Jump to content

Vodafone double!


mger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αχα. Μονο η ΤΙΜ δεν το ειχε μεχρι τωρα; Κοστος γνωριζουμε;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!

ουτε εγω δεν ξερω ποσες φορες το εχω ζητησει με mail στη voda. σημερα μου ξαναπερασε απο το μυαλο και να το μπροστα μου!!

σιγουρα θα παω και γω αυριο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες....

 

Μπορεί να είναι ανοιχτά και τα δύο τηλέφωνα με τις δίδυμες sim;;; Αν αυτό μπορεί να συμβεί τότε τί γίνεται; Χτυπάνε και τα δύο τηλέφωνα με τον ίδιο αριθμό όταν δεχτούν κλήση;

 

Μπορεί να γίνει κλήση από το ένα τηλέφωνο στο άλλο εν είδη ενδοεπικοινωνίας;;; :O

Link to comment
Share on other sites

Μαζί ανοιχτά σίγουρα όχι. Λογικά μόλις μπει το 2ο θα πετάει έξω το 1ο. Τα περί ενδοεπικοινωνίας κατ'επέκταση τα ξεχνάς.

Η υπηρεσία απευθύνεται σε όσους έχουν car kit και βαριούνται να πηγαίνουν βόλτα τη sim από το κινητό στο car kit...

Το ΠΑΓΙΟ πώς εξηγείται; Μία εφάπαξ χρέωση θα ήταν αρκετή... Άκου 2 ευρώ το μήνα!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

κοιτα,κανονικα οταν ειναι και τα 2 κινητα ανοιχτα,χτυπαει αυτο το κινητο το οποιο εκανε την τελευταια ενεργεια(κληση εισερχομενη,εξερχομενη,μηνυμα)δεν ξερω αν γινεται και σε αναπαντητη(που θα ηταν πολυ καλο)

τουλαχιστον στην τιμ ετσι ειναι.

δεν ξερω η βονταφον πως θα το κανει..

2ευρω ειναι το κοστος υπηρεσιας ...στο οποιο ειναι +φπα..

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ΓΙΑΤΙ να πληρώνουμε πάγιο για υπηρεσίες που δεν έχουν κόστος λειτουργίας; Να πληρώσεις τις 2 sim το καταλαβαίνω... Τα υπόλοιπα εμπίπτουν στο θέμα "πάγιο" που πάνε να βάλουν όλες οι εταιρείες σε κάθε υπηρεσία...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ΓΙΑΤΙ να πληρώνουμε πάγιο για υπηρεσίες που δεν έχουν κόστος λειτουργίας; Να πληρώσεις τις 2 sim το καταλαβαίνω... Τα υπόλοιπα εμπίπτουν στο θέμα "πάγιο" που πάνε να βάλουν όλες οι εταιρείες σε κάθε υπηρεσία...

μα φιλε μου ολοι κοιταμε κατι στανταρ στη ζωη μας...και αυτο λεγεται παγιο !! τι να κανουμε...:)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

πηγα και το χτυπησα σε vodafone shop της πολης μου, με την ταυτοτητα μου φυσικα.

πληρωσα συνολικα 17,46 (με φπα) και πηρα 2 καρτες sim με τα ιδια δεδομενα pin και puk. υποτιθεται θα ενεργοποιηθει σε 2 ωρες και φυσικα η τωρινη μου sim θα ακυρωθει!

Link to comment
Share on other sites

μα φιλε μου ολοι κοιταμε κατι στανταρ στη ζωη μας...και αυτο λεγεται παγιο !! τι να κανουμε...:)

 

Καλά, άμα δεν σε πειράζει μπορείς να πληρώνεις το κάθε πάγιο που σου βάζουν !!

Εδώ μέσα μιλάμε από την σκοπιά του καταναλωτή-χρήστη των υπηρεσιών, όχι από την σκοπιά του τμήματος μάρκετινγκ ή του λογιστηρίου κάθε εταιρείας !

Άμα είχαν όλοι την στάση σου, ακόμα θα πληρώναμε την αναγνώριση κλήσης!

