Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Re paidia(eseis pou exete keraia), apo pou thn exete parei?

Sto play247 edo kai kana mhna....erxete.

 

απο το pda4u αλλα τιμη δεν θυμαμαι αυτην την στιγμη

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πήρε ένας φίλος ένα MIO PPC που είναι και τηλέφωνο και έχει και το Destinator και θέλω να ρωτήσω το εξής.Ποιάνει σήμα μέσα σε πολυκατοικία (4-5) δορυφόρους ενώ το δικό μου N560 δεν ποιάνει τίποτα μέσα σε κλειστό χώρο γενικά.Υπάρχει πιθανότητα να βοηθάει το σήμα GSM της κινητής τηλεφωνίας το σήμα του GDS?Λίγο κουφό μου ακούγεται αλλά πώς αλλιώς ποιάνει σήμα μέσα σε κλειστό χώρο?

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Re paidia(eseis pou exete keraia), apo pou thn exete parei?

Sto play247 edo kai kana mhna....erxete.

 

απο το pda4u αλλα τιμη δεν θυμαμαι αυτην την στιγμη

 

Κι εγώ την αγόρασα από το pda4u, 59€. Την παρέλαβα επί τόπου (όχι μεταφορικά-ταχυδρομικά έξοδα δηλαδή).

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα νεότερα ...

Πήρα την μεγάλη απόφαση και προχώρισα σε hard reset.

Τί το ήθελα ; Μετά το reset μου ζήτησε να δόσω ένα τετραψήφιο κωδικό (???). Πρώτη φορά το είδα αυτό. Ούτε όταν το πρωτοάνοιξα αφού το αγόρασα δεν μου ζήτησε κάτι τέτοιο. Οποότε εγώ υποθέτωντας ότι θα είναι κάτι standard άρχισα να δοκιμάζω κάποια απλά. Αποτέλεσμα ... τώρα έχει κλειδώσει και μου δίνει ένα 32ψηφίων κλειδί να το στείλω στο help desk και να μου στείλουν το unlock key...

Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό, ή τελος πάντων ποιό είναι αυτό το help desk (url ???).

Το hard reset έγινε διότι το GPS και το WiFi δεν δούλευαν καθόλου σωστά. :lol: Τώρα δεν δουλεύουν καθόλου ... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε και στα δικά μου χέρια το N560... :D

Γρήγορο, με όλες τις δυνατότητες διασύνδεσης, gps, vga screen,και ένα

από τα λίγα με native serial 232 port ... .... ... αλλά.... μήπως γνωρίζει κανείς με ποιο αξεσουάρ θα καταλήξουμε στο Serial Βύσμα?:O

Psion Revo Plus, Samsung i520 Athens 2004 , F/S Loox N560, 3g , htc HD, 3gs, 4, 4s .. Evolution Goes On :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα νεότερα ...

Πήρα την μεγάλη απόφαση και προχώρισα σε hard reset.

Τί το ήθελα ; Μετά το reset μου ζήτησε να δόσω ένα τετραψήφιο κωδικό (???). Πρώτη φορά το είδα αυτό. Ούτε όταν το πρωτοάνοιξα αφού το αγόρασα δεν μου ζήτησε κάτι τέτοιο. Οποότε εγώ υποθέτωντας ότι θα είναι κάτι standard άρχισα να δοκιμάζω κάποια απλά. Αποτέλεσμα ... τώρα έχει κλειδώσει και μου δίνει ένα 32ψηφίων κλειδί να το στείλω στο help desk και να μου στείλουν το unlock key...

Γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό, ή τελος πάντων ποιό είναι αυτό το help desk (url ???).

Το hard reset έγινε διότι το GPS και το WiFi δεν δούλευαν καθόλου σωστά. :lol: Τώρα δεν δουλεύουν καθόλου ... :cry:

Εγώ ότι πρόβλημα είχα με το 560 απλά λυνόταν πάντα με hard, τώρα αυτά τα προβλήματα που αναφέρεις δεν τα έχω παρατηρήσει σε κάποιο άλλο forum...

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να έχω κι εγώ ασύρματη πρόσβαση στο internet απο το PPC σε ξεκλειδωτα access points?

 

PS Εχω κανει και το update απο ΕΔΩ

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι πρόβλημα είχα με το 560 απλά λυνόταν πάντα με hard, τώρα αυτά τα προβλήματα που αναφέρεις δεν τα έχω παρατηρήσει σε κάποιο άλλο forum...

 

Ο τετραψήφιος κωδικός ζητείται μόνο εάν έχει βάλει εσύ να κλειδώνει το Ν560. Υπάρχει τέτοια option για να μην μπορεί να χρησιμοποιηθεί.

Mobiles: HTC Desire Z, SE X10 Pro, AirCon: Mitsubishi MSZ-FD35VA (12KBTU/3.5KW), Hitachi Air Exchanger Inverter RAS-D10EX2 (9KBTU/2.5KW), LG Mirror Inverter C18AWR (18KBTU/5KW), LG Mirror C12AHP (12KBTU/3.5KW)
Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να έχω κι εγώ ασύρματη πρόσβαση στο internet απο το PPC σε ξεκλειδωτα access points?

 

Και εμένα θα με ενδιέφεραν κάποιες πληροφορίες......

