Jump to content

Samsung Galaxy S24 Ultra


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, koloko said:

Πήρα το τζαμι της spigen που εχει τα περισοτερα θετικα σχολια στο skroutz. Περιμενω να δω γιατι πηρα ενα απο το facebook σαν αφη και στο spen καλα τα παει αλλα αφηνει πολλα περιθώρια και φαίνεται χαλια

Και εγώ αυτό πητα σήμερα.  Αν το βάλεις  περιμένουμε  εντυπώσεις.  Πάντως  αυτό  που μου έβαλε  χθες η κοπέλα  που έχει σαν τρύπα στην μέση και καλά πιο λεπτό το τζάμι  δεν δουλεύει  καν εκτός  αν είναι έτσι σε όλους. Στο s23 ultra  που είχα ήταν ακαριαία  η επαφή 

2 ώρες πριν, Gorge said:

Τώρα που θα μπει ο Αύγουστος και θα πάρουμε το Update όμως;; Θα δείτε πια συσκευή θα είναι καλύτερη!

Oh wait.....

Πότε και τι περιμένουμε; 

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Έχω το spigen δε τρελαίνομαι το torras είναι πολύ καλύτερο αλλά και πιο δυσεύρετο γενικά κάποια άλλα είναι καλύτερα αλλά από amazon τα βρίσκεις όπως και το flolab δλδ. 

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2024 at 11:12 ΠΜ, am13704 said:

Στην παραλία Η οθόνη δεν είναι καθόλου φωτεινή. Τι πρόβλημα έχω βρε παιδιά; 

Άμα το έχεις εκτεθειμένο στον ήλιο, η στη τσάντα και βράζει μέσα της , τι περιμένεις; 

Edited by EricssonyFan
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ChrisNikol said:

Έχω το spigen δε τρελαίνομαι το torras είναι πολύ καλύτερο αλλά και πιο δυσεύρετο γενικά κάποια άλλα είναι καλύτερα αλλά από amazon τα βρίσκεις όπως και το flolab δλδ. 

Αυτά που λες σε τι ακριβώς είναι καλύτερα από το spigen? 

Ρωτάω γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει ποτέ, και αν όντως έχουν διαφορές προς το καλύτερο, ποιες είναι αυτές, και να βάλω παραγγελία. 🙂 

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Gorge said:

6.1.1 Τον Αύγουστο 

Ξέρουμε  πότε  ;γιατί Αυγούστου  έχουμε  

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kountoura said:

Αυτά που λες σε τι ακριβώς είναι καλύτερα από το spigen? 

Ρωτάω γιατί δεν τα έχω δοκιμάσει ποτέ, και αν όντως έχουν διαφορές προς το καλύτερο, ποιες είναι αυτές, και να βάλω παραγγελία. 🙂 

Ρίξε μια ματιά εδώ. Θα τα δεις όλα https://youtu.be/bSKLnoY1Msk

Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2024 at 12:12 ΠΜ, nikosz75013 said:

Ξέρουμε  πότε  ;γιατί Αυγούστου  έχουμε  

Τέλη Αυγούστου έως μέσα Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

On 23/8/2024 at 9:46 ΠΜ, margaritagr said:

Τελικά κάνεις δεν το έχει δοκιμάσει μαζί με 15 pro max να πει 2 λόγια για την απόδοση της κάμερας τη νυχτα...? 

Καλημέρα 

 

Το έχω δοκιμάσει με 14 προ Μαξ και τα αποτελέσματα είναι απογοητευτικα για το s24 ultra,γενικά τη νύχτα απλά δεν βγάζει.(απαράδεκτο για τέτοια συσκευη).

