Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχιζουν βγαινουν πολλες θηκες για X6 Pro . ---->>>>    https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/f/1783180/Poco-X6-Pro.html

Εβγαλε και η Nillkin την κλασικη-τουμπανο που προστατευει και καμερες με το γνωστο πορτακι....https://www.skroutz.gr/s/51537206/Nillkin-Camshield-Back-Cover-Plastiko-Mayro-Poco-X6-Pro-57983120424.html?product_id=194831767&sponsored=listing

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Και για Χ6 έβγαλε η Spigen 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Arinos said:

Ταιριάζει και στο x6 pro? Λογικά πρέπει να είναι αρκετά καλύτερη από εκείνη που έρχεται στο κουτί μαζί με το κινητό;

Δεν ταιριάζουν οι θήκες του poco x6 στο pro, λόγω άλλου σχεδιασμού πχ καμερών.

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Χ6 pro 512GB/12GB.

Έχει global ROM. Τι συνέπειες έχει κάτι τέτοιο;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mixtri said:

Πήρα το Χ6 pro 512GB/12GB.

Έχει global ROM. Τι συνέπειες έχει κάτι τέτοιο;

Νομίζω πως μόνο σε αυτή την έκδοση κυκλοφορεί.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, s_nova said:

Αρχιζουν βγαινουν πολλες θηκες για X6 Pro . ---->>>>    https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn/f/1783180/Poco-X6-Pro.html

Εβγαλε και η Nillkin την κλασικη-τουμπανο που προστατευει και καμερες με το γνωστο πορτακι....https://www.skroutz.gr/s/51537206/Nillkin-Camshield-Back-Cover-Plastiko-Mayro-Poco-X6-Pro-57983120424.html?product_id=194831767&sponsored=listing

Μόλις έφυγε παραγγελία για τη Nillkin.. Ευχαριστώ για την ενημέρωση.ειδα και τις άλλες ίσως θα μου άρεσε και κάποια από αυτές που μπορείς να τις στηρίζεις πίσω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα αντέχει και δεν θα πέφτει με το παραμικρό,παρολαυτα αυτή για τις κάμερες μου αρκεί και θα αφήσω και την μεμβράνη μπροστά,μου φτάνει και ελπίζω να μην γίνει καμία στραβή. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mixtri said:

Πήρα το Χ6 pro 512GB/12GB.

Έχει global ROM. Τι συνέπειες έχει κάτι τέτοιο;

Δεν εχει συνεπειες κανονικοτατα δουλευει εχει κιαλλο παιδι εδω και λιγο καιρο με global οι διαφορες ειναι οτι θα εισαι λιγο πιο μπροστα σε ενημερωσεις και δεν θα πρεπει να αλλαζεις region χειροκινητα για να παιρνεις ενημερωση πιο γρηγορα οπως κανουν καποιοι ωστε να δημιουργηθει τυχον προβλημα με τους παροχους κινητης .Αστο να ερχονται οι ενημερωσεις οπως ειναι στο region που βρισκεσαι  πχ. εισαι αγγλια αστο αγγλια ...Ολα κομπλε μην ανησυχεις...

26 minutes ago, Arinos said:

Νομίζω πως μόνο σε αυτή την έκδοση κυκλοφορεί.

Ειναι η global και η ευρωπαικη.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα την Nillkin, μιας και δυστηχώς σε θήκες πορτοφόλι υπάρχει μικρή ποικιλία, υψηλές τιμές και φαίνονται και της πλάκας οι φθηνότερες.

Φαίνεται και στιβαρή, μιας και αναφέρθηκαν παλιότερα θέματα με την ποιότητα κατασκευής/πλαστικό.

28 minutes ago, mixtri said:

Πήρα το Χ6 pro 512GB/12GB.

Έχει global ROM. Τι συνέπειες έχει κάτι τέτοιο;

Τιποτα. και οι συσκευές που πουλάνε οι μεγάλες αλυσίδες/Infoquest, Global rom εκδόσεις είναι.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, George6633 said:

Μόλις έφυγε παραγγελία για τη Nillkin.. Ευχαριστώ για την ενημέρωση.ειδα και τις άλλες ίσως θα μου άρεσε και κάποια από αυτές που μπορείς να τις στηρίζεις πίσω αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα αντέχει και δεν θα πέφτει με το παραμικρό,παρολαυτα αυτή για τις κάμερες μου αρκεί και θα αφήσω και την μεμβράνη μπροστά,μου φτάνει και ελπίζω να μην γίνει καμία στραβή. 

