Jump to content

Vodafone double!


mger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω οι sim της vodafone δεν μπορούν να κλωνοποιηθούν... Αυτό ισχύει εδώ και πολύ καιρό... Διορθώστε με αν κάνω λάθος. Οπότε αν το θέλεις θα πρέπει να πας στην επίσημη vodafone και να πληρώσεις το πάγιο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Οι κοκκινες που λενε βονταφον πανω δεν κλωνοποιουνται. Της παναφον (οι παλιες) νομιζω πως ναι.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ερώτηση. Μπορεί να χρησιμοποιηθούν USIM στην υπηρεσία; Αν όχι, τότε ...μισή δουλειά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Μπορεί να χρησιμοποιηθούν USIM στην υπηρεσία; Αν όχι, τότε ...μισή δουλειά.

 

Υπάρχει η double sim και η 3g double sim...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η double sim και η 3g double sim...

α!!πολυ καλο αυτο!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Μπορεί να χρησιμοποιηθούν USIM στην υπηρεσία; Αν όχι, τότε ...μισή δουλειά.

 

 

Υπάρχουν usim double αλλά είτε απλή είτε usim η εταιρεία σου επιτρέπει την πρόσβαση στο τρίτης γενιάς δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Για καρτοκινητά κανένα νέο;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η double sim και η 3g double sim...

Γιατι εχεις δει τριτης γενιας αυτοκινητου?...!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

πηρα τη voda σημερα γιατι μου κανει κατι περιεργα κολπα το double.

εχω τις δυο συσκευες ανοιχτες και ενω λογικα θα επρεπε να να ειναι ενεργη αυτη μου εκανε την τελευταια κινηση με το δικτυο, δεν συμβαινει παντα ετσι. πχ κανω μια κληση απο τη μια συσκευη και μετα απο λιγο μπορει να με παρουν και να χτυπησει η αλλη. ή στελνω καποιο sms και λαμβανω την αναφορα παραδοσης και την απαντηση στην αλλη.

εχει παρατηρησει κανενας κατι αντιστοιχο? μηπως καποια απο τις δυο sim ειναι πιο "ισχυρη" απο την αλλη? θα το θεωρουσα λογικο να ενεργοποιηθει η αλλη αν η πρωτη εβγαινε εκτος δικτυου αλλα δεν συμβαινει κατι τετοιο.

η vodafone δεν μπορεσε να μου δωσει καποια εξηγηση, τουλαχιστον μου ειπαν οτι θα το ψαξουν και θα με ενημερωσουν

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα κανει το ιδιο!!!!!!!!μα καλα ειναι εντελως αχρηστοι;

με πηραν τηλεφωνο χτες. η κατα τα αλλα ευγενεστατη κυρια δεν ειχε καταλαβει ακριβως το προβλημα. της το ξανα εξηγησα και αφου με ειχε 2-3 λεπτα στην αναμονη κατεληξε στο εξης καταπληκτικο συμπερσμα: για την σωστη λειτουργια του double κυριε θα πρεπει η μια συσκευη να παραμενει κλειστη:X

τι να πω μετα απο αυτο. ευχαριστω και το εκλεισα. ευτυχως γι αυτους δεν μπορουμε να κλωνοποιησουμε τις καρτες τους, γι αυτο και τους πληρωνουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Εχω double και σκέφτομαι να καταργήσω την υπηρεσία. Η δευτερη κάρτα που θα μπει στην άκρη θα αχρηστευτεί? Οταν ενεργοποιήσω ξανά την υπηρεσία θα χρεωθώ νέα SIM?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ελπίζω σύντομα η vodafone να προχωρήσει στην κατάργηση του πάγιου (2,00€ + ΦΠΑ) της υπηρεσίας, αφού η COSMOTE την παρέχει χωρίς πάγιο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω duble καρτα πολυ πριν την 1/12/06.Δεν χρειαζεται να ειναι το ενα κινητο κλειστο.Εχω μονιμα ενα φτηνιαρικο στο αυτοκινητο και ας ειναι ανοιχτο στο σπιτι το κανονικο αν το ανοιξω και κανω μια εστω αναπαντητη κλιση ενεργοποιειτε αυτο και βγαινει off το κανονικο.

Απλα μολις γυρισω σπιτι εστω και αν εχω κλεισει το "εφεδρικο" πρεπει να κανω μια αναπαντητη με το κανονικο για να επανελθει.Φυσικα στην Vodafon αλλα μου ελεγαν (οτι πρεπει να ειναι κλειστο το ενα ...) και ως συνηθως δεν ηξεραν τι τους γινετε οχι μονο στο καταστημα αλλα και στα κεντρικα που πηραν τηλ. για διευκρινησεις μετα απο δικη μου επιμονη.Καπου το ειχα διαβασει εδω μεσα οτι δεν ειναι απαραιτητο να ειναι κλειστο το ενα κινητο και φυσικα ηταν αληθεια.:D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

αυτη την ενημερωση εχουν ολοι, αυτο πρεπει να λενε αυτο σου ειπανε

Χαλαρωσε λιγο βρε συ... Ενταξει...εσυ ξερεις πιο πολλα :)

:X
Link to comment
Share on other sites

Εχω duble καρτα πολυ πριν την 1/12/06.Δεν χρειαζεται να ειναι το ενα κινητο κλειστο.Εχω μονιμα ενα φτηνιαρικο στο αυτοκινητο και ας ειναι ανοιχτο στο σπιτι το κανονικο αν το ανοιξω και κανω μια εστω αναπαντητη κλιση ενεργοποιειτε αυτο και βγαινει off το κανονικο.

Απλα μολις γυρισω σπιτι εστω και αν εχω κλεισει το "εφεδρικο" πρεπει να κανω μια αναπαντητη με το κανονικο για να επανελθει.Φυσικα στην Vodafon αλλα μου ελεγαν (οτι πρεπει να ειναι κλειστο το ενα ...) και ως συνηθως δεν ηξεραν τι τους γινετε οχι μονο στο καταστημα αλλα και στα κεντρικα που πηραν τηλ. για διευκρινησεις μετα απο δικη μου επιμονη.Καπου το ειχα διαβασει εδω μεσα οτι δεν ειναι απαραιτητο να ειναι κλειστο το ενα κινητο και φυσικα ηταν αληθεια.:D :D :D

 

Αυτο γνωριζα κ εγω εως τωρα. Φυσικα οταν δοκιμαζεις κατι τοτε μαθαινεις πραγματικα την καθε του λεπτομερεια.;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα. Πάντος άμα το καταργήσει η ΤΙΜ τότε στάνταρ θα το κάνει και η vodafone!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άντε να καταργήσει τώρα και το πάγιο!

 

Θα γίνει όμως???

 

Αυτό είναι το θέμα. Πάντος άμα το καταργήσει η ΤΙΜ τότε στάνταρ θα το κάνει και η vodafone!

 

Μιλαμε δηλαδη για μια υπηρεσια που θα παρεχεται δωρεαν εκτος απο το τελος ενεργοποιησης?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
exei i vodafone twin sim?

 

ναι

τη λενε Vodafone double

 

Ιδιο νουμερο σε 2 καρτες σιμ

 

17.5 ευρω το κοστος της καρτας.

:X
Link to comment
Share on other sites

ναι

τη λενε Vodafone double

 

Ιδιο νουμερο σε 2 καρτες σιμ

 

17.5 ευρω το κοστος της καρτας.

 

Και 2,38€ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΑΓΙΟ!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...