Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις δίκιο. Έκανα hard reset, δεν ξαναέτρεξα το Ε2C, (αλήθεια μπορεί να φύγει εντελώς απο το μενού programs του PPC;) και χρησιμοποίησα τις οδηγίες σου οι οποίες ήταν ακριβείς. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς τι ταχύτητες και χωρητικότητες (π.χ. 4GB) secure digital υποστηρίζει το Ν560? Αυτή τη στιγμή έχω μία secure digital ταχύτητας 80x. Θα κερδίσω τίποτα από μία κάρτα 150x?

 

Σίγουρα υποστηρίζει 2GB. Εγώ είχα μία 150x. Κανένα πρόβλημα...

Για παραπάνω δεν ξέρω αν το hardware υποστηρίζει τη διευθυνσιοδότηση της μνήμης...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Έκανα hard reset, δεν ξαναέτρεξα το Ε2C, (αλήθεια μπορεί να φύγει εντελώς απο το μενού programs του PPC;) και χρησιμοποίησα τις οδηγίες σου οι οποίες ήταν ακριβείς. Ευχαριστώ.

 

Μπορείς απλά να πάς στο φάκελο windows/start Menu/Programs και απλά να σβήσεις το link file στο E2C ;)

Έτσι δεν θα υπάρχει κίνδυνος να το ξεκινήσεις κατά λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα υποστηρίζει 2GB. Εγώ είχα μία 150x. Κανένα πρόβλημα...

Για παραπάνω δεν ξέρω αν το hardware υποστηρίζει τη διευθυνσιοδότηση της μνήμης...

 

Ναι... αλλά εγώ πώς ξέρω ότι ισχύει για το δικό μου ότι ισχύει και για το δικό σου..?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Eγω αγορασα αυτον

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=135885&asource=138680

με μονη διαφορα οτι ειχε μια USB. Ισως να του εχει τελειωσει ο φορτιστης με το μονο USB.

Χρησιμοποιεις το USB καλωδιο που περιεχεται στη συσκευασια του loox για να τον συνδεσεις με το PDA σου.

Link to comment
Share on other sites

Eγω αγορασα αυτον

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=135885&asource=138680

με μονη διαφορα οτι ειχε μια USB. Ισως να του εχει τελειωσει ο φορτιστης με το μονο USB.

Χρησιμοποιεις το USB καλωδιο που περιεχεται στη συσκευασια του loox για να τον συνδεσεις με το PDA σου.

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Βρήκα και στο ebay πολύ φτηνότερα.:)

Link to comment
Share on other sites

συνεχιζω την περιπλανηση..

ενδιαφερει αρκετους, ασχετα που δεν ποσταρουν..

στο N560 χρειαστηκα 3 reset και μαλιστα ενα warm μετα απο εγκατασταση ενος προγραμματος..

το activesync δουλευει μετα απο αρκετα reset και επανεκινησεις στο pc..

ΜΕ ΤΠΤ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟ PPC ΚΑΙ ΤΟ PC εχουν τον ιδιο κατασκευαστη..

ολα αυτα δεν σε αφηνουν να δεθεις με την συσκευη..

σαν εταιρεια η f-s και καλη ποιοτητα κατασκευης εχει και δωρεαν 3-4 προγραμματα απο λιστα δινει.. (περιπου 50 ευρω..)..

ΝΑ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ για την palm..

γενικα η νοοτροπια - δικαιολογημενη - των χρηστων του Ν560 ειναι: βαζω το gps και 2-3 αλλα και αφου δουλευει ενταξει..

δεν το πειραζω, για να μην τρεχω μετα..

υγ: και παλι να απολογηθω για το συγκριτικο, αλλα αφου τα χω, να μην σας ενημερωσω..

υγ2: αν εβαζα αλλου το θεμα,

παλι εδω θα το φερνανε.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

@Nikosxeng3

 

Ποιο πρόγραμμα έβαλες; Εγώ δεν είχα κανένα τέτοιο

πρόβλημα με συμβατά προγράμματα με WM5 και VGA.

 

Το τελευταίο activesync 4.5 για XP παίζει χωρίς κανένα

απολύτως πρόβλημα με το Ν560. Το πιο παλιά activesync

τα οποία είχα χρησιμοποιήσει με άλλες windows mobile

συσκευ'ες είχαν πολλά προβλήματα αλλά όχι αυτή η

έκδοση με αυτό το ppc.

 

Όσον αφορά το GPS, εντάξει δεν έχει την καλύτερη ευαισθησία

αλλά εμένα κάνει lock τους δορυφόρους συνήθως 6-8 σε 1,5-2 λεπτά

αλλά έτσι και τους κλειδώσει δεν τους χάνει με τίποτα εν αντιθέσει

με άλλα GPS PPC που πιάνουν αρχικά 10 και τελικά φτάνουν τους 5.

