Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν βλέπω κοκους στην οθόνη μου. Να έχει πρόβλημα λέτε;😂😂

Αμ τα "ξέπλυμενα" χρώματα τώρα που έφτιαξαν; Τι θα γίνουμε τώρα; Σε τι κοινωνία θα φέρουμε τα παιδιά μας;

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2024 at 4:21 ΜΜ, James Bond said:

To dall-e σας δουλεύει ή βγάζει μήνυμα σφάλματος συνέχεια και δεν παράγει κάποια εικόνα? Επίσης βλέπω πως η έκδοση που έχει το s24 ultra (μετά και το update από το play store) δεν έχει το εικονίδιο του copilot στην αρχή της πρώτης γραμμής ενώ στο note 10+ το βγάζει. Στο s24 ultra μόνο η beta έκδοση μου το βγάζει αλλά ούτε σε αυτή δουλεύει το dall-e.

Screenshot_20240222_161243_Microsoft SwiftKey Keyboard.jpg

Screenshot_20240222_161906_Microsoft SwiftKey Keyboard.jpg

Μήπως δοκίμασε κανείς αυτό να μου πει αν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες αποθηκεύετε σε heif ή jpg? 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, EricssonyFan said:

d8skuqm-08b0f556-2523-461f-ab90-9947ddc3

 

Αν στη χαμηλή φωτεινότητα βλέπεις κόκκους τότε έχεις πρόβλημα 

Κόκκους ή γραμμές? Έχω μπερδευτεί με αυτό το θέμα  .Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι πρόβλημα αυτό,  από την στιγμή που οι κόκκοι ή γραμμές δεν παρουσιάζονται σε καθημερινή χρήση, παρά μόνο σε μια αφύσικη συνθήκη. 

Screenshot_20240224_073821_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Τι κάθεστε και ασχολείστε με Κόκκους, Μικροσκόπια και πειράματα σε χαμηλό φωτισμό δεν έχει ουσία και δεν φαίνεται με γυμνό μάτι στην καθημερινότητα, χαζομάρες χαρείτε την συσκευή σας. 

Το ίδιο έκανα και εγώ για το ζουμ στο βίντεο γκρίνιαζα. Η συσκευή είναι κορυφή και θα γίνει ακόμα καλύτερη σε βάθος χρόνου που θα πάρει 3-4 Updates ακόμα!! τέλος!!

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, SagoniasSlutRose said:

Φωτογραφίες αποθηκεύετε σε heif ή jpg? 

Heic και xnview mp στα windows

Link to comment
Share on other sites

/offtopic

Ρε σεις, ήμαρτον πια. 

Βλέπω ότι έχουν αρχίσει να πέφτουν dislike μεταξύ μελών σε οποιοδήποτε ποστ κάνουν, επειδή είχαν διαφωνία, λες και είναι 5 χρονα που τσακώνονται για να τους δώσει σημασία η μαμά ή ο μπαμπάς.

Θα έλεγα να σοβαρευτούμε λίγάκι, είναι λογικό να διαφωνούμε μεταξύ μας, είναι απολύτως φυσικό και υγειές, όσο κρατάμε κάποια όρια στον λόγο μας και το πως εκφραζόμαστε. Δεν χρειάζονται ούτε ειρωνείες ούτε απειλές, που ειδικά όταν γίνονται μέσα από το πληκτρολόγιο είναι το λιγότερο αστείες.

/offtopic

55 minutes ago, kostis2001 said:

Ναι σωστά.Ειδικα αυτό με το μικροσκόπιο είναι γελοίο.

Στο μικροσκόπιο το έβαλαν για να δούν γιατί ακριβώς συμβαίνει το grain στις oled της samsung σε χαμηλά επίπεδα φωτισμού. Το grain είναι εμφανή ακόμα και με γυμνό μάτι σε κάποιος που οι συσκευές τους το έχουν πιο έντονα.

Είναι ωρατό είτε με τη μορφή "τζιν" είτε με γραμμές σε κάποιους άλλους.

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτούς τους κόκκους που λέτε (αν κατάλαβα καλά σε ζουμ που κάνεις σε φώτο σε σκοτεινά σημεία) το ίδιο κάνει και το s21 μου

Δεν το θεωρώ προσωπικά πρόβλημα

Αυτά και καλημέρα 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sakis88888 said:

Πάντως αυτούς τους κόκκους που λέτε (αν κατάλαβα καλά σε ζουμ που κάνεις σε φώτο σε σκοτεινά σημεία) το ίδιο κάνει και το s21 μου

Δεν το θεωρώ προσωπικά πρόβλημα

Αυτά και καλημέρα 

το ιδιο και το fold 2 οσον αφορα το banding αλλα τοτε δεν ειχαν βγει τα μικροσκοπια .

