Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Boss82
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 609
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ξερω αν ειναι το σωστο θεμα για το προβλημα μου αλλα μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα ανακτησης δεδομενων απο minisd καρτα?

Ξαφνικα δεν τη διαβαζει το κινητο και λεει ειναι κατεστραμμενη και ουτε το pc την αναγνωριζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι το σωστο θεμα για το προβλημα μου αλλα μηπως υπαρχει καποιο προγραμμα ανακτησης δεδομενων απο minisd καρτα?

Ξαφνικα δεν τη διαβαζει το κινητο και λεει ειναι κατεστραμμενη και ουτε το pc την αναγνωριζει

έχω πάθει και γω το ίδιο, η κάρτα είναι άχρηστη πλέον, το μόνο που μπορείς να σώσεις είναι τα βίντεο και φώτο. αν ψάξεις στο google για recovery data θα βρεις πολλά προγράμματα

[sIGPIC][/sIGPIC]ant gag
Link to comment
Share on other sites

έχω πάθει και γω το ίδιο, η κάρτα είναι άχρηστη πλέον, το μόνο που μπορείς να σώσεις είναι τα βίντεο και φώτο. αν ψάξεις στο google για recovery data θα βρεις πολλά προγράμματα

 

δοκιμασα μερικα κανουν scan αλλα δεν αναγνωριζουν file system και δεν προχωραει η διαδικασια.

 

Αν κανω φορματ στην καρτα μετα θα βρουν τιποτα αραγε τα προγραμματα που λενε οτι ανακτουν αρχεια απο φορματ ή θα τα καταστρεψω μια και καλη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 5630xpressMusic. Δεν έχει ενσωματομένο gps. Έχω κατεβάσει χάρτες και θέλω να αγοράσω gps module. Απο ότι είδα και στην ιστοσελίδα της νόκια τα LD-4W, LD-1W και LD-3W δεν είναι συμβατά με το 5630. Ερωτώ λοιπόν. Αφού η νόκια δεν έχει συμβατά εξωτερικά gps γιατί στο 5630xpressmusic υπάρχει η λειτουργία gps. Μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο gps; Μήπως κάποιο απο τα παραπάνω είναι συμβατά και απλά δεν αναγράφεται; Έχω κατεβάσει τους χάρτες απο το ovi αλλα δεν μπορώ να βρώ gps. Υπάρχει ελπίς;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε filmakias, όλα τα bluetooth gps adaptor είναι συμβατά με την συσκευή σου. Εγώ χρησιμοποιώ χρόνια το LD-3W και το έχω δουλέψει με πάρα πολλές συσκευές, παρόλο που οι περισσότερες δεν αναγραφόντουσαν καθόλου στις συμβατές συσκευές. Πάρε όποια συσκευή σου αρέσει, δεν τίθεται θέμα συμβατότητας.
Link to comment
Share on other sites

ηρθε η μπαταρια των 2 ευρω απο ebay, οι πρωτες ενδειξεις ειναι πολυ καλες απο αποδοση και δε φαινεται απο πουθενα αν ειναι μαιμου ή γνησια...μια χαρα..τσαμπα 2 ευρα :p

 

Ποιες είναι οι εντυπώσεις σου μετά από τόσο καιρό χρήσης της μπαταρίας? Έχει καλή αυτονομία? Παρατήρησες καμία αύξηση θερμοκρασίας κλπ?

Σκέφτομαι να πάρω και εγώ 1-2 μπαταρίες από το ebay.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ψαχνω για καποιο στερεοφωνικο bluetooth ωστε ν΄ακουω και μουσικη. Βρηκα αυτο στο e-shop: http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003930

Στη συμβατοτητα δεν αναφερει το συγκεκριμενο μοντελο(Nokia 5630), αλλα εχει καποια προηγουμενα της ιδιας σειρας, αρα υποθετω οτι κανει. Ωστοσο αν υπαρχει καποια αλλη προταση ειναι ευπροσδεκτη..:)

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο απο οταν πρωτοκυκλοφορησε και πιστευω πως ειναι ενα απο τα καλυτερα και πιο ολοκληρωμενα κινητα. και απο προβληματα δεν αντιμετωπισα κανενα. το μονο που εκανα ηταν να μην χρησιμοποιησω την εργοστασιακη καρτα μνημης γιατι ειχαν ανφερθει πολλα προβληματα απο οποιον τη χρησημοποιησε

Αντιμετωπίζω σοβαροτατα προβλήματα με την καρτα μνήμης κ κολλαει ολο το κινητό.Μπορω να παω στην Νοκια εφοσον ειμαι στην εγγυηση κ ν μου δωσουν μια αλλη;Αν δεν γινεται αυτό ποια καρτα μνημης προτεινετε να παρω;;

Μπορω να παρω π.χ. μια Μicro SDHC 8GB;(οπου HC High Capacity)

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Το γνωστό πρόβλημα με τις κάρτες μνήμης της nokia,το οποίο ειδικά στο n82 ήταν εκτός ελέγχου.

Κανονικά υπάρχει εγγύηση για 6 μήνες.Άντε όμως να το αποδείξεις,άσε που και να το κάνεις μάλλον ίδια θα σου δώσουν.

Sandisk,κατά προτίμηση από class 4 και πάνω,οποιασδήποτε χωρητικότητας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Το γνωστό πρόβλημα με τις κάρτες μνήμης της nokia,το οποίο ειδικά στο n82 ήταν εκτός ελέγχου.