Επίσης το antireflection ρε παιδιά σας ικανοποιεί?Μόνο εμένα μου φαίνεται ότι είναι χειρότερο από τα προηγούμενα κινητά μου.?Κάνει δαχτυλιές και δεν καθαρίζουν και με τπτ.Θελει υγρο οπωσδηποτε για να καθαρίσει

 

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χθες και εγω διαπίστωσα με λυπη το ποσο χαλια βιντεο βγάζει το βραδυ. Εδω 2 screen shot. Το s8 εβγαζε καλύτερα το βραδυ..... 

Screenshot_20240825_163701_Gallery.jpg

Screenshot_20240825_163819_Gallery.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη προσοχή σε αυτούς που φοράνε προστασία στις κάμερες εγώ τα έχω βγάλει.  Αλλοιώνει πολύ την σωστή ανάλυση. 

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, margaritagr said:

Τα σκρινσοτ οριακά δν είναι χειρότερα από το s21 μου!!! 

Ρε συ δεν μλορουσα να βρω καλυτερη λήψη αυτο ηταν το τρομακτικό. Το realme της γυναίκας μου τραβαγε καλύτερα. Ελεος. 

Εσεις εχετε καποιο οδηγο με τις καλύτερες ρυθμίσεις για κάμερα. 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, margaritagr said:

Τα σκρινσοτ οριακά δν είναι χειρότερα από το s21 μου!!! 

Δεν κατάλαβες...Το s21 ultra είναι πολύ καλύτερο και σε φώτο και σε βίντεο,έχω και τα 2

GALAXY S3,S4,S5, LG G3,GALAXY A5 και τωρα s10+:!:
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ferb said:

Δεν κατάλαβες...Το s21 ultra είναι πολύ καλύτερο και σε φώτο και σε βίντεο,έχω και τα 2

Η αλήθεια είναι επειδή τα έχω κ εγώ κ τα 2 στην αρχή όντως ήταν σε πολλά σενάρια πολύ καλύτερο το 21υ  όπως έχω ανεβάσει κ στο νήμα του 21υ . Μετά τις αναβαθμίσεις η αλήθεια είναι ότι ψιλό έστρωσε κ τις διαφορές τις ψιλοψαχνεις με το 21 αλλά αν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα δεις σε ζοομ ότι είναι λιιιιιιιιιιιιγο ποιο καθαρές του 24υ . Αντε να δούμε πότε θα φέρει την επανάσταση στην φωτογραφία ή Samsung.  Εγώ πάντως η δικιά μου άποψη είναι ότι μπορεί να μην κάνει τεράστια άλματα στην φωτογραφία γενικά δεν ήταν τοπ στις φωτογραφίες αλλά πάνω στο θέμα λογισμικό για μένα είναι 10/10 .

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παιδια αν είναι το ίδιο στις φώτο, θα το αγοράσω κ θα ξενερώσω τη ζωή μου. Μόνο το πενάκι δεν δικαιολογεί αλλαγή συσκευής.. 

Είμαι χρόνια μακριά από iphone, δεν ξέρω αν μπορώ να γυρίσω εκεί

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα σε iphone και πριν το s24u το σκεφτόμουν αλλά με χαλάει αυτός ο αντικατοπτρισμος που εμφανίζετε στο βίντεο το βράδυ από τα φώτα. Αν δε κάποια έκδοση το φτιάξουν θα το σκεφτώ σοβαρά 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το γράφω και εδώ επειδή στο νήμα με τα αξεσουάρ δεν υπήρξε ανταπόκριση. Είμαι εν αναμονή του κινητού και ψάχνω φορτιστή.Επειδή έχω ένα πιστωτικό από το πλαίσιο, ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στα 2 μοντέλα; ποιο είναι το κατάλληλο;

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/samsung-fortistis-spitiou-1-thesis-mauros-usb-c-45w-me-kalodio-type-c_3886247

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/samsung-gan-charger-45w-cable-ubc-black_4546415

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, camel555 said:

