Jump to content

Vodafone double!


mger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηνιαίο πάγιο υπηρεσίας 2,38 €

Mετατροπή κάρτας με χρέωση 17,46 € για μετατροπή από απλή κάρτα, σε Vodafone Double

Αντικατάσταση κάρτας με χρέωση 17,46 € για αντικατάσταση κάρτας Vodafone Double με νέα Vodafone Double (π.χ λόγω απώλειας)

Αντικατάσταση κάρτας χωρίς χρέωση Ισχύει για απενεργοποιηση της υπηρεσίας και επιστροφή στην απλή κάρτα SIM

 

 

Διευκρινίσεις

 

Η χρέωση αντικατάστασης είναι 17,46 € για κάθε ζευγάρι καρτών κι όχι για κάθε κάρτα ξεχωριστά.

Για τους συνδρομητές καρτοκινητής το αρχικό τέλος για το πρώτο έτος δίνεται στο κατάστημα, ενώ το ετήσιο τέλος μετά τον πρώτο χρόνο θα αφαιρείται αυτόματα από το χρόνο ομιλίας που διαθέτει ο χρήστης.

Σε όλες τις αναφερόμενες τιμές συμπεριλαμβάνεται Φ.Π.Α. 19%.

 

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1336

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε αυτή τη σελίδα αναφέρει ότι "Oι χρεώσεις για την υπηρεσία Vodafone Double ισχύουν για τους συνδρομητές των παρακάτω επαγγελματικών προγραμμάτων Vodafone:"

Για τα υπόλοιπα;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Οι ίδιες είναι. Για τους καρτοκινητούς ισχύει η επιτόπου πληρωμή, στο κατάστημα. Όλα τα άλλα είναι ίδια.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Μία SIM δεν φτάνει!

Δεν φτάνει για να αποθηκεύσεις όλες σου τις επαφές, για να κρύψεις εκείνα τα SMS του Αντώνη που δεν πρέπει με τίποτα να δει ο Γιάννης, για να το έχεις κλειστό όταν σε ψάχνει η θεία Νίτσα, αλλά να μπορούν να σε βρουν τα παιδιά...

Γι’ αυτό και η υπηρεσία Vodafone Double σού δίνει τη δυνατότητα να χρησιµοποιείς τον ίδιο αριθµό κινητού σε δύο κάρτες SIM, διατηρώντας τα στοιχεία της σύνδεσής σου και στις δύο (π.χ. συσκευή κινητού τηλεφώνου και Car kit με το ίδιο νούμερο).

Και μην αγχώνεσαι ότι θα αλλάζεις συνέχεια κάρτες! Και από τις δύο θα μπορείς να διαχειριστείς τις υπηρεσίες που έχεις ενεργοποιηµένες στη σύνδεσή σου (τηλεφωνητή, SMS, MMS κ.λπ.) χωρίς να χρειάζεται να μεταφέρεις τη SIM από τη μία συσκευή στην άλλη.

Tell me more, tell me more…!

 

  • Γιανα αποκτήσεις το Vodafone Double, πήγαινε σε ένα κατάστημα Vodafone και με61,50 θα είναι δικό σου για έναν χρόνο.
  • Μετά τον πρώτο χρόνο, εάν θέλεις να το κρατήσεις, θα αφαιρεθούν αυτόματα 25,84 από την κάρτα σου. Και σε περίπτωση που δεν έχεις αρκετό υπόλοιπο, τα χρήματα θα αφαιρούνται τμηματικά, κάθε φορά που το υπόλοιπό σου δεν είναι μηδενικό, μέχρι να συμπληρωθεί το ποσό των 25,84.
  • Σε περίπτωση που διακόψεις την υπηρεσία, αλλά μετά αλλάξεις γνώμη και θέλεις να την ενεργοποιήσεις ξανά, τότε θα πρέπει να πληρώσεις πάλι το πάγιο τέλος των 61,50.

 

 

 

 

ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗ VODAFONE; ΤΙ ΛΥΣΤΡΙΚΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν τόσο ακριβές οι χρεώσεις... Γιατί αυξήθηκαν τόσο;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μία SIM δεν φτάνει!

Δεν φτάνει για να αποθηκεύσεις όλες σου τις επαφές, για να κρύψεις εκείνα τα SMS του Αντώνη που δεν πρέπει με τίποτα να δει ο Γιάννης, για να το έχεις κλειστό όταν σε ψάχνει η θεία Νίτσα, αλλά να μπορούν να σε βρουν τα παιδιά...

