Jump to content

Fujitsu Siemens LOOX N560


katsj
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια επιτελους το εχω στα χερια μου.πολυ καλο μηχανημα.μου αρεσε η ποιοτητα κατασκευης του.

εχω αγορασει το resco για το ελληνικο πληκτρολογιο,εχω εγκαταστησει το destinator PN,το εχω ενεργοποιησει,αλλα........εχουμε εντονη νεφωση στην Κατερινη και τωρα βλεπω οτι ξεκινησε να βρεχει.

κριμα και παλι κριμα.

δεν προβλεπεται να ανεβω σημερα στην ταρατσα για λοκαρισμα.

και παλι κλαψ.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 942
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παλικαρια για βοηθηστε με!

προσπαθω να κανω hard reset και δεν μπορω.παταω συγχρονως power και calendar και με το πενακι τρυπουλα στην βαση του 560 και δεν ακουγεται κατι ή μαλλον δεν κανει τιποτα αλλο εκτος απο ενα απλο soft reset.

 

EDIT:ακυρο παιδια το βρηκα,με λιγο διαβασμα τα καταφερα.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον οι εντονες νεφωσεις προς βροχη να επηρεαζουν το σημα?

μου φαινεται λιγο παραξενο.

σε ανοιχτο χωρο βρηκε μονο 2 δορυφορους.

για αυτο αναγκαστηκα κι εκανα hard reset.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

Sigoura paizei rolo o kairos! Ego xtes se kapoia fasi den epiana oute nova! Alla pera apo auto perimenes meta to hard reset AKINHTOS gia kanena 5lepto toulaxiston na sou kleidosei mexri kai ypsometro?
Link to comment
Share on other sites

Sigoura paizei rolo o kairos! Ego xtes se kapoia fasi den epiana oute nova! Alla pera apo auto perimenes meta to hard reset AKINHTOS gia kanena 5lepto toulaxiston na sou kleidosei mexri kai ypsometro?

 

δεν ξαναδοκιμασα να κανω κλειδωμα γιατι ο καιρος εδω στην Κατερίνη ειναι χάλια.τα συνεφα ειναι πολυ χαμηλα και βρεχει συνεχεια.

ουτε σημερα προβλέπεται να το κανω.

ισως απο αυριο που ανοιγει ο καιρος.μου φαινεται οτι πρεπει να παραγγειλω την κεραια απο το pda4u.gr

 

το κλειδωμα θα γινει με το προγραμμα που εχει το Ν560 ή με το προγραμμα που κατεβασα απο τον ιταλο?

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

δεν ξαναδοκιμασα να κανω κλειδωμα γιατι ο καιρος εδω στην Κατερίνη ειναι χάλια.τα συνεφα ειναι πολυ χαμηλα και βρεχει συνεχεια.

ουτε σημερα προβλέπεται να το κανω.

ισως απο αυριο που ανοιγει ο καιρος.μου φαινεται οτι πρεπει να παραγγειλω την κεραια απο το pda4u.gr

 

το κλειδωμα θα γινει με το προγραμμα που εχει το Ν560 ή με το προγραμμα που κατεβασα απο τον ιταλο?

 

Δες τα παρακάτω δύο post που έκανα σε άλλο forum για παρόμοια θέματα. Έχουν πληροφορίες που ίσως σου φανούν χρήσιμες.

 

---------------------------------------------------------------------------

Η πρώτη φορά που θα ενεργοποιηθεί το GPS θα αργήσει αρκετά (ακόμα και 10-12 λεπτά) να βρει και να κλειδώσει τους 4 δορυφόρους (3D Fix), γιατί πρέπει να κατεβούν στη συσκευή σου αρκετά δεδομένα (μην μπλέξουμε με τεχνικά θέματα τώρα...). Μετά απ' τη πρώτη φορά, όλα θα γίνονται πιο γρήγορα. Το πόσο γρήγορα, εξαρτάται από πολλούς παράγοντες (σε τί χώρο βρίσκεσαι, πόση ώρα ήταν απενεργοποιημένο, σε ποιά απόσταση από την προηγούμενη φορά βρίσκεσαι κλπ κλπ).

