Jump to content

Vodafone double!


mger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καιρος ειναι να αρχισουν να συμμαζευονται λιγο.Νομιζουν τα 50ρικα ο κοσμος τα πεταει για πλακα πλεον.και ηταλ πολυ φαουλ η παγια χρεωση για αυτην την υπηρεσια.τωρα το κανανε σωστα.αρκει να μην σου κανουν μετα απο 6 μηνες κανα τρελο και δεις την μια απο τις δυο καρτες να μην δουλευει και να σου πουνε " Ξερετε πρεπει να ξαναπληρωσετε 10 ευρω για αλλους 6 μηνες...."

Δεν το νομίζω γιατί κατάλαβαν ότι τουλάχιστον στα καρτοκινητά δεν είχε περάσει καθόλου αυτή η υπηρεσία λόγω πραγματικής ληστείας.

Αυτός που το σκέφτηκε να υπάρχει τέτοια χρέωση πρέπει να ήταν πολύ διάνοια ή πολύ μπούφος.

Τουλάχιστον τώρα συμμορφώθηκαν έστω και αργά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 7 months later...
το παγιο του vodafone dounle αφαιρειται απο της εκπτωσεις που εχω στο παγιο? ειναι απαραδεκτο ζηταει απο τα συμβολαια η voda 30 ευρω τον χρονο και στα καρτοκινητα να εχει μονο ενα 10ρικο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Πήρα καινούριο κινητό και θέλω να κρατήσω και το παλιό. Οπότε χρειάζομαι δύο κάρτες sim για το κάθε τηλέφωνο, για να μην αλλάζω συνέχεια κάρτα μεταξύ των τηλεφώνων. Γίνεται; υπάρχει χρέωση;

 

Επίσης, η κάρτα sim είναι παλιά από τις μεγάλες. Την έχω πάνω από 10 χρόνια. Μήπως χρειάζομαι καινούρια για να δουλεύει σε 4g δίκτυο?

Link to comment
Share on other sites

Πήρα καινούριο κινητό και θέλω να κρατήσω και το παλιό. Οπότε χρειάζομαι δύο κάρτες sim για το κάθε τηλέφωνο, για να μην αλλάζω συνέχεια κάρτα μεταξύ των τηλεφώνων. Γίνεται; υπάρχει χρέωση;

 

Επίσης, η κάρτα sim είναι παλιά από τις μεγάλες. Την έχω πάνω από 10 χρόνια. Μήπως χρειάζομαι καινούρια για να δουλεύει σε 4g δίκτυο?

 

Ναι γινεται.Υπαρχει χρεωση .. 2,46 ευρω τον μηνα αν εχεις συμβολαιο 10 ευρω τελος (μια φορα) αν εισαι καρτοκινητος.Για αντικατασταση καρτας sim μαλλον θελεις καινουργια αν ειναι πολυ παλια η δικη σου που θα σου κοστισει αλλα 5 ευρω.

Λεπτομερειες για την υπηρεσια vodafone double δες ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

υποτίθεται ότι έχεις σύνδεση για να έχεις καλύτερες χρεώσεις, όχι χειρότερες...!!;;;;; περίεργα τα πράγματαααααα
Link to comment
Share on other sites

υποτίθεται ότι έχεις σύνδεση για να έχεις καλύτερες χρεώσεις, όχι χειρότερες...!!;;;;; περίεργα τα πράγματαααααα

Στην Ελλαδα δεν πρεπει να σου φαινεται περιεργο τιποτα φιλε :p

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Η Υπηρεσία Vodafone Double υποστηρίζει 4G?.Φλος θέλει να κάνει αντικατάσταση καρτας sim του CU student αλλα χωρίς να χάσει και το προνόμιο. Aπο οτι διάβασα πληρώνεις εφ' απαξ 10 για την υπηρεσία.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η Υπηρεσία Vodafone Double υποστηρίζει 4G?.Φλος θέλει να κάνει αντικατάσταση καρτας sim του CU student αλλα χωρίς να χάσει και το προνόμιο. Aπο οτι διάβασα πληρώνεις εφ' απαξ 10 για την υπηρεσία.

 

απο την στιγμη που την εχει ενεργοποιημενη την υπηρεσια, οχι δεν θα χασει την υπηρεσια

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το παγιο του vodafone dounle αφαιρειται απο της εκπτωσεις που εχω στο παγιο? ειναι απαραδεκτο ζηταει απο τα συμβολαια η voda 30 ευρω τον χρονο και στα καρτοκινητα να εχει μονο ενα 10ρικο

 

το παγιο του double μπαινει στο καθαρο ποσο του παγιου μετα τις εκπτωσεις και πριν το τελος κινητης τηλεφωνιας

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Πήρα νέα συσκευή αλλά θέλω λόγω δύσκολου εργασιακού περιβάλλοντος να μπορώ να χρησιμοποιώ την παλιά συσκευή με το ίδιο νούμερο στη δουλειά . Το είχα κάνει πριν από ένα χρόνο για τον αριθμό της γυναίκας μου. Όμως πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα vodafone μου είπαν ότι υπάρχει έλλειψη σε όλα τα γύρω καταστήματα καρτών sim και ότι είναι παλιό πρόγραμμα προς κατάργηση. Η λύση που μου πρότειναν είναι νέος αριθμός, δηλαδή επιπλέον χρέωση και ότι συνεπάγεται η χρήση δεύτερου αριθμού. Για κορόιδα ψάχνουν ;

Πως να τους αντιμετωπίσω ;

Να πάω σε άλλη εταιρεία ;

