Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 minutes ago, George K said:

Το θεμα ειναι οτι τα 1500 ευρω τα δινεις για κατι που γουσταρεις ή για να κανεις τη δουλεια σου οπως πρεπει ενω τα 5 ευρω καθε μηνα ειναι νταβαντζηλικι.... για κατι που μεχρι προτινος ηταν δωρεαν....

Αν ειναι νταβατζιλικη να πληρώνεις την πνευματικη ιδιοκτησια καποιου , τοτε παω πάσο .

Επισης φανταζομαι ειναι μεγαλυτερο νταβατζιλικη να πληρωνεις τον χρόνο που αφιερωσε κάποιος για να φτιαξει ενα προγραμμα , ενα παιχνιδι ή μια ταινια .

Μπορω να δεχτω καποιος να χρησημοποιει  πειρατικα προιοντα , αλλα να θεωρει νταβατζιλικη να πληρωνεις για αυτά , ειναι απαραδεκτο!!!

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, dimkit said:

Αν ειναι νταβατζιλικη να πληρώνεις την πνευματικη ιδιοκτησια καποιου , τοτε παω πάσο .

Επισης φανταζομαι ειναι μεγαλυτερο νταβατζιλικη να πληρωνεις τον χρόνο που αφιερωσε κάποιος για να φτιαξει ενα προγραμμα , ενα παιχνιδι ή μια ταινια .

Μπορω να δεχτω καποιος να χρησημοποιει  πειρατικα προιοντα , αλλα να θεωρει νταβατζιλικι να πληρωνεις για αυτά , ειναι απαραδεκτο!!!

Δεν με εννοησες φανταζομαι...

Δεν θεωρω νταβαντζηλικι να πληρωνω την πνευματικη ιδιοκτησια καποιου που οντως πρεπει να πληρωθει για την δουλεια που εχει κανει.

Νταβαντζηλικι θεωρω οτι τοσα χρονια ηταν δωρεαν το Youtube και ξαφνικα μπηκε συνδρομη. Οκ και σου λεω εγω τωρα οτι δεν πληρωνω το youtube και βλεπω τις διαφημησεις. Η Google απο αυτες τις διαφημησεις πληρωνει τους παραγωγους των ταινιων η οτιδηποτε αλλο δω εγω? Και αν τους πληρωνει τοσα χρονια που ηταν χωρις διαφημησεις η συνδρομη πως τους πληρωνε? Η δεν τους πληρωνε καθολου και τωρα παλι δεν τους πληρωνει αλλα τα εσοδα πανε στην Google που βρηκε ενα τροπο ακομα να μαζευει λεφτα...

Και στην τελικη αν εγω αυριο ανεβασω ενα βιντεακι στο youtube θα ερθει η Google την επομενη μερα να μου πει παρε τα λεφτα που αναλλογουν στην δουλεια που εκανα? Και γιατι δεν το κανει και το Facebook αυτο αφου και εκει πνευματικα δικαιωματα ειναι ή το Insta ή οποιοδηποτε μεσο ανεβαζει καποιος φωτογραφιες η βιντεο?

Μονο η Google μαλλον ειναι τοσο δικαιη...

Και επισης εσυ γιατι τα πηρες τοσο πολυ? Εχεις μετοχες στην Google ή στην Metro Goldwin Mayer και ανχωθηκες μηπως δεν παρεις το μεριδιο απο τα κερδη?

Link to comment
Share on other sites

Περί συνδρομών.

Τα τελευταία χρόνια παρατηρειται το φαινόμενο κατάργησης της εφάπαξ αγορας και ενδυνάμωσης του φαινομένου των συνδρομων.

Όταν είσαι μόνος σου (και μπορεις να βρεις αλλους 4) μιλαμε για 3€ το μηνα.

Πάμε να δούμε τι γινεται όταν εχεις οικογένεια.