 

Τώρα, για να λυθεί το πρόβλημα, πρέπει να κάνεις hard reset στη συσκευή (κοίτα στο manual πώς γίνεται αυτό, αν τυχόν δεν ξέρεις). Θα χαθούν όλα τα προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει, καθώς και τα δεδομένα σου (επαφές, ημερολόγιο, σημειώσεις κλπ), αν την είχες συγχρονίσει με το PC σου. Η συσκευή θα γυρίσει στην κατάσταση, όπως όταν την έβγαλες για πρώτη φορά από το κουτί της. Τα προεγκατεστημένα προγράμματα, όπως το office, δεν χάνονται. Τα δεδομένα όμως ναι.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ! Η επόμενη κίνηση είναι να βρεις ένα καλό σημείο, με "θέα" προς τον ουρανό που να μην την εμποδίζει τίποτα (π.χ. την ταράτσα του σπιτιού σου) και να τρέξεις το GPSLocator (προεγκατεστημένο στο N560). Δεν θα μετακινηθείς από το σημείο αυτό (ακίνητος, που έλεγε και ο Χάρυ Κλυνν), μέχρι να κλειδωθούν οι 4 δορυφόροι και να έχεις 3D Fix, όση ώρα κι αν σου πάρει (όπως είπαμε πιο πάνω, 10-12 λεπτά, ίσως περισσότερο ίσως λιγότερο). Θα καταλάβεις ότι έχει ολοκληρωθεί το 3D Fix, όταν σου δείξει τις συντεταγμένες του σημείου που βρίσκεσαι και τα υπόλοιπα δεδομένα, αλλά κυρίως, το υψόμετρο. Από δω και πέρα, θα' σαι εντάξει.

 

Ελπίσω τα παραπάνω να σε βοηθήσουν και να ξεκινήσεις να χαίρεσαι και το N560 και το Destinator.

Αν όλα πάνε καλά, υπάρχουν και άλλες ρυθμίσεις που βοηθούν, αλλά αυτά ας τα αφήσουμε για αργότερα.

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Θα προσπαθήσω να εξηγήσω, γιατί παίρνουμε διαφορετικούς χρόνους μέχρι να γίνει το 3D Fix, αλλά και να λύσω κάποια παρεξήγηση που υπάρχει σε πολλούς χρήστες, και σ' αυτό το forum, αλλά και σ' άλλα, που περιμένουν σταθερό (και γρήγορο) χρόνο, κάθε φορά που ενεργοποιούν το GPS τους.

 

Πρώτα, λίγη θεωρία….

 

Οι 24 δορυφόροι που συγκροτούν το σύστημα, βρίσκονται σε τροχιά γύρω από τη γη, σε "σταθερό" ύψος, στα 11.000 μίλια περίπου.

 

Όλοι οι δέκτες GPS, προκειμένου να εντοπίσουν τους δορυφόρους, χρησιμοποιούν μια βάση δεδομένων, η οποία ονομάζεται Almanac και στην οποία είναι καταχωρημένες οι βασικές τροχιές, λεπτό προς λεπτό.

 

Οι δορυφόροι παρακολουθούνται από 5 βάσεις στο έδαφος (Hawaii, Ascension Island, Diego Garcia, Kwajalein, Colorado Springs) με ραντάρ υψηλής ακρίβειας, τα οποία εντοπίζουν μικρές παρελκύσεις από την βασική τροχιά, οι οποίες οφείλονται στη βαρυτική έλξη του φεγγαριού και του ήλιου και στην ηλιακή ακτινοβολία. Επειδή όμως το σύστημα χρειάζεται την μεγαλύτερη δυνατή ακρίβεια, οι μεταβολές αυτές είναι σημαντικές και πρέπει να λαμβάνονται υπόψη από τους δέκτες GPS.

 

Τα μικρά αυτά λάθη στην τροχιά ονομάζονται "ephemeris errors" και μεταδίδονται από τους σταθμούς εδάφους πίσω στους δορυφόρους. Οι δορυφόροι συμπεριλαμβάνουν την πληροφορία αυτή, στα δεδομένα που μεταδίδουν, σταθερά κάθε 30'' στους δέκτες GPS.