Γι’ αυτό και η υπηρεσία Vodafone Double σού δίνει τη δυνατότητα να χρησιµοποιείς τον ίδιο αριθµό κινητού σε δύο κάρτες SIM, διατηρώντας τα στοιχεία της σύνδεσής σου και στις δύο (π.χ. συσκευή κινητού τηλεφώνου και Car kit με το ίδιο νούμερο).

Και μην αγχώνεσαι ότι θα αλλάζεις συνέχεια κάρτες! Και από τις δύο θα μπορείς να διαχειριστείς τις υπηρεσίες που έχεις ενεργοποιηµένες στη σύνδεσή σου (τηλεφωνητή, SMS, MMS κ.λπ.) χωρίς να χρειάζεται να μεταφέρεις τη SIM από τη μία συσκευή στην άλλη.

Tell me more, tell me more…!

 

  • Γιανα αποκτήσεις το Vodafone Double, πήγαινε σε ένα κατάστημα Vodafone και με61,50 θα είναι δικό σου για έναν χρόνο.
  • Μετά τον πρώτο χρόνο, εάν θέλεις να το κρατήσεις, θα αφαιρεθούν αυτόματα 25,84 από την κάρτα σου. Και σε περίπτωση που δεν έχεις αρκετό υπόλοιπο, τα χρήματα θα αφαιρούνται τμηματικά, κάθε φορά που το υπόλοιπό σου δεν είναι μηδενικό, μέχρι να συμπληρωθεί το ποσό των 25,84.
  • Σε περίπτωση που διακόψεις την υπηρεσία, αλλά μετά αλλάξεις γνώμη και θέλεις να την ενεργοποιήσεις ξανά, τότε θα πρέπει να πληρώσεις πάλι το πάγιο τέλος των 61,50.

 

 

 

 

ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΕΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗ VODAFONE; ΤΙ ΛΥΣΤΡΙΚΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ;

 

Χαχα, μη ψαχνεις! Μιλαμε για εξωφρενικα πραγματα! Στο w.u. στη δεινουν την twin με 10ευρω χωρις την παραμικρη συνδρομη.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, μη ψαχνεις! Μιλαμε για εξωφρενικα πραγματα! Στο w.u. στη δεινουν την twin με 10ευρω χωρις την παραμικρη συνδρομη.

 

H cosmote σε τιμες απλα δεν εχει ανταγωνιστη,η vodafone προσπαθει απο παντου να σε ξεζουμισει,δεν παλευεται αυτη η εταιρια, παλι καλα που μειωσε το κοστος της νεας σιμ στα 5€,γιατι την αναγκασε η cosmote,ελπιζω να γινει κατι αντιστοιχο στο vodafone double,εαν θελουν να λειτουργει αυτη η υπηρεσια διοτι δε βλεπω κανεναν προθυμο να σκασει τοσα λεφτα....

Link to comment
Share on other sites

H cosmote σε τιμες απλα δεν εχει ανταγωνιστη,η vodafone προσπαθει απο παντου να σε ξεζουμισει,δεν παλευεται αυτη η εταιρια, παλι καλα που μειωσε το κοστος της νεας σιμ στα 5€,γιατι την αναγκασε η cosmote,ελπιζω να γινει κατι αντιστοιχο στο vodafone double,εαν θελουν να λειτουργει αυτη η υπηρεσια διοτι δε βλεπω κανεναν προθυμο να σκασει τοσα λεφτα....

Σε αυτό θα διαφωνήσω. Κάνε εσύ παζάρι στη Vodafone και στην Cosmote για επιδότηση ή έκπτωση παγίου, για τους ίδιους λογαριασμούς, και τα ξαναλέμε. Και νομίζω εγώ ήμουν αυτός που έκραζε 2-3 ποστ πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, μη ψαχνεις! Μιλαμε για εξωφρενικα πραγματα! Στο w.u. στη δεινουν την twin με 10ευρω χωρις την παραμικρη συνδρομη.

 

Και η WIND δεν την δίνει καν σε συνδρομητές καρτοκινητής :mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγώ το έχω κάμποσα χρόνια αυτό το ένα νουμερο με 2 κάρτες,αν για αυτό μιλάμε.

2 ευρώ προ φόρων με χρεώνουν.