ΥΤ 10 + Office 8 + adobe 12 + spotify 10 + αν εχεις καμια ψωρα με τη φωτογραφια/βιντεοσκόπηση (τουλαχιστον) 10 - 20. Μαζεύεται για πλάκα ενα 50 το μηνα. 

Χωρίς να προσθέτω X, FB, Insta και λοιπές δυνάμεις (που μπορούν να σε φτάσουν στο 100 χωρις να μιλαμε για διαιώματα δημιουργών)

Που όταν είσαι μόνος σου γίνεται περιπου 10.

Αρα λοιπόν δεν ειναι τοσο απλο να κάνουμε αναγωγες του τυπου 2-3 € το μήνα.

Δεν θα παρω θέση περί πειρατείας. Όλοι μας, άλλος πολυ, άλλος λίγο βάζουμε το λιθαράκι μας.

Απλά βλέπω το πράγμα να πηγαίνει σε οτιδήποτε χρησιμοποιούμε να είναι 'δανεικό'.....

Από την άλλη, το ΥΤ ποτέ δε μας υποχρέωσε να πάμε σώνει και καλά σε συνδρομή. 

Αλλά και πάλι από την άλλη, η φιλοσοφία αυτή δεν οδηγεί όλους σε 2-3 ευρώ το μήνα.

.... την είπα και τη δική μου την 'άποψη' (όχι ότι ενδιαφερει κάποιον)

Edited by thabull
-

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το S24 Ultra και έχω κάποιες ερωτήσεις

1.Από μπαταρία τι λέει? Πόσο σας κρατάει?

2. Η ένταση ήχου κλήσης είναι δυνατή? Το κινητό χτυπά ευθύς-εξαρχής με την ένταση που το έχετε ορίσει? Δεν έχει δηλ αυξανόμενο ήχο κλήσης, που να μην απενεργοποιείται?

3. Έχει κάποιο θέμα το wifi?

4. Η οθόνη πως είναι? Υπάρχει αυτό το grainy effect που λένε?

5. Η εγγύηση είναι ίδια (2 χρόνια) είτε από σκρουτζ είτε από αλυσίδες με το γνωστό καπέλο?

 

Edited by camel555
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, camel555 said:

Σκέφτομαι να αγοράσω το S24 Ultra και έχω κάποιες ερωτήσεις

1.Από μπαταρία τι λέει? Πόσο σας κρατάει?

2. Η ένταση ήχου κλήσης είναι δυνατή? Το κινητό χτυπά ευθύς-εξαρχής με την ένταση που το έχετε ορίσει? Δεν έχει δηλ αυξανόμενο ήχο κλήσης, που να μην απενεργοποιείται?

2. Έχει κάποιο θέμα το wifi?

3. Η οθόνη πως είναι? Υπάρχει αυτό το grainy effect που λένε?

4. Η εγγύηση είναι ίδια (2 χρόνια) είτε από σκρουτζ είτε από αλυσίδες με το γνωστό καπέλο?

 

1. Από μπαταρία μέτρια πράγματα, με πολύ έντονη χρήση βγάζω 4-4:30 ωρες screen time (20-80% πάντα όμως) 

 

2. Το wifi είναι το λιγότερο τούμπανο 

 

3. Ναι το έχει, αλλά μόνο σε τέρμα χαμηλή φωτεινότητα και μόνο νύχτα σε σκούρο μαύρο ή γκρι φόντο 

 

4. Η εγγύηση ειναι δύο χρόνια από παντού, η samsung καλύπτει και παραεισαγωγες που συνήθως κάνουν τα σκρουτζ ο μαγαζα 

 

Ελπίζω να βοήθησα 

Link to comment
Share on other sites

On 1/8/2024 at 10:56 ΜΜ, LELELO said:

Καλησπέρα.. κάποιο πρόγραμμα και κυρίως οδηγό για YouTube χωρίς διαφημίσεις.. έχω το s21 ultra 

