Jump to content

OnePlus 12


STATYSS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας στην Ελλάδα το oneplus 12 υποστηρίζει esim ; Αυτό ισχύει για όλες τις συσκευές ή απλώς για μερικές;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν είναι ευρωπαϊκή έκδοση ναι.. αν είναι κινέζικη έκδοση δεν υποστηρίζει esim.

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση

Νομίζω είναι Dual SIM Dual Active σωστά;; (Μπορείς να μιλάς με την μια sim και με την δεύτερη να έχεις δεδομένα ή να μπορεί να δουλέψει η δεύτερη γραμμή.)

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία SMARTEC ως επίσημο Service Ελλάδας OnePlus

Για ενημέρωση λοιπόν:

Όταν τον Μάιο αγόρασα το OP12 για μένα, αγόρασα ταυτόχρονα και για έναν φίλο, ένα ίδιο 16/512

Προ 20 ημερών λοιπόν, του έπεσε και χτύπησε άσχημα με την οθόνη σε κάποιες πέτρες, με αποτέλεσμα 2 σπασίματα του 1 εκατοστού αλλά να χαθεί πλήρως η λειτουργικότητα (touch) της οθόνης. Οπτικά, έβλεπε τουλάχιστον 90% της οθόνης!

Μου έφερε το κινητό, συνέδεσα ένα ποντίκι (με αντάπτορα type C), ολοκληρώσαμε εύκολα backup, κλπ, έγινε reset και το τηλέφωνο στάλθηκε με κουριερ ACS από Λάρισα -> Αθήνα

Εν τω μεταξύ, είχα δει ήδη στην επίσημη σελίδα ότι το κόστος οθόνης (ως ανταλλακτικό) είναι 325 ευρω https://oneplus.sparepartservice.shop/eshopmvc/search?g7=1341676N&suchbg=12%20OnePlus με διαθεσιμότητα 10 ημερών.

Έλαβα προσφορά επισκευής 410€ (εργασία + ανταλλακτικά), πλήρωσα με κατάθεση και 10 μέρες μετά παρέλαβα πάλι με ACS (όλα τα μεταφορικά κόστη paid by Smartec)

Το κινητό είναι πλήρως λειτουργικό, χρειάστηκαν συνολικά 2 εβδομάδες

Δεν ξέρω αν μέσω Πολωνίας / Τσεχίας θα έπαιρνα καλύτερη τιμή και χρόνο, πάντως τους έχω χρησιμοποιήσει 3 φορές (επιτυχώς)...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με την 840 εχω παρατηρησει μερικες φορες το 4g και το 5g μου σκαλωνει. Φαινεται πως εχω φουλ σημα αλλα δεν φορτωνει τιποτα στο browser ουτε φευγουν μηνυματα στο viber. Καποιες φορες φτιαχνει μονο του μετα απο 5-6 δευτερολεπτα καποιες αλλες πρεπει να ανοιξω το flight mode. Νομιζα καταρχην οτι ισως φταιει ο ενας παροχος αλλα μου το κανει και στον δευτερο παροχο (αλλη καρτα σιμ) και σε κεντρικα σημεια που αποκλειεται να μην εχω σημα. Εχει συναντησει καποιος κατι παρομοιο; Σκεφτηκα μηπως ειναι το 5g αλλα και στο 4g τα ιδια.. Δεν ειχε καμια πτωση το κινητο ή χτυπημα για να ειναι θεμα της κεραιας.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, asot said:

Εμπειρία SMARTEC ως επίσημο Service Ελλάδας OnePlus

Για ενημέρωση λοιπόν:

Όταν τον Μάιο αγόρασα το OP12 για μένα, αγόρασα ταυτόχρονα και για έναν φίλο, ένα ίδιο 16/512

Προ 20 ημερών λοιπόν, του έπεσε και χτύπησε άσχημα με την οθόνη σε κάποιες πέτρες, με αποτέλεσμα 2 σπασίματα του 1 εκατοστού αλλά να χαθεί πλήρως η λειτουργικότητα (touch) της οθόνης. Οπτικά, έβλεπε τουλάχιστον 90% της οθόνης!

Μου έφερε το κινητό, συνέδεσα ένα ποντίκι (με αντάπτορα type C), ολοκληρώσαμε εύκολα backup, κλπ, έγινε reset και το τηλέφωνο στάλθηκε με κουριερ ACS από Λάρισα -> Αθήνα

Εν τω μεταξύ, είχα δει ήδη στην επίσημη σελίδα ότι το κόστος οθόνης (ως ανταλλακτικό) είναι 325 ευρω https://oneplus.sparepartservice.shop/eshopmvc/search?g7=1341676N&suchbg=12%20OnePlus με διαθεσιμότητα 10 ημερών.