Καλησπέρα, το γράφω και εδώ επειδή στο νήμα με τα αξεσουάρ δεν υπήρξε ανταπόκριση. Είμαι εν αναμονή του κινητού και ψάχνω φορτιστή.Επειδή έχω ένα πιστωτικό από το πλαίσιο, ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στα 2 μοντέλα; ποιο είναι το κατάλληλο;

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/samsung-fortistis-spitiou-1-thesis-mauros-usb-c-45w-me-kalodio-type-c_3886247

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/samsung-gan-charger-45w-cable-ubc-black_4546415

Δεν ξέρω αν διάβασες την περιγραφή του κάθε προϊόντος, καθώς είναι πολύ ξεκάθαρη η διαφορά τους. Από ότι ισχυρίζεται μκαι γράφει η Samsung, ο ένας από τους 2 (ο ακριβότερος) έχει μικρότερη κατανάλωση σε standby (όταν δηλαδή είναι στην πρίζα χωρίς να φορτίζει).

Δεν μπορώ να πάρω θέση αν αυτή η διαφορά δικαιολογεί και τη διαφορά στην τιμή......

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, camel555 said:

Καλησπέρα, το γράφω και εδώ επειδή στο νήμα με τα αξεσουάρ δεν υπήρξε ανταπόκριση. Είμαι εν αναμονή του κινητού και ψάχνω φορτιστή.Επειδή έχω ένα πιστωτικό από το πλαίσιο, ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στα 2 μοντέλα; ποιο είναι το κατάλληλο;

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/samsung-fortistis-spitiou-1-thesis-mauros-usb-c-45w-me-kalodio-type-c_3886247

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/samsung-gan-charger-45w-cable-ubc-black_4546415

Και τα δυο ειναι καταληλα απλα το ενα εχει χαμηλη καταναλωση σε κατασταση μη φορτισης.

Αλλα εγω θα επαιρνα αυτον:

https://www.plaisio.gr/tilefonia-tablet/aksesouar-gia-kinita/fortistes/samsung-fortistis-spitiou-3-theseon-mauro-2x-usb-c-1x-usb-65w_3886239

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και τους 2 για την βοήθειά σας! Διαβάζοντας το αντίστοιχο νήμα με τα αξεσουάρ, κοιτώντας το site της Samsung και μιλώντας με το chat, κατάλαβα ότι ο "κατάλληλος" είναι ο με κωδικό EP-T4510XBEGEU και ότι κυκλοφορούν ιμιτασιόν...

Απλά δεν μπορώ να εντοπίσω στο πλαίσιο εάν είναι με αυτό τον κωδικό, τουλάχιστον ο φθηνότερος. Θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω. Τιμή και περιγραφή πάντως ψιλοταιριάζουν με σελίδα Samsung πάντως.. Ο κωδικός λείπει.

ΥΓ: Δυστυχώς θέλω με 1 θύρα.

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, camel555 said:

Ευχαριστώ και τους 2 για την βοήθειά σας! Διαβάζοντας το αντίστοιχο νήμα με τα αξεσουάρ, κοιτώντας το site της Samsung και μιλώντας με το chat, κατάλαβα ότι ο "κατάλληλος" είναι ο με κωδικό EP-T4510XBEGEU και ότι κυκλοφορούν ιμιτασιόν...

Απλά δεν μπορώ να εντοπίσω στο πλαίσιο εάν είναι με αυτό τον κωδικό, τουλάχιστον ο φθηνότερος. Θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω. Τιμή και περιγραφή πάντως ψιλοταιριάζουν με σελίδα Samsung πάντως.. Ο κωδικός λείπει.

ΥΓ: Δυστυχώς θέλω με 1 θύρα.

 

Δε νομίζω ότι θα βρεις ιμιτασιόν στο ΠΛΑΙΣΙΟ....... (αν και "φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά"...)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, camel555 said:

Ευχαριστώ και τους 2 για την βοήθειά σας! Διαβάζοντας το αντίστοιχο νήμα με τα αξεσουάρ, κοιτώντας το site της Samsung και μιλώντας με το chat, κατάλαβα ότι ο "κατάλληλος" είναι ο με κωδικό EP-T4510XBEGEU και ότι κυκλοφορούν ιμιτασιόν...