 

Στη πράξη…

 

Την πρώτη φορά που ενεργοποιείται το GPS (μετά την αγορά του, ή μετά από cold restart της συσκευής), γίνεται το factory reset. Χρειάζεται πρώτα απ' όλα τη βάση δεδομένων Almanac. Τα δεδομένα αυτά, παραμένουν επίκαιρα, για 2-7 μήνες. Ο χρόνος για να ληφθεί το almanac, υπολογίζεται περίπου σε 10-11 λεπτά. Μαζί, κατεβαίνουν και τα δεδομένα ephemeris, με τις ακριβείς και διορθωμένες τροχιές, από κάθε δορυφόρο που βλέπει το GPS, χωριστά. Τα δεδομένα αυτά, παραμένουν επίκαιρα για 2-4 μόνο ώρες περίπου. Συνολικά λοιπόν, ο χρόνος μετά από factory reset, για το πρώτο 3D Positional Fix ή TTFF (Time To First Fix), με την προϋπόθεση ότι, η θέση μας δεν εμποδίζεται από κτίρια, δένδρα και άλλα εμπόδια, έχουμε καθαρή θέα προς τον ουρανό και μένουμε ακίνητοι, είναι περίπου 12,5 λεπτά!

 

Γι' αυτό έχει τονιστεί πολλές φορές, η πρώτη ενεργοποίηση να γίνεται σε καλή και ανοιχτή θέση, χωρίς να κινούμαστε, ώστε να κατέβει σωστά η βάση δεδομένων Almanac.

 

Εκτός από το factory reset και ανάλογα με το πότε επαναενεργοποιούμε το GPS, από την τελευταία φορά που το χρησιμοποιήσαμε υπάρχουν και τα εξής:

 

- Hot start. Ενεργοποίηση σε μικρό χρόνο από την τελευταία φορά. Πρακτικά δεν έχει χαθεί τίποτα από Almanac και Ephemeris data. Το 3D Fix γίνεται σχεδόν αμέσως.

 

- Warm start. Ενεργοποίηση σε χρόνο μικρότερο από 4 περίπου ώρες από την τελευταία φορά. Μέρος από τα Ephemeris data έχουν πια χαθεί και πρέπει να ξανακατέβουν στη συσκευή μας. Το 3D Fix γίνεται σε 30'' περίπου.

 

- Cold start. Ενεργοποίηση σε χρόνο μεγαλύτερο από 4 περίπου ώρες από την τελευταία φορά. Τα Ephemeris data έχουν χαθεί εντελώς. Το 3D Fix γίνεται σε 50'' - 60'' περίπου. Η περίπτωση αυτή είναι που συναντάμε πιο συχνά, κάθε πρωί (ας υποθέσουμε) που ανοίγουμε της συσκευή μας. Αν ο χρόνος είναι 2 λεπτά και πάνω, τότε, δεν έχουμε καλή θέα προς τον ουρανό ή έχουμε αδύναμη κεραία. Χρόνος, από 3-5 λεπτά, σημαίνει ότι η συσκευή μας έχει πρόβλημα και πρέπει να την εξετάσει τεχνικός ή να γίνει αλλαγή.

 

(Οι παραπάνω χρόνοι είναι ενδεικτικοί και εξαρτώνται από πολλούς παράγοντες. Χοντρικά πάντως, είναι σωστοί).

 

Ελπίζω, αυτές οι πληροφορίες να λύσουν μερικές απορίες και να βοηθήσουν όσους τις χρειάζονται.

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Αυτά....

Φιλικά, pazo.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

αγαπητε pazo ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου και για τον χρονο που σπαταλησες.

με βοηθησες πολυ, μιας και ειμαι ασχετος σε οτι εχει σχεση με το gps.

 

μου φαινεται οτι θα χρειαστω αργοτερα τις γνωσεις σου.

 

και παλι ενα μεγαλο ευχαριστω.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!!!

 

Επιτελους μετα απο 3 μερες που το εχω στα χερια μου καταφερα να το κανω gps lock (δεν μπορουσα λογω καιρου).

ανεβασμενος στα κεραμιδια της σοφιτας μου(εγω κι οι 18ουρες) το αφησα επι 20 λεπτα και ακινητο.

βρηκε 9 δορυφορους σταθερα και καποιες στιγμες εβλεπε 10.

ειμαι στα 42 μετρα υψομετρο.

 

φευγω τωρα να παω να το δοκιμασω και με το destinator.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

ολα καλα.

η ανταποκριση ηταν αμεση.επειδη μενω σε περιοχη που δεν εχει ψηλα κτιρια.