Έλαβα προσφορά επισκευής 410€ (εργασία + ανταλλακτικά), πλήρωσα με κατάθεση και 10 μέρες μετά παρέλαβα πάλι με ACS (όλα τα μεταφορικά κόστη paid by Smartec)

Το κινητό είναι πλήρως λειτουργικό, χρειάστηκαν συνολικά 2 εβδομάδες

Δεν ξέρω αν μέσω Πολωνίας / Τσεχίας θα έπαιρνα καλύτερη τιμή και χρόνο, πάντως τους έχω χρησιμοποιήσει 3 φορές (επιτυχώς)...

Καταρχήν χαίρομαι που πήγαν όλα άψογα!

Η Smartec είναι ένας από τους πιο σημαντικούς λογους για εμένα που παίρνω Samsung τόσα χρόνια...φέτος μπορεί να έκανα διαλειμμα αλλά του χρόνου μπορεί να επιστρέψω. Απίστευτη και ταχύτατη εξυπηρέτηση!

 

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, asot said:

Εμπειρία SMARTEC ως επίσημο Service Ελλάδας OnePlus

Για ενημέρωση λοιπόν:

Όταν τον Μάιο αγόρασα το OP12 για μένα, αγόρασα ταυτόχρονα και για έναν φίλο, ένα ίδιο 16/512

Προ 20 ημερών λοιπόν, του έπεσε και χτύπησε άσχημα με την οθόνη σε κάποιες πέτρες, με αποτέλεσμα 2 σπασίματα του 1 εκατοστού αλλά να χαθεί πλήρως η λειτουργικότητα (touch) της οθόνης. Οπτικά, έβλεπε τουλάχιστον 90% της οθόνης!

Μου έφερε το κινητό, συνέδεσα ένα ποντίκι (με αντάπτορα type C), ολοκληρώσαμε εύκολα backup, κλπ, έγινε reset και το τηλέφωνο στάλθηκε με κουριερ ACS από Λάρισα -> Αθήνα

Εν τω μεταξύ, είχα δει ήδη στην επίσημη σελίδα ότι το κόστος οθόνης (ως ανταλλακτικό) είναι 325 ευρω https://oneplus.sparepartservice.shop/eshopmvc/search?g7=1341676N&suchbg=12%20OnePlus με διαθεσιμότητα 10 ημερών.

Έλαβα προσφορά επισκευής 410€ (εργασία + ανταλλακτικά), πλήρωσα με κατάθεση και 10 μέρες μετά παρέλαβα πάλι με ACS (όλα τα μεταφορικά κόστη paid by Smartec)

Το κινητό είναι πλήρως λειτουργικό, χρειάστηκαν συνολικά 2 εβδομάδες

Δεν ξέρω αν μέσω Πολωνίας / Τσεχίας θα έπαιρνα καλύτερη τιμή και χρόνο, πάντως τους έχω χρησιμοποιήσει 3 φορές (επιτυχώς)...

Καλησπέρα και από εμένα

Με το που έγραψες τιμές, έψαξα να βρω πόσο χρέωσε η OnePlus εμένα. Ακόμα έχω το OnePlus 8Pro (ευελπιστώ μέχρι τα Χριστούγεννα να πάρω το 12) και τον Ιούνιο του 22 μου έσπασε η οθόνη και το έστειλα για αλλαγή οθόνης στην Πολωνία. 

Έχω τώρα πόση ώρα που ψάχνω να βρω πόσο με είχαν χρεώσει. Τελικά βρήκα το pdf και επισυνάπτω πόσο με χρέωσαν. Ουσιαστικά 50€ χρέωσαν την εργασία αντικατάστασης της οθόνης. 