Απλά δεν μπορώ να εντοπίσω στο πλαίσιο εάν είναι με αυτό τον κωδικό, τουλάχιστον ο φθηνότερος. Θα πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω. Τιμή και περιγραφή πάντως ψιλοταιριάζουν με σελίδα Samsung πάντως.. Ο κωδικός λείπει.

ΥΓ: Δυστυχώς θέλω με 1 θύρα.

 

Μην ασχολείσαι τόσο πολύ με τον φορτιστή. Ένας καλός επώνυμος πχ. Ugreen, Anker  κάνει. Τα Watts επίσης μην σε τρομάζουν γιατί το κινητό θα τραβήξει αυτό που μπορεί. Δεν θα χαλάσει η μπαταρία. Κοίτα να έχει και Power delivery Και είσαι Ok. Τώρα να μπαίνεις στη διαδικασία να ψάχνεις μέχρι και τον κωδικό δεν έχει κανένα νόημα και ούτε θα κάνει τη διαφορά. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum θα ήθελα μια βοήθεια από όσους μπορούν να το κάνουν δεν θα σας πάρει πάνω από 30" !!!

Σε όλα τα προηγούμενα note & s ultra γίνεται κανονικά και το κειμενάκι στα ελληνικά... στο s24u βγάζει άλλη γλώσσα.. θέλω να δοκιμάσετε το παρακάτω..

Τη κάμερα πάνω από ένα ελληνικό κείμενο...

Πατάμε το (Τ) σάρωση κειμένου και μετά στις επιλογές

" προσθήκη σε σημείωση "

Και πες τε μου τι γλώσσα σας βγάζει

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Καλησπέρα στο forum θα ήθελα μια βοήθεια από όσους μπορούν να το κάνουν δεν θα σας πάρει πάνω από 30" !!!

Σε όλα τα προηγούμενα note & s ultra γίνεται κανονικά και το κειμενάκι στα ελληνικά... στο s24u βγάζει άλλη γλώσσα.. θέλω να δοκιμάσετε το παρακάτω..

Τη κάμερα πάνω από ένα ελληνικό κείμενο...

Πατάμε το (Τ) σάρωση κειμένου και μετά στις επιλογές 

" προσθήκη σε σημείωση " 

Και πες τε μου τι γλώσσα σας βγάζει 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, azaaza said:

Καλησπέρα στο forum θα ήθελα μια βοήθεια από όσους μπορούν να το κάνουν δεν θα σας πάρει πάνω από 30" !!!

Σε όλα τα προηγούμενα note & s ultra γίνεται κανονικά και το κειμενάκι στα ελληνικά... στο s24u βγάζει άλλη γλώσσα.. θέλω να δοκιμάσετε το παρακάτω..

Τη κάμερα πάνω από ένα ελληνικό κείμενο...

Πατάμε το (Τ) σάρωση κειμένου και μετά στις επιλογές

" προσθήκη σε σημείωση "

Και πες τε μου τι γλώσσα σας βγάζει

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Καλησπέρα στο forum θα ήθελα μια βοήθεια από όσους μπορούν να το κάνουν δεν θα σας πάρει πάνω από 30" !!!

Σε όλα τα προηγούμενα note & s ultra γίνεται κανονικά και το κειμενάκι στα ελληνικά... στο s24u βγάζει άλλη γλώσσα.. θέλω να δοκιμάσετε το παρακάτω..

Τη κάμερα πάνω από ένα ελληνικό κείμενο...

Πατάμε το (Τ) σάρωση κειμένου και μετά στις επιλογές 

" προσθήκη σε σημείωση " 

Και πες τε μου τι γλώσσα σας βγάζει 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Ισπανικα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...