 

Προσωπικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με το Ν560 απλά όπως

είχα αναφέρει και σε προηγούμενο post μου το δίνω γιατί θέλω να

πάρω ένα ppc με ενσωματωμένο τηλέφωνο. Βεβαία χωρίς την

3.5΄΄ οθόνη του Ν560.

 

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ N560. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ACTIVESYNC 4.5 ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ INTERNET ΑΠΟ ΤΟ LOOX ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΟ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΟ AS 4.1. BTW ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΩ ΜΕΣΩ BT ΜΕ ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ Ν70 ΓΙΑ GPRS ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ INTERNET (TIM) ΕΝΟΝΤΑΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΤΟ NETWORK MANAGER. ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ACTIVESYNC ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΠΡΟΦΙΛ 'MY ISP'

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

... ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΛΥΣΑ! ΕΒΑΛΑ ΞΑΝΑ ΤΟ 4.1 ΚΑΙ ΕΦΤΑΞΑ ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΕ ΟΝΟΜΑ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ PC. ΤΩΡΑ ΜΠΑΙΝΩ INTERNET MEΣΩ ACTIVESYNC. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η WIFI ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΝΟΤΕΒΟΟΚ (ADHOC).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βρηκα στο πλαισιο την ... Trancscent Secure Digital 4GB SDHC (C2) ...37€

αλλα εχει απο κατω την σημιωση:

ΠΡΟΣΟΧΗ! Οι συγκεκριμένες μνήμες είναι συμβατές μόνο με προϊόντα που υποστηρίζουν SDHC format (SD 2.0).Εάν χρησιμποποιηθούν σε συσκευές που δεν υποστηρίζουν SDHC δεν θα αναγνωρίζονται από την συσκευή!

και ΕΡΩΤΩ: το FujitsuSiemens N560 υποστηριζει SDHC format (SD 2.0)????

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

An mou ''xtupaei'' to ''gwes.exe'' pao gia 'hard reset'??? den exei gurismo? :(
[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα στο πλαισιο την ... Trancscent Secure Digital 4GB SDHC (C2) ...37€

αλλα εχει απο κατω την σημιωση:

ΠΡΟΣΟΧΗ! Οι συγκεκριμένες μνήμες είναι συμβατές μόνο με προϊόντα που υποστηρίζουν SDHC format (SD 2.0).Εάν χρησιμποποιηθούν σε συσκευές που δεν υποστηρίζουν SDHC δεν θα αναγνωρίζονται από την συσκευή!

και ΕΡΩΤΩ: το FujitsuSiemens N560 υποστηριζει SDHC format (SD 2.0)????

 

Σύμφωνα με το site της εταιρίας η παραπάνω μνήμη δεν υποστηρίζεται

 

"The Pocket LOOX N5xx/C5xx series does not support SDHC cards, but it is compliant to the SD Memory Card Specification and the SDIO Card Specification V1.0 / MMC2.11-Standard or newer and can handle SD cards up to 4GB. "

 

 

Υ.Γ. Χαιρετώ την παρέα εδώ μέσα, μόλις χθές πήρα το δικό μου n560 και καπάκι το πρώτο μου πόστ αν και σας παρακολουθώ πολύ καιρό ;)

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΝΕΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ N560. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ACTIVESYNC 4.5 ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΩ INTERNET ΑΠΟ ΤΟ LOOX ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΒΑΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΟ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΥ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΟ AS 4.1. BTW ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΩ ΜΕΣΩ BT ΜΕ ΕΝΑ ΝΟΚΙΑ Ν70 ΓΙΑ GPRS ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ INTERNET (TIM) ΕΝΟΝΤΑΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΣΤΟ NETWORK MANAGER. ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ACTIVESYNC ΕΧΩ ΕΠΙΛΕΞΕΙ ΠΡΟΦΙΛ 'MY ISP'

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

... ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΛΥΣΑ! ΕΒΑΛΑ ΞΑΝΑ ΤΟ 4.1 ΚΑΙ ΕΦΤΑΞΑ ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΕ ΟΝΟΜΑ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ PC. ΤΩΡΑ ΜΠΑΙΝΩ INTERNET MEΣΩ ACTIVESYNC. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η WIFI ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΝΟΤΕΒΟΟΚ (ADHOC).