Άρα κοιτώντας τον σύνδεσμο με το κόστος της οθόνης είδα ότι η τιμή των 325€ είναι μαζί με ΦΠΑ οπότε η εργασία ήταν 85€ στην περίπτωσή σου. Άρα η διαφορά με εμένα είναι 35€. Ο λόγος που τα αναφέρω όλα αυτά είναι για να σχολιάσω / σχολιάσουμε τη διαφορά της τιμής. Θέλω να πω ότι μάλλον αν είχε περιθώριο επιλογής, θα επέλεγα τη Smartec (παρά τα επιπλέον 35€), γιατί και περισσότερο χρόνο μου πήρε μέχρι να έρθει το κινητό από Πολωνία αλλά και κάθε μέρα ήμουν στο live chat για να ενημερώνομαι που βρίσκεται το θέμα και κάθε φορά να λέω το ίδιο "ποιηματάκι" με κωδικούς, repair id και δε συμμαζεύεται. Και καλά δεν είχαν λάβει τα χρήματα από την τράπεζα (πλήρωσα και 7,20€ προμήθεια για το έμβασμα σε ξένη τράπεζα). Αυτά από εμένα. Να σου κάνω και μια ερώτηση. Τα κινητά (το δικό σου και του φίλου σου) από πού τα αγοράσατε; Τέλος γράφεις ότι το κινητό είναι πλήρως λειτουργικό. Δηλαδή δεν έχει κάποια διαφορά με την οθόνη που είχε όταν αγοράστηκε ε; Γράφεις ότι τους χρησιμοποίησες 3 φορές. Για το OnePlus ή για άλλη συσκευή; 

 

19 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Καταρχήν χαίρομαι που πήγαν όλα άψογα!

Η Smartec είναι ένας από τους πιο σημαντικούς λογους για εμένα που παίρνω Samsung τόσα χρόνια...φέτος μπορεί να έκανα διαλειμμα αλλά του χρόνου μπορεί να επιστρέψω. Όσες φορές έχω πάει, με έχουν εξυπηρετήσει στο έπακρο.

Και εγώ σε δίλημμα είμαι μεταξύ του 12 και του S24Ultra.

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-10-03 202109.png

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, ostvarivanje said:

...Να σου κάνω και μια ερώτηση. Τα κινητά (το δικό σου και του φίλου σου) από πού τα αγοράσατε; Τέλος γράφεις ότι το κινητό είναι πλήρως λειτουργικό. Δηλαδή δεν έχει κάποια διαφορά με την οθόνη που είχε όταν αγοράστηκε ε; Γράφεις ότι τους χρησιμοποίησες 3 φορές. Για το OnePlus ή για άλλη συσκευή;

Αγορα από Amazon.IT
Καμια διαφορά στην οθόνη δεν είδα
Τρεις φορές εχω χρησιμοποιήσει (σαν και σένα) το Ευρωπαικό service @ CZ, PL για OnePlus κινητά (3, 6, 7Τ Pro)

Λοιπόν: Τωρα ειδα προσεκτικα το Τιμολόγιο και βλέπω (τιμες χωρις ΦΠΑ)
Display assemply = 300e
Camera OnePlus Rear 1 = 56e κόστος ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ τελικά
Camera OnePlus Rear 2= 39e κόστος ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ τελικά

Παροχή υπηρεσιων = 28e
και κατι ψιλα σε αυτοκόλλητα, λαστιχάκια, κλπ

Τελικα, 329ε + ΦΠΑ 79ε, σύνολο 408ε

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, asot said:

Αγορα από Amazon.IT
Καμια διαφορά στην οθόνη δεν είδα
Τρεις φορές εχω χρησιμοποιήσει (σαν και σένα) το Ευρωπαικό service @ CZ, PL για OnePlus κινητά (3, 6, 7Τ Pro)

Λοιπόν: Τωρα ειδα προσεκτικα το Τιμολόγιο και βλέπω (τιμες χωρις ΦΠΑ)
Display assemply = 300e
Camera OnePlus Rear 1 = 56e κόστος ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ τελικά
Camera OnePlus Rear 2= 39e κόστος ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ τελικά

Παροχή υπηρεσιων = 28e
και κατι ψιλα σε αυτοκόλλητα, λαστιχάκια, κλπ

Τελικα, 329ε + ΦΠΑ 79ε, σύνολο 408ε

Σε ρώτησα αν έχει κάποια διαφορά γιατί και εγώ από τον Ιούλιο του 22 μέχρι τώρα κανένα απολύτως πρόβλημα με την οθόνη.

Δηλαδή όπως γράφεις από το τιμολόγιο σου άλλαξαν και άλλα πράγματα (αυτά που γράφεις ότι δεν είχαν χρέωση), δηλαδή η παροχή υπηρεσιών που γράφεις είναι τα εργατικά, δηλαδή πιο φθηνά από εμένα και άρα μια χαρά ήταν.

Τέλος βλέπω ότι από Πολωνία έχει η οθόνη σου 325€ με ΦΠΑ (όπως γράφει η σελίδα) και η Smartec τη χρεώνει χωρίς ΦΠΑ 300€, άρα δεν υπάρχει κανένας λόγος πλέον να το στείλει κάποιος στην Πολωνία αντί της Smartec.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι έτοιμος να αγοράσω το 16/512 από σκρουτζ. Διάβασα ένα σχόλιο ότι ήρθε χωρίς φορτιστή . Από την εμπειρία σας μπορει να συμβεί κάτι ανάλογο? Τι παίζει ρόλο ?