 

προβλημα υπηρξε οταν μπηκα στο κεντρο της πολης,οπου και εχανε το στιγμα.σε αυτην την περιπτωση θα βοηθησει η εξωτερικη κεραια?

 

εξω απο την πολη(απο το κεντρο)τελεια.πολυ ευχαριστημενος!

το destinator ειναι πολυ καλο!

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

σημερα που ετρεξα το destinator μου ελεγε για ασθενες σημα.δεν εβρισκε δορυφορους.εκανα κατι λαθος?

αν τρεξω για δευτερη φορα το gpslock υπαρχει προβλημα?

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

θελω να κανω μια γρηγορη ερωτηση

ειμαι μεταξυ του loox 560 και του mio p550

το ενα μου προσφερει τα παντα το αλλο ολα εκτος 640 οθονη

Ο βασικος λογος που το θελω ειναι ως gps

1)η 640 οθονη χρησιμοποιειται απο το destinator και το igo? αξιζει?

2)ειχα διαβασει καποτε για καθυστερηση μεγαλη του loox να βρει δορυφορους κτλ. ισχυει ακομα κατι τετοιο η εχει αντιμετωπιστει το προβλημα με updates?

3)τι μου προτεινετε μεταξυ των 2 και γιατι?

4)εχει καποιο ενοχλητικο προβλημα το loox ή το mio?

Link to comment
Share on other sites

σημερα που ετρεξα το destinator μου ελεγε για ασθενες σημα.δεν εβρισκε δορυφορους.εκανα κατι λαθος?

αν τρεξω για δευτερη φορα το gpslock υπαρχει προβλημα?

 

Το gpslock μπορείς να το τρέχεις, όποτε θέλεις. Δεν κάνει τίποτα άλλο από το να ενεργοποιεί το GPS, να βρίσκει τους δορυφόρους και να κάνει 3d Fix.

 

Πρόσεξε, όταν ενεργοποιείς το GPS, τρέχοντας το Destinator, να μην έχεις ενοργποιημένο το bluetooth, τις υπέρυθρες ή το Receive all incoming beams (Settings -> Connections -> Beam).

 

Επίσης, καλό θα είναι, όταν τρέχεις το Destinator και πριν ξεκινήσεις την διαδρομή σου, να περιμένης λίγο σε κάποιο σημείο σταθερός (με κάλη θέα στον ουρανό, όχι μέσα σε στενό με ψηλά κτήρια) να κάνει πρώτα 3d Fix. Αν κινείσαι, θα αργήσει πολύ. Το ίδιο συμβαίνει με όλα τα GPS. Δεν είναι "χαρακτηριστικό" του Ν560.

 

Φιλικά, pazo.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Το gpslock μπορείς να το τρέχεις, όποτε θέλεις. Δεν κάνει τίποτα άλλο από το να ενεργοποιεί το GPS, να βρίσκει τους δορυφόρους και να κάνει 3d Fix.

 

Πρόσεξε, όταν ενεργοποιείς το GPS, τρέχοντας το Destinator, να μην έχεις ενοργποιημένο το bluetooth, τις υπέρυθρες ή το Receive all incoming beams (Settings -> Connections -> Beam).

 

Επίσης, καλό θα είναι, όταν τρέχεις το Destinator και πριν ξεκινήσεις την διαδρομή σου, να περιμένης λίγο σε κάποιο σημείο σταθερός (με κάλη θέα στον ουρανό, όχι μέσα σε στενό με ψηλά κτήρια) να κάνει πρώτα 3d Fix. Αν κινείσαι, θα αργήσει πολύ. Το ίδιο συμβαίνει με όλα τα GPS. Δεν είναι "χαρακτηριστικό" του Ν560.

 

Φιλικά, pazo.

 

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.το παρατηρησα κι εγω οτι τελικα θελει "ανοικτο ουρανο".

 

στην εθνικη επανω (και οχι μονο, εννοωντας σε ανοικτο χωρο) ειναι φοβερη η ακριβεια του.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιο άλλο φόρουμ, πέτυχα αυτή τη θήκη, που κάνει και για το N560

http://www.otterbox.com/products/pda_cases/1900/

 

Φαίνεται "βιομηχανικού τύπου", αλλά είναι ακριβή!

 

Φιλικά, pazo.

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

1)το loox εξακολουθει να εχει προβληματα με το gps του?