Youtube Revanced και MicroG για non Root κινητο η και για Root κινητο. Και βαλε στα settings του wifi τον dns απο adguard και δεν χρειαζεσαι addblockers η browsers με Blockers κτλ. dns.adguard-dns.com 

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2024 at 8:17 ΠΜ, giannismal said:

Καλημέρα στην παρέα και καλορίζικο σε όσους το παρέλαβαν( μέσα σε αυτούς είμαι και εγώ) εχθές έκατσα να το σετάρο το κινητό και αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα, στην εφαρμογή μηνύματα της Samsung  στις ρυθμίσεις ειδοποιήσεις δεν μπορώ να επιλέξω τον ήχο που θέλω να χτυπά όταν έχω νέο μήνυμα(υπάρχει ένας standard ήχος για όλες τις ειδοποιήσεις), στο s23ultra δεν είχα τέτοιο πρόβλημα πήγαινα στις ειδοποιήσεις κατηγορίες ειδοποιήσεων και όριζα όποιο ήχο ήθελα, στο s24ultra δεν υπάρχει αυτή η ρύθμιση( το ίδιο και σε άλλες εφαρμογές facebook ,e-mail(της samsung) . Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμήσω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Καλησπέρα, αυτό τελικά ισχύει? Είμαι προς αγορά...

45 minutes ago, p.stafoj said:

1. Από μπαταρία μέτρια πράγματα, με πολύ έντονη χρήση βγάζω 4-4:30 ωρες screen time (20-80% πάντα όμως) 

 

2. Το wifi είναι το λιγότερο τούμπανο 

 

3. Ναι το έχει, αλλά μόνο σε τέρμα χαμηλή φωτεινότητα και μόνο νύχτα σε σκούρο μαύρο ή γκρι φόντο 

 

4. Η εγγύηση ειναι δύο χρόνια από παντού, η samsung καλύπτει και παραεισαγωγες που συνήθως κάνουν τα σκρουτζ ο μαγαζα 

 

Ελπίζω να βοήθησα 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου! Έκανα λάθος την αρίθμηση και το διόρθωσα, για τον ήχο κλήσης? Χτυπά από την αρχή στο επίπεδο που το έχεις ορίσει ή πάει αυξανόμενα? Κοιτώντας πιο πίσω το νήμα, ισχύει ότι ο ήχος για ειδοποιήσεις είναι μόνον ένας, όπως είχε γράψει ο φίλος παλιότερα (και αναπαράγω παραπάνω)?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, asdfaster said:

Youtube Revanced και MicroG για non Root κινητο η και για Root κινητο. Και βαλε στα settings του wifi τον dns απο adguard και δεν χρειαζεσαι addblockers η browsers με Blockers κτλ. dns.adguard-dns.com 

dns.adguard-dns.com αυτο το βαζουμε εκει που λέει προσωπικο dns? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, koloko said:

dns.adguard-dns.com αυτο το βαζουμε εκει που λέει προσωπικο dns? 

ναι και κανε restart το κινητο μετα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, camel555 said:

Καλησπέρα, αυτό τελικά ισχύει? Είμαι προς αγορά...

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου! Έκανα λάθος την αρίθμηση και το διόρθωσα, για τον ήχο κλήσης? Χτυπά από την αρχή στο επίπεδο που το έχεις ορίσει ή πάει αυξανόμενα? Κοιτώντας πιο πίσω το νήμα, ισχύει ότι ο ήχος για ειδοποιήσεις είναι μόνον ένας, όπως είχε γράψει ο φίλος παλιότερα (και αναπαράγω παραπάνω)?

Ναι, χτυπάει όπως το έχεις ορίσει, όχι αυξανόμενα.

Αυτό με τον ένα ήχο για όλες τις ειδοποιήσεις είναι ρύθμισή.

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Athkatla said:

Ναι, χτυπάει όπως το έχεις ορίσει, όχι αυξανόμενα.