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, samakos3 said:

Καλησπέρα. Είμαι έτοιμος να αγοράσω το 16/512 από σκρουτζ. Διάβασα ένα σχόλιο ότι ήρθε χωρίς φορτιστή . Από την εμπειρία σας μπορει να συμβεί κάτι ανάλογο? Τι παίζει ρόλο ?

Τι να σου απαντήσει κάποιος? Πως μπορεί να γνωρίζει από που εισάγει το κάθε μαγαζί στο σκρουτζ?

Για μένα, ή πας στον Κωτσο που είναι ο επίσημος πωλητής στην Ελλάδα ή Αμαζον Ευρώπης ή κατευθείαν από Κινεζομάγαζο (με τα ρίσκα και μειονεκτήματα που θα διαβάσεις πιο πίσω πχ χωρίς eSIM) για να πετύχεις σημαντικά χαμηλότερη τιμή...!

Ρίξε μια ματιά στα ποστ, μέχρι 2 μήνες πίσω

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2024 at 9:50 ΜΜ, samakos3 said:

Καλησπέρα. Είμαι έτοιμος να αγοράσω το 16/512 από σκρουτζ. Διάβασα ένα σχόλιο ότι ήρθε χωρίς φορτιστή . Από την εμπειρία σας μπορει να συμβεί κάτι ανάλογο? Τι παίζει ρόλο ?

Αν ειναι ευρωπαικο μοντελο θα εχει φορτιστη, οποτε μαλλον πρεπει να διευκρινησεις αυτο με το καταστημα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, FoT1s said:

Τελικα, οπως φαινεται το -1% καθε 3-4 μηνες, ισχυει.

Σημερα πηγα στο 98% υγεια μπαταριας. Αγορασμενο Μαρτιο.

στο 11αρι πάντως το 100% μου κράτησε τρομερά πολύ. Πλέον είμαι στο 94%  με αγορά 30/03/23

Edited by mivechris

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, FoT1s said:

Τελικα, οπως φαινεται το -1% καθε 3-4 μηνες, ισχυει.

Σημερα πηγα στο 98% υγεια μπαταριας. Αγορασμενο Μαρτιο.

Δεν ισχύει καθόλου. Εξαρτάται τι χρήση του κάνεις, και πως το φορτίζεις.

Edited by gregpec2
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο 27 Μαρτίου, ειμαι στο 99%. 

Τηρώ φορτίσεις συνήθως 20%-80%, αλλά οταν ειμαι εξω το φορτίζω πλήρως, και τον γρηγορο φορτιστή κυρίως όταν χρειάζομαι να φορτίσω πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το αγόρασα τελικά το κινητό 16/512 και ήρθε και με φορτιστή. Όλα άψογα για την ώρα . Μια ερώτηση. Η καρτέλα του τηλεφωνητή από την εφαρμογή της google για κλήσεις  πως μπορεί να αφαιρεθεί? Στο pixel δεν υπήρχε ή την είχα αφαιρέσει και δεν το θυμάμαι.

Screenshot_2024-10-09-16-53-10-78_54063fc6848ac98a54ce5f2a63661433.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, samakos3 said:

Καλησπέρα. Το αγόρασα τελικά το κινητό 16/512 και ήρθε και με φορτιστή. Όλα άψογα για την ώρα . Μια ερώτηση. Η καρτέλα του τηλεφωνητή από την εφαρμογή της google για κλήσεις  πως μπορεί να αφαιρεθεί? Στο pixel δεν υπήρχε ή την είχα αφαιρέσει και δεν το θυμάμαι.

Screenshot_2024-10-09-16-53-10-78_54063fc6848ac98a54ce5f2a63661433.jpg

Δεν το έχω αυτό.
Πήγες στις ρυθμίσεις να δεις τι γίνεται; Έχει εκεί κάτι με παρόμοιο εικονάκι.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

Πήγα ρυθμίσεις, βρήκα για τον τηλεφωνητή, αλλά δεν έχει κάποια επιλογή για να φύγει η συγκεκριμένη καρτέλα. Έχω απενεργοποιήσει από vodafone την υπηρεσία αυτόματου τηλεφωνητή, μήπως πρέπει να βάλω κάποιον κωδικό στο dialer ή κάτι τέτοιο?

