Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

19 ώρες πριν, stiflerakos said:

Για πείτε καμία ιδέα για ρουτίνες! 

Εγώ έφτιαξα 3 . Η μια είναι όταν κοιμάμαι συγκεκριμένες ώρες να μπαίνει στο αθόρυβο σε συγκεκριμένες μέρες και μέρη.

Η άλλη όταν συνδέομαι σε WiFi να κλείνει τα δεδομένα. 

Ωραία θα ήταν να ανταλλάξουμε καμία ιδέα 

εδω δες: https://myphone.gr/forum/topic/191077/

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bardull said:

Αφήστε τα πάντα ανοιχτά και στο μάξιμουμ, αγοράσατε κάτι υπέροχο, μην το μειώνεται για οικονομία μπαταρίας και τέτοια..... Άποψη μου πάντα...

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και εγω ολα στο max τα εχω εκτος την φωτεινοτητα γιατι τρεμω το burn in... To note 9 που το ειχα στο φουλ, απο τον πρωτο χρονο ηδη ειχε προβλημα....

 

20230313_203947.jpg

Edited by lefteriskoy
Link to comment
Share on other sites

Ας βάλω (..και φέτος), ένα screen shot αυτονομίας (..όλη σχεδόν την μέρα του ήπια το αίμα και ακόμα έχει).

Το κινητό έχει υπερκαλύψει κάθε μου προσδοκία.

Screenshot_20230314_003817_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

το σαββατοκύριακο χρησιμοποίησα σε ταξίδι το carplay...ενω με το s22u το κινητο ζεσταινόταν κατα την διάρκεια γιατί φόρτιζε και χρησιμοποιούσα χάρτες, με το s23u το κινητό ήταν δροσερό με ίδια χρήση...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, varaderum said:

Ας βάλω (..και φέτος), ένα screen shot αυτονομίας (..όλη σχεδόν την μέρα του ήπια το αίμα και ακόμα έχει).

Το κινητό έχει υπερκαλύψει κάθε μου προσδοκία.

Screenshot_20230314_003817_Device care.jpg

Ωραίος!! 

Οθόνη wqhd και 120hz? Χρήση μεικτή ή μόνο WIFI? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kyrstallone said:

Ωραίος!! 

Οθόνη wqhd και 120hz? Χρήση μεικτή ή μόνο WIFI? 

Πάντα όλα στις μέγιστες ρυθμίσεις (άλλωστε για αυτά που προσφέρει το πήραμε), εκτός της φωτεινότητας που είναι στο αυτόματο (αφού πρώτα την ρύθμισα εκεί που την θέλω).

Η χρήση ήταν 70 με / 30 χωρίς (από το απόγευμα και μετά είχα σύνδεση σε wifi).

Link to comment
Share on other sites

https://vcx-forum.org/score/version-2020/mobiles/samsung-galaxy-s23-ultra

 

Από σοβαρό ανεξαρτητο μη κερδοσκοπικό φόρουμ 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετα από υποψία μηνών, χρονών.. δικαιώθηκα σήμερα. 

Είχα μια απορία πριν ένα με δύο χρόνια, πως, αφού το 5Χ οπτικό ζουμ στο Xiaomi mi note 10, έδινε καλύτερη αντίθεση σε σχέση με το οπτικό 5Χ ζουμ του Huawei p30 pro, σε κοντινά φυσικά τοπία, παραδόξως το δεύτερο, έβγαζε πολύ πολύ καλύτερα το φεγγάρι!  

Η χθεσινή είδηση επιβεβαίωσε αυτό υποψιαζόμασταν πολλοί. Και το εφαρμόζει τελικά και η Samsung... 

Tα ai της κάμερας, ίσως έχουν αποθηκευμένες φωτογραφίες του φεγγαριου..

Έκανα και εγώ το πείραμα πριν από λίγο. Έβαλα μια φωτογραφία του φεγγαριού στην οθόνη του ενός κινητού, αφού πρώτα τη θόλωσα .. 

Και έπειτα, από τα δύο μέτρα περίπου , με σβηστά όλα τα φώτα , τράβηξα με το s21 ultra, στο 30-40Χ ζουμ, το θολωμενο φεγγάρι που έδειχνε το άλλο κινητό. 

Το αποτέλεσμα είναι αυτό που φαντάζεστε. Μια αρκετά καλή λήψη του φεγγαριού, σαν να τραβαγα τον ουρανό. Κανένα θόλωμα!! 

