Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει η 1.0.8.0.UNLEUXM και 1.0.9.0.UNLMIXM, η 2η αφορά την global rom και η 1η αφορά Ευρωπαϊκή αλλά με region Ελλάδα δεν την έχουν δώσει...

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις region Ιταλια διοτι μεσα στα ιταλικα  csc  του ρομ περιεχει κσι τις ρυθμισεις των Ελληνικων δικτυων. Το γυρνας λοιπον Ιταλια  ερχεται η ενημερωση την ξεκινας και μολις τελιωσει την στιγμη που γραφει κατω την λεξη οριστικοποιηση το γυρνας ξανα Ελλαδα και ολα κομπλε.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Arinos said:

Υπάρχει η 1.0.8.0.UNLEUXM και 1.0.9.0.UNLMIXM, η 2η αφορά την global rom και η 1η αφορά Ευρωπαϊκή αλλά με region Ελλάδα δεν την έχουν δώσει...

ακομα δεν την εχουν δωσει την 1.0.8.0.UNLEUXM με region Ελλάδα?...s_nova αν σου πεσει στην αντιληψη σου η 1.0.9.0..UNLEUXM με region Ιταλια σφυρα μαs....ολα οκ με 1.0.8.0.UNLEUXM Ιταλια....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δοκίμασα τον ενσωματωμένο καρδιακό ρυθμό που έχει η συσκευή σε σύγκριση με ένα πιεσόμετρο microlife ακριβείας  και έδειξε τους ίδιους παλμους!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια είδηση βόμβα. Υπάρχει περίπτωση η Xiaomi να καταργήσει τις σειρές Poco και Redmi και να κρατήσει μια βασική σειρά με δύο εκδόσεις, Qualcomm & Mediatek. Μας έστειλαν κάποιες πληροφορίες σχετικά με τις νέες σειρές συσκευών και δεν υπαρχει τίποτα σε Poco and Redmi. Αλλά υπάρχει μόνο Mixx και κάτι άλλο που δε θυμάμαι.

Τι φάση;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είναι είδηση,αλλά μισή άποψη .Θα ήταν ειδηση αν το ακούγαμε από την ίδια την xiaomi,πράγμα που θεωρώ απίθανο!Αφού  με αυτα τα μοντέλα κυριαρχεί στη μικρομεσαία κατηγορία.Επομενη κίνηση μετά την "κατάργηση" θα είναι να προσθέσει πίσω μισό  πορτοκάλι και να πουλάει τα μιξ 1500€...

Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν πιστεύω ότι θα καταργήσει τις δύο πιο πετυχημένες σειρές της.

Τώρα βέβαια, μένει ο χρόνος να δείξει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα γίνει αυτό. Είναι μονόδρομος για την εταιρεία. Το πλεονέκτημά της να βγάζει αβέρτα συσκευές που καλύπτουν όλα τα γούστα έχει πλέον μετατραπεί σε μειονέκτημα αφού δεν μπορεί να τις υποστηρίξει με σωστές rom που αναβαθμίζονται ανά τακτά χρονικά διαστήματα.

Τώρα αν καταργηθεί η σειρά redmi ή τα poco μικρή σημασία έχει. Πάντως οι συσκευές θα πρέπει να μειωθούν.... 

Τώρα αν αυτό είναι καλό ή κακό για τον αγοραστή, ως προς την τιμολογιακή πολιτική που θα επιφέρει η πιθανή κατάργηση μοντέλων, πιστεύω ότι δεν θα είναι προς το συμφέρον μας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχω την εντύπωση ότι μετράει παραπάνω βήματα ,παρατηρήσατε κάτι τέτοιο στα δικά σας;

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, mixtri said:

Έχω μια είδηση βόμβα. Υπάρχει περίπτωση η Xiaomi να καταργήσει τις σειρές Poco και Redmi και να κρατήσει μια βασική σειρά με δύο εκδόσεις, Qualcomm & Mediatek. Μας έστειλαν κάποιες πληροφορίες σχετικά με τις νέες σειρές συσκευών και δεν υπαρχει τίποτα σε Poco and Redmi. Αλλά υπάρχει μόνο Mixx και κάτι άλλο που δε θυμάμαι.

Τι φάση;

Πιθανόν είναι επειδή έχουν χάσει τη μπάλα με πολλές και διαφορετικές εκδόσεις των μοντέλων των κινητών, ειδικά στα Redmi, έχουν αρκετές παραλλαγές του ίδιου μοντέλου (δείτε τη σειρά Note 13 για παράδειγμα) ενώ η γκάμα της Poco είναι πιο συμμαζεμένη.

Η Poco βέβαια, προσφέρει ανταγωνιστικές επιδόσεις οι οποίες κοιτούν κατάματα τη high end κατηγορία επομένως, αν θέλει να αφοσιωθεί μόνο εκεί, η Poco θα είναι χαρακίρι καθώς, δεν θα υπάρχει λόγος να υπάρχει η ακριβότερη σειρά, αν καλύπτεται ο αγοραστής και με το παραπάνω σε μια φθηνότερη κατηγορία όπου παίζει μπάλα η Poco. 