Ειδα και την αλλη Γιωργο με το πορτακι και το δαχτυλιδι για στηριγμα  πολυ τουμπανο και αυτη ε κλασικα θα παρω απ ολα δηλαδη 5-6 διαφορετικα σχεδια ναχω να αλλαζω και γω :classic_tongue:

Βαρβατη και αυτη:classic_tongue:   https://www.skroutz.gr/s/50998748/Tech-Protect-Camshield-Pro-Back-Cover-Mayro-Poco-X6-Pro.html

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, s_nova said:

Ειδα και την αλλη Γιωργο με το πορτακι και το δαχτυλιδι για στηριγμα  πολυ τουμπανο και αυτη ε κλασικα θα παρω απ ολα δηλαδη 5-6 διαφορετικα σχεδια ναχω να αλλαζω και γω :classic_tongue:

Βαρβατη και αυτη:classic_tongue:   https://www.skroutz.gr/s/50998748/Tech-Protect-Camshield-Pro-Back-Cover-Mayro-Poco-X6-Pro.html

Χαχα χρειάζεται..Αυτή είδα και εγώ αλλά πήρα την πρώτη και βλέπουμε.Αν πάρεις αυτή στο λινκ θα ήθελα μια ενημέρωση αν είναι οκ το δαχτυλίδι πίσω ή πέφτει με το παραμικρό το κινητό. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτύπησα τη spigen για το Χ6.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Arinos said:

Καλησπέρα παιδιά, η θήκη που έχει μέσα είναι αξιοπρεπής ή να δω να αγοράσω κάποια άλλη; Έχετε να προτείνετε κάτι;

Από άποψη προστασίας είναι μέτρια. Εμένα της xiaomi μου γλυστράει στο χέρι.

Πήρα λοιπόν αυτή:

https://www.skroutz.gr/s/50998748/Tech-Protect-Camshield-Pro-Back-Cover-Mayro-Poco-X6-Pro.html

Παρέχει προστασία αλλά είναι θέμα και γούστου. Κάποιοι θα την βρούν ογκώδη και κιτς. Εμένα δεν μου κάνει ούτε κρυο ουτε ζέστη. By the way το δαχτυλίδι είναι και ανοιγόμενο και περιστρεφόμενο. Δεν είναι καθόλου χαλαρό.

Ψαχνω μια shockproof διάφανη, καθώς το δικο μου poco είναι το κίτρινο και θέλω να φαίνεται. 

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RadiactiveToy said:

Από άποψη προστασίας είναι μέτρια. Εμένα της xiaomi μου γλυστράει στο χέρι.

Πήρα λοιπόν αυτή:

https://www.skroutz.gr/s/50998748/Tech-Protect-Camshield-Pro-Back-Cover-Mayro-Poco-X6-Pro.html

Παρέχει προστασία αλλά είναι θέμα και γούστου. Κάποιοι θα την βρούν ογκώδη και κιτς. Εμένα δεν μου κάνει ούτε κρυο ουτε ζέστη. By thw way το δαχτυλίδι είναι και ανοιγόμενο και περιστρεφόμενο. Δεν είναι καθόλου χαλαρό.

Ψαχνω μια shockproof διάφανη, καθώς το δικο μου poco είναι το κίτρινο και θέλω να φαίνεται. 

Θα την σύγκρινες με spigen tough armor?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Arinos said:

Θα την σύγκρινες με spigen tough armor?

Η tough armor αισθητικά είναι ανώτερη. Ισως και από άποψη προστασίας. Αυτή που πήρα για τα λεφτά της είναι απλά συμπαθητική και λειτουργική. Δεν μου αρέσει το πορτάκι και στις που στις γωνίες της η θήκη δεν έχει αρκετή ελαστικότητα που να αποσβαίνει χτυπήματα. Θεωρώ ότι δλδ οτι δεν το έχει το shockproof και τόσο. Ολο το σετ τηλέφωνο θήκη μετατρέπεται σε κάτι βαρύ και τούβλο (ζυγίζουν συνολικά 255gr). 

Edited by RadiactiveToy
Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό.

Η Touch Armor παρέχει μεγαλύτερη προστασία γενικά ειδικά στις γωνίες, αλλά προσθέτει όγκο και βάρος.