Edited by godjet1
Link to comment
Share on other sites

Τα χρώματα με τον slider στο τέρμα έγιναν επιπέδου s22ultra. Εύγε γιατί προσωπικά με ενοχλούσαν και μάλλον και αρκετό κόσμο για να το διόρθωσε πρώτο πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενώ είπα ότι θα κρατηθώ μ έπιασε η καταναλωτική μανία και είμαι κ εγώ κάτοχος, παρ ότι έχω το S23 ultra απ το προηγούμενο pre-order. Από θήκη και προστασία οθόνης τι έχετε οι περισσότεροι? 

Link to comment
Share on other sites

Η φάση με το μικροσκόπιο έγινε φάση χαλασμενο τηλεφωνο... ειπε ο ανθρωπος να βοηθησει και να απαντησει σε ερωτησεις και αποριες για το τι συμβαινει επειδη ειχε τον εξοπλισμό και δημιουργηθηκε η φημη (σε 1 βδομαδα, ρεκορ γκινες) οτι το παρατηρείς μονο με το μαραφέτι αυτό... πηρε την ανάρτηση αυτη ένας, το ειπε διαφορετικα, ο ενας εγιναν 100 και οι 100, 400 σαν το μικροσκόπιο του ανθρώπου... κοινώς αλλά αντί άλλων!

Εχει γίνει ένας χαμός σε ολα τα site (Εξωτερικου και Ελλαδας) για το "θεμα" της οθόνης, αλλά δε βλέπω και πολύ στήριξη από τους υπόλοιπους (προφανώς δε ζητάνε λύσεις οι παθοντες, απλα συγκρισεις επειδη ανησυχούν) και για απαντήσεις βλέπω κάτι σχόλια απίστευτα όπου δεν οδηγούν και κάπου ουσιαστικά...

Άτυχοι όσοι το έχουν στις συσκευές τους, τυχεροί όσοι δεν το παρατηρούν και ακόμα πιο τυχεροί όσοι δεν τους εμφανίζεται καν. That's it!

Διαφωνίες καλό είναι να υπάρχουν, αλλά προπάντων να υπάρχει σεβασμός ακόμα κ τότε.

Καλή συνέχεια σε όλους και καλό λιώσιμο με το θηριακι!

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lorgan21 said:

Τελικά ενώ είπα ότι θα κρατηθώ μ έπιασε η καταναλωτική μανία και είμαι κ εγώ κάτοχος, παρ ότι έχω το S23 ultra απ το προηγούμενο pre-order. Από θήκη και προστασία οθόνης τι έχετε οι περισσότεροι? 

Για την οθόνη θα σου πρότεινα μόνο την μαμά ζελατίνα της Samsung. Από θήκες έχεις πολλές επιλογές 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Lorgan21 said:

Τελικά ενώ είπα ότι θα κρατηθώ μ έπιασε η καταναλωτική μανία και είμαι κ εγώ κάτοχος, παρ ότι έχω το S23 ultra απ το προηγούμενο pre-order. Από θήκη και προστασία οθόνης τι έχετε οι περισσότεροι? 

Απλό τζαμακι και θήκες πήρα από το gadgetistas στο Χαλάνδρι που μου το έβαλαν αυτοί εκεί το τζαμακι.

  Μια θήκη πορτοφόλι και μια για πίσω για όταν το χρησιμοποιώ με το gimbal.  Αλλά επειδή είναι ωραία διάφανη η πίσω θήκη και φαίνεται το χρώμα του κινητού τελικά  χρησιμοποιώ αυτή προς το παρόν σαν βασική. 

Κάποια στιγμή εχω σκοπο να κοιτάξω και  να του βάλω προστασία τέτοια που να μη χάνω την τεχνολογία που έχει το s24u στην οθόνη του ώστε να μη καθρεφτίζει. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, alizeas said:

Παιδιά δεν βλέπω κοκους στην οθόνη μου. Να έχει πρόβλημα λέτε;😂😂

Αμ τα "ξέπλυμενα" χρώματα τώρα που έφτιαξαν; Τι θα γίνουμε τώρα; Σε τι κοινωνία θα φέρουμε τα παιδιά μας;

Φίλε έχεις σοβαρό πρόβλημα! 

Φύγε τρέχοντας στον οφθαλμίατρο μήπως και σώσεις την κατάσταση 🤣😂🤣😂🤣

 

Πέραν της πλάκας, παλιά με το Note 10+ σε μέρη με wifi που πήγαινα συχνά το wifi ενεργοποιούνταν μόνο του και συνδεόταν κατευθείαν. Με το S24U δεν γίνεται αυτό πολλές φορές, ακόμη και στο σπίτι παρότι η αυτόματη σύνδεση είναι ενεργοποιημένη. 

Τι προτείνετε να κοιτάξω στις ρυθμίσεις; 

Edited by anastasg
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Lorgan21 said:

Τελικά ενώ είπα ότι θα κρατηθώ μ έπιασε η καταναλωτική μανία και είμαι κ εγώ κάτοχος, παρ ότι έχω το S23 ultra απ το προηγούμενο pre-order. Από θήκη και προστασία οθόνης τι έχετε οι περισσότεροι? 