Κανονικά υπάρχει εγγύηση για 6 μήνες.Άντε όμως να το αποδείξεις,άσε που και να το κάνεις μάλλον ίδια θα σου δώσουν.

Sandisk,κατά προτίμηση από class 4 και πάνω,οποιασδήποτε χωρητικότητας.

Οκ λοιπον εχει 2 μνημες το eshop με την ιδια τιμη η μια ειναι Kingston 8GB class 4 ενω η άλλη είναι Sandisk Bulk 8GB Class 2!

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553848

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569341

Τι να κανω; Η Kingstone δεν είναι καλή εταιρία;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Οκ λοιπον εχει 2 μνημες το eshop με την ιδια τιμη η μια ειναι Kingston 8GB class 4 ενω η άλλη είναι Sandisk Bulk 8GB Class 2!

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553848

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.569341

Τι να κανω; Η Kingstone δεν είναι καλή εταιρία;

 

Δεν είπα ότι δεν είναι καλή εταιρία.Απλά μέχρι τώρα η sandisk έχει φανεί πλήρως αξιόπιστη στα nokia,σε κάποια από class 4 και πάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που ειναι Sandisk Class 2 8GB δουλευει μια χαρα! Θελω να πω οτι δεν εχει σημασια τι Class ειναι για να δουλευει καλα στο κινητο, σωστα; Απ΄οτι ξερω η Class παιζει ρολο στην ταχυτητα μεταφορας δεδομενων μεταξυ κινητου-pc.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι,για κάποιο όμως λόγο σε κάποια μοντέλα,όπως το 5800,οι κάρτες με class 2 παρουσιάζουν πολλά προβλήματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Με μεγάλη χαρά, μετά από μήνες υπομονής παρέγγειλα το e52 μου. Έχω χρόνια symbian και διαβάζω χρόνια στο Myphone διάφορα άρθρα. Θέλω όμως τα φώτα σας για την κάρτα μνήμης ως "ειδικοί". Θέλω να παραγγείλω μια 16άρα για να τη γεμίσω με mp3, χάρτες κλπ. Προσπάθησα να βρω class 6 αλλά δεν είναι εύκολο. Μπορείτε να προτείνετε κάτι; Να πάρω class 4 ή θα χάσω σε ταχύτητα. Άλλοι λένε ότι υπάρχει διαφορά και άλλοι λένε όχι. Με ενδιαφέρει το διάβασμα από τη μνήμη προγραμμάτων γρηγορότερα όπως garmin κλπ και όχι τόσο η μεταφορά δεδομένων στον υπολογιστή. ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.:)

Στην συσκευή δεν θα δεις διαφορά στην ταχύτητα ούτε στα προγράμματα ούτε στoν multimedia τομέα.Από εκεί και πέρα σε κάποιες συσκευές,όπως το 5800,οι class 2 δημιουργούν προβλήματα.Για κατασκευαστή θα σου πρότεινα να πας για sandisk,μια και έχουν δείξει ότι είναι οι πιο αξιόπιστες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Με τη βοήθεια του σκρουτζ βρήκα μόνο 2 επιλογές καμία απ τις οποίες δεν ήταν δυστυχώς sandisk. Βρήκα μια ταχύτητας 4 στο eshop μάρκα apacer στα 53 ευρώ κ είναι έτοιμοπαραδώτη κ απο ένα παπαδάκο στην αθήνα που πουλάει στα 50ευρώ μαζί με μεταφορικά μια silicon power ταχύτητας 6. Απο το φωτόαγορά το δεύτερο σαιτ δεν εχω αγοράσει πότε κ δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι καθώς κ αν η μάρκα αξίζει..
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να το αναφέρω πριν,http://www.katerelos.gr .Πολύ αξιόπιστο κατάστημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Τον γνωρίζω τον κύριο αλλά στα 16 microSDΗC class 4-6 δεν έχει κάτι . . . Κάποια συγκεκριμένη πρόταση γύρω στα 50ευρώ θα μου ήταν ιδιαίτερα χρήσιμη
Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/45014/Nokia-BH-903.html

 

για πείτε μου άποψεις γιατί σκέφτομαι να το πάρω πείτε μου αν είναι καλο όντως αν κάποιος το έχει πάρει γιατί wireless και music λέει πολύ νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Μαζι με το κινητο απο καταστημα της βονταφον αγορασα και μια καρτα μνημης 8 GB της βονταφον SDHC class 4 γραφει αγνωστης μαρκας ειχε το λογοτυπο της βονταφον πανω.την πληρωσα 26 ευρω ειδα οτι μερικα κοληματα που τρωει μηπως φταιει η καρτα μνημης? Εχει διαφορα αν ειναι class 4 η class 6 η καρτα ??? δηλαδη αν σταξω 36 ευρω να παρω μια sandisk 8GB class 6 υπαρχει διαφορα η τζαμπα ο κοπος??:happy:
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να κανω format στην καρτα και δε με απασχολει να κανω backup τιποτα απλα ηθελα να ρωτησω καποια αρχεια και φακελοι που ηταν μεσα απο τη νοκια οταν το αγορασα το κινητο θα χαθουν μετα;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχω το ασυρματο SU-33w της Νοκια και δεν γνωριζω πως μπορω να το λειτουργησω. Υπαρχει καποια εφαρμογη που πρεπει να περασω πρωτα στη συσκευη?

 

Με το Ν78 προσπαθω να το κανω να λειτουργισει.

Ευχαριστω εκ των προτερων. :)

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

λυθηκε :) Edited by VEGETTO
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...