Jump to content

Nova eSIM


therock
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@kalitexnis_g για καποιο λογο βλεπω πατας dislike. Τι σημαινει αυτο, οτι οι πληροφοριες ειναι λαθος?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, therock said:

@kalitexnis_g για καποιο λογο βλεπω πατας dislike. Τι σημαινει αυτο, οτι οι πληροφοριες ειναι λαθος?

Μην ανησυχείς. Ένα προβληματικο άτομο που μου βάζει συνεχώς dislike, σε όλα τα σχόλια μου. Υπάρχουν και τέτοιοι γύρω μας. 

Link to comment
Share on other sites

Επικίνδυνο δεν είναι να δίνεις την eSIM σου σε μια εταιρία; Για κάρτες πχ μιας χρήσης που απλά έχουν δεδομένα ίσως να είναι καλό, αλλά μιας και το συζητάμε εδώ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ καν να υπάρχει σαν σκέψη να το βάλουμε σε μια καρτα παρόχου που λαμβάνουμε μηνύματα από τράπεζες και υπηρεσίες. 
 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, paanos said:

Επικίνδυνο δεν είναι να δίνεις την eSIM σου σε μια εταιρία; Για κάρτες πχ μιας χρήσης που απλά έχουν δεδομένα ίσως να είναι καλό, αλλά μιας και το συζητάμε εδώ ΔΕ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ καν να υπάρχει σαν σκέψη να το βάλουμε σε μια καρτα παρόχου που λαμβάνουμε μηνύματα από τράπεζες και υπηρεσίες. 
 

 

Δεν καταλαβαίνω τι λες!!!  Τον αριθμό τηλεφώνου δίνεις στις τράπεζες όχι την κάρτα. Πως θα γίνει επιβεβαίωση?? Κάτι δεν έχεις καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

Η εφαρμογή που προγραμματίζει την κάρτα δεν κρατάει δεδομένα;; 

Εξαρτάται αν εσύ το επιτρέψεις ώστε να μείνει στην μνήμη για μελλοντική χρήση. Όπως στα τηλέφωνα που είναι συμβατά με eSIM. Η εφαρμογή το μόνο που κάνει είναι να γράφει τον αριθμό που της λες. Μόλις τον γράψει μπορείς να την απεγκαταστήσεις και να την ξαναβάλεις όταν την χρειαστείς πάλι. Εγώ απλώς την παγώνω όπως πολλές εφαρμογές για να μην φορτώνουν την μνήμη. 

Άλλωστε αυτήν την εσιμ δεν γίνεται να την χρησιμοποιήσει άλλος γιατί είναι στο δικό σου όνομα. Δεν έχει ακουστεί κάτι τέτοιο.

Αν εννοείς να σου φάει τα λεφτά ένας άλλος που έχει αυτό το νούμερο στον δικό του λογαριασμό?

Δηλαδή να ξέρουν τον λογαριασμό σου και τους κωδικούς της τράπεζας και να πάρουν αυτοί το ΣΜΣ επαλήθευσης αλλά και να ξέρουν το τριψήφιο και το πιν της κάρτας? Νομίζω ότι υπερβάλλεις.😀😀

ΥΓ Επίσης αν φοβάσαι μπορείς να αποσυνδεθείς από το ίντερνετ να γράψεις στην σιμ και μετά να σβήσεις την εφαρμογή πριν ξαναμπείς στο ίντερνετ.

 

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...