Βέβαια το 10x οπτικό ζουμ στα 3 τελευταία Samsung ultra κάνει παπάδες και φυσικά στο s23 είναι πολύ καλύτερο από το s21 ultra, λογικά. Και είναι μοναδικό χαρακτηριστικό σε σχέση με τον ανταγωνισμό, που προσωπικά το λατρεύω.

Δεν χρειαζόμαστε το φεγγάρι για να το αποδείξουμε, αυτό είναι άλλη ιστορία, η παραπάνω ιστορία...

Screenshot_2023-03-15-01-08-26-145_com.miui.mediaeditor.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, EricssonyFan said:

Τελικά μετα από υποψία μηνών, χρονών.. δικαιώθηκα σήμερα. 

Είχα μια απορία πριν ένα με δύο χρόνια, πως, αφού το 5Χ οπτικό ζουμ στο Xiaomi mi note 10, έδινε καλύτερη αντίθεση σε σχέση με το οπτικό 5Χ ζουμ του Huawei p30 pro, σε κοντινά φυσικά τοπία, παραδόξως το δεύτερο, έβγαζε πολύ πολύ καλύτερα το φεγγάρι!  

Η χθεσινή είδηση επιβεβαίωσε αυτό υποψιαζόμασταν πολλοί. Και το εφαρμόζει τελικά και η Samsung... 

Tα ai της κάμερας, ίσως έχουν αποθηκευμένες φωτογραφίες του φεγγαριου..

Έκανα και εγώ το πείραμα πριν από λίγο. Έβαλα μια φωτογραφία του φεγγαριού στην οθόνη του ενός κινητού, αφού πρώτα τη θόλωσα .. 

Και έπειτα, από τα δύο μέτρα περίπου , με σβηστά όλα τα φώτα , τράβηξα με το s21 ultra, στο 30-40Χ ζουμ, το θολωμενο φεγγάρι που έδειχνε το άλλο κινητό. 

Το αποτέλεσμα είναι αυτό που φαντάζεστε. Μια αρκετά καλή λήψη του φεγγαριού, σαν να τραβαγα τον ουρανό. Κανένα θόλωμα!! 

Βέβαια το 10x οπτικό ζουμ στα 3 τελευταία Samsung ultra κάνει παπάδες και φυσικά στο s23 είναι πολύ καλύτερο από το s21 ultra, λογικά. Και είναι μοναδικό χαρακτηριστικό σε σχέση με τον ανταγωνισμό, που προσωπικά το λατρεύω.

Δεν χρειαζόμαστε το φεγγάρι για να το αποδείξουμε, αυτό είναι άλλη ιστορία, η παραπάνω ιστορία...

Screenshot_2023-03-15-01-08-26-145_com.miui.mediaeditor.jpg

Δεν ισχύει αυτό που λες.το ai της καμερα δεν έχει αποθηκευμενες φωτογραφίες του φεγγαριού. Το ai απλώς βελτιώνει τις λεπτομέρειες. Εκανα κ το πειραμα που λες...μια θολούρα...δεν αναγνώριζε η κάμερα το  <<φεγγάρι>> στο άλλο κινητό.εχω s22 ultra

https://www.google.com/amp/s/www.inverse.com/input/reviews/is-samsung-galaxy-s21-ultra-using-ai-to-fake-detailed-moon-photos-investigation-super-resolution-analysis/amp

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

Όχι.. δεν ισχύει αυτό που λες εσύ..

Επειδή και εγώ, απενεργοποίησα τη βελτιστοποίηση σκηνής, μετά οι φωτογραφίες που έβγαζα ήταν όντως θολές, όπως έπρεπε να είναι ! 

Η βελτιστοποίηση σκηνής κάνει τη δουλειά.....

Και βασικά μάλλον δεν κατάλαβες τι παίζει εδω πέρα.. 

Βγήκε ολόκληρη ειδηση για το s23 ultra, το άρθρο γράφει για το s21 ultra και το παρέθεσες γιατί, ; , επειδή έτυχε να κάνω πείραμα μόλις με αυτό; Απ' ότι φαίνεται όλα τα ultra έχουν αυτό το cheat..

Edited by EricssonyFan
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, EricssonyFan said:

Όχι.. δεν ισχύει αυτό που λες εσύ..

Επειδή και εγώ, απενεργοποίησα τη βελτιστοποίηση σκηνής, μετά οι φωτογραφίες που έβγαζα ήταν όντως θολές, όπως έπρεπε να είναι ! 

Η βελτιστοποίηση σκηνής κάνει τη δουλειά.....

Δεν απενεργοποιησα τίποτα.ανοιξα τη κάμερα κ τράβηξα.βελτιστοποιηση εικονας on.μα δεν είπαμε ότι δεν κάνει δουλειά η βελτιστοποιηση. αλλα δε προσθέτει έτοιμες φωτογραφίες σε αυτό που τραβας όπως λες εσύ.αυτο που βλέπει η κάμερα το ai το βελτιώνει. Κ όπως θα δεις κ στο λινκ έχουν κάνει το πείραμα που λες κ η κάμερα δε ξεγελαστηκε. 

Πρώτη φώτο βελτιστοποίηση off 

Δεύτερη φώτο βελτιστοποίηση on 

Τρίτη φώτο κανονικά το φεγγάρι από τον ουρανό 

Όλες επί 30 ζουμ

Το παρέθεσα για να καταλάβεις τι γίνεται γιατί δε ξέρεις τόσο απλά.

20230315_015908.jpg

20230315_015852.jpg

20230308_011328.jpg

Edited by Andreaszel
Link to comment
Share on other sites

https://techblog.gr/mobile/galaxy-s23-ultra-oi-fotografies-feggarioy-pseytikes/

Αυτό μήπως ήθελε να αναφέρει το παλληκάρι; παιδιά μην τρελαίνεστε με τις αστροφεγγαριες. Είναι αλγόριθμος από πίσω, βάζουν οι εταιρείες αυτό που ζητάει η πικραμένη πλειοψηφία κ στο παρέχει μέχρι κ κρατήρες φαίνονται 😁

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Τα φωτα σας παλι...

Λοιπον εχω στην συσκευη μια φυσικη καρτα κοσμοτε και μια εικονικη βοντα.

Στις εφαρμογες μηνυματων ή messages (δοκιμασα και τα 2) η συσκευη λαμβανει εικονες και πολυμεσα κανονικα οταν ομως αυτες ερχονται στον αριθμο της πρασινης.Οταν ερχονται στην βοντα δεν τα λαμβανει και μου λεει να αλλαξω σε κοσμοτε .

Καμια ιδεα ??

Επισης απορια...

Ας πουμε οτι θελω να επεξεργαστω μια φωτο απο την συλλογη με το πενακι.

Να ανοιξω την φωτο απο την συλλογη και να ζωγραφισω / γραψω πανω σε αυτην με το s pen.

Ποια η διαδικασια ???

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stiflerakos said:

 

Επισης απορια...

Ας πουμε οτι θελω να επεξεργαστω μια φωτο απο την συλλογη με το πενακι.

Να ανοιξω την φωτο απο την συλλογη και να ζωγραφισω / γραψω πανω σε αυτην με το s pen.

Ποια η διαδικασια ???

Ανοιγεις την φωτο. Πατας το εικονιδιο με το πενακι για επεξεργασια.  Πας κατω δεξια στο χαμογελαστο emoji και θα σου ανοιξει να διαλεξεις πενα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, stiflerakos said:

Καλημερα σας.

Τα φωτα σας παλι...

Λοιπον εχω στην συσκευη μια φυσικη καρτα κοσμοτε και μια εικονικη βοντα.

Στις εφαρμογες μηνυματων ή messages (δοκιμασα και τα 2) η συσκευη λαμβανει εικονες και πολυμεσα κανονικα οταν ομως αυτες ερχονται στον αριθμο της πρασινης.Οταν ερχονται στην βοντα δεν τα λαμβανει και μου λεει να αλλαξω σε κοσμοτε .

Καμια ιδεα ??

Επισης απορια...

Ας πουμε οτι θελω να επεξεργαστω μια φωτο απο την συλλογη με το πενακι.

Να ανοιξω την φωτο απο την συλλογη και να ζωγραφισω / γραψω πανω σε αυτην με το s pen.

Ποια η διαδικασια ???

Ακόμα και αν είμαι συνδεδεμένος σε WiFi μου ζητάει να αλλάξω σε κοσμοτε για να λάβω εικόνα. Τι φάση? 

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς το ίδιο μοντέλο και το έχω πάρει από Amazon Αγγλίας.

Άρα θεωρώ ότι είναι Αγγλικό.

1.Dell G7 7790||Intel Core i7-9750H 12MB 2.60GHz - 4.50GHz||16GB DDR4 2666MHz||512GB SSD||17.3" FHD 144Hz IPS Anti-Glare 300 nits||Nvidia GeForce RTX 2070 8GB GDDR5||W10 Pro 64-bit||

2.Samsung Galaxy S23 Ultra 5G||12GB RAM||512GB ROM||Black||

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, EricssonyFan said:

Tα ai της κάμερας, ίσως έχουν αποθηκευμένες φωτογραφίες του φεγγαριου..

Έκανα και εγώ το πείραμα πριν από λίγο.

Μιας και το φεγγάρι κοιτάζει τη Γη πάντα από την ίδια πλευρά, βρες μια εικόνα και κάνε το ίδιο πείραμα με την πίσω πλευρά του φεγγαριού. Αν το κινητό την κάνει να μοιάζει με τη μπροστινή όψη, κάτι θα παίζει 🙃

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, kapazita said:

Καλησπέρα σας,

Γνωρίζει κανείς ο κωδικός μοντέλου SM-S918BZKHEUX ποιας χώρας είναι;

Αν θυμάμαι καλά το μοντέλο αλλάζει ανάλογα το active csc.

 

Ericsson T28s - Nokia 3330 - Siemens S45 - Siemens S55 - Siemens SL45i - Siemens SX1 - Motorola MPX200 - Siemens SX1 Limited - Siemens CX75 - Qtek 8310 - Nokia N95 - Samsung Omnia i900 - SonyEricsson X10i - Samsung Galaxy S - Samsung Galaxy S2 - Samsung Galaxy Note2 - Samsung Galaxy Note4 - Samsung Galaxy Note9 - Samsung Galaxy S23 Ultra - Samsung Galaxy S24 Ultra

122897885_Screenshot2023-02-162220155.jpg.e6f51eae4d98bfe4a1f50dd86c3c27d3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν το γλυτωνω το soft reset. Ειχα κανει μεταφορα αρχειων και ρυθμισεω απο το παλιο με smart switch και μαλλον κατι δεν πηγε καλα. Ο,τι κι αν εχω κανει δεν μου ερχονται οι ειδοποιησεις απο messenger. Ερωτησεις. Να κρατησω τα αρχεια ή να τα σβησω ολα καλυτερα και να τα ξαναπερασω? 400gb.  😭  Η e-sim που εχω θα κρατηθει η πρεπει να την ξαναπερασω παλι? Να κρατησω ρυθμισεις του τηλεφωνου και τηλεφωνα ή ειναι καλυτερα ολα απο την αρχη?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν το γλυτωνω το soft reset. Ειχα κανει μεταφορα αρχειων και ρυθμισεω απο το παλιο με smart switch και μαλλον κατι δεν πηγε καλα. Ο,τι κι αν εχω κανει δεν μου ερχονται οι ειδοποιησεις απο messenger. Ερωτησεις. Να κρατησω τα αρχεια ή να τα σβησω ολα καλυτερα και να τα ξαναπερασω? 400gb.    Η e-sim που εχω θα κρατηθει η πρεπει να την ξαναπερασω παλι? Να κρατησω ρυθμισεις του τηλεφωνου και τηλεφωνα ή ειναι καλυτερα ολα απο την αρχη?
Δοκίμασες τα βασικά; Clear cache, απεγκατάσταση, εγκατάσταση, επιβεβαίωση πως έχει τα απαραίτητα permissions, πως δεν είναι στις εφαρμογές προς αδρανοποίηση κλπ;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sofos_5 said:

Δοκίμασες τα βασικά; Clear cache, απεγκατάσταση, εγκατάσταση, επιβεβαίωση πως έχει τα απαραίτητα permissions, πως δεν είναι στις εφαρμογές προς αδρανοποίηση κλπ;

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Tα παντα δοκιμασα. Τιποτα. Κολλαει ακομα και η σελιδα των ρυθμισεων των ειδοποιησεων. Ο,τι  ρυθμιση και να κανω εκει, μολις φευγω και ξαναμπαινω, εχει κανει τα δικα του. Ενεργοποιει οποιες ειδοποιησεις θελει αυτο μονο του παροτι εγω τις ειχα απενεργοποιησει πριν. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...