Η Nillkin πχ που αναφέρθηκε πιο πίσω παρέχει λιγότερη προστασία(πχ στις γωνίες),αλλά δεν προσθέτει όγκο και βάρος, ενώ προστατεύει τις πίσω κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

Αν δει κανείς καμία σαν την tough armor αν μπορέσει να το πει

4 ώρες πριν, mixtri said:

Πήρα το Χ6 pro 512GB/12GB.

Έχει global ROM. Τι συνέπειες έχει κάτι τέτοιο;

Βρήκα το παρακάτω,

Quote

Global ROM (MI) is the official version of the system used all over the world except China. It features the availability of a beta program for those interested in testing new versions of the Android user interface and operating system. Updates are released once every one to two months.

European ROM (EU / EEA) it is intended only for European countries. During the initial setup of the smartphone, it is possible to disable all ads found in pre-installed applications from one place.

In the global version, they must be disabled by going to the application itself. It will be so because of the regulations of the European Union (GDPR). It should be noted that the EEA ROM has no beta program and it looks like software updates are released a little less regularly.

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα. Είδα ότι είναι πιο μικρό από το 6.67 inches poco f3.

Όμως βλέπω ότι το f3 έχει μεγαλύτερα bezel ενώ στο x5 pro είναι πιο μικρά.

Αυτό το 6.67 inches ανεφέρεται στην ενεργή οθόνη ή σε όλη την οθόνη;

Edited by StePits
Link to comment
Share on other sites

Στην ενεργή οθόνη.

Ρίξτε μια ματιά και στις θήκες Ringke.

Είναι εξαιρετικές.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Στην ενεργή οθόνη.

Ρίξτε μια ματιά και στις θήκες Ringke.

Είναι εξαιρετικές.

Τους ρώτησα αν υπάρχει κάποια που ταιριάζει με το X6 Pro και μου απάντησαν το παρακάτω,

Quote

Hello Arinos, thank you for reaching out to us.

I'm sorry to say, but we do not have plans on releasing a case for the Poco X6 Pro version.

If you have any further questions or concerns, reach out to us.
Have a good day.

Ringke Support Team

Όπως και η spigen το παρακάτω,

Quote

Hi Arinos,

Thank you so much for contacting us.
We are more than happy to assist you with your question regarding our products!

Currently, we do not have definite plans to have cases compatible with the Poco X6 Pro.
However, we will definitely consider your interest and pass it along to our developers!  Thank you for the suggestion.

 

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλαν δηλαδή για το απλό και όχι για το pro

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Arinos said:

Ναι, βέβαια για το απλό ταιριάζει και με το Note 13 Pro

Ακριβώς, έχουν τις ίδιες ακριβώς διαστάσεις και στα καταστήματα το ίδιο προϊόν το αναφέρουν να ταιριάζει και για τα δύο κινητά, απλώς μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έχουν βγάλει για την pro έκδοση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, p_k said:

Ακριβώς, έχουν τις ίδιες ακριβώς διαστάσεις και στα καταστήματα το ίδιο προϊόν το αναφέρουν να ταιριάζει και για τα δύο κινητά, απλώς μου κάνει εντύπωση γιατί δεν έχουν βγάλει για την pro έκδοση.

Ίσως να πρόβλεψαν πως δεν θα είχαν την ίδια επιτυχία. Από τις απαντήσεις τους όμως φαίνεται πως δεν σκοπεύουν να βγάλουν. Κρίμα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Arinos said:

Ίσως να πρόβλεψαν πως δεν θα είχαν την ίδια επιτυχία. Από τις απαντήσεις τους όμως φαίνεται πως δεν σκοπεύουν να βγάλουν. Κρίμα

Φίλε μου και εγώ παλιά τους ρωτούσα για διάφορα μοντέλα και μου έδιναν τις ίδιες στερεότυπες απαντήσεις, αλλά μετά από λίγο καιρό έβγαζαν.

Είμαι απόλυτα βέβαιος ότι θα βγάλει, η spigen τουλάχιστον πιστεύω 100%.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί έχουν μεγάλη αξιοπιστία οι θήκες της, βέβαια και οι ringken φαίνονται παρόμοιες από θέμα προστασίας οπότε όποια και από τις 2 έβγαζε θα την έπαιρνα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...