 

Η λύση για το πρόβλημα σου! Στο registry των XP πρόσθεσε αυτό:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows CE Services]

"AllowLSP"=dword:00000000

 

Μετά θα έχεις Internet κανονικά στην βάση του!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθήσει για το που μπορώ να βρώ φορτιστή αυτοκινήτου;

Ευχαριστώ:)

 

Οποισδήποτε φορτιστής αυτκινήτου για PSP κάνει και για το Ν560 σε συνδιασμό με το Adaptoraki που έχει το Ν560 στην συσκευασία του! ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,αγορασα προσφατα το Ν560 αντικαθηστώντας το ΜΙΟ Ρ350 που είχα.Εχω εντυπωσιαστει απο τις δυνατοτητες του Ν560,αν και υπαρχει συγχυση ως προς καποιες ρυθμίσεις,πχ για να μπορεσω να κανω activesync μεσω bluetooth περασα απο χιλια κυματα και τα καταφερα χαρη σε ενα φορουμ...οι οδηγιες απο το επισημο site της F-S και microsoft ηταν παραπλανητικες...επισης μου πηρε πολυ χρονο να καταλαβω οτι μονο μεσω του activesync 4.1 γινεται διασυνδεση στο ιντερνετ.Γενικα εχει αρκετες ιδιαιτεροτητες το Ν560.Εκει που εχω κολλησει τωρα ειναι στις ρυθμισεις του Sjphone στην προσπαθεια μου να μπορεσω να κανω χρηση του λογαριασμου μου για το Voipbuster μεσω του PDA.Τα εχει καταφερει καποιος σας???οι ρυθμισεις που εχω βρει δουλευουν σε Ν520 αλλα απ'οτι φαινεται οχι και στο Ν560....και τελος,υπαρχει καποιος τροπος να επιταχυνθει το αρχικό κλειδωμα των δορυφόρων για τη σειρα Ν5χχχ?Πραγματικα πιστευω πως αυτη ειναι η αχιλλειος πτερνα για αυτες τις συσκευες...τουλαχιστον το Μιο Ρ350 που ειχα επιανε ταχυτατα σημα...βεβαια υστερουσε σε ολα τα αλλα μετωπα.Περιμενω παρατηρήσεις...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οδηγίες για το πως να ρυθμίσεις το sjphone με το voipbuster δεν ξέρω, αλλά αν θες να το ρυθμίσεις με το voipdisount οι ρυθμίσεις είναι εδώ

Τώρα σχετικά με το αρχικό κλείδωμα πρέπει να ξέρεις ότι η καλύτερη λύση είναι η εξωτερική κεραία. Τώρα η κατάσταση λένε ότι βελτιώνεται αν το πρώτο fix που έκανες ήταν σε ανοιχτό χώρο κι εσύ ήσουν ακίνητος ενώ όπως έχουν πει και κάποιοι φίλοι στο φόρουμ, υπάρχουν και κάποιες ρυθμίσεις εδώ οι οποίες απ'ότι λένε βελτιώνουν την κατάσταση.

(άσχετο αλλά στο n520 που έχω, με το activesync 4.5 μπαίνω κανονικά στο internet. Το πρόβλημα που είπες είναι με το n560 μόνο; )

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ναι,απ'οτι εχω καταλαβει ειναι μονο με το 560.Γενικα το 560 εχει καποιες ιδιαιτεροτητες στις ρυθμισεις του που δεν τις ξεραν ουτε στην αντιπροσωπια που το πηρα!!To voipdiscount δεν το ηξερα..μπηκα στο site και ειδα οτι ειναι μια χαρουλα απο δωρεαν καλυψη.Θα το δοκιμασω,να'σαι καλα.Και κατι αλλο,χθες συνδεσα το Ν560 μου με εναν acer φορητο που εχω μεσω wifi αλλα δεν μπορουσα να κανω πλοηγηση στον internet explorer.Η συνδεση εγινε μεσω του ενσωματομενου προγραμματος που εχει,του connectmobility-E2C.Εχεις καποια ιδεα τι πηγε στραβα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι,απ'οτι εχω καταλαβει ειναι μονο με το 560.Γενικα το 560 εχει καποιες ιδιαιτεροτητες στις ρυθμισεις του που δεν τις ξεραν ουτε στην αντιπροσωπια που το πηρα!!To voipdiscount δεν το ηξερα..μπηκα στο site και ειδα οτι ειναι μια χαρουλα απο δωρεαν καλυψη.Θα το δοκιμασω,να'σαι καλα.Και κατι αλλο,χθες συνδεσα το Ν560 μου με εναν acer φορητο που εχω μεσω wifi αλλα δεν μπορουσα να κανω πλοηγηση στον internet explorer.Η συνδεση εγινε μεσω του ενσωματομενου προγραμματος που εχει,του connectmobility-E2C.Εχεις καποια ιδεα τι πηγε στραβα?

