεις την 5.1.80 η οποία είναι ασύμβατη με VGA συσκευές..

 

Βάλε την 5.1.172 ή καλύτερα το Destinator 6...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα destinator 6... δούλεψε κανονικά.. έχω όμως πρόβλημα όταν γράφω προορισμό... :( δεν δεχεται τίποτα..

 

** Ακυρο.. δουλεύουν όλα άψογα.!!! προς το παρόν τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στη Θεσσαλονίκη δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑ μαγαζί που να πουλάει το Ν560? Ψάχνω εδώ και καιρό, πήρα τηλέφωνο τις αντιπροσωπείες που βρήκα στο site της fujitsu, ο ένας μου λέει σε 1 μήνα, ο άλλος ότι είναι μόνο χονδρική αλλά δεν έχει να μου προτείνει κάποιο μαγαζί να πάω να το πάρω!!! Γνωρίζει κανείς τίποτα? Στο Media Markt έχει ψάξει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Νίκος μόνο η Info-Quest το φέρνει.. εγώ από εκεί το πήρα αλλά έχω κατάστημα με υπολογιστές και μπορώ να πάρω χονδρική... έχω δώσει παραγγελία ακόμη ένα και μου είπαν σε 10 εργάσιμες θα το έχω άρα τέλος Αυγούστου υπολόγιζε να υπάρχει στα καταστήματα.

 

Το δικό μου το είχα βάλει παραγγελία στις 10 Ιουλίου..

Link to comment
Share on other sites

Το Destinator τουλαχιστον το PN μπορεί να παίξει σε vga με διάφορες χακεριές.

Συμβουλή μου μετά από αρκετό καιρό χρήσης είναι να πάρεις και τήν κεραία του, έχει τεράστια διαφορά.

Exeis full sima gemizoun oi prasines mpares sto destinator me tin keraia? Apo pou tin pires? Gnisia tis FS? kai poso?

Link to comment
Share on other sites

Νίκος μόνο η Info-Quest το φέρνει.. εγώ από εκεί το πήρα αλλά έχω κατάστημα με υπολογιστές και μπορώ να πάρω χονδρική... έχω δώσει παραγγελία ακόμη ένα και μου είπαν σε 10 εργάσιμες θα το έχω άρα τέλος Αυγούστου υπολόγιζε να υπάρχει στα καταστήματα.

 

Το δικό μου το είχα βάλει παραγγελία στις 10 Ιουλίου..

 

Αν και είχα ψάξει πρίν λίγο καιρό στο site της Quest, δεν βρήκα κάτι τέτοιο. Μόνο ΗΡ. Όσο για τη χονδρική που λές, αυτό δεν είναι πρόβλημα γιατί έχω μαγαζί που συνεργάζετε μαζί τους για να μου το φέρει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από expansys έχει πάρει κανείς? Σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους, μου είπαν πως τα στέλνουν από Γαλλία και κάνουν 2 μέρες. Γνωρίζει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα ψάξει πρίν λίγο καιρό στο site της Quest, δεν βρήκα κάτι τέτοιο. Μόνο ΗΡ. Όσο για τη χονδρική που λές, αυτό δεν είναι πρόβλημα γιατί έχω μαγαζί που συνεργάζετε μαζί τους για να μου το φέρει.

 

 

Αν έχεις μαγαζί που συνεργάζεται τότε ζήτα το ;)

 

 

Katsj δε ξέρω πόσο κοστίζει, θα μάθω σήμερα γιατί μετά από χτεσινή βόλτα είδα ότι μέσα στα στενάκια έχει πρόβλημα.. :(

Link to comment
Share on other sites

Katsj δε ξέρω πόσο κοστίζει, θα μάθω σήμερα γιατί μετά από χτεσινή βόλτα είδα ότι μέσα στα στενάκια έχει πρόβλημα.. :(

Γι αυτό την θέλω και εγώ αν και δεν είχα ποτέ διακοπές κάνοντας το κόλπο που γράφω σε προηγούμενες σελίδες με το αρχικό fix αλλά το σήμα έχει τα χάλια του και δεν βλέπω την FSC να το διορθώνει με κάποια νέα ROM.

Link to comment
Share on other sites

Την πήρα 50 με τον φπα νομιζω

Οι κοντινοί σου δίνουν φουλ σήμα. Η διαφορά για μένα είναι τεραστια οχι μονο στο πόσο σήμα παιρνεις όσο οτι όλα γινονται αρκετα πιο γρηγορα και δεν σε χάνει. Το δοκίμασα και στην οροφή για να δω πόσο κρατάει το μαγνητάκι και στη αττική οδό ούτε που κουνιόταν.

Όσο για την έλειψη πιστεύω ότι φταίει η πάγια τακτική των ελλήνων αντιπροσώπων να μην στοκάρουν τίποτα και μάλλον ο εδώ αντιπρόσωπος το παίζει όπως παλιά ο ΟΤΕ, να πάρω πρωτα παραγγελείες και μετά να φέρω για να είμαι σίγουρος.

Έτσι κι αλλιώς τον αύγουστο φέρνουν εμπορεύματα απο τις 20 και μετά.

Ο αντιπρόσωπος που φέρνει τις κεραίες είνα άλλος απο αυτόν που φέρνει τα μηχανήματα. Είναι κάπου στη Αγ.Παρασκευή νομίζω officetech s.a., κάπως έτσι τη λένε

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη εισαγωγή accessories για τα Fujitsu Siemens γίνεται από:

OFFICETEC

 

ΔΟΥΚΙΣΣΗΣ ΠΛΑΚΕΝΤΙΑΣ 18

ΧΑΛΑΝΔΡΙ

+30 210 6898 205

 

Έχουν και κατάστημα μπορείτε να παραγγείλετε και να ψωνίσετε από εκεί, ή αν είστε εκτός Αθηνών να ζητήσετε από κάποιο κατάστημα να σας παραγγείλει. Εϊναι αρκετά εξυπηρετικοί. Η κεραία νομίζω πήγε καμιά 50ριά με το ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις μαγαζί που συνεργάζεται τότε ζήτα το ;)

 

Ρώτησα. Εκτός του οτι είναι πιο ακριβό (468+ΦΠΑ) Θα κάνει και 10+ μέρες να έρθει και αν. Από expansys θέλει 2 μέρες και έχει 509 μαζί με το ΦΠΑ. Μάλλον από εκεί θα το παραγγείλω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...