Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Boss82
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 609
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oυτε καν ξερω πως γινετε η διαδικασια για αγορα μεσω ebay, δεν εχω ασχοληθει ποτε

Για να μην ξεφύγουμε από το θέμα μας, διάβασε τα θέματα eBay: Χρήση και Γενικές Ερωτήσεις και E-Shops και Ηλεκτρονικές Αγορές. Για ότι άλλο θες διάβασε την υπό-ενότητα Internet.

 

Επίσης μπορείς να πάρεις όσα nokia stores υπάρχουν στην γύρω περιοχή που μένεις και να ρωτήσεις πόσο κοστίζουν τα πλαστικά και έχουν διαθέσιμα κομμάτια. Για πληροφορίες σχετικά με καταστήματα nokia στην περιοχή της Θεσσαλονίκης διάβασε το θέμα Εντυπώσεις από το επίσημο ελληνικό service της Nokia, έχουν αναφερθεί κάποια καταστήματα με πολύ καλή εξυπηρέτηση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια. εχω μεγαλο προβλημα με την μπαταρια, ουτε μερα δεν κραταει. κοιταω να παρω καινουρια και εχει κατι τιμες....

γερμανος 40+€

eshop 28,50€

e-click 23e αλλα δεν θελω απο εκει γιατι σε παλιοτερα αγορα δεν ηταν καινουρια(ηταν ομως γνησια...)

 

βρηκα ημιτασιόν σε 10€ αλλα με 850mAh και οχι 1050 που ειναι η γνήσια, και απο

ebay βρήκα αυτή http://cgi.ebay.com/1770mAh-Capacity-BP-6MT-Battery-Nokia-N81-E51-N82-/320492505959?cmd=ViewItem&pt=PDA_Accessories&hash=item4a9ed78b67

 

η οποία είναι 1770mAh. τι λετε; προτεινετε μου και εσεις τιμή-επιδοση... απο ebay αγορες είναι καλες;;;

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θέλω ξανά να αλλάξω πρόσοψη όλου του κινητού N82.

κ επειδή την τελευταία φορά, έβαλα μια μη-γνήσια, θα ήθελα, αν κάποιος γνωρίζει να μου συστήσει κάποιο έκγυρο κατάστημα, ή τουλάχιστον μέσω e-bay, αλλά να είναι original. θα προτιμούσα μάυρη. η τιμή είναι σε δεύτερο ρόλο.

 

στείλτε μου προσωπικό μήνυμα

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το νοκια e71 μου αρχιζει και φαινεται η μπαταρια του NOKIA BP-4L να μην κραταει πολυ.Τοσο λιγο ωστε εχω πολλες φορες προβλημα και εχωντας αποφασισει να παρω μεσω e-bay θελω να μου πειτε τη γνωμη σας για 2 ειδη μπαταριων που βρηκα.σχετικα με την ποιοτητα τους αλλα και την γνησιοτητα.σας τις αναφερω

 

http://cgi.ebay.com/NEW-1400mAh-BP-4L-BATTERY-NOKIA-E61i-E71-E90i-N810-/270507450196?cmd=ViewItem&pt=PDA_Accessories&hash=item3efb801f54

http://cgi.ebay.com/BP-4L-BP4L-Battery-Nokia-N97-E71-E61i-E63-E90-N810-/300417923205?cmd=ViewItem&pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item45f24db885

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να πιστεύεις οτι είναι αυθεντικές.

Από την τιμή και μόνο καταλαβαίνεις.

Δεν χάνεις όμως τίποτα να τις δοκιμάσεις.

Εγώ παρήγγηλα 2 κινέζικες από e-bay.

Μία για το Ν86 μου και μια για το Ν82 του αδερφού μου.Χθες ήρθαν.

Θα τις δοκιμάσουμε και θα δούμε.