Εγώ δεν έχω βάλει τίποτα στην οθόνη...

 

Δεν ήθελα με τίποτα να χάσω την οθονάρα αυτή...

 

 

Εάν βάλω μόνο μεμβράνη της Samsung...

 

Θήκη η αγαπημένη μου είναι η spigen rugged armor...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, anastasg said:

Φίλε έχεις σοβαρό πρόβλημα! 

Φύγε τρέχοντας στον οφθαλμίατρο μήπως και σώσεις την κατάσταση 🤣😂🤣😂🤣

 

Πέραν της πλάκας, παλιά με το Note 10+ σε μέρη με wifi που πήγαινα συχνά το wifi ενεργοποιούνταν μόνο του και συνδεόταν κατευθείαν. Με το S24U δεν γίνεται αυτό πολλές φορές, ακόμη και στο σπίτι παρότι η αυτόματη σύνδεση είναι ενεργοποιημένη. 

Τι προτείνετε να κοιτάξω στις ρυθμίσεις; 

Πηγαινε στο wifi πανω δεξια θα βρεις τις συνθετες ρυθμισεις μπες και κοιτα αυτο που σε ενδιαφερει να ειναι επιλεγμενη η αυτοματη επανασυνδεση.Εαν ειναι αλλα δεν συνδεεται αυτοματα κανε διαγραφη και ξανασυνδεσε απο την αρχη.

Edited by s_nova
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες σκέφτομαι τη μετάβαση από 15 pro max. Όσο το βλέπω κάθε μέρα το γουστάρω περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Φορτιζω με αργό φορτιστή Samsung και κλειστό το τηλέφωνο και πριν ενώ είχε πάει στο 100% αφού πήγα να το βγάλω μετά από 10·15 λεπτά από τη φόρτιση,είδα ότι έγραφε 99%.Από τη στιγμή που το είχα κλειστό και στη πρίζα πως γίνεται από 100 να πήγε 99%;

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία 

Απόλυτα ευχαριστημένος με την χρηση που κανω ,σαφώς πολύ καλύτερα απο το 15PM.Ιδια χρήση ακριβώς. Σημείωση όλα ανοιχτά συνέχεια.

Φορτισα 21 Φεβρουαρίου και σήμερα 24 πάει ακόμα. 

 

Screenshot_20240224_190733_Device care.jpg

Screenshot_20240224_191105_Device care.jpg

Screenshot_20240224_191053_Device care.jpg

Screenshot_20240224_191050_Device care.jpg

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George6633 said:

Καλησπέρα.Φορτιζω με αργό φορτιστή Samsung και κλειστό το τηλέφωνο και πριν ενώ είχε πάει στο 100% αφού πήγα να το βγάλω μετά από 10·15 λεπτά από τη φόρτιση,είδα ότι έγραφε 99%.Από τη στιγμή που το είχα κλειστό και στη πρίζα πως γίνεται από 100 να πήγε 99%;

Αν στην προστασία μπαταρίας έχεις επιλέξει το "Βασική" τότε συμβαίνει αυτό που περιγράφεις. Δες την φωτογραφία 

648236807_SmartSelect_20240224_195852_Devicecare.thumb.jpg.ddcedf5ece58ac58552bbdc0eaf1259a.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, anastasg said:

Αν στην προστασία μπαταρίας έχεις επιλέξει το "Βασική" τότε συμβαίνει αυτό που περιγράφεις. Δες την φωτογραφία 

648236807_SmartSelect_20240224_195852_Devicecare.thumb.jpg.ddcedf5ece58ac58552bbdc0eaf1259a.jpg

 

Έχεις δίκιο,αυτό έχω απλά δεν μπορούσα να φανταστώ ότι ακόμα και αν είναι κλειστό πέφτει έτσι η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, twins1706 said:

Μάγκες σκέφτομαι τη μετάβαση από 15 pro max. Όσο το βλέπω κάθε μέρα το γουστάρω περισσότερο.

Μαζι με το 24 εχω και το 14 pm...Τα πραγματα ειναι απλα....αν σε ενδιαφέρουν τα βασικα σε ενα τηλεφωνο ναυαρχιδα ,ολα να γινονται με απλο τροπο και εξαιρετικη καμερα point and shoot τοτε μένεις με αυτο που εχεις...

Αν θες πιο εξεζητημένα πραγματα,πιο επαγγελματικά να το πω αλλα που θα πρεπει να ασχοληθείς και εσυ τοτε μακραν 24 ultra...
 

Προσωπικα ολοένα και παραπανω τη sim την εχω στο 24...Τα widget και η εύρυθμη λειτουργια τους επειδη συγχρονίζω πολλα μειλ,η απόρριψη κλησεων μεσω hiya,η αλλαγη csc και οτι αυτο συνεπάγεται,το πενάκι,αλλα και ακομα ορισμένα πραγματα με κανουν και νιωθω πιο ανετα με το 24...

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...