Jump to content

Poco X6 Pro 5G


s_nova
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να δει καποιος εαν κανει reboot  η συσκευη κοιτα το χρονομετρο.

Ρυθμισεις / σχετικα με το τηλεφωνο  / αναλυτικες πληροφοριες και προδιαγραφες /  κατασταση / κατω τερμα ..

Εγω δεν εχω ποτε αλλα οκ εχω κανει πολλες ρυθμισεις στη συσκευη με αποτελεσμα να μην εχω ποτε τετοια:classic_laugh:

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, s_nova said:

Για να δει καποιος εαν κανει reboot  η συσκευη κοιτα το χρονομετρο.

Ρυθμισεις / σχετικα με το τηλεφωνο  / αναλυτικες πληροφοριες και προδιαγραφες /  κατασταση / κατω τερμα ..

Εγω δεν εχω ποτε αλλα οκ εχω κανει πολλες ρυθμισεις στη συσκευη με αποτελεσμα να μην εχω ποτε τετοια:classic_laugh:

Τι ρυθμίσεις έχεις κάνει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 13/5/2024 at 6:34 ΜΜ, s_nova said:

Η Google  εχει αρχισει και "συλλαμβανει" μεσο MicroG ολους τους  χρηστες που εχουν εφαρμογες με  Μπλοκ διαφημισεων οπως πχ το revanced.

Σε αλλους παιζει ακομα ,κανονικα χωρις προβλημα 

 Σε αλλους κολανε τα shorts.

Σε αλλους κολαει το βιντεο απ την αρχη

Σε αλλους μετα απο καποια δευτερολεπτα.

Σε προσωπικο επιπεδο οσα Gmail και να κανω στον ιδιο τηλεφωνικο αριθμο μου μπλοκαρει ολες τις εκδοσεις που θα βαλω. 

Το ιδιο συμβαινει και σε αλλους  εκατονταδες χρηστες αλλα και σε αλλους Οχι.

Εννοειται οτι ολες οι εκδοσεις revanced εαν δεν βαλεις λογαριασμο παιζουν  .

 

 

Και χωρίς λογαριασμό δεν παίζουν πλέον σε εμένα τουλάχιστον 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να ηχογραφήσω μια κλήση??

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά δεν μαγνητοφωνει τον συνομιλητή

Στείλτε μήνυμα.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, athinaios24 said:

Καλησπέρα σας.

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να ηχογραφήσω μια κλήση??

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά δεν μαγνητοφωνει τον συνομιλητή

Στείλτε μήνυμα.

Ευχαριστώ πολύ.

Cube ACR premium από Playstore.

Σου δίνει 7 μέρες δοκιμαστικό κι αν σου κάνει δουλειά ζητάει 12€/έτος 

Σε Xiaomi 14 δουλεύει μια χαρά

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, athinaios24 said:

Καλησπέρα σας.

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να ηχογραφήσω μια κλήση??

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά δεν μαγνητοφωνει τον συνομιλητή

Στείλτε μήνυμα.

Ευχαριστώ πολύ.

Η πας για αλλαγή rom λογικά της Ινδίας θα το έχει μέσα από προεπιλογή, αλλιώς κοιτάς κάποια eu rom custom 

Edited by thomasbz
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thomasbz said:

Η πας για αλλαγή rom λογικά της Ινδίας θα το έχει μέσα από προεπιλογή, αλλιώς κοιτάς κάποια eu rom custom 

Kai xano tin eggysi???

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, thomasbz said:

Και χωρίς λογαριασμό δεν παίζουν πλέον σε εμένα τουλάχιστον 

Βαλε brave browser εχει αρκετους dev απ το παλιο youtube-vanced θα σε ικανοποιησει στο απολυτο για την ωρα.Αψογη συμπεριφορα το youtube μεσα απ τον brave.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Μου διαφεύγει κάτι η' δεν υπάρχει κάδος ανακύκλωσης στην Διαχείριση Αρχείων?...Θελω να επαναφερω κάποιο έγγραφο που έσβησα και δεν βρισκω τον καδο στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, athinaios24 said:

Καλησπέρα σας.

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να ηχογραφήσω μια κλήση??

Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά δεν μαγνητοφωνει τον συνομιλητή

Στείλτε μήνυμα.

Ευχαριστώ πολύ.