θα αυξηθεί δηλαδη και σε μένα?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Θελουν παγιο σε μια υπηρεσια η οποια δε σου παρεχει κατι,δηλαδη τζαμπα λεφτα να δινεις για το τιποτα,μηπως πρεπει να το ξανασκεφτουν..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
η vodafone αυτες τις κακες συνηθιες με τις μεγαλες χρεωσεις δεν θα την αποβαλει ποτε. κριμα γιατι εχει ποιοτητα εγω παντως στην cosmote για την twinsim εδωσα 10 ευρω και χωρις επιπλεον επιβαρυνση στο παγιο
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

η vodafone αυτες τις κακες συνηθιες με τις μεγαλες χρεωσεις δεν θα την αποβαλει ποτε. κριμα γιατι εχει ποιοτητα εγω παντως στην cosmote για την twinsim εδωσα 10 ευρω και χωρις επιπλεον επιβαρυνση στο παγιο

 

δεν αλλαξε η χρεωση η κανω λαθος;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν αλλαξε η χρεωση η κανω λαθος;
τι ενοεις? εγω παντως ισως πληρωσα και 17 για την twinsim δεν θυμαμαι να σου πω η 10 η 17 πληρωσα. την πηρα τον νοεμβριο του 2010 Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

τι ενοεις? εγω παντως ισως πληρωσα και 17 για την twinsim δεν θυμαμαι να σου πω η 10 η 17 πληρωσα. την πηρα τον νοεμβριο του 2010

 

αυτο εδω εννοω

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/star-services/vodafone-double/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παρχει η Vodafone την υπηρεσια Double με μια κανονικη και μια micro sim οπως εχει η Cosmote την twinsim?
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλεσα στην εξυπηρετηση για το double μου ειπαν οτι κοστιζει 5 τα 2 σιμακια +10 παγιο τελος =15€ και δεν υπαρχει πλεον το παγιο ανα μηνα στα καρτοκινητα,καλη φαση!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλεσα στην εξυπηρετηση για το double μου ειπαν οτι κοστιζει 5 τα 2 σιμακια +10 παγιο τελος =15€ και δεν υπαρχει πλεον το παγιο ανα μηνα στα καρτοκινητα,καλη φαση!!!

 

Ελπίζω και στα συμβόλαια ιδιωτών να μην υπάρχει το πάγιο. Μέχρι πρότινος ήταν χωρίς πάγιο μόνο στα εταιρικά.

Το πράσινο δίκτυο πάντως δεν χρέωνε παρά μόνο τις sim. Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί έπρεπε να πληρώνεις πάγιο με το μήνα για να έχεις δύο sim με τον ίδιο αριθμό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλεσα στην εξυπηρετηση για το double μου ειπαν οτι κοστιζει 5 τα 2 σιμακια +10 παγιο τελος =15€ και δεν υπαρχει πλεον το παγιο ανα μηνα στα καρτοκινητα,καλη φαση!!!

 

Μπράβο στη vodafone. Αυτά πρέπει να τα ακούει η WIND και κυρίως για τα καρτοκινητά της που δεν παρέχει καν την υπηρεσία!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω και στα συμβόλαια ιδιωτών να μην υπάρχει το πάγιο. Μέχρι πρότινος ήταν χωρίς πάγιο μόνο στα εταιρικά.

Το πράσινο δίκτυο πάντως δεν χρέωνε παρά μόνο τις sim. Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί έπρεπε να πληρώνεις πάγιο με το μήνα για να έχεις δύο sim με τον ίδιο αριθμό...

 

 

υπαρχει παγιο και ειναι 2 ευρο ....

H ΖΩΗ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ 30...ΜΕΤΡΑ
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
υπαρχει παγιο και ειναι 2 ευρο ....

 

Κάποιος είχε γράψει εδώ ότι δεν έχει πια πάγιο αλλά φαίνεται πως τελικά πρέπει να ελέγχουμε ό,τι διαβάζουμε γιατί δεν είναι πάντα αντικειμενικά. Στα εταιρικά δεν χρεώνει πάγιο για τη συγκεκριμένη υπηρεσία. Στα συμβόλαια ιδιωτών είναι απαράδεκτο να χρεώνει. Δέχομαι να αγοράσω τις 2 sim αλλά δεν δέχομαι να τους πληρώνω πάγιο με το μήνα για κάτι που δεν τους στοιχίζει τίποτα.

Κλασσική vodafone...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Πάντως η vodafone στα καρτοκινητά από 61 ευρώ τον 1ο χρόνο και 26 τον 2ο χρόνο το έκανε μία φορά εφάπαξ 10 ευρώ + 5 τις καρτούλες.

Πως και έτσι η vodafone; Δεν το περίμενα.

Link to comment
Share on other sites

καιρος ειναι να αρχισουν να συμμαζευονται λιγο.Νομιζουν τα 50ρικα ο κοσμος τα πεταει για πλακα πλεον.και ηταλ πολυ φαουλ η παγια χρεωση για αυτην την υπηρεσια.τωρα το κανανε σωστα.αρκει να μην σου κανουν μετα απο 6 μηνες κανα τρελο και δεις την μια απο τις δυο καρτες να μην δουλευει και να σου πουνε " Ξερετε πρεπει να ξαναπληρωσετε 10 ευρω για αλλους 6 μηνες...."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...