Άλλο θέμα: σε καρτοκινητά έχουν στο πρόγραμμα να δώσουν την υπηρεσία; Μπορώ να σκεφτώ τουλάχιστον 1 χρήση στο αυτοκίνητο, για την κάρτα cu a lot...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλά, άμα δεν σε πειράζει μπορείς να πληρώνεις το κάθε πάγιο που σου βάζουν !!

με πειραζει αλλα τι να κανω??

Εδώ μέσα μιλάμε από την σκοπιά του καταναλωτή-χρήστη των υπηρεσιών!

μα και εγω απο αυτην μιλαω..

Άμα είχαν όλοι την στάση σου, ακόμα θα πληρώναμε την αναγνώριση κλήσης!

αν γινοταν αυτο...δεν θα ζουσαμε στην ελλαδα...αλλα στην ζουγκλα!! :w00t:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι λοιπόν να μην θεωρούμε φυσικό το κάθε πάγιο που μας επιβάλλουν!

Δέχομαι να πληρώσω το κόστος sim, όμως η υπηρεσία δεν έχει κόστος χρήσης για το δίκτυο, συνεπώς θεωρώ παράλογο να πληρώσω το πάγιο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, ποσο ειναι το παγιο;

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μηνα; Ειναι τρελλοι!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά έχουν να κάνουν με Ελληνάρες που θα σπεύσουν να πάρουν από 2 sim, ακόμα και αν δεν έχουν car kit... έτσι για να τους βρίσκονται! Άκου 4 ευρώ το μήνα ! Εκτός αν εννοεί το σύνολο 2... Αλλά και πάλι δεν έπρεπε να έχει πάγιο... Θα βάλει και ιδέες στην άΤΙΜη εταιρεία !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά έχουν να κάνουν με Ελληνάρες που θα σπεύσουν να πάρουν από 2 sim, ακόμα και αν δεν έχουν car kit... έτσι για να τους βρίσκονται! Άκου 4 ευρώ το μήνα ! Εκτός αν εννοεί το σύνολο 2... Αλλά και πάλι δεν έπρεπε να έχει πάγιο... Θα βάλει και ιδέες στην άΤΙΜη εταιρεία !!!

 

Είναι συνολικά 2 ευρώ το πάγιο! Όσο για την... ΤΙΜ, έχει εδώ και καιρό την υπηρεσία με τα 2 ευρώ πάγιο φυσικά!!! Άρα δεν υπάρχει πρόβλημα να κλέψει την ιδέα του παγίου :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά είναι 2. Πάντως είναι χαζό να ζητάνε πάγιο για κάτι που δεν τους κοστίζει...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελικά είναι 2. Πάντως είναι χαζό να ζητάνε πάγιο για κάτι που δεν τους κοστίζει...

να ομως που ολοι τηνουν να μας παγιώσουν!!

οποτε ολες οι εταιριες ειναι το ιδιο!!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ρε παιδια τι το ζαλιζουμε;οποιος νομιζει οτι τα 2Ε ειναι κοροιδια δεν το κανει,δεν ειναι υποχρεωτικο,η καθε εταιρεια παει να τα παρει ετσι δεν ειναι;τωρα το τι κανει ο καθενας μας ειναι αλλο καπελο,να ηταν η μονη κοροιδια αυτη καλα θα ειμασταν ;)
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πούμε τίποτα, το πάγιο θα συνεχίσει να υπάρχει. Αν εκφράσουμε τη δυσαρέσκειά μας και η άποψή μας είναι αυτή της πλειοψηφίας, υπάρχουν ελπίδες να σκεφτούν να το μειώσουν ή ακόμα καλύτερα να το καταργήσουν...

 

ΥΓ: Ελπίζω να ακολουθήσει το καλό παράδειγμα που έχει να δίνει τις περισσότερες υπηρεσίες και στα καρτοκινητά !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

πριν αρκετό καιρό είχα δει σε ενα forum αναλυτικά πως να φτιάξεις μια δέυτερη sim με τον ίδιο αριθμό.. δεν θυμάμει όμως τπτ απο το Link αφτο.. :(

με αυτο...

http://ucables.com/products/simcards/

δεν μπορείς να το φτιάξεις μια μόνος σου??? :O

 

είχα κρατήσει αυτο το λινκ αλλα δεν δουλεύει :(

http://www.freewebz.com/nokmodz/simclone.htm

 

edit: δείτε και αυτό :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...