Επίσης αλλάζει με κάποιον τρόπο το γκρι χρώμα των γνωστοποιήσεων ? 

viber_image_2024-10-10_13-42-39-263.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για την αγορα του συγκεκριμενου κινητου. Υπαρχει περιπτωση να παιχτει καποια καλη προσφορα μεσα στις επομενες ημερες;

Η καλυτερη τιμη που εχει υπαρξει για το συγκεκριμενο μοντελο ποια ειναι;

Επισης βλεπω κατα καιρους κατι προσφορες απο Κινα μερια. Ποιο το μειονεκτημα να παρεις κινεζικη συσκευη με global rom;

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το honor6 pro. Μαλλον τεινω σε oneplus, λογω καλυτερου software, τουλαχιστον προς το παρον.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Lux said:

 

Επισης βλεπω κατα καιρους κατι προσφορες απο Κινα μερια. Ποιο το μειονεκτημα να παρεις κινεζικη συσκευη με global rom;

Το μειονέκτημα του κινέζικου είναι η εγγύηση και η μη υποστήριξη της e-sim. Το πλεονέκτημα είναι ασφαλώς η τιμή. 

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά δεν υποστηρίζει μια μπάντα για 5g. 

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα στο best price σε καλη τιμη; Και δε βλεπω και το μοντελο 12/256 γενικοτερα στην Ελλαδα, ειτε εαν υπαρχει εχει σχεδον ιδια τιμη με το 16/512. Γιατι;;

Ιστορικα, black friday παιζουν καλες προσφορες στην oneplus; Απο επισημο site εξωτερικου, amazon, ή ακομα και απο Ελλαδα;;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Lux said:

Πως και δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα στο best price σε καλη τιμη; Και δε βλεπω και το μοντελο 12/256 γενικοτερα στην Ελλαδα, ειτε εαν υπαρχει εχει σχεδον ιδια τιμη με το 16/512. Γιατι;;

Επίσημα στην Ελλάδα που το φέρνει ο Κωτσόβολος, ποτέ δεν έφερε το 12/256.

Από εκεί και πέρα, και εγώ ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο και περιμένω την Black Friday ή και λίγο νωρίτερα γιατί η OnePlus κάπου από τις 10-15 Νοεμβρίου ανακοινώνει τις προσφορές για την Black Friday. Αν συνυπολογίσουμε και το γεγονός ότι μάλλον στις 24 Οκτωβρίου θα ανακοινωθεί στην Κίνα το OnePlus 13, ίσως υπάρχει ακόμα καλύτερη προσφορά για το 12 (ή είναι κάτι που μου αρέσει εμένα... 🙂 ).

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2024 at 1:51 ΠΜ, Lux said:

Ενδιαφερομαι για την αγορα του συγκεκριμενου κινητου. Υπαρχει περιπτωση να παιχτει καποια καλη προσφορα μεσα στις επομενες ημερες;

Η καλυτερη τιμη που εχει υπαρξει για το συγκεκριμενο μοντελο ποια ειναι;

Επισης βλεπω κατα καιρους κατι προσφορες απο Κινα μερια. Ποιο το μειονεκτημα να παρεις κινεζικη συσκευη με global rom;

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και το honor6 pro. Μαλλον τεινω σε oneplus, λογω καλυτερου software, τουλαχιστον προς το παρον.

Εγώ το αγόρασα πριν 1.5 μηνα το 16/512 με τιμολόγιο στα 650€ στο Αμαζον.

 

Αμφιβάλλω να πάει πολύ πιο κάτω σύντομα και οι προσφορές Black Friday στην Ευρώπη είναι κοροϊδία. Τόσα χρόνια τις παρακολουθώ και στα γνωστά κινητά σπάνια να βρεις κάτι ενδιαφέρον.

ONEPLUS 12 16/512gb: rooted

Blackview Tab 11 tablet 8/128gb

Amazon Fire stick 4k max

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, junglist said:

Εγώ το αγόρασα πριν 1.5 μηνα το 16/512 με τιμολόγιο στα 650€ στο Αμαζον.

 

Αμφιβάλλω να πάει πολύ πιο κάτω σύντομα και οι προσφορές Black Friday στην Ευρώπη είναι κοροϊδία. Τόσα χρόνια τις παρακολουθώ και στα γνωστά κινητά σπάνια να βρεις κάτι ενδιαφέρον.

Στην black Friday του 2019 είχα παραγγείλει το OnePlus 7Pro από τα 750 που κόστιζε στα 600€. Και φυσικά το έχω από τότε...

Βέβαια αυτή η δουλειά πριν 5 χρόνια. Δεν ξέρω φέτος αν και πότε θα κάνουν κάτι. Πάντως αν το ρίξουν κάτω από 900 ευρώ θα το παραγγείλω

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...