2)κλειδωνει γρηγορα δορυφορους κτλ?

3)σε σχεση με το mio 550 ποιο να προτιμησω για gps χρηση?

4)το destinator και το igo εκμεταλευονται την vga οθόνη?

5)αν ναι ειναι γρηγορη η πλοηγηση η σερνεται?

6)τι αλλο μου προτεινετε?

7)loox 560 με phone ή εστω Loox T830 αλλα με qvga παιζει στο προσεχες μελλον?

κριμα παντως το 830 τοσο πληρες πακετο αλλα την τετραγωνη αναλυση τι την θελαν

ειναι και λιγο ασχημο

Link to comment
Share on other sites

Paidia kalimera. Exw ena problima kai parakalw poly kapoion na me boithisei. Exw kapoia arxeia video (type of file:video clip) ta opoiata exw perasmena sthn sd card 1GB kai ta opoia ta anoigw ston ypologisth mou me windows media player. Dystyxws omws otan ta pernaw sto N560 den mporw na ta anoiksw. Mou bgainei ena minima:''There is no application associated with...Run the application first and then open this file within the application''. Otan anoigw to windows media player loipon kai pigainw sth library mou bgazei mono 2-3 apo ta arxeia pou exw balei kai eite den ta paizei...eite den exei eikona. Apenantias ta arxeia mousikhs ta paizei kanonika. Ti prepei na kanw gia na mou paizei ta arxeia apo thn karta kai na exw eikona? Tha ektimousa poly syntomes apanthseis giati feygw se epaggelmatiko taksidi se 24 wres kai prepei na to gnwrizw gia na kanw mia mikrh parousiash se synergath sto aeroplano.
''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Χίλια δυο μπορεί να φταίνε για το βίντεο...

Ξεκίνα με μία δοκιμή του TCPMP είναι ένας media player που είναι συμβατός με πολλές κωδικοποιήσεις αρχείων βίντεο. Κάνε εγκατάσταση όπου θέλεις και δοκίμασε μέσα από το TCPMP να ανοίξεις τα αρχεία βίντεο που θέλεις, αν δεν δουλέψει αυτό (η πιο απλή λύση δηλαδή) τότε βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Χίλια δυο μπορεί να φταίνε για το βίντεο...

Ξεκίνα με μία δοκιμή του TCPMP είναι ένας media player που είναι συμβατός με πολλές κωδικοποιήσεις αρχείων βίντεο. Κάνε εγκατάσταση όπου θέλεις και δοκίμασε μέσα από το TCPMP να ανοίξεις τα αρχεία βίντεο που θέλεις, αν δεν δουλέψει αυτό (η πιο απλή λύση δηλαδή) τότε βλέπουμε...

 

 

Agapite file zoo, to katebasa to tcpmp alla mou bgazei mhnyma it is not signed with certificate kai den mporw na to egkatasthsw...kapoia allh lysh? Epishs kamia idea giati apo ta 15 arxeia pou tou ebala nou emfanizei sth library mono ta 5?

Eyxaristw kai pali...

''Στο τέλος όλα θα πάνε καλά..κι αν δεν πάνε να είσαι σίγουρος πως δεν έχει έρθει ακόμα το τέλος':)
Link to comment
Share on other sites

Καλυσπέρα. Είμαι κι εγώ κάτοχος του Ν560. Αντιμετοπίζω πρόβλημα με το BlueTooth. Ενώ μπορώ να στείλω, σε διάφορες συσκευές(τηλέφωνα PC, PPC και άλλα), δεν μπορώ να πάρω. Προφανώς είναι κλειδωμένο. Σε άλλα PALM υπάρχει ένα πρόγραμα διαχείρησης του bluetooth. Λέγεται BLUETOOTH MANAGER και σου επιτρέπει τα πάντα. Γνωρίζει κανείς τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εντελώς ξαφνικά μου παρουσίασε αυτή την εικόνα, μάλλον στο shell είναι το πρόβλημα. Του έκανα soft έβγαλα μπαταρία αλλά τίποτε...

Επίσης όταν το κλείνω απο το off απλά κλείνει ο φωτισμός και κολλάει.