Αν δεν εχουμε καμιά έκρηξη θα ξαναγράψω. :lol:

 

Υ.Γ.Πάντως αν είναι να παραγέιλεις μια από τις δύο πάρε από αυτόν που είναι top seller.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να πιστεύεις οτι είναι αυθεντικές.

Από την τιμή και μόνο καταλαβαίνεις.

Δεν χάνεις όμως τίποτα να τις δοκιμάσεις.

Εγώ παρήγγηλα 2 κινέζικες από e-bay.

Μία για το Ν86 μου και μια για το Ν82 του αδερφού μου.Χθες ήρθαν.

Θα τις δοκιμάσουμε και θα δούμε.

Αν δεν εχουμε καμιά έκρηξη θα ξαναγράψω. :lol:

 

Υ.Γ.Πάντως αν είναι να παραγέιλεις μια από τις δύο πάρε από αυτόν που είναι top seller.

 

ναι εννοειται οτι ειναι μαιμου;).η γνησια κανει 35 και αυτες το πολυ 5.πες μου γνωμες οταν τις δοκιμασεις και μετα

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά στο θέμα της μπαταρίας καλό είναι να προμηθευόμαστε γνήσιες για να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο,χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχει περίπτωση και μια γνήσια να παρουσιάσει πρόβλημα.Επίσης καλό είναι να έχουμε υπόψιν μας ότι κάποιες φορές οι αναφερόμενες χωρητικότητες σε μπαταρίες εκτός επίσημου κατασκευαστή διαφέρουν από τις πραγματικές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση μια μπαταρια να αναφερει οτι ειναι γνησια και με ευρω να κανει μονο 5 ευρω ενω ελλαδα να εχει κοντα στα 35;
Link to comment
Share on other sites

Αφού απεκατέστησα με τη βοήθεια σας το πρόβλημα με τα SMS, ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμη. Για το προηγούμενό μου κινητό (Ε51) είχα αγοράσει ένα bluetooth το BH-106 της Nokia. Παρότι έχω δει ότι είναι συμβατό και με το Ε52, όταν προσπαθώ να το συνδέσω, η νέα συσκευή δεν το βλέπει καθόλου. Οποιαδήποτε ιδέα είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αφού απεκατέστησα με τη βοήθεια σας το πρόβλημα με τα SMS, ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμη. Για το προηγούμενό μου κινητό (Ε51) είχα αγοράσει ένα bluetooth το BH-106 της Nokia. Παρότι έχω δει ότι είναι συμβατό και με το Ε52, όταν προσπαθώ να το συνδέσω, η νέα συσκευή δεν το βλέπει καθόλου. Οποιαδήποτε ιδέα είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ

 

πριν το συνδέσεις με το Ε52 του έχεις κάνει επαναφορά? ώστε να "ξεχάσει" το Ε51?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

πριν το συνδέσεις με το Ε52 του έχεις κάνει επαναφορά? ώστε να "ξεχάσει" το Ε51?

 

Σκέφτηκα ότι κάτι τέτοιο θα είναι απαραίτητο αλλά δεν ξέρω πως γίνεται

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά καλημέρα, έχω ένα πρόβλημα με ένα bluetooth της itech, μου το χάνει το Nokia και ιδικά όταν είναι και ένα ericsson w910i συνδεδεμένο (είναι για δυο συσκευές).

Έχει κανείς καμία ιδέα.