Αυτό με τον ένα ήχο για όλες τις ειδοποιήσεις είναι ρύθμισή.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ τα λεγόμενα ^

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Athkatla said:

Ναι, χτυπάει όπως το έχεις ορίσει, όχι αυξανόμενα.

Αυτό με τον ένα ήχο για όλες τις ειδοποιήσεις είναι ρύθμισή.

 

 

1 hour ago, p.stafoj said:

Επιβεβαιώνω και εγώ τα λεγόμενα ^

Σας ευχαριστώ και τους 2! Είναι ο πιο βασικός λόγος που σκέφτομαι να αντικαταστήσω το OP12 με το S24 Ultra.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, camel555 said:

Σας ευχαριστώ και τους 2! Είναι ο πιο βασικός λόγος που σκέφτομαι να αντικαταστήσω το OP12 με το S24 Ultra.

Δεν εχω πιασει ποτε κινητο που ο ηχος να αυξάνετε και να μην αλλαζει.. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Σχεδιάζω ένα ταξίδι στην Αμερική  και θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι εφικτό να χρησιμοποιήσω μια e-sim για δεδομένα κυρίως. Δεν έχω προηγούμενη εμπειρία με e-sim και θα ήθελα να μάθω αν μπορεί να λειτουργήσει ως δεύτερη κάρτα SIM στο κινητό μου.

Έκανα μια γρήγορη αναζήτηση στο διαδίκτυο και βρήκα ότι το κινητό μας  υποστηρίζει τη λειτουργία dual sim, αλλά ειμαι σε διλλημα αν θα βολευτω η  αν χρειάζεται τελικά να πάρω και δεύτερο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Gorge said:

Δεν εχω πιασει ποτε κινητο που ο ηχος να αυξάνετε και να μην αλλαζει.. 

Ούτε εγώ🤣 Το πενταετίας OP 7T είχε την επιλογή "ascending ringtone"... Το δε τεχνικό τμήμα της OP μου είπε επί λέξει "change ringtone". Απάντησα καταλλήλως...

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται για την καμερα. Εδω κατεβαζεται την GCAM για το Samsung Galaxy Ultra.Ναι η καμερα της samsung ειναι παρα πολυ καλη αλλα ποτε δεν ηταν καλυτερη της GCAM. Η samsung ποτε δεν δινει το 100% της καμερας της. Παντα δινει καπου στο 70% τον δυνατοτητων της. Με GCAM θα την πατε στο 100% και θα εχετε και Updates για παντα, γιατι εχει πολυ καλο support. Η διαφορα ειναι τεραστια με GCAM σε σχεση με την Stock camera. Δεν θελει καποια ρυθμιση τα εχουν ολα ετοιμα. Βεβαια εχει παρα πολλα settings να αλλαξετε αν θελετε και μπορειτε να βαλετε και settings απο αλλους χρηστες. Καλες photos.

Camera :https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-BigKaka/f/dl72/Camera την

Config : https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-bigkaka-07/

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Θα σου ήταν εύκολο να ανεβάσεις μερικές φωτογραφίες να δούμε τις τόσες μεγάλες διαφορές που αναφέρεις; 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, challenge143 said:

Θα σου ήταν εύκολο να ανεβάσεις μερικές φωτογραφίες να δούμε τις τόσες μεγάλες διαφορές που αναφέρεις; 

Βαζεις το app αν θες και το βλεπεις κανοντας tests

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, asdfaster said:

Για οσους ενδιαφερονται για την καμερα. Εδω κατεβαζεται την GCAM για το Samsung Galaxy Ultra. https://gcamapk.cloud/download/agc9-2-14_v7-0_samsung-apk/ Ναι η καμερα της samsung ειναι παρα πολυ καλη αλλα ποτε δεν ηταν καλυτερη της GCAM. Η samsung ποτε δεν δινει το 100% της καμερας της. Παντα δινει καπου στο 70% τον δυνατοτητων της. Με GCAM θα την πατε στο 100% και θα εχετε και Updates για παντα, γιατι εχει πολυ καλο support. Η διαφορα ειναι τεραστια με GCAM σε σχεση με την Stock camera. Δεν θελει καποια ρυθμιση τα εχουν ολα ετοιμα. Βεβαια εχει παρα πολλα settings να αλλαξετε αν θελετε και μπορειτε να βαλετε και settings απο αλλους χρηστες. Καλες photos.