Nα δηλώσω απώλεια της παλιάς sim και να ζητήσω άλλη ;

Καμμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα νέα συσκευή αλλά θέλω λόγω δύσκολου εργασιακού περιβάλλοντος να μπορώ να χρησιμοποιώ την παλιά συσκευή με το ίδιο νούμερο στη δουλειά . Το είχα κάνει πριν από ένα χρόνο για τον αριθμό της γυναίκας μου. Όμως πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα vodafone μου είπαν ότι υπάρχει έλλειψη σε όλα τα γύρω καταστήματα καρτών sim και ότι είναι παλιό πρόγραμμα προς κατάργηση. Η λύση που μου πρότειναν είναι νέος αριθμός, δηλαδή επιπλέον χρέωση και ότι συνεπάγεται η χρήση δεύτερου αριθμού. Για κορόιδα ψάχνουν ;

Πως να τους αντιμετωπίσω ;

Να πάω σε άλλη εταιρεία ;

Nα δηλώσω απώλεια της παλιάς sim και να ζητήσω άλλη ;

Καμμία ιδέα;

 

To παραμύθι-καραμέλα την ακούω εδω και δυο χρόνια περίπου απο διαφορα κατ/ματα voda, αν τους λέγαμε για συμβόλαιο να δεις πως θα εύρισκαν....ξεφτύλα..Παντως η cosmote την υποστηρίζει κανονικά την υπηρεσία με κόστος 17 στην αγορα της διπλής sim

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την έλλειψη καρτών SIM είναι ψέμα. Το λένε απλά γιατί δεν είναι στους στόχους του καταστήματος απλά βαριούνται να το κάνουν. Μου το είπε φιλικό πρόσωπο που εργάζεται σε κατάστημα. Εγω θα έλεγα επειδή έχει παραγίνει το κακό να τους ξεμπροστιάζετε ή και να ζητάτε τον διευθυντή του καταστήματος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο forum. Βρίσκομαι και εγώ στο πρόγραμμα Vodafone Double (2 sim, ένας αριθμός) και αντιμετωπίζω το εξής περίεργο θέμα. Πριν απο κάποιο καιρό πληροφορήθηκα απο έναν φίλο μου που προσπάθησε να με καλέσει ενώ δεν είχα καλό σήμα πως το ηχητικό μήνυμα που του βγάζει είναι οτι "ο αριθμός αυτός δεν υπάρχει". Εκείνη την ώρα βιαζόμουν, δεν του έδωσα και τόση σημασία και εν τέλη ξεχάστηκα και δεν ασχολήθηκα περαιτέρω. Αυτές τις μέρες το ξαναθυμήθηκα και δοκίμασα να καλέσω τον αριθμό μου ενώ είναι κλειστό το τηλέφωνο (και οι 2 συσκευές που έχω τις sim). Μου έβγαλε το μήνυμα "ο αριθμός που καλέσατε δεν χρησιμοποιείται". Αυτό σημαίνει πως κάθε φορά που τυχαίνει να έχω το τηλέφωνο εκτός λειτουργίας ή απλά να έχω κακό σήμα (κάτι που συμβαίνει δυστυχώς συχνά στην περιοχή που μένω), αυτός που με καλεί, λαμβάνει την παραπάνω ηχητική ειδοποίηση. Είμαι σίγουρος πως αυτό το θέμα ξεκίνησε απο τότε που ενεργοποίησα το vodafone double. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι αν πρόκειται για κάποιο πρόβλημα που ισχύει γενικά σε αυτούς που έχουν το Vodafone Double ή αν η δική μου περίπτωση είναι μεμονωμένη, οπότε θα πρέπει να επικοινωνήσω με την ίδια την Vodafone.

 

Υ.Γ. Ο αριθμός λειτουργεί κανονικά πάντως. Κλήσεις, sms και ίντερνετ όλα κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε 1285 και ενεργοποίησε την ειδοποίηση κλήσεων ή τον τηλεφωνητή για να φτιάξουν ξανά οι προωθήσεις, λογικά οι κάρτες έχουν ρυθμισμένες προωθήσεις οι οποίες δεν βγάζουν στο σωστό νούμερο.
Link to comment
Share on other sites

Πάρε 1285 και ενεργοποίησε την ειδοποίηση κλήσεων ή τον τηλεφωνητή για να φτιάξουν ξανά οι προωθήσεις, λογικά οι κάρτες έχουν ρυθμισμένες προωθήσεις οι οποίες δεν βγάζουν στο σωστό νούμερο.

 

Έλεος....έχεις δίκαιο ρε φίλε. Το ξέχασα εντελώς. Πριν βάλω το Vodafone Double είχα ακόμα έναν αριθμό και είχα ενεργοποιήσει προώθηση κλήσεων απο το έναν στο άλλον σε περίπτωση που κάποιο τηλέφωνο ήταν κλειστό. Προφανώς ξέχασα να την απενεργοποιήσω όταν άλλαξα οπότε η προώθηση πάει την κλήση στον αριθμό που έχει πλέον λήξει, εξού και αυτό το μήνυμα. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

παιδια η συγκεκριμένη υπηρεσία υπάρχει ακόμα;

εγώ είμαι χρήστης εδώ και χρόνια αλλά η μια sim είναι micro και πρέπει να κοπεί για να μπει στο κινητό. Δε ξέρω αν τα καταφέρω να την κόψω σωστά. Αν παώ σε κατάστημα και ζητήσω nano θα μου δώσουν άλλο ένα ζευγάρι; σε τι τιμή; δε βλέπω πουθενα να διαφημίζεται η υπηρεσία

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...