Σύνδεσες το 560 με το λάπτοπ; Μήπως εννοείς ότι το σύνδεσες με κάποιο ρούτερ; Αν όχι, δεν έχω ιδέα τι μπορεί να φταίει, ΑΛΛΑ όπως έχει αναφερθεί σε αυτό το φόρουμ, η εφαρμογή connectmobility-E2C πρέπει να αποφεύγεται γιατί προκαλεί προβλήματα με τις συνδέσεις με wifi άρα μπορεί να φταίει αυτό. Εγώ προσωπικά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ και απ'ότι ξέρω τα προβλήματα που δημιουργεί λύνονται μόνο με hard reset. Αν εσύ ωστόσο δεν έχεις κάποια προβλήματα μην κάνεις κάτι τέτοιο... Καλύτερα να απαντήσει και κανένας άλλος γιατι δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος τι φταίει

(όσο για το voipdiscount, τα greetings πάνε στο φίλο bororo ο οποίος συνέταξε εκείνον τον πολύ αναλυτικό οδηγο :happy: )

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Ναι,με το λαπτοπ συνδεθηκα,αν οχι με το E2C μεσω ποιου προγραμματος μπορω να συνδεθω??Συγχωρηστε μου την ασχετοσυνη πανω στα δικτυα wifi...
Link to comment
Share on other sites

Ναι,με το λαπτοπ συνδεθηκα,αν οχι με το E2C μεσω ποιου προγραμματος μπορω να συνδεθω??Συγχωρηστε μου την ασχετοσυνη πανω στα δικτυα wifi...

ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ (ΜΕ ACER NOTEBOOK) ΧΩΡΙΣ ΤΟ E2C, ΣΕ ADHOC ΣΥΝΔΕΣΗ. ΠΑΡΟΛΛΟ ΠΟΥ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΕΤΑΙ, ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ INTERNET ΑΠΟ ΤΟ Ν560 ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΟΥ NOTEBOOK. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,ανακαλυψασ οτι οντως υπαρχει προβλημα συμβατοτητας με το connectibility-E2C και οτι ακομη και αντο εχει δουλεψει κανεις κατα λαθος εστω και 1 φορα απο το Ν560 του μετα οσο και να προσπαθησει δεν μπορει να ανοιξει σελιδες εκτος και αν κανει hard reset και προσπαθησει εννοειται χωρις το E2C...παρ'ολα αυτα υπαρχουν στο site της Fujitsu-Siemens κατι patchακια και updates του E2C που υποτιθεται οτι λυνουν το προβλημα...τα εβαλα αλλα θα μπορεσω να τα δοκιμασω αλλη στιγμη...απλα να θυμηθειτε να ανοιγετε πρωτα το WLAN απο το εικονιδιο της αρχικης επιφανειας πριν ανοιξετε το E2C...καλη επιτυχια...
Link to comment
Share on other sites

Sto N560 8a dosoun anaba8misi se WM6? exei akousei kaneis tpt?

H HTC dinei gia ta dika tis h FSC 8a dosei?

 

 

Asxeto,

alitheuei oti to N560 einai kataskeuasmeno apo thn HTC?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το Ε2C ανελλιπώς από την πρώτη στιγμή που αγόρασα την συσκευή. Η αλήθεια είναι ότι η έκδοση που περιέχει το Ν560 από το εργοστάσιο απλά δεν δουλεύει οπότε είναι κυριολεκτικά άδικος κόπος κάθε προσπάθεια. Από την στιγμή όμως που το αναβάθμισα (κάνοντας χρήση του voucher... χαίρε XrS) στην έκδοση 3.04 δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα και συνδέομαι άνετα σε διάφορες πηγές internet (GPRS, Wifi) χωρίς να ασχολούμαι ούτε με ρυθμίσεις (proxy, dns κλπ) ούτε αν είναι ενεργοποιημένα τα Bluetooth ή WiFi. Όλα ενεργοποιούνται και απενεργοποιούνται αυτόματα. Το μόνο που πρέπει απλά να ξέρετε είναι ότι ή θα συνδέεστε αποκλειστικά με E2C (ξεχνάτε χειροκίνητες ρυθμίσεις και ενεργοποιήσεις Wifi) ή δεν θα το τρέχετε καν. Προσωπικά με ευχαρίστηση κάνω το πρώτο.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε,είπες έχεις την έκδοση 3.04?πού την έχεις βρεί?Στο site της F-S εχει αναβάθμιση στην έκδοση 3.03...που έχω την εντύπωση πως δεν δουλεύει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...