αμα την περασω σε samsung s23 ulτra θα αραγε θα δουλευει??

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ktikti said:

αμα την περασω σε samsung s23 ulτra θα αραγε θα δουλευει??

Λογικα ναι. Αμα δεν δουλευει βαλε version 9.1 και οχι 9.2 δες και εδω https://xdaforums.com/t/working-gcam-for-s23-ultra.4550019/page-131#post-89172799

Δες για version S23_AGC9.2v10_v46 εχει στο site το link για το zip

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, asdfaster said:

Για οσους ενδιαφερονται για την καμερα. Εδω κατεβαζεται την GCAM για το Samsung Galaxy Ultra.Ναι η καμερα της samsung ειναι παρα πολυ καλη αλλα ποτε δεν ηταν καλυτερη της GCAM. Η samsung ποτε δεν δινει το 100% της καμερας της. Παντα δινει καπου στο 70% τον δυνατοτητων της. Με GCAM θα την πατε στο 100% και θα εχετε και Updates για παντα, γιατι εχει πολυ καλο support. Η διαφορα ειναι τεραστια με GCAM σε σχεση με την Stock camera. Δεν θελει καποια ρυθμιση τα εχουν ολα ετοιμα. Βεβαια εχει παρα πολλα settings να αλλαξετε αν θελετε και μπορειτε να βαλετε και settings απο αλλους χρηστες. Καλες photos.

Camera :https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-BigKaka/f/dl72/Camera την

Config : https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/configs-bigkaka-07/

σε s24 ultra που εβαλα το apk ανοιγει και κλεινει κατευθείαν η εφαρμογή....εχω παραχωρήσει όλες τις άδειες...υπάρχει κάποιο θέμα με το συγκεκριμένο ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, supermario said:

σε s24 ultra που εβαλα το apk ανοιγει και κλεινει κατευθείαν η εφαρμογή....εχω παραχωρήσει όλες τις άδειες...υπάρχει κάποιο θέμα με το συγκεκριμένο ?

Οχι εγω αυτο εχω. Ειναι η last version. Βαλε λιγο πιο παλια version την 

  • AGC9.2.14_V7.0_samsung.apk (com.samsung.agc.gcam92) # και μετα ξανα κανε Install την V12 και θα κανει Update. Εγω ετσι εκανα. Ειχα την V7.0 Και μετα εκανα update στην V12.
  • AGC9.2.14_V12.0_samsung.apk (com.samsung.agc.gcam92) #
Link to comment
Share on other sites

Για Gcam σε S22 Ultra, S23 Ultra, S24 Ultra δες εδώ...
https://xdaforums.com/t/gcam.4652876/post-89584555
You put the config in the correct location and load it from the application via Settings > Custom File > Import (you must allow your app to access files).

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση για τον ασφαλή φάκελο; Αν έχω για παράδειγμα τον facebook messenger στον ασφαλή φάκελο για να το έχω προστατευμένο με δακτυλικό για παράδειγμα, αν τον βγάλω με shortcut στη home screen θα έρχονται notification badges ή θα πρέπει να κατεβάζω την κουρτίνα για να δω τις ειδοποιήσεις ή να μπαίνω στον ασφαλή φάκελο για να δω αν έχω μήνυμα; 

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετίζω τη ομάδα!Επειδη έχω παραγγείλει το συγκεκριμένο θέλω να ρωτήσω αν έρχεται με τοποθετημένη ζελατίνα στην οθόνη και αν μπορώ να την βγάλω και να βάλω τζαμάκι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...