Το μόνο που απέμεινε είναι to hard reset σκέφτεστε κάτι άλλο;

 

http://i12.tinypic.com/4d5hsep.jpg[/img]"]http://i12.tinypic.com/4d5hsep.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειναι και εγω ενας κατοχος (ευτυχης ή δυστυχης, θα δουμε με οσα εχουν γραφτει σε αυτο το θεμα :D ).

 

Παντως με το GPS locator που ενεργοποιησα χθες το βραδυ για πρωτη φορα (δεν περασα ακομη το destinator) παρολη τη συννεφια και τη βροχη, βρηκε αρκετα ευκολα δορυφορους και μου εδωσε στιγμα σε 2-3 λεπτα.

 

Εχω μια παρα πολυ απλη απορια.

Το docking station εχει απο πισω δυο εισοδους, μια για να μπαινει το usb cable και μια τρυπα, στην οποια υποτειθεται οτι μπαινει η εξοδος απο τον μετασχηματιστη (ετσι γραφει και στο manual).

Ομως, οσο και αν προσπαθησα, η εξοδος του μετασχηματιστη δεν εμπαινε με τιποτα στην εισοδο. Κανω κατι λαθος????:confused:

Link to comment
Share on other sites

Είχα φάει και εγω καποια κολήματα με το n560. Και με τον φωτισμό , και με την οθόνη αφής που δεν ανταποκρινόταν. Τελικά έφταγαν τα προγράμματα για τον καιρό που είχα βάλει. Από τότε που τα έβγαλα, δεν είχα το παραμικρό, ούτε καν απλό reset δεν έχω κανει.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

εχθες το βραδυ η μπαταρια εδειχνε 56%.σημερα το μεσημερι που προσπαθησα να το ανοιξω δεν ανοιγε με τιποτα.

το εβαλα για φορτιση και μετα απο 4 ωρες συνεχους φορτισης εχει φτασει στο 62%.ειναι φυσιολογικο αυτο?

εκτος του destinator δεν του εχω βαλει καποιο αλλο προγραμμα.

επισης κοιταξα αν ειχα καποιες απο τις θυρες επικοινωνιας ανοικτες(υπερυθρες και μπλε δοντι)αρνητικο.

εχω αγορασει μια αλουμινενια θηκη και το εχω βαλει οποτε μου φαινεται λιγο δυσκολο να εχω πατησει το κουμπι ανοιγματος.

www.katametritis.gr
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειναι και εγω ενας κατοχος (ευτυχης ή δυστυχης, θα δουμε με οσα εχουν γραφτει σε αυτο το θεμα :D ).

 

Παντως με το GPS locator που ενεργοποιησα χθες το βραδυ για πρωτη φορα (δεν περασα ακομη το destinator) παρολη τη συννεφια και τη βροχη, βρηκε αρκετα ευκολα δορυφορους και μου εδωσε στιγμα σε 2-3 λεπτα.

 

Εχω μια παρα πολυ απλη απορια.

Το docking station εχει απο πισω δυο εισοδους, μια για να μπαινει το usb cable και μια τρυπα, στην οποια υποτειθεται οτι μπαινει η εξοδος απο τον μετασχηματιστη (ετσι γραφει και στο manual).

Ομως, οσο και αν προσπαθησα, η εξοδος του μετασχηματιστη δεν εμπαινε με τιποτα στην εισοδο. Κανω κατι λαθος????:confused:

 

lefteri stin trypa pou les den mpainei to trofodotiko alla einai eksodos hxou tou N560. Fortisi ginete me to kaoniko kalodio opos otan to bazeis sto PPC.

Me geia kai kaloriziko!

Link to comment
Share on other sites

lefteri stin trypa pou les den mpainei to trofodotiko alla einai eksodos hxou tou N560. Fortisi ginete me to kaoniko kalodio opos otan to bazeis sto PPC.

Me geia kai kaloriziko!

Thanks.

Ναι, μετα ειδα και εγω καλυτερα το σχημα στο manual και φαινεται οτι δεν μπαινει εκει που νομιζα.:O

Σημερα θα παω να αγορασω και μια βαση αυτοκινητου και θα δοκιμασω και το destinator 6 στο δρομο. Θα ποσταρω μετα εντυπωσεις...

Παντως, εγκατεστησα το destinator και αφου βρηκε την GPS antenna, μεσα σε 2 λεπτα ειχα στιγμα, οποτε ολα ΟΚ ως τωρα.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...