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία παρατηρώ ότι η μπαταρία τα έχει παίξει. Με μια ματια που έριξε στο eBay βρηκα μπαταρίες από 2Ε κομπλέ με τα μεταφορικά όπως αυτή http://cgi.ebay.co.uk/BP-6MT-BP-6MT-Battery-OEM-Nokia-N81-N82-E51-6110-6500S-/320533457562?cmd=ViewItem&pt=PDA_Accessories&hash=item4aa1486a9a

 

Έχει κανείς άποψη για τις μπαταρίες;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία παρατηρώ ότι η μπαταρία τα έχει παίξει. Με μια ματια που έριξε στο eBay βρηκα μπαταρίες από 2Ε κομπλέ με τα μεταφορικά όπως αυτή http://cgi.ebay.co.uk/BP-6MT-BP-6MT-Battery-OEM-Nokia-N81-N82-E51-6110-6500S-/320533457562?cmd=ViewItem&pt=PDA_Accessories&hash=item4aa1486a9a

 

Έχει κανείς άποψη για τις μπαταρίες;

Δαπάνησε λίγα χρήματα παραπάνω και πάρε αυτή που είναι σίγουρα πιο καλή.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32401

Δες τι έχω γράψει για τις μπαταρίες στο θέμα του N78. Ισχύουν τα ίδια και για τα άλλα μοντέλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε τσίμπα την από Ebay, έχω μπαταρία αντικατάστασης από ebay με 2.5ευρ εδώ και περίπου 6 μήνες, κανένα πρόβλημα, χωρητικότητα 90% της εργοστασιακής (όταν ήταν στα φόρτε της). Μέχρι στιγμής (6 μήνες) δεν έχει χάσει χωρητικότητα.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Δαπάνησε λίγα χρήματα παραπάνω και πάρε αυτή που είναι σίγουρα πιο καλή.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.32401

Δες τι έχω γράψει για τις μπαταρίες στο θέμα του N78. Ισχύουν τα ίδια και για τα άλλα μοντέλα.

Μεταξύ αυτής και της μάρκας PISEN υπάρχουν διάφορες; Βλέπω ότι η δεύτερη είναι 1.5 δολλάριο φθηνότερη.

 

Εχω ήδη πάρει εδώ και μερικούς μήνες μια καινούργια αυθεντική αλλά με χρήση 3g internet καταναλώνεται πολύ γρήγορα (max 2 μέρες) οπότε θέλω μια δεύτερη αλλά αξιόλογη.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ αυτής και της μάρκας PISEN υπάρχουν διάφορες; Βλέπω ότι η δεύτερη είναι 1.5 δολλάριο φθηνότερη.

 

Εχω ήδη πάρει εδώ και μερικούς μήνες μια καινούργια αυθεντική αλλά με χρήση 3g internet καταναλώνεται πολύ γρήγορα (max 2 μέρες) οπότε θέλω μια δεύτερη αλλά αξιόλογη.

JAPOD έχω αγοράσει και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. PISEN έχω αγοράσει αλλά όχι μπαταρία, φορτιστή. Δουλεύει κι αυτός μια χαρά.

Με χρήση 3G Internet όλες οι μπαταρίες ψοφάνε να ξέρεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η διαφορα class 2,4,6 κλπ σιγουρα φενεται μονο σε card reader και μεταφορα απο κινητο στο pc?Δηλαδη αν εχω στο κινητο 2 καρτες μια class 2 kai μια class 6

 

και της 2 γεματες οταν 8α ανοιγω την εκ8εση ή καποιο video καλης ποιοτητας απο8ηκευμενο στην καρτα ,δεν 8α υπαρξει σιγουρα καμια διαφορα (σπασιματα στο video,αργη περιηγηση στην εκ8εση κλπ) ? Επαναλαμβανω περιηγηση και

 

λειτουργια μονο στο περιβαλλον του κινητου

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό δεν θα δεις διαφορά στην ταχύτητα όποια class και να διαλέξεις.Επειδή όμως σε κάποιες συσκευές έχει παρουσιαστεί πρόβλημα με class 2 θα σου πρότεινα να πας από 4 και πάνω.Οι πιο αξιόπιστες έχουν αποδειχτεί οι κάρτες της sandisk.

Υ.Γ.Καλό είναι να ενημερώσεις το avatar με την συσκευή που έχεις για να είναι πιο εύκολο να έχεις βοήθεια για τα όποια προβλήματα-απορίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...