Πρακτικά μου μυρίζει πολιτική OnePlus η οποία πλέον απευθύνεται στις κατηγορίες πάνω από τη midrange, δεν έχει επιλογές για όλα τα βαλάντια. Και επίσης, πιθανόν απειλούνται και από τη Realme η οποία μπορεί να μη κυκλοφορεί συσκευές με το τσουβάλι, κάνει όμως στοχευμένες κινήσεις και πιθανόν αυτό θέλουν να κάνουν και στην Xiaomi. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, highland1 said:

Άρα δεν είναι είδηση,αλλά μισή άποψη .Θα ήταν ειδηση αν το ακούγαμε από την ίδια την xiaomi,πράγμα που θεωρώ απίθανο!Αφού  με αυτα τα μοντέλα κυριαρχεί στη μικρομεσαία κατηγορία.Επομενη κίνηση μετά την "κατάργηση" θα είναι να προσθέσει πίσω μισό  πορτοκάλι και να πουλάει τα μιξ 1500€...

Mi xx, e.g. Mi 14T, Mi 14 Pro, Mi 14 etc - Mijia series, as they call them. Αυτή τη σειρά θα κρατήσει. Σαφέστατα είναι περίεργη στροφή μιας και η ΧΙΑΟΜΙ δεν έχει καμία επιτυχία σε αυτές τις κατηγορίες εκτός αν αλλάξει πολιτική και τιμολόγηση.

Ή απλά δε μας έχουν στείλει ακόμα τις σειρές τους σε αυτές τις κατηγορίες ή μπορεί να μην έρθουν Ευρωπαϊκή αγορά; Δε ξέρω παιδιά, το είδα χθες και μου έκανε εντύπωση. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι θα δούμε και ναυαρχίδα με ΜΤΚ που ποτέ δε το έκανε η ΧΙΑΟΜΙ μέχρι στιγμής.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να καταργηθεί η σειρά POCO.

Είναι δυνατόν;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλέον η γκάμα της Poco αρχίζει να φέρνει και περαιτέρω στοιχεία της γκάμας Redmi στα μοντέλα της (πχ ποιότητα κατασκευής, κάμερες μεταξύ άλλων), είναι πιο πιθανό να κρατηθεί η Poco καθώς, έχει ουσιαστικό λόγο ύπαρξης ως εταιρεία, προσφέρει ανταγωνιστικές επιδόσεις σε ελκυστικές τιμές και αυτό πιστεύω απευθύνεται σε ένα ευρύτερο κοινό. 

Ήδη τιμολογιακά η Poco συμβαδίζει με τη Redmi σχεδόν σε όλες τις κατηγορίες επομένως είναι πιο λογικό να μην καταργηθεί, προσφέρει όντως κάτι το διαφορετικό και γενικά, φαίνεται ότι είναι πιο προσεγμένη η γκάμα της εταιρείας, δεν είναι όπως της Redmi όπου υπάρχουν αμέτρητες παραλλαγές του ίδιου μοντέλου και μάλλον αυτό θέλει να αποφύγει η εταιρία, μαρκετινιστικά, είναι φάουλ αν το σκεφτούμε ενώ στην Poco είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα, μαζί με το απλό μοντέλο της κάθε σειράς, έχει και το αντίστοιχο Pro, βολικό μαρκετινιστικά. Η και το εξίσου βολικό σενάριο, είναι πλέον τα Poco να εξελιχθούν ως πολύ δυνατά all-rounder κινητά, για να καλυφθεί και το κενό που θα αφήσει η Redmi.

Εκτός αν η Xiaomi τη δει όπως η Sony όπου πλέον θα θέλει να απευθύνεται σε ένα συγκεκριμένο κοινό, εκτός αν πολύ απλά, είναι κίνηση για να είναι πιο ξεκάθαρη η γκάμα της εταιρείας και γίνει και η ανάλογη τιμολογιακή τοποθέτηση. 

Edited by tsimisde
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mixtri said:

Mi xx, e.g. Mi 14T, Mi 14 Pro, Mi 14 etc - Mijia series, as they call them. Αυτή τη σειρά θα κρατήσει. Σαφέστατα είναι περίεργη στροφή μιας και η ΧΙΑΟΜΙ δεν έχει καμία επιτυχία σε αυτές τις κατηγορίες εκτός αν αλλάξει πολιτική και τιμολόγηση.

Ή απλά δε μας έχουν στείλει ακόμα τις σειρές τους σε αυτές τις κατηγορίες ή μπορεί να μην έρθουν Ευρωπαϊκή αγορά; Δε ξέρω παιδιά, το είδα χθες και μου έκανε εντύπωση. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι θα δούμε και ναυαρχίδα με ΜΤΚ που ποτέ δε το έκανε η ΧΙΑΟΜΙ μέχρι στιγμής.