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα θα με ενδιέφεραν κάποιες πληροφορίες......

Εμένα μπορεί να με βοηθήσει κάποιος γιατί απο το Μάρτη δεν έχω καταφέρει να συνδεθώ στο σπιτικό wifi ;

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να έχω κι εγώ ασύρματη πρόσβαση στο internet απο το PPC σε ξεκλειδωτα access points?

PS Εχω κανει και το update απο ΕΔΩ

ti oraia pou htan me to HP 4700, anoiges to WiFi, anoiges kai ton IE kai empaine kateuthian sto net xoris na se enoxleisei katholou....

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Απο ο,τι διαβασα σε αλλα fora το E2C δεν ειναι για να το χρησιμοποιησεις γιατι δημιουργει προβληματα, ειδικα οταν ληξει η evaluation περιοδος και δεν το εχεις κανει register.

Ακομα και αν το εχεις χρησιμοποιησει μια φορα, συνιστουν hard reset και να μην το ξανατρεξεις ποτε.

Εγω ψαχνω να βρω κανενα αλλο προγραμματακι για Wifi connections.

Το Wifi companion διαβασα οτι ειναι καλο, αλλα δεν ειναι free.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα hard reset στο loox και ως εκ θαυματος ξαναεμφανιστηκε το tab "Configure wireless networks", οπου φαινονται ολα τα wlan που βρησκει και μπορεις να συνδεθεις, στο Settings->Connections->Network Cards.

Πολυ ατιμο αυτο το E2C τελικα...

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας φτάσει στην τελική ευθεία για το 560, θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει γενικό πρόβλημα με καμμένα pixels. Κανόνισα να κάνω έλεγχο πριν την αγορά, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην ανησυχείς το 560 είναι ποιοτικότατη συσκευή. Το μόνο πρόβλημα που πιθανώς θα αντιμετωπίσεις είναι το αναίσθητο και δύσκολο στο σετάρισμα GPS του. Μιά εξωτερική κεραία θα σε σώσει. Αν το επιλέγεις πάντως βασικά γιά χρήση GPS θα σου έλεγα να κοιτάξεις γιά άλλη συσκευή γιά τον πιό πάνω λόγο. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω για το όχι και τόσο ευαίσθητο GPS και γι΄αυτό και έχω σκοπό να εγκαταστήσω εξωτερική κεραία στο αυτοκίνητο.
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Επειδή ενδιαφέρομαι για την αγορά του εν λόγω ppc, θα ήθελα να μου δώσετε κανένα link με εκτενέστατο review και φωτογραφίες. Έχω ψάξει πολύ στο νετ, αλλά δε βρήκα κανένα αναλυτικό review :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω για το Widcomm BT stack και πώς το βάζουμε στο 560 και τι κρίμα που δεν το είχε και τι καλά που το βάλαμε. Δεν κατάλαβα όμως τι είναι... Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει ή να μου δώσει κάποιο link να χαρώ και εγώ; :)
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που όταν είναι συνδεδεμένο στο ρεύμα, το έχω ρυθμίσει να μην σβήνει η οθόνη (backlight), η οθόνη σβήνει!!

Το έχει συναντήσει κανείς αυτό; Μάλλον είναι bug...

Τι μπορώ να κάνω;

 

Επί τη ευκαιρία, υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης του Windows Mobile 5 με upgrades,patches,bug fixes, κτλ., όπως γίνεται με τα "κανονικά" Windows (2000, XP, κτλ.);

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που όταν είναι συνδεδεμένο στο ρεύμα, το έχω ρυθμίσει να μην σβήνει η οθόνη (backlight), η οθόνη σβήνει!!

Το έχει συναντήσει κανείς αυτό; Μάλλον είναι bug...

Τι μπορώ να κάνω;

 

Επί τη ευκαιρία, υπάρχει η δυνατότητα αναβάθμισης του Windows Mobile 5 με upgrades,patches,bug fixes, κτλ., όπως γίνεται με τα "κανονικά" Windows (2000, XP, κτλ.);

 

Καλησπέρα,

 

Κι εμένα το ίδιο μου κάνει απο χθες, και κάθε φορά που ανοίγω το iGO.

 

Στην αρχή νόμισα οτι χάλασε, όταν έσβησε ξαφνικά η οθόνη, ενώ ήταν στη βάση, αλλά στα settings του backlight, είδα πως είναι τσεκαρισμένο να κλείνει.

 

Πρέπει να κάνει conflict με κάποιο πρόγραμμα που έχεις...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρετε από που μπορώ να προμηθευτώ το εν λόγω μηχάνημα...

Απ' ότι είδα στο πλαίσιο δεν το έχουν (τουλάχιστον στο site) ενώ δεν ξέρω και από e-shopping (εκτός κι αν πρόκειται για αγορά με αντικαταβολή). Μιλάω πάντα για θεσ/νίκη. Επίσης θα ήθελα να μου πείτε αν μπορώ να το βρω κάπου σε τιμή μικρότερη από 500 ευρώ!

Τέλος αν θέλει κάποιος ας μου πει για τυχόν πράματα που θα πρέπει να προσέξω κατά την αγορά, γιατί είμαι τελείως άσχετος από ppc!

Thanks εκ των προτέρων! :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...