Δε γίνεται, στη συσκευή η λειτουργία ηχογράφησης στην ευρωπαϊκή ROM είναι κλειδωμένη λόγω πλέον νομοθεσίας.θα χρειαστεί να  ξεκλειδώσεις bootloader και να βάλεις Global ROM Indonesian ή Taiwan με το mi flash tool.Μετά αν χρειαστείς εγγύηση πρέπει να ξαναβάλεις την Ευρωπαϊκή global ROM.Δε το έχω κάνει γιατί σε αυτές τις ROM δεν λειτουργεί το Google wallet το οποίο με βολεύει πολύ.

Για να δουλέψει το Google wallet πρέπει να εγκαταστήσεις το Magisk στο οποίο υπάρχει ένα pluggingτο οποίο επαναφέρει τη λειτουργία του wallet6 , δυστυχώς δεν έχω χρόνο για να θυμηθώ πως γίνεται όλο αυτο στα forum και να το ψάξω πλέον με παιδιά , υποχρεώσεις κτλ

Link to comment
Share on other sites

Το ότι σας γράφω ότι δουλεύει σε Xiaomi 14 το Cube ACR Premium δεν το βλέπετε;

Eu rom φοράω κι εγώ και δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader,και δεν έχω πειράξει κάτι.

Έχει μια βδομάδα δοκιμαστική να δείτε αν λειτουργεί σωστά.

Δε νομίζω να δουλεύει στο Xiaomi 14 κι όχι στο Poco....

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2024 at 10:25 ΜΜ, panosfx said:

Το ότι σας γράφω ότι δουλεύει σε Xiaomi 14 το Cube ACR Premium δεν το βλέπετε;

Eu rom φοράω κι εγώ και δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader,και δεν έχω πειράξει κάτι.

Έχει μια βδομάδα δοκιμαστική να δείτε αν λειτουργεί σωστά.

Δε νομίζω να δουλεύει στο Xiaomi 14 κι όχι στο Poco....

Δοκίμασα το cube acr premium καθώς και το acr helper. Δε κάνει εγγραφή του συνομιλητή, μόνο την δική μου φωνή. Μπορείς να μου πεις στις ρυθμίσεις τι έχεις επιλέξει γιατί ότι δοκίμασα δεν μου βγήκε 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, sot20 said:

Δοκίμασα το cube acr premium καθώς και το acr helper. Δε κάνει εγγραφή του συνομιλητή, μόνο την δική μου φωνή. Μπορείς να μου πεις στις ρυθμίσεις τι έχεις επιλέξει γιατί ότι δοκίμασα δεν μου βγήκε 

Δεν γίνεται να ηχογραφήσεις κλήση στο POCO X6 PRO, επικοινώνησα με τον developer της εφαρμογής και του έστειλα αρχείο log μέσα από τη συσκευή και απάντησε ότι φαίνεται να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την ηχογράφηση στη συγκεκριμένη συσκευή. Επίσης δείτε εδώ στο xiaomi.eu που χρήστες προσπαθούν να επαναφέρουν την ηχογράφηση κλήσεων αλλάζοντας ROM https://xiaomi.eu/community/threads/german-eu-xiaomi-poco-x6-pro-activate-call-record-very-important.71162/

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια τώρα;Μήπως φταίει ο Mediatek;

Σε Xiaomi 14 με hyperos δουλεύει άψογα πάντως...Κρίμα 

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

On 16/5/2024 at 9:31 ΜΜ, GPOWER said:

Μου διαφεύγει κάτι η' δεν υπάρχει κάδος ανακύκλωσης στην Διαχείριση Αρχείων?...Θελω να επαναφερω κάποιο έγγραφο που έσβησα και δεν βρισκω τον καδο στην εφαρμογή.

Σε εσας υπαρχει ο καδος ανακυκλωσης?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας . θελω να κανω backup  ολα τα αρχεια του κινητου.

το αναγνωριζει ο υπολογιστης το κινητο μου βγαζει το δισκο με τα αρχεια του κινητου

κανω αντιγραφη σε ολους τους φακελους και οταν κανω επικοληση στον υπολογιστη win10 αντιγραφει λιγα αρχεια και μετα βγαζει σφαλμα και σταματαει την αντιγραφη στην αρχη της περιπου. τι φταιει?

το pc suite δεν λειτουργει επισης. καποιο αλλο προγραμμα υπαρχει?

και πως μπορω να κανω backup tin ROM του κινητου ?

σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panosfx said:

Αλήθεια τώρα;Μήπως φταίει ο Mediatek;

Σε Xiaomi 14 με hyperos δουλεύει άψογα πάντως...Κρίμα 

Δεν φταιει ο mediatek ο προγραμματιστης της εφαρμογης δεν ασχολειται.Εαν βαλει καποιος ρομ απο τις χωρες που επιτρεπεται η ηχογραφηση κλησεων δουλευει κανονικα πχ.Ρομ ινδονησιας κτλ.

 

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, athinaios24 said:

καλησπερα σας . θελω να κανω backup  ολα τα αρχεια του κινητου.

το αναγνωριζει ο υπολογιστης το κινητο μου βγαζει το δισκο με τα αρχεια του κινητου

κανω αντιγραφη σε ολους τους φακελους και οταν κανω επικοληση στον υπολογιστη win10 αντιγραφει λιγα αρχεια και μετα βγαζει σφαλμα και σταματαει την αντιγραφη στην αρχη της περιπου. τι φταιει?

το pc suite δεν λειτουργει επισης. καποιο αλλο προγραμμα υπαρχει?

και πως μπορω να κανω backup tin ROM του κινητου ?

σας ευχαριστω πολυ.

Καλό back up έκανε παλια το TWRP το οποίο το βάζεις με αρχείο zip όταν το κινητό είναι σε fastboot mode, με αυτό κάνεις flash και custom ROM αλλά από όταν βγήκε το Mi flash tool σταμάτησα να το χρησιμοποιώ.Με το Mi flash tool βάζεις οποία ROM θέλεις πολύ εύκολα και αντί για back up  μετέφερα σε υπολογιστή τα αρχεία που ήθελα ένα ενα.

2 ώρες πριν, s_nova said:

Δεν φταιει ο mediatek ο προγραμματιστης της εφαρμογης δεν ασχολειται.Εαν βαλει καποιος ρομ απο τις χωρες που επιτρεπεται η ηχογραφηση κλησεων δουλευει κανονικα πχ.Ρομ ινδονησιας κτλ.

 

Νόμιζα ότι είναι εξαιτίας του επεξεργαστή ή ότι έχουν κάνει κάποιο 'κλείδωμα' στη συσκευή για να μην επιτρέπετε η ηχογράφηση.

Μακάρι να ασχοληθεί κάποιος προγραμματιστής και να το κανει εφικτό. Στο play store του έκανα review που του λέω ότι δε λειτουργούν και το παραδέχεται. Επίσης δοκίμασα όλες τις εφαρμογές για ηχογράφηση κλήσεων και καμιά δεν την κάνει 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...να ενημερώσω ότι μετά απο εκείνη τη μέρα που το ανέφερα και εδώ δεν μου έχει κάνει κάποια επανεκκίνηση και ελπίζω έτσι να μείνει.Ελπιζω και σε κανέναν άλλο. 

Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε από την τσέπη σε σκαλιά... πολλά σκαλιά με την μαμά θήκη, ευτυχώς για την ώρα μόνο σκόνη έχει μαζέψει στην πισινή επιφάνεια δίπλα από τις κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Arinos said:

Μου έπεσε από την τσέπη σε σκαλιά... πολλά σκαλιά με την μαμά θήκη, ευτυχώς για την ώρα μόνο σκόνη έχει μαζέψει στην πισινή επιφάνεια δίπλα από τις κάμερες.

Μπράβο τυχερός παίξε κάνα τζόκερ....

Πέρα απ' την πλάκα κάνε ένα τεστ στην οθόνη σου γιατι μετα από πτώσεις μπορεί να συμβαινει κάτι που δεν το γνωρίζεις κυρίως στην οθόνη.

Για να κάνεις τα τεστ πας ρυθμίσεις/ σχετικά με το τηλέφωνο / αναλυτικες πληροφορίες και προδιαγραφές / πατάς συνέχεια στην έκδοση κερνελ να σου βγάλει το κρυφό μενού.Μπες στο 7 θα βρεις το touch sensor.

Εάν θέλεις ακόμα πιο αναλυτικό τεστ οθονης  με μέγιστη λεπτομέρια εκεί που σου έβγαλε το κρυφό μενού πήγαινε πάνω δεξιά πάτα στις τρεις τελείες μπες στο aditional tools  και βρες στο 6 παλι το touch sensor είναι ακόμα πιο αναλυτικό κάντο σιγαααα σιγαααα δεξιά αριστερά πάνω κάτω κτλ..

Εύχομαι να είναι όλα καλά...

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...