Το πιθανότερο είναι να "διώξει' αυτά τα μοντέλα που αναφέρεις πάνω,παρά να κόψει επιτυχημένες παγκόσμιες σειρές όπως redmi-poco!Πιθανότερο  η μάλλον σίγουρα,ΔΕΝ σας έχουν στείλει ακόμα τις υπόλοιπες σειρές... θεωρώ απίθανο να αλλάξει τιμολογιακή πολιτική η σιαομι και να πουλάει μόνο ακριβά μοντέλα!Η φιλοσοφία της ήταν ανέκαθεν η εταιρεία του "φτωχού"έτσι εξελίχθηκε σε παγκόσμιο ντίλερ,αν πουλούσε ακριβά κανένας δεν θα πήγαινε σε σιαομι,όλοι θα έπαιρναν το μήλο,σαμυ,Σόνυ η google.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Δεν μπορεί να καταργηθεί η σειρά POCO.

Είναι δυνατόν;

Μπορεί να γίνει κάποιο merge. Θα σας πω τις επόμενες ημέρες.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mixtri said:

Μπορεί να γίνει κάποιο merge. Θα σας πω τις επόμενες ημέρες.

Αναμένουμε 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, p_k said:

 

20 συσκευές σε ένα χρόνο είναι πολλές.... Και είμαστε στα μισά του χρόνου.....

Screenshot_2024-07-06-17-00-13-674_com.android.chrome-edit.jpg

Screenshot_2024-07-06-16-59-36-055_com.android.chrome-edit.jpg

Edited by SAKIS1980
Link to comment
Share on other sites

...να ρωτησω..το καλωδιο φορτισηs που ερχετε στο Poco x6 pro ειναι fast charge...η μονο ο φορτιστηs ειναι  fast charge?....αν χρησιμοποιησω τον φορτιστη του με αλλο type c απλο καλωδιο τι θα γινει?..θα φορτιζει πιο αργα..?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Christos_Tz said:

...να ρωτησω..το καλωδιο φορτισηs που ερχετε στο Poco x6 pro ειναι fast charge...η μονο ο φορτιστηs ειναι  fast charge?....αν χρησιμοποιησω τον φορτιστη του με αλλο type c απλο καλωδιο τι θα γινει?..θα φορτιζει πιο αργα..?

Το καλώδιο που έχει η συσκευασία ειναι για fast charging,αν το καλώδιο ειναι για λιγότερα watt θα φορτίσει πιο αργά,δεν υπάρχει πρόβλημα.

Εγω ελάχιστες φορές φορτίζω με τον δικό του,αν βιάζομαι μόνο....Τις περισσότερες φορές με 20 watt η και πιο κάτω.

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Έχω κάποιες εφαρμογές να μην έρχονται ειδοποιήσεις. Παρόλα αυτά συνεχίζουν κανονικά να έρχονται. 

Τι φάση; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kostasw said:

Καλησπέρα. 

Έχω κάποιες εφαρμογές να μην έρχονται ειδοποιήσεις. Παρόλα αυτά συνεχίζουν κανονικά να έρχονται. 

Τι φάση; 

Τι λες γινε πιο κατανοητος...Τελικα ερχονται η δεν ερχονται ???:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, s_nova said:

Τι λες γινε πιο κατανοητος...Τελικα ερχονται η δεν ερχονται ???:classic_laugh:

Προφανώς εννοεί ότι ενώ έχει απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις σε κάποιες εφαρμογές, αυτές συνεχίζουν να έρχονται. 

Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό, δες σε κάποιες εφαρμογές έχει διάφορες κατηγορίες ειδοποιήσεων, να τις απενεργοποιήσεις όλες 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, s_nova said:

Τι λες γινε πιο κατανοητος...Τελικα ερχονται η δεν ερχονται ???:classic_laugh:

Τις έχω απενεργοποιησει και από τις ρυθμίσεις της συσκευής και από την εφαρμογή. Παρόλα αυτά μου έρχονται κανονικά κάποιες φορές 

50 minutes ago, nikotsal said:

Προφανώς εννοεί ότι ενώ έχει απενεργοποιήσει τις ειδοποιήσεις σε κάποιες εφαρμογές, αυτές συνεχίζουν να έρχονται. 

Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό, δες σε κάποιες εφαρμογές έχει διάφορες κατηγορίες ειδοποιήσεων, να τις απενεργοποιήσεις όλες 

Στο μεσεντζερ έχει, ναι. Τις έχω όλες κλειστές όπως επίσης και στις ρυθμίσεις της συσκευής. 

Τώρα στο ali μέσα στην εφαρμογή δεν βρήκα κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά σήμερα μου ήρθε update απο 1.0.7.0 που ειχα με χωρα Ελλάδα,σε 1.0.8.0 (επίπεδο ασφαλειας 1/5/24).

Edited by GPOWER
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...