Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, ostvarivanje said:

Εσύ άλλο γράφεις όμως... ότι δεν υπάρχει πουθενά. 

Η αλήθεια είναι οτι 20 Γενάρη που έκανα αγορά sony 75 oled από Κωτσόβολο κατάστημα Βριλησσίων (ηλεκτρονικά την έκανα αλλά για κάποια διαδικαστικα βρέθηκα και εκεί) που θεωρείται από τα μεγάλα καταστήματα ήθελα να δω από κοντά την οθόνη του s24 ultra σαν πρώην χρήστης s23u και όσα λέγονται περί μουντων χρωμάτων λόγω antireflective οθόνης.. Και ΔΕΝ υπήρχε τίποτα πουθενά.. 2 μέρες μετά έκανα πληρωμές πλάνα δόσεων που έχω στον Κωτσόβολο Πατησίων επειδή η επιχείρηση μου είναι κοντά και βολεύει (επίσης μεγάλο κατάστημα 3 όροφοι ) και ισχύε το ίδιο ακριβώς... Οπότε και το γενικοποιησα με γνώμονα οτι μιλάμε για μεγάλο υποκατάστημα, αν κάνω λάθος ζητώ συγνώμη.. Και αν ισχύει πιστεύω πρόκειται μόνο για συγκεκριμένα κομβικα καταστήματα.. Αλλά όσον αφορά τις υπόλοιπες εταιρείες πέραν iPhone και samsung δεν έχω δει ποτέ προσωπικά εκθεσιακό κινητό προ κυκλοφορίας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να υπενθυμίσω για άλλη μια φορά, ότι η Ελληνική αγορά είναι πολύ μικρή σε σχέση με τις άλλες του εξωτερικού.

Γιαυτό και δεν έχουμε αντιπροσωπεία για τις περισσότερες εταιρείες(όπως Oneplus,Apple,Xiaomi κλπ), άρα σιγά μην έχουμε και εκθεσιακά μοντέλα νωρίτερα.

Μόνο σε Samsung μεριά έχουμε μιας και είναι πρώτη σε πωλήσεις ή σε Huawei πριν το ban της Google.

Και για Oneplus από Κώτσο, μόνο όσοι αγοράζουν με τιμολόγιο(ή έχουν τίποτα πόντους/επιστροφή/επιταγή)αν ασχοληθούν.

Οι περισσότεροι μέσα στον χρόνο, είτε από το επίσημο κατάστημα αγοράζουν(που καλή ώρα βγαίνει φθηνότερα),είτε από Amazon, και αργότερα από όπου έχει την καλύτερη προσφορά μέχρι τέλος του χρόνου.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ChrisNikol said:

Η αλήθεια είναι οτι 20 Γενάρη που έκανα αγορά sony 75 oled από Κωτσόβολο κατάστημα Βριλησσίων (ηλεκτρονικά την έκανα αλλά για κάποια διαδικαστικα βρέθηκα και εκεί) που θεωρείται από τα μεγάλα καταστήματα ήθελα να δω από κοντά την οθόνη του s24 ultra σαν πρώην χρήστης s23u και όσα λέγονται περί μουντων χρωμάτων λόγω antireflective οθόνης.. Και ΔΕΝ υπήρχε τίποτα πουθενά.. 2 μέρες μετά έκανα πληρωμές πλάνα δόσεων που έχω στον Κωτσόβολο Πατησίων επειδή η επιχείρηση μου είναι κοντά και βολεύει (επίσης μεγάλο κατάστημα 3 όροφοι ) και ισχύε το ίδιο ακριβώς... Οπότε και το γενικοποιησα με γνώμονα οτι μιλάμε για μεγάλο υποκατάστημα, αν κάνω λάθος ζητώ συγνώμη.. Και αν ισχύει πιστεύω πρόκειται μόνο για συγκεκριμένα κομβικα καταστήματα.. Αλλά όσον αφορά τις υπόλοιπες εταιρείες πέραν iPhone και samsung δεν έχω δει ποτέ προσωπικά εκθεσιακό κινητό προ κυκλοφορίας...

Πάντως την ίδια μέρα (19  Ιανουαρίου) έγραψε και ένας άλλος χρήστης ότι τα είδε στο Public. Το παρακολουθώ το θέμα γιατί με ενδιαφέρον το  ultra όπως και εδώ το OnePlus 12. 

Από εκεί και πέρα, δεν υπάρχει λόγος να ζητάς συγγνώμη, απλά επειδή θυμόμουν ότι το είδαν κάποιοι όταν ήταν οι προπαραγγελίες για αυτό το σχολίασα. 

Και επειδή ζω επαρχία και το άλλο σαββατοκύριακο θα πάω στη Θεσσαλονίκη, θα ήθελα να έβλεπα και το ultra, που πιστεύω να το έχουν εκθεσιακό σε τίποτα Public αλλά και το Oneplus 12, που δύσκολο το βλέπω να το έχει ήδη ο Κωτσόβολος.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, camel555 said:

Έχω στείλει στο service στην Πολωνία το 7T (αγορασμένο από εκεί) για αλλαγή μπαταρίας και πλάτης και έχουμε κλείσει ήδη 3 βδομάδες και δεν έχουν ολοκληρώσει τις 2 απλές αυτές δουλειές... Επειδή έχω στο μυαλό μου την αντικατάσταση του 7Τ με νεότερο, θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα για αγορά από το tradingshenzhen.com/

1) Η εγγύηση που δίνει είναι 1 έτος και πρέπει να πάει Κίνα; (μικρό το κακό, είδα και το επίσημο στην Πολωνία, εξάλλου θέμα πιθανοτήτων να χαλάσει).

2) Στο site γράφει NO REGION LOCK ON THE DEVICE / OFFICIAL OXYGEN OS CPH2581 EU (Multilanguage). Επειδή η τελευταία μου αγορά από Κίνα ήταν το Honor 6 Plus, σε απλά λόγια, τι σημαίνει; Θα έχει Ελληνικά, θα δέχεται updates κανονικά (εννοώ αυτόματα από την συσκευή), θα λειτουργεί με τα Ελληνικά δίκτυα;

3) Στο site γράφει Firmware: OxygenOS - GE-EN-FR-ES ή EN-CHN-FR , ποιά η διαφορά ανάμεσα στα 2; βλέπω Αγγλικά, Ελληνικά θα έχει; και τέλος

4) Η αγορά από το site αυτό δεν επιβαρύνεται με τελωνείο να υποθέσω (λειτουργεί όπως aliexpress κλπ);

Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει.

Καμία σχέση αυτό που γράφεις για το σερβις της Πολωνίας και να το συγκρίνεις με της Κίνας. Ίσως να έγινε κάτι στην περίπτωσή σου, αλλά μη κρίνεις έτσι γενικά γιατί είσαι λάθος. 2 κινητά έχω στείλει για επισκευή και στη βδομάδα ήταν φτιαγμένα και πίσω.

Γενικά θα σου έλεγα να αποφύγεις κινητά που είναι για Κίνα. Μπορεί να έχεις θέμα με bands στα δίκτυα της Ευρώπης.

Για πόσα λεφτά μιλάμε;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, camel555 said:

Έχω στείλει στο service στην Πολωνία το 7T (αγορασμένο από εκεί) για αλλαγή μπαταρίας και πλάτης και έχουμε κλείσει ήδη 3 βδομάδες και δεν έχουν ολοκληρώσει τις 2 απλές αυτές δουλειές... Επειδή έχω στο μυαλό μου την αντικατάσταση του 7Τ με νεότερο, θέλω να ρωτήσω μερικά πράγματα για αγορά από το tradingshenzhen.com/

1) Η εγγύηση που δίνει είναι 1 έτος και πρέπει να πάει Κίνα; (μικρό το κακό, είδα και το επίσημο στην Πολωνία, εξάλλου θέμα πιθανοτήτων να χαλάσει).

2) Στο site γράφει NO REGION LOCK ON THE DEVICE / OFFICIAL OXYGEN OS CPH2581 EU (Multilanguage). Επειδή η τελευταία μου αγορά από Κίνα ήταν το Honor 6 Plus, σε απλά λόγια, τι σημαίνει; Θα έχει Ελληνικά, θα δέχεται updates κανονικά (εννοώ αυτόματα από την συσκευή), θα λειτουργεί με τα Ελληνικά δίκτυα;

3) Στο site γράφει Firmware: OxygenOS - GE-EN-FR-ES ή EN-CHN-FR , ποιά η διαφορά ανάμεσα στα 2; βλέπω Αγγλικά, Ελληνικά θα έχει; και τέλος

4) Η αγορά από το site αυτό δεν επιβαρύνεται με τελωνείο να υποθέσω (λειτουργεί όπως aliexpress κλπ);

Ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο να απαντήσει.

και εγω το εψαξα για αγορα απο εκει. Αν δεις στο XDA υπαρχουν παραπονα πως σε καποια κινητα βγαζει μηνυμα οτι ειναι region lock ακομη και αν βαλουν το oxygen os απο το καταστημα. Υποτιθεται πως θα βρεθει λυση καποια στιγμη...

 

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, αυτά που θα μου λείψουν από το ecosystem της Samsung είναι 

Α) Το samsung pass

B) Τα bixbie routines

ειδικά το 2ο είναι σωτήριο.. πχ. Έχω ρουτίνα που όταν αποσυνδέεται από συγκεκριμένo wifi τότε αυτόματα να ανοίγουν τα δεδομένα, να αυξάνει η ένταση του ηχου κλπ.. 

Ή άλλη η οποία όταν ανοίγεις το google maps να ανοίγει αυτόματα το gps.. 

Ψιλομπουρδιτσες είναι δεν λέω αλλά σου κάνουν την ζωή λίγο πιο εύκολη! 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, kermitlabros said:

Πάντως, αυτά που θα μου λείψουν από το ecosystem της Samsung είναι 

Α) Το samsung pass

B) Τα bixbie routines

ειδικά το 2ο είναι σωτήριο.. πχ. Έχω ρουτίνα που όταν αποσυνδέεται από συγκεκριμένo wifi τότε αυτόματα να ανοίγουν τα δεδομένα, να αυξάνει η ένταση του ηχου κλπ.. 

Ή άλλη η οποία όταν ανοίγεις το google maps να ανοίγει αυτόματα το gps.. 

Ψιλομπουρδιτσες είναι δεν λέω αλλά σου κάνουν την ζωή λίγο πιο εύκολη! 

Macrodroid ή  Tasker..

Το macrodroid έχει πιο εύκολο interface το Tasker θέλει πολύ ασχολία να το μάθεις δεν είναι τόσο εύκολο..

Link to comment
Share on other sites

Πανακριβο στα 1049 ευρω για τα specs του. Κατι γινεται με το 100ευρο εκπτωσης και τα ακουστικα (αν καποιος σκοπευε να αγορασει και ακουστικα), διαφορετικα πανω απο 850 ευρω δεν το βρισκω VFM για αυτα που φαινεται να προσφερει. 

Link to comment
Share on other sites

Την θήκη την πράσινη που θα την βρούμε ρε μορφές..?? 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, STATYSS said:

Την θήκη την πράσινη που θα την βρούμε ρε μορφές..?? 

Πράσινη λες ή διάφανη να φαίνεται και το χρώμα του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mplets7 said:

Πράσινη λες ή διάφανη να φαίνεται και το χρώμα του κινητού;

Εγώ τρελάθηκα με την πράσινη κ τον κόκκινο κύκλο...

 Που θα την βρω όμως....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα παραγγελία από κωτσο ήταν ξεκάθαρο και μου είπαν στης 8/2 παραλαμβάνουν τα καταστήματα και από της 12/2 ξεκινάνε είτε η αποστολές είτε η παραλαβές από καταστήματα. 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, junglist said:

Καμία σχέση αυτό που γράφεις για το σερβις της Πολωνίας και να το συγκρίνεις με της Κίνας. Ίσως να έγινε κάτι στην περίπτωσή σου, αλλά μη κρίνεις έτσι γενικά γιατί είσαι λάθος. 2 κινητά έχω στείλει για επισκευή και στη βδομάδα ήταν φτιαγμένα και πίσω.

Γενικά θα σου έλεγα να αποφύγεις κινητά που είναι για Κίνα. Μπορεί να έχεις θέμα με bands στα δίκτυα της Ευρώπης.

Για πόσα λεφτά μιλάμε;

Επειδή όλοι γράφουν για το ταχύτατο σερβις της OP, καλό θα ήταν να ακούγεται και η άλλη πλευρά... Τίποτα δεν έγινε στην περίπτωσή μου που να δικαιολογεί αυτή την καθυστέρηση. Στοκ ήταν και η μπαταρία και η πλάτη, στο τέταρτο από την λήψη του κόστους, τους ξεχρέωσα (100 ευρώ) κιόλας.

Η τελευταία αναφορά από το CTDI γράφει ως εκτιμώμενη ημερομηνία επισκευής την 9η Φεβρουαρίου. Και πριν από αυτό είχαν εκτιμώμενη ημερομηνία που έπεφτε Σάββατο και σε σχετική ερώτηση στο chat μου είπαν τα αυτονόητα, ότι δεν δουλεύουν Σάββατο... Και όταν μάλιστα ζήτησα email επικοινωνίας με την CTDI, το chat μου έδωσε τηλεφωνικό αριθμό Πολωνίας... Μιλάω για πολύ σοβαρή εταιρεία.

Ξέχασα να αναφέρω ότι το service request το 1o δεκαήμερο του Γενάρη ήταν εκτός...αναβάθμιση στα συστήματά τους μου είπαν εγγράφως σε email.

Το ότι στην αρχή το service request μου έγραψε ότι θα πρέπει να αναλάβω τα έξοδα αποστολής και όταν ρώτησα το chat εάν θα έρθει κάποιο email επιβεβαίωσης, τότε μου έστειλαν την επόμενη μέρα email ότι αναλαμβάνουν τα έξοδα αποστολής...

Η OP έχει το τηλέφωνό μου 14 ολόκληρες μέρες και δεν έχει κάνει τίποτα. 'Η μάλλον ο συνεργάτης τους που έχει το σερβις. Ρίξτε μια ματιά στις αξιολογήσεις της CTDI Πολωνίας και θα εκπλαγείτε....

Τα λεφτά από Κίνα είναι σχεδόν -350 ευρώ.

Και δεν το συγκρίνω το σερβις της Πολωνίας με της Κίνας, κουβέντα κάνουμε. Αλλά από την άλλη, γιατί να μην το συγκρίνω? Μπας και έμεινα ευχαριστημένος με το "μαμά" ή πόσες πιθανότητες έχει κάποιος να το χρειαστεί τα πρώτα 1-2 χρόνια?

Edited by camel555
εξτρά
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, camel555 said:

Επειδή όλοι γράφουν για το ταχύτατο σερβις της OP, καλό θα ήταν να ακούγεται και η άλλη πλευρά... Τίποτα δεν έγινε στην περίπτωσή μου που να δικαιολογεί αυτή την καθυστέρηση. Στοκ ήταν και η μπαταρία και η πλάτη, στο τέταρτο από την λήψη του κόστους, τους ξεχρέωσα (100 ευρώ) κιόλας.

Η τελευταία αναφορά από το CTDI γράφει ως εκτιμώμενη ημερομηνία επισκευής την 9η Φεβρουαρίου. Και πριν από αυτό είχαν εκτιμώμενη ημερομηνία που έπεφτε Σάββατο και σε σχετική ερώτηση στο chat μου είπαν τα αυτονόητα, ότι δεν δουλεύουν Σάββατο... Και όταν μάλιστα ζήτησα email επικοινωνίας με την CTDI, το chat μου έδωσε τηλεφωνικό αριθμό Πολωνίας... Μιλάω για πολύ σοβαρή εταιρεία.

Ξέχασα να αναφέρω ότι το service request το 1o δεκαήμερο του Γενάρη ήταν εκτός...αναβάθμιση στα συστήματά τους μου είπαν εγγράφως σε email.

Το ότι στην αρχή το service request μου έγραψε ότι θα πρέπει να αναλάβω τα έξοδα αποστολής και όταν ρώτησα το chat εάν θα έρθει κάποιο email επιβεβαίωσης, τότε μου έστειλαν την επόμενη μέρα email ότι αναλαμβάνουν τα έξοδα αποστολής...

Η OP έχει το τηλέφωνό μου 14 ολόκληρες μέρες και δεν έχει κάνει τίποτα. 'Η μάλλον ο συνεργάτης τους που έχει το σερβις. Ρίξτε μια ματιά στις αξιολογήσεις της CTDI Πολωνίας και θα εκπλαγείτε....

Τα λεφτά από Κίνα είναι σχεδόν -350 ευρώ.

Και δεν το συγκρίνω το σερβις της Πολωνίας με της Κίνας, κουβέντα κάνουμε. Αλλά από την άλλη, γιατί να μην το συγκρίνω? Μπας και έμεινα ευχαριστημένος με το "μαμά" ή πόσες πιθανότητες έχει κάποιος να το χρειαστεί τα πρώτα 1-2 χρόνια?

Δεν αμφισβητώ την περίπτωσή σου. Αλλά ξαναλέω το να γενικεύεις επειδή εσένα σου έκατσε στραβή δεν έχει νόημα.

Εγώ 2 θετικές περιπτώσεις, να βγαίνω να λέω ότι είναι τέλεια για όλους; Ελπίζω ότι καταλαβαίνεις τι εννοώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η θήκη δεν υπάρχει....στη κυριολεξία 😂Screenshot_20240204-093442_Google.thumb.png.0ee5c10c8e00b308a88ed488afc70583.png

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι dual active?

Στα specs γιατί το γράφουν τότε; Βέβαια έχουν βάλει και αυτό, *Feature availability may vary due to compatibility with local carriers.

Στην απάντηση  τους φαίνεται ξεκάθαρα πως δεν είναι οπότε ποιος ο λόγος να γράφουν ότι είναι DSDA; Δεν καταλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, gsir said:

Αυτή η θήκη δεν υπάρχει....στη κυριολεξία 😂Screenshot_20240204-093442_Google.thumb.png.0ee5c10c8e00b308a88ed488afc70583.png

Αυτήν ψάχνω.. Την έχουμε??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εφυγε παραγγελια το πρασινο στον Κωτσο στα 1050 ευρω με την προσφορα του ΣΚ που δινει κουπονι 300 ευρω για επομενη αγορα. Θα αλλαξει και η συζυγος κινητο συντομα, οποτε θα αξιοποιηθει δεοντως. Στα 1050 με 300 ευρω κουπονι (αν επικειται αγορα) κ δωρεαν buds, δεν ακουγεται κακο deal. 

Πρωτη φορα με κινητο χρωματος διαφορετικο απο μαυρο και πρωτη φορα σε 1+ μετα απο 7 ευτυχισμενα χρονια (χωρις το παραμικρο προβλημα) στην αγαπημενη Huawei.. Εχει παει κανεις σε 1+ απο Huawei να ξερει αν η συνδεσιμοτητα με ρολογια, buds κλπ της Huawei λειτουργει το ιδιο ικανοποιητικα;

Επισης εχουμε βρει καμια καλη clear θηκη; Τζαμακι σκεφτομαι να μην βαλω - τα εχω κοψει εδω και 2-3 χρονια, καθως θεωρω πως χαλανε την εμπειρια χρησης σημαντικα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, STATYSS said:

Αυτήν ψάχνω.. Την έχουμε??

Το ψαξα με lens τζιφος 

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2024 at 3:58 ΜΜ, Mikepan_1 said:

Πανακριβο στα 1049 ευρω για τα specs του. Κατι γινεται με το 100ευρο εκπτωσης και τα ακουστικα (αν καποιος σκοπευε να αγορασει και ακουστικα), διαφορετικα πανω απο 850 ευρω δεν το βρισκω VFM για αυτα που φαινεται να προσφερει. 

Ο ανταγωνισμός που παίζει στα 1200-1500 με αντίστοιχα ή χειρότερα specs τι προσφέρει δλδ;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mikepan_1 said:

Επισης εχουμε βρει καμια καλη clear θηκη;

https://www.skroutz.gr/s/49432741/Spigen-Ultra-Hybrid-Back-Cover-Plastiko-2mm-Anthektiko-Mayro-OnePlus-12-ACS07378.html

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alanthast0s said:

Ο ανταγωνισμός που παίζει στα 1200-1500 με αντίστοιχα ή χειρότερα specs τι προσφέρει δλδ;

Ο ανταγωνισμός λόγω ύπαρξης αντιπροσωπείας στην χώρα μας και 70+καταστημάτων που φέρνουν τις συσκευές στην χώρα μας, ήδη έχει πέσει πολύ πιο κάτω από αυτό.

Για ρίξε συμφορουμίτη μια ματιά σε τιμές bestprice να δεις πόσο παίζει. Και μιλάμε για πρώτες ημερες κυκλοφορίας, φαντάσου μέχρι το Πάσχα.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Fulgore1 said:

Ο ανταγωνισμός λόγω ύπαρξης αντιπροσωπείας στην χώρα μας και 70+καταστημάτων που φέρνουν τις συσκευές στην χώρα μας, ήδη έχει πέσει πολύ πιο κάτω από αυτό.

Για ρίξε συμφορουμίτη μια ματιά σε τιμές bestprice να δεις πόσο παίζει. Και μιλάμε για πρώτες ημερες κυκλοφορίας, φαντάσου μέχρι το Πάσχα.

Η τιμή του Oneplus 12 16gb αυτή τη στιγμή πάντως μαζί με τα ακουστικά δίνεται από το επίσημο site στα 949€ καθώς όλοι έχουν τη δυνατότητα να κάνουν ένα νέο λογαριασμό για να πάρουν το κουπόνι και να εκμεταλλευτούν την προπαραγγελία για τα ακουστικά ή ασύρματο φορτιστή κλπ.
Για ένα συνολικά ανώτερο πακέτο σε specs το οποίο είναι πίσω μόνο στις κάμερες από το s24 ultra
Έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον.. κουβέντα να γίνεται

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, alanthast0s said:

Για ένα συνολικά ανώτερο πακέτο σε specs το οποίο είναι πίσω μόνο στις κάμερες από το s24 ultra

Όχι σε όλες και όχι σε όλα τα σενάρια. Ειδικά η περισκοπική είναι πάρα πολύ καλή και όλες οι κάμερες τη νύχτα.

Επειδή αναφέρθηκε για το bestprice τα πιο φθηνά μαγαζιά έχουν αναμονή 15-30 μέρες, άρα καμία σχέση με άμεσα διαθέσιμο. 

Με 950 με τις κάμερες που έχει και όλα τα άλλα χαρακτηριστικά δε βρίσκεις άλλο τηλέφωνο για μένα. Δε λέω ότι είναι φθηνό, αλλά έτσι όπως έχουν διαμορφωθεί οι τιμές πιστεύω ότι συνολικά είναι ένα